Mieszkańcy Warszawy boją się rozruchów, starć antyglobalistów z policją i demolowania sklepów, do których może dojść podczas Europejskiego Szczytu Ekonomicznego. Czy stołeczne ulice rzeczywiście zamienią się w pole walki?
Mieszkańcy pogranicza woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego boją się wychodzić z domów. Od dwóch lat terroryzowani są przez złodziei. Policja jest bezradna.
Wyprawa "Razem na biegun" została zakończona. Północny wierzchołek ziemi zdobył Jasiek Mela - najmłodszym niepełnosprawnym polarnikiem.
Telekomunikacja Polska odcina telefony abonentom, którzy nie płacą wysokich rachunków. Bardzo często są one winą piratów telefonicznych, którzy włamują się do skrzynek abonentów.
Beata jako dziecko straciła prawą rękę. Przez lata przyzwyczaiła się do kalectwa. Jednak, gdy została mamą Sebastiana, zapragnęła mieć protezę.
"Było jak w filmie, nastąpił happy " - mówi uszczęśliwiony Jasiek Mela. W sobotę wyprawa "Razem na biegun" dotarła do celu.
Z dalszego śledztwa naszych reporterów wynika, że Państwowa Inspekcja Pracy regularnie sprawdzała sklepy "Biedronka", ale kontrole zawsze były uprzedzane!
Moim zadaniem było otwierać dziewczyny na „króla” jako na drogę, prawdę, życie, Boga i zaprowadzić je do jego łóżka – mówi kobieta, która wybrała życie w Nowym Jeruzalem.
Prywatne szkoły policealne powstają jak grzyby po deszczu. Potencjalnych studentów kuszą niskim czesnym, świetną kadrą. Coraz częściej okazuje się, że to spsosób na szybkie pieniądze.
Świetny harcerz, sportowiec. Przez pirata drogowego stracił w wypadku nogę. Marcin nie poddaje się, chce wrócić do dawnego życia. Potrzebna mu dobra proteza.
Reporterzy UWAGI! i "SuperExpressu" wykryli, że dary przeznaczone dla mieszkańców Centrum Samotnych Matek "Bajka" lądują na bazarach i w sklepach.
"Alfabet" przedstawia historie najważniejszych grup przestępczych w Polsce lat 90 - tych.
Kasia straciła obie nogi pod kołami pociągu. Nie załamała się. Myśli tylko o tym, by zacząć chodzić. Jej bliscy są zdumieni hartem ducha dziewczyny i wewnętrzną przemianą.
Dobre protezy to dla człowieka niepełnosprawnego szansa na normalne życie. Niestety nie dana jest ona wszystkim – ograniczeniem są pieniądze.
Fundacja Bożeny Walter"Nie jesteś sam" już trzeci rok zbiera pieniądze dla potrzebujących. Tym razem wysyłając sms można pomóc niepełnosprawnym, potrzebującym protez.
Zmagania z pogodą, zimnem, a przede wszystkim przeszkodami na trasie do Bieguna Północnego - to codzienność naszych polarników. Mimo, to cały czas posuwają się do przodu.
Wykorzystywani pracownicy, bezkarni szefowie - w „UWADZE!” kontynuujemy śledztwo dotyczące łamania na ogromną skalę prawa pracy w sklepach sieci „Biedronka”.
Na antenie niemalże od początku programu UWAGA! aż do końca 2004 roku. Autorem cyklu był Ryszard Cebula, który wykazywał błędy lekarzy i ich niechęć do ponoszenia konsekwencji swego działania.
Charakterystyczne żółte „Biedronki” znamy tylko od frontu. Tymczasem to, co dzieje się na zapleczu budzi grozę. Wykorzystywanie pracowników, łamanie prawa - to codzienność.
W Polsce niepełnosprawni nie mogą dostać się do najważniejszych urzędów, bo nie ma dla nich podjazdów. Właściciele budynków robiąc dwa wejścia - dzielą świat na dwa bieguny.
Wyprawa „Razem na biegun” właśnie wyruszyła do celu podróży. Jak na razie, polarnicy zmagają się głównie z pogodą, która jest bardzo zmienna.
Od prawie dwóch lat, mimo ewidentnych dowodów, nie można ukarać kilku lekarek oskarżonych o przyjmowanie łapówek. Na ich działaniach skarb państwa stracił 7 mln zł. Załatwienie dożywotniej renty kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.
5-letni Przemek od urodzenia jest niepełnosprawny. Malec dzielnie sobie radzi ze swoją ułomnością. Jest pogodny i radosny. Wytrwale podąża do swojego Bieguna.
Wyprawa na Biegun Północny trwa. Podróżnicy dotarli do dryfującej stacji Borneo.
13-latek z Legnicy zaatakował nożem swego rówieśnika. Chłopiec dostał cios w okolice serca. Przez komórkę wezwał pomoc - dzięki temu przeżył.
Czy 21-letni Mirek przeżyłby, gdyby inaczej zachowała się dyspozytorka pogotowia? Wiele wskazuje na to, że tak. Rodzice jednak nigdy nie poznają prawdy.
W sobotę na Spitsbergenie zaginął doświadczony polarnik, przyjaciel i nauczyciel Marka Kamińskiego. On sam wraz z Jaśkiem Melą przygotowuje się do wyprawy na biegun.
W 2003 r. na docieplenia spółdzielczych bloków wydano 200 mln zł. O te pieniądze walczą firmy produkujące systemy dociepleń. Kto dostanie zlecenie decydują prezesi spółdzielni.
Dla wielu obcokrajowców nasz kraj, to miejsce wymarzone do pracy, zarabiania, szukania swojej szansy na lepsze życie. Dla innych to druga ojczyzna.
Za ofertami intratnej pracy bardzo często kryją się oszuści, którzy wykorzystują zdesperowanych ludzi. Ci zamiast pracy popadają w długi, a nawet wchodzą w konflikt z prawem.