Dziś w UWADZE! rozmowa z Jerzym Stuhrem, aktorem i reżyserem, który wrócił do pracy po roku przerwy. Opowiedział nam o swoim nowym filmie, życiu i walce z chorobą nowotworową...
Nazywany polskim Frankiem Sinatrą, znany z ról komediowych oraz mistrz dowcipnych point - Bohdan Łazuka - świętował w ubiegły piątek 75-te urodziny. Przyjęcie było niespodzianką przygotowaną przez córkę i najbliższych przyjaciół artysty.
Zobacz nieemitowany w telewizji fragment benefisu Bohdana Łazuki i zobacz jaki żart opowiedziała jubilatowi Krystyna Sienkiewicz...
Swego czasu Bohdan Łazuka prowadził wybory miss biustu. Jak zagadywał kandydatki? Czy go oczarowały? Przekonaj się już teraz.
Pan Marek, bohater naszego reportażu, został decyzją dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim zwolniony z opłat za pobyt w DPS swoich rodziców-zadłużonych alkoholików.
„Sztywny Miś" - tak nazywał się dopalacz, który 16-letni uczeń szkoły w Kazimierzu Dolnym zapalił w czasie przerwy lekcyjnej. Nastolatek dostał drgawek, zaczął wymiotować i stracił przytomność. Tylko szybka interwencja nauczyciela i lekarzy zapobiegła prawdopodobnie większej tragedii.
Autorzy cyklu materiałów o rakotwórczych chemikaliach przywiezionych z Ukrainy do Polski, jako jedyni dziennikarze zostali zaproszeni do wygłoszenia wykładu podczas międzynarodowej konferencji poświęconej odpadom chemicznym.
Tak, Norbert J. poszukiwany w związku z podwójnym morderstwem w Rogoźnie został zatrzymany w Berlinie - potwierdza informacje programu "Uwaga TVN" wielkopolska policja. Mężczyzna na godzinę przed ujawnieniem zbrodni przekroczył granicę, już na terenie Niemiec miał się do niej przyznać.
16-letni Emilian znalazł się w dramatycznej sytuacji. Chłopak w wypadku stracił kciuk. Miał jednak nadzieję, że szybko znajdzie się szpital, w którym lekarze przyszyją mu odcięty palec. A jednak medycy przez kilka godzin szukali placówki, która pomógłby mógłby młodemu człowiekowi. Z jakim skutkiem?
To historia jak z horroru. Nasi widzowie zaalarmowali nas, że w Jadwisinie pod Warszawą w fatalnych warunkach trzymanych jest kilkadziesiąt kotów. To, co zobaczyliśmy na miejscu, przerosło nasze najśmielsze wyobrażenia. Uwaga, reportaż zawiera drastyczne zdjęcia.
Czy powinno się ufać takim stowarzyszeniom jak Stowarzyszenie Kotów Rasowych? Tę instytucję powołano zaledwie kilka lat temu, ale takie elementy jak piękna nazwa, zachęcająca strona internetowa sprawiają, że łatwo wzbudzić im nasze zachowanie. Jednak Polski Związek Kynologiczny ma imponującą tradycję. Tym bardziej bulwersujące były doniesienia, które obiegły całą Polskę w lipcu…
Parę lat temu jedna z mieszkanek warszawskiego Ursynowa założyła w swoim mieszkaniu hodowlę kotów. Dzika hodowla prowadzona była z pogwałceniem wszelkich norm: sanitarnych, weterynaryjnych, środowiskowych. Działo się tak, mimo że wszystkie możliwe służby w tym lekarze weterynarii, sanepid, w końcu policja i prokuratura odwiedzały dziką hodowlę - za każdym razem urzędnicy i funkcjonariusze nie byli w stanie zdecydować się na podjęcie skutecznych działań. W rezultacie wszyscy, którzy mieszkali nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie, ale nawet w sąsiednich budynkach znaleźli się w pułapce niewyobrażalnego smrodu kocich fekaliów, żyli też w świadomości ogromnej krzywdy zwierząt, które były często pozbawiane wody i jedzenia, wegetowały w coraz gorszych warunkach.
Dramat 14-letniego Artura rozgrywał się nie tylko w czterech ścianach jego domu. Ale prawie wszyscy dorośli obserwatorzy milczeli, na policję zaś nie zadzwonił nikt. Kiedy zaczęli mówić, było już za późno.
Były poseł, a obecnie działacz społeczny. Piotr Ikonowicz, nazywany ostatnim polskim komunistą, od lat walczy z komornikami eksmitującymi lokatorów na bruk. Udziela też darmowych porad prawnych w Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Prywatnie Piotr Ikonowicz jest bratem słynnej restauratorki Magdy Gessler. Kilka dni temu trafił do zakładu karnego w związku z jedną ze spraw, w które był zaangażowany...
