Elżbieta S. rozwiodła się z mężem, bo był o nią chorobliwie zazdrosny. Znęcał się nad nią, podejrzewał o zdrady, inwigilował, śledził i stale nachodził w pracy. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o przymusowe leczenie mężczyzny, ale zanim to nastąpiło – Elżbieta S. została zamordowana. Do winy przyznał się jej mąż.
Wracamy do historii 91-letniej pani Heleny, cierpiącej na chorobę Alzheimera pensjonariuszki zakładu opiekuńczo-leczniczego. Kobieta została żoną byłego męża współwłaścicielki zakładu. Sąd unieważnił małżeństwo. Jednak to nie poprawiło losu pani Heleny.
Cudem przeżyła wypadek samochodowy, ale jej twarz została bardzo oszpecona. Iwona Hałko, której historię opowiedzieliśmy rok temu, przeszła właśnie pierwszą z serii licznych operacji. – Czekałam na ten ból, wchodzę w moje trzecie życie – mówi pani Iwona.
Znawcy pudli mówią, że to aktywny, żywy, wręcz ciekawski pies, potrzebujący ciągłego kontaktu z człowiekiem. Dziś nazwa pudelek częściej jest kojarzona z Internetem, niż rasą psów. Pudelek - tak nazywa się plotkarsko-sensacyjny serwis opisujący życie gwiazd i gwiazdek show biznesu.
Specjalnie na Państwa życzenie emitujemy reportaż o Piotrze Rubiku, który w internetowej sondzie otrzymał najwięcej głosów telewidzów. Piotr Rubik jednych drażni sukcesem i rodzajem serwowanej muzyki. Innym imponuje ambicją, konsekwencją i pracowitością. Choć ganiony przez krytyków, sprzedaje obecnie najwięcej płyt w Polsce. Tylko ubiegły rok zamknął okrągłą liczbą 700 tysięcy sprzedanych krążków.
Od lat utrzymuje się na szczytach sławy, jest uwielbiany przez kilka pokoleń. Jak mało który artysta, otwarcie przyznaje się do tego, że wprost kocha swoją popularność, rozdawanie autografów i oklaskiwanie na scenie. Uwielbia też telewizję - w ostatnich latach dał się poznać jako niezwykle łagodny juror „Tańca z gwiazdami”. Jak sam mówi – za pieniądze zagra wszędzie.
Jest laureatką dwóch tegorocznych Super Jedynek - jako wokalistka i debiut roku. Przyniosły jej popularność i utorowały drogę na radiowe listy przebojów. Pomimo nagród nie brakuje krytyków, którzy wątpią w zdolności wokalne Gosi Andrzejewicz.
Historia Wojtka, to dowód na to, że w życiu warto postawić wszystko na jedną kartę, to historia o nadziei wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.<br /><br />
Wojtek wskutek lekarskich zaniedbań stanął na krawędzi życia i śmierci. W tym czasie na jego drodze pojawił się nasz reporter Ryszard Cebula, który uruchomił łańcuszek ludzi dobrej woli. Nie dający się zoperować zdaniem jednych lekarzy guz mózgu - dla innych okazał się usuwalny.
Reportaż o Kamisie, która uciekła z Czeczenii został nagrodzony nagrodą Grand Press 2007 w kategorii najlepszy reportaż telewizyjny roku. Kamisa wraz z rodziną marzyła, by zamieszkać w Szwecji. W czasie nielegalnego przekraczania granic straciła w górach trzy córki. Ją i syna uratował napotkany w Bieszczadach patrol.
„Znamy się tylko z widzenia", „Przyjedź mamo na przysięgę" - te przeboje znają chyba wszyscy. Trubadurzy - jak sami mówią, służą na scenie narodowi polskiemu już czterdzieści pięć lat. Mają na swoim kącie trzy złote i dwie platynowe płyty. Dziś zespół występuje już w innym składzie, ale nadal ma swoją wierną publiczność
Mandaryna nareszcie jest szczęśliwa. Jak mówi, znalazła miłość życia. Jej nowy partner Michał Szatkowski rzucił dla niej swoje dotychczasowe życie i przeniósł się do Warszawy.
W kulisach sławy dwie niezwykłe postaci. Aktorzy, reżyserzy, artyści. Swoje życie poświęcają sztuce. Łączy ich pasja do teatru. Choć nie brakuje im osiągnięć artystycznych obydwoje postanowili dzielić się sobą z innymi. Halina i Jan Machulscy. Uczą nie tylko aktorstwa. Są nauczycielami życia.
Jak zostać milionerem w wieku dwudziestu lat? Rok temu nie wiedzieli tego jeszcze obecni milionerzy, pracowici studenci informatyki z Wrocławia. Dziś, kiedy już stali się milionerami, nadal jedzą chińskie zupki.
