Firma Salony Komputerowe z Katowic bezczelnie wprowadza klientów w błąd, bezprawnie posługuje się nienależnymi jej towarom certyfikatami, od lat gra na nosie Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Trzeba było interwencji UWAGI!, żeby nieuczciwymi sprzedawcami zajęły się właściwe instytucje.
Historia państwa Kowalskich z Łodzi dowodzi, że praca notariuszy i prokuratury powinna być bardziej rzetelna. Rodzina straciła dorobek życia, a urzędnicy niczego nie zauważając, dali się oszukać.
- Mam nadzieję, że Kamil nie wróci na swoje śmietniki – mówi st. post. Robert Zygmuncik, dzielnicowy III Komisariatu Policji Łódź Retkinia. Chłopiec trafił do szpitala, gdy w pierwszy dzień świąt przytrzasnęła go klapa od śmietnika. W kontenerze Kamil szukał rzeczy, które mógłby sprzedać i pomóc biednej rodzinie.
Na najwyższy wymiar kary dla nieletnich, czyli 25 lat więzienia, skazał łódzki sąd trzech nastolatków. Chłopcy pobili i powiesili 13-letniego Damiana, który wyszedł na spacer z psem.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn zagroził lekarzom wcieleniem do wojska, jeśli ci zamkną po 1 stycznia swoje gabinety. Lekarze domagają się przeprosin.
Chory psychicznie mężczyzna poderżnął gardło swojej żonie i wnukowi. Mimo, że policja i prokuratura wiedziały wcześniej o awanturach, jakie urządza w swoim domu, nie zrobiły nic, by odizolować niebezpiecznego człowieka od rodziny.
Troje pacjentów zginęło w pożarze, który wybuchł w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu w niedzielę przed trzecią nad ranem. Ofiar mogłoby być więcej, gdyby nie bohaterska postawa pielęgniarek i policjantów, którzy pierwsi ratowali pacjentów.
- Jeśli mieszkanie się nie znajdzie, dziecko nie przeżyje – mówi Grażyna Smalcerz o 1,5-rocznym Kacperku. Chłopiec walczy z nowotworem złośliwym- jest to Neuroblastoma IV stopnia. Przeszedł przeszczep szpiku kostnego i osiem chemii. Cały rok mieszkał z mamą w szpitalu. Mógłby więcej czasu spędzać w rodzinnym domu, ale nie pozwalają mu na to złe warunki lokalowe. Życie Kacperka uzależnione jest od suchego, ciepłego mieszkania, którego jego rodzice nie mają.
Choć żyjemy w XXI wieku, coraz więcej starych ludzi umiera w niemal średniowiecznych warunkach. O ciężko chorej 88-letniej kobiecie zapomniała rodzina, opieka społeczna pozostawiła ją samą sobie. Jedynymi osobami, które przejęły się jej losem, są obcy ludzie – sąsiedzi.
Jego ojciec był milicjantem. On sam jednak wiele razy był zatrzymywany przez stróżów prawa. Pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych. Po latach Marek Włodarczyk stał się jednym z najsłynniejszych policjantów jako odtwórcą głównej roli w serialu Kryminalni.
Sprzątanie w mini spódniczce, praktyki w agencji towarzyskiej, intymne spotkania na godziny, seks w trójkącie, a nawet biczowanie - to tylko niektóre propozycje zajęcia dla młodej kobiety, która poszukuje pracy dając ogłoszenie w prasie.
Policjant, tak jak lekarz, jest zawsze na służbie. Na początku służby każdy funkcjonariusz składa przysięgę, że będzie chronił prawa i obywateli. O swojej przysiędze zapomniał Henryk F., były naczelnik policji z Przemyśla.
Nazywany był tyranem w gronostajach, który z państwowej uczelni zrobił swój prywatny folwark. W telewizji Trwam i na antenie radia Maryja twierdził, że zbudował szkołę na miarę europejską. Po kilku naszych reportażach rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu Antonim Jaroszem zainteresowały się organy ścigania.
Wracamy do afery w małopolskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Półtora roku temu w wyniku dziennikarskiego śledztwa zdemaskowaliśmy lekarzy, którzy wyłudzali pieniądze z kasy Funduszu.
W pierwszy dzień świąt w Łodzi znaleziono w śmietniku nieprzytomnego jedenastoletniego chłopca. Był przytrzaśnięty klapą kontenera. Jak dziecko znalazło się z w pojemniku?
