Kasia straciła obie nogi pod kołami pociągu. Nie załamała się. Myśli tylko o tym, by zacząć chodzić. Jej bliscy są zdumieni hartem ducha dziewczyny i wewnętrzną przemianą.
Fundacja Bożeny Walter"Nie jesteś sam" już trzeci rok zbiera pieniądze dla potrzebujących. Tym razem wysyłając sms można pomóc niepełnosprawnym, potrzebującym protez.
Zmagania z pogodą, zimnem, a przede wszystkim przeszkodami na trasie do Bieguna Północnego - to codzienność naszych polarników. Mimo, to cały czas posuwają się do przodu.
Wykorzystywani pracownicy, bezkarni szefowie - w „UWADZE!” kontynuujemy śledztwo dotyczące łamania na ogromną skalę prawa pracy w sklepach sieci „Biedronka”.
Na antenie niemalże od początku programu UWAGA! aż do końca 2004 roku. Autorem cyklu był Ryszard Cebula, który wykazywał błędy lekarzy i ich niechęć do ponoszenia konsekwencji swego działania.
Charakterystyczne żółte „Biedronki” znamy tylko od frontu. Tymczasem to, co dzieje się na zapleczu budzi grozę. Wykorzystywanie pracowników, łamanie prawa - to codzienność.
W Polsce niepełnosprawni nie mogą dostać się do najważniejszych urzędów, bo nie ma dla nich podjazdów. Właściciele budynków robiąc dwa wejścia - dzielą świat na dwa bieguny.
Od prawie dwóch lat, mimo ewidentnych dowodów, nie można ukarać kilku lekarek oskarżonych o przyjmowanie łapówek. Na ich działaniach skarb państwa stracił 7 mln zł. Załatwienie dożywotniej renty kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.
5-letni Przemek od urodzenia jest niepełnosprawny. Malec dzielnie sobie radzi ze swoją ułomnością. Jest pogodny i radosny. Wytrwale podąża do swojego Bieguna.
Czy 21-letni Mirek przeżyłby, gdyby inaczej zachowała się dyspozytorka pogotowia? Wiele wskazuje na to, że tak. Rodzice jednak nigdy nie poznają prawdy.
W 2003 r. na docieplenia spółdzielczych bloków wydano 200 mln zł. O te pieniądze walczą firmy produkujące systemy dociepleń. Kto dostanie zlecenie decydują prezesi spółdzielni.
W sobotę na Spitsbergenie zaginął doświadczony polarnik, przyjaciel i nauczyciel Marka Kamińskiego. On sam wraz z Jaśkiem Melą przygotowuje się do wyprawy na biegun.
Za ofertami intratnej pracy bardzo często kryją się oszuści, którzy wykorzystują zdesperowanych ludzi. Ci zamiast pracy popadają w długi, a nawet wchodzą w konflikt z prawem.
Weronika i Wiktoria, to syjamskie siostry. Niedawno skończyły pięć lat. Dziś dziewczynki są zdrowe, bawią się i zachowują jak ich rówieśnicy. Ale tuż po urodzeniu nie było wiadomo jak potoczy się ich życie.
Doktor Judym, lekarz chłopów, nasz doktor - tak przez najbiedniejszych mieszkańców nazywany jest dr Marek Minda z Łomży. Od pięciu lat leczy za darmo pacjentów z okolicznych wsi.
Coraz więcej Polaków żyje poniżej minimum egzystencjalnego. Ponad połowa społeczeństwa zagrożona jest ubóstwem. Dwa miliony rodaków egzystuje w skrajnej biedzie.
Kolega Jaśka Meli podobnie jak on jest niepełnosprawny. Porusza się na wózku. Dzięki wyprawie Jaśka, zaczął wierzyć, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.
Po nieszczęśliwym upadku 70-letni Edward Knapczyk doznał zwichnięcia kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Lekarze zlekceważyli objawy - pacjent jest sparaliżowany.
Odebranie rodzicom dzieci i umieszczenie ich w domu dziecka zawsze jest tragedią. Jednak w przypadku rodziny Pinkowskich z Bydgoszczy, to najlepsze rozwiązanie, by dzieci mogły normalnie żyć.
Mariusz jest jednym z bohaterów naszej akcji „Każdy ma swój biegun”. Po wypadku stracił obie nogi. Był zupełnie załamany, ale odnalazł sens życia. Dzisiaj potrzebuje tylko nowych protez.