Według komisji, badającej okoliczności katastrofy budowlanej w Chorzowie, gwałtowny przebieg tej katastrofy wynikał z wadliwego rozwiązania konstrukcyjnego hali, wad spoin elementów konstrukcyjnych i niestaranności montażu.
Wczoraj pokazaliśmy reportaż o dotkniętej ciężką chorobą skóry 10-letniej Patrycji. Dziewczynka od urodzenia przebywa w szpitalu. Przez cały ten czas żadna z powołanych do tego instytucji nie potrafiła zrobić nic, by znaleźć nowy dom dla nieszczęśliwego dziecka.
Maturzyści z Pińczowa i Chmielnika, tak jak większość uczniów z całej Polski, pojechali do Częstochowy modlić się o pomyślność na egzaminach dojrzałości. Tuż po mszy uczestnicy wyjazdu pobili się między sobą.
Dwaj młodzi pływacy, uczniowie szkoły sportowej, uratowali życie tonącej kobiecie. – Żyję tak, żeby nie żałować swoich czynów – raz się udaje, raz nie – mówi jeden z nich.
10-letnia Patrycja, cierpiąca na przewlekłą chorobę skóry, od urodzenia mieszka w szpitalu. Bardzo pragnie znaleźć kochającą rodzinę. – One są kochane, a ja nie – mówi o dzieciach, które do szpitala przychodzą i wracają do domów.
Aż 75 proc. szkół w dużych miastach zatrudnia profesjonalnych pracowników ochrony. W celu zwiększenia bezpieczeństwa coraz częściej dyrekcje wraz z rodzicami decydują się na instalacje kamer w szkołach.
Piotr Misztal, jeden z najbogatszych polskich posłów, zasłynął ze swojego ekscentrycznego stylu bycia i zamiłowania do bogactwa. Twierdzi, że żyje się po to, by żyć w jak największym luksusie.
40-letni mężczyzna podpalając dom zabił siebie, swoją żonę i dwie córki. Wcześniej żona skarżyła się policji, że mąż grozi jej zabójstwem. Czy tragedii można było uniknąć?
Edyta Górniak ujawnia najcięższą tajemnicę swojego życia. Gwiazda zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak jako nastolatka została straszliwie skrzywdzona i upokorzona. Dziś chce uwolnić się od tego, co przez lata zatruwało jej życie i powiedzieć całą prawdę.
Dzięki zeznaniom byłego pracownika prokuratura mogła aresztować prezesa i księgową firmy przewozowej z Ustki. Zarzucono im kradzież prawie półtora miliona złotych. Oboje wyszli jednak z aresztu, a Roman Zielonko jest teraz prześladowany przez rodzinę prezesa.
<br /><br />
- Z żoną tapety kładł w swoim pokoju, malował okna. Wersalkę przywieźli w poniedziałek. Nie zobaczy już tego. – mówi ojciec 15-letniego Łukasza. Chłopiec wybrał się wraz z przyjaciółmi na wagary nad rzekę. Z wyprawy już nie wrócił. Upojony alkoholem zamarzł.
- Może będę żyła teraz spokojniej, może to był czas oczyszczenia, ostatecznego rozliczenia się z przeszłością – mówi Edyta Górniak. Gwiazdę szantażował mężczyzna, który chciał ujawnić nagrane przez siebie filmy z czasów, gdy miała 16 lat. Jego zamiary pokrzyżował detektyw Krzysztof Rutkowski.
Jej twarz w każdej chwili rozpoznałyby miliony Polaków. Krystyna Podleska, pamiętna Krysia z filmu "Miś", od kilku lat mieszka i pracuje w Polsce. - Powiedziałam sobie, ze nie mogę iść do trumny jako Krysia z "Misia" – mówi.
- Podpis lekarza potrafił wydać wyrok śmierci na osobę niewinną – mówi znajoma zamordowanego Edwarda D. Mężczyznę zabił wieloletni pacjent szpitala psychiatrycznego. Nie była to jego pierwsza zbrodnia. Stanisław M. opuścił szpital, bo biegli orzekli, że nie stanowi zagrożenia.
Zeznania młodego chłopaka pomogły prokuraturze sformułować akt oskarżenia przeciw dealerowi narkotyków. Teraz on i jego rodzina są prześladowani przez braci i znajomych dealera. Choć matka chłopaka podała policji ich nazwiska, policja nie potrafi schwytać żadnego z nich.
22-letni Karol Cz. jeszcze kilka tygodni temu patrolował warszawskie ulice jako funkcjonariusz policji. W minioną niedzielę wziął udział w krwawej bójce między pseudokibicami Cracovii i Wisły. Przez cały wieczór woził samochodem najbardziej agresywnych chuliganów, którzy polowali na kolejne ofiary. Jedna z nich nie przeżyła ataku.
- Zawsze komuś muszą coś zrobić. Ich zabawą jest bicie. Podkładają nogi i robią sobie głupie kawały - mówi 13-letnia Ania, dla której taka zabawa źle się skończyła. Dziewczynka została kopnięta przez kolegę ze szkoły i trafiła do szpitala. Szkoła do tej pory nie wyciągnęła konsekwencji wobec chłopaka.
10-letnia Angelika, która uległa bardzo poważnemu poparzeniu, po szeregu skomplikowanych operacji wraca do domu. Poinformował o tym 15 marca na konferencji prasowej doc. Jacek Puchała, szef zespołu lekarzy z krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, który leczył dziewczynkę.
Prokuratury Okręgowej w Katowicach nie zastanowił fakt, że startująca w przetargu firma pogrzebowa oferuje swoje usługi po absurdalnie niskich cenach. Firma wygrała przetarg i teraz dzięki temu bezlitośnie wykorzystuje klientów.
Seksualne zabawy w szkolnych toaletach – to widać na filmach nagrywanych przez uczniów. Dla młodzieży seks przestał być sprawą intymną. Jest przedmiotem żartów i zabawy. Jak nauczyciele i dyrektorzy szkół reagują na zmianę obyczajowości młodzieży?
Przemoc, agresja, alkohol, narkotyki i seks. Bezkarni uczniowie i zastraszani nauczyciele. Czy takie jest oblicze współczesnej szkoły? Czy nauczyciel ciągle cieszy się autorytetem wśród swoich uczniów. Zobacz cykl reportaży poświęconych polskiej szkole!
- Jeśli tylko będę miał taką szansę, to będę dążył do trwałego związku, żeby to było na zawsze – mówi Michał Wiśniewski o swoim związku z Anią Świątczak. Czy to kandydatka na trzecią żonę Michała?
- Po dniach piekielnej śnieżycy, mgły, przed nami ukazuje się Kazbek. To jest właśnie on – takie były ostatnie słowa księdza Dariusza Sańko, zapisane na taśmie filmowej. Na stokach Kazbeku w Kaukazie ksiądz Dariusz zginął razem z księdzem Szymonem Klimaszewskim, przez lata jego towarzyszem podróży po Azji i Europie.
Ośmioletni Mateusz z Rybnika, który zaginął 6 lutego, został zamordowany. Policja ustaliła, że sprawcami zbrodni są dwaj młodzi mężczyźni. Przyznali się do zbrodni. Postawiono im zarzuty zabójstwa i zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem.
Poseł Witold Hatka stara się stworzyć swój dobry wizerunek. Dużo i chętnie mówi o sobie. Bywa jednak, że jego wypowiedzi nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.