- Ile dostanę za ten wywiad? Jeśli pan na tym zarabia, to dlaczego nie ja? – tak zaczął rozmowę z reporterem UWAGI! rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie ks. Andrzej K. Nie chciał powiedzieć, dlaczego w jego uczelni zajęcia prowadzą niedouczeni absolwenci, studentom utrudnia się studiowanie i zdziera z nich pieniądze, a on sam używa nielegalnie tytułu profesorskiego.
Zabił swoją żonę strzałami w tył głowy. Wcześniej atakował ją nożem, strzelał do drzwi z ostrej amunicji. Policja się tym nie zainteresowała. Teraz, po morderstwie, funkcjonariusze odpowiedzialni za zlekceważenie groźnego bandyty, nie ponieśli za to konsekwencji.
- Wziąć bicz i wyganiać tych ludzi? – zastanawia się ksiądz z kurii arcybiskupiej w Katowicach. – Przecież to bez sensu! Na terenie największej galerii handlowej w Katowicach poświęcono kaplicę. Zarówno klienci hipermarketu, jak księża mają podzielone zdania, czy przystoi się modlić w przerwie między zakupami.
Amanda to radosna, czteroletnia wychowanka domu dziecka. Niestety nie chodzi. Lekarze twierdzą, że jest szansa na wyleczenie. Dziewczynce w powrocie do zdrowia może pomóc kochająca rodzina.
W maju tego roku, po 35 latach obecności kabaretu Olgi Lipińskiej na ekranie TVP, nowe władze telewizji zawiesiły jego emisję. Oficjalny powód: wyczerpanie się formuły. Ale autorka ma na ten temat inne zdanie.
- Ma duszę wojownika. W tym, co robi jest zawzięta, a przy tym bardzo rozważna – mówi o Maryli Rodowicz mjr Krzysztof Przepiórka, były żołnierz Gromu. Co łączy królową polskiej estrady z wojskiem?
Kim jest święty Mikołaj? Aktorem, agentem ubezpieczeniowym, dobry dziadkiem.<br /><br />
- I mieszka w supermarkecie. Mama mi powiedziała – wyjaśnia przedszkolak z przedszkola nr 189 w Warszawie.
Kilka dni temu na gwiazdkowej gali taekwondo w Łodzi zmarł 22- letni Tomek. To była jego pierwsza i ostania walka. Nie zdołał obronić się przed śmiertelnym ciosem. Jak to możliwe, że organizator dopuszcza do zawodów niedoświadczonego zawodnika?
- Gdyby nie on, to nie wiem, co by się ze mną działo. Może nie byłoby mnie już na tym świecie. To wszystko zasługa księdza – mówi bezdomny Piotr Tkacz o księdzu Sławomirze Kokorzyckim. Proboszcz z Korytowa zaangażował się w czynną pomoc swoim biednym parafianom. Zorganizował świetlicę, darmowe obiady dla dzieci. Funduje stypendia dla tych, pomaga, ale nie rozdaje pieniędzy.
Przed wejściem do sali treningowej ciężarowców stoi wiadro z zamarzniętą wodą, która nakapała z dziury w dachu. W sali nie ma prądu, zawodnicy podnoszą ciężary przy świecach. Nie ma też żadnego ogrzewania. W dniu wizyty ekipy UWAGI! termometr wskazywał trzy stopnie powyżej zera.
Sąd odebrał dziecko matce, bo uznał, że ta zostawia je bez opieki i włóczy się z nim po "melinach". Stanowczo przeczą temu pracownicy MOPS-u i schroniska, w którym przebywa młoda kobieta.
- Liczyłem na gimnastykę korekcyjną, hydroterapię, logopedę, indywidualne ćwiczenia, naukę chodzenia, pionizację. Zamiast tego jest problem z wysadzeniem do toalety osoby, która jest niesprawna ruchowo – mówi rodzic niepełnosprawnego dziecka, który wyjechał na turnus rehabilitacyjny. Niepełnosprawne dzieci i ich opiekunowie czują się oszukani przez organizatorów wyjazdu.
- Po co mamy chodzić na USG, jeśli lekarz nic nie widzi? – mówi ojciec dziecka, które zmarło wskutek poważnej wady serca. Wielokrotne badania płodu nie wykazały żadnych schorzeń. Wykrywalność wad płodu w Polsce wynosi… 15 procent.