Tori Suzuki, podróżnik z Francji, spędził w Indiach ponad dwa lata, poznając życie mieszkańców tego kraju. Pracował z nimi, świętował, opłakiwał zmarłych. Jak mówi Tori, długie miesiące spędzone na indyjskich bezdrożach były formą ucieczki od zachodniej cywilizacji i nudy.
Dziadek alkoholik zabił matkę Filipa i kilkumiesięcznego brata. Chory na astmę chłopiec nie chciał dalej mieszkać w miejscu, gdzie doszło do tragedii. Wziął go do siebie mieszkający na działkach ojciec. Żyli bez ogrzewania i ciepłej wody. Urzędnicy ociągali się z przydzieleniem chłopcu nowego mieszkania. Po interwencji UWAGI! dziecku przydzielono komunalną kawalerkę, gdzie zamieszkał ze swoim tatą. Okazuje się jednak, że obowiązki rodzicielskie są dla ojca trudnym egzaminem.
Podsumowujemy akcję pomocy, którą Fundacja TVN Nie jesteś sam i UWAGA! ogłosiły dwa tygodnie temu. Dziękujemy wszystkim, którzy wysyłali SMS-y i wpłacali pieniądze na konto Fundacji. Zebraliśmy dużą kwotę, ale nasza akcja wciąż trwa.
Przez Polską granicę przelewa się fala uchodźców i imigrantów. Informacja o tym, że nasz kraj ma wejść do strefy Schengen wywołała panikę. Ludzie sądzą, że już nikt z poza Unii już nie wjedzie do Europy. Mylą się.
Dokładnie za 52 godziny Polska wchodzi do strefy Schengen. Bez kontroli granicznej będziemy mogli podróżować po Unii Europejskiej. To oznacza przywileje i obowiązki. Nasze państwo musi zorganizować pobyt w Polsce dla uchodźców ze wschodu, dla których nasza granica jest jednocześnie granicą z Unią. Choć termin wejścia Polski do strefy Schengen znany jest od dawna, podołać obowiązkom nie będzie łatwo. Jak na dłoni widać to w ośrodku dla uchodźców w Podkowie Leśnej-Dębaku.
Tomasz S. skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku, podczas odbywania kary zdążył m.in. założyć rodzinę i rozkręcić biznes. Ostatnią, trzecią już w tym roku przerwę sąd orzekł z powodu choroby kręgosłupa.
Włodzimierz Zientarski nie jest zwykłym fanem aut. Najpopularniejszy polski dziennikarz motoryzacyjny niemalże od urodzenia owładnięty jest pasją samochodową. Już ponad trzydzieści lat propaguje wszystko, co jest związane z samochodami. Robi to w telewizji, prasie, radiu, podczas spotkań z przyjaciółmi i we własnej rodzinie. Co takiego ma w sobie Zientarski, że chce się go słuchać? I dlaczego część środowiska dziennikarskiego wolałaby go nie znać?
- I ja muszę być chora, i tata chory? No nie! Tego już za dużo. Ten świat jest dziwny – mówi 8-letnia Paulina, dziewczynka, która nie może chodzić. Jej ojciec od dwóch lat także jeździ na wózku z powodu choroby kręgosłupa. To córka dodaje mu otuchy i uczy, jak walczyć o powrót do zdrowia.
- Wierzę, że wygra pojedynek z chorobą. To będzie jego 44 zwycięstwo. Najważniejsze w życiu – mówi komentator sportowy Andrzej Kostyra o Przemysławie Salecie. Sportowiec oddał nerkę swojej chorej córce. Po operacji jego stan nagle się pogorszył i Saleta trafił na intensywną terapię.
Swietłana Rusina uciekła z Białorusi 13 lat temu. Powodem była jej odmienność seksualna. Białoruskie społeczeństwo i władza nie wykazuje w tej kwestii tolerancji.
7-letni chłopiec ciężko poparzył się w domu, w obecności rodziców. Ojciec był pijany, matka posmarowała rany synka margaryną i poszła na zakupy. O pomoc poprosiła dopiero kurator, która nie wiedząc o wypadku odwiedziła tego samego dnia rodzinę.
Paulina Bogacz, ośmiolatka od urodzenia sparaliżowana od pasa w dół, czeka na nowe aparaty do nóg, które pozwolą jej chodzić. Na razie jeździ do szkoły taksówką. – Z każdym dniem staje się bardziej samodzielna – mówi mama Pauliny.
Po wykorzystaniu przez policję paralizatora w Kanadzie życie straciło 19 osób, w USA liczba ofiar przekroczyła 280. Mimo to policjanci wciąż twierdzą, że paralizatory są bezpieczną bronią, która często ratuje życie napastnikom i samym funkcjonariuszom.
- Był spokojny. Stałam i widziałam, jak ciężko oddycha. Nie mogłam na to patrzeć. Nie daje mi to spokoju… Gdybym tylko mogła mu wtedy pomóc – płacze kobieta z Kanady, która była świadkiem śmierci zabitego paralizatorem Roberta Dziekańskiego.