Na świecie znany jako poligraf, w Polsce wariograf, albo „wykrywacz kłamstw". To urządzenie, które sprawdza, czy w pamięci badanej osoby pozostały ślady związane z jakimś zdarzeniem z przeszłości. Poligraf może pomóc oczyścić się z zarzutów, może też wskazać winnego lub podpowiedzieć, gdzie szukać dowodów przestępstwa. Andrzej Lepper badał się kilkakrotnie, podobnie Janusz Paliktot, a na przykład Katarzyna W. - matka Magdy z Sosnowca w ostatniej chwili się wycofała. Jak zachowują się ludzie podłączeni do wykrywacza kłamstw? Na ile jest on skuteczny?
Już troje dzieci wybudziło się ze śpiączki w specjalistycznej Klinice Budzik założonej dzięki staraniom aktorki Ewy Błaszczyk. To jedyna taka placówka w Polsce, która zajmuje się małymi pacjentami w śpiączce po ciężkich urazach mózgu. W klinice nadal przebywa 15 innych dzieci. Między innymi 15-letni Filip. Jego ojciec liczy, że będzie miał szczęście porozmawiać jeszcze kiedyś ze swoim synem, wyjaśnić wszystkie zaległe sprawy.
Nowa ustawa o czystości w gminach miała być szansą na stworzenie ogólnopolskiego systemu segregacji odpadów. Polacy mieli produkować jak najmniej śmieci, jak najwięcej odzyskiwać surowców wtórnych. Stało się jednak inaczej. W wielu miejscach w Polsce mieszkańcy czują się oszukani, bo urzędnicy nie potrafią zorganizować wywozu śmieci, za to każą sobie słono płacić za oddanie posegregowanych odpadów, na których zarabiają inni.
Dlaczego sięgamy po alkohol? Każdy z nas mógłby podać wiele powodów. Jak i co pijemy? Czy wiemy, że bardzo łatwo można uzależnić się od alkoholu? Oto kolejny odcinek w naszym cyklu reportaży DZIŚ NIE PIJE!
Naszych widzów bardzo poruszyła pokazana przez nas wczoraj historia 13-letniej Pauliny. Dziękujemy za wszystkie otrzymane informacje i osobiste historie związane z tym, jak rozwiązywane są podobne sprawy w szkołach w całej Polsce. Dziś do redakcji UWAGI! trafił też materiał filmowy, którym dotąd nie dysponowaliśmy. Film ukazuje co działo się chwilę po pobiciu Pauliny. Nagrania nie widział sąd, który zajmował się sprawą pobicia. Nie widziała go też szkoła. Osądźcie Państwo sami czy to był drobny incydent? I czy chcielibyście aby coś takiego spotkało wasze dziecko?
Papierosy, alkohol, wulgaryzmy i przemoc - to pierwsze skojarzenia mieszkańców sąsiadującego ze szkołą bloku. Uczniowie gimnazjum lekceważą uwagi posuwając się do coraz agresywniejszych zachowań. Niedawno, na oczach rówieśników, jedna z uczennic została dotkliwie pobita. Dlaczego dorośli nie potrafią zapanować nad agresją nastolatków?
Papierosy, alkohol, wulgaryzmy i przemoc - to pierwsze skojarzenia mieszkańców sąsiadującego ze szkołą bloku. Uczniowie gimnazjum lekceważą uwagi posuwając się do coraz agresywniejszych zachowań. Niedawno, na oczach rówieśników, jedna z uczennic została dotkliwie pobita. Dlaczego dorośli nie potrafią zapanować nad agresją nastolatków?
Dziś jest pastorem a także mężem i ojcem. Lecz minęły dekady zanim uporał się z traumą i poczuciem winy po tym, jak w dzieciństwie był molestowany przez proboszcza. Pomocy szukał między innymi w kościele rzymskokatolickim, w którym przez 15 lat był księdzem.
Marcin Daniec jest zapalonym kibicem Wisły Kraków. Specjalnie dla widzów Uwagi! satyryk podjął się wytłumaczenia, na czym polega spalony.
Jakie zachowania Marcina Dańca denerwują jego żonę? Czy w domu jest bałaganiarzem czy raczej pedantem? O kulisach swojej garderoby opowiada Marcin Daniec.
Potrafi opowiedzieć ten sam dowcip na milion sposobów, za to pisanie scenariuszy do skeczy jest dla niego zmorą. Marcin Daniec - kabareciarz, satyryk, zapalony sportowiec a prywatnie - entuzjasta rodzinnego życia, które ułożyło się mu dopiero za drugim razem.
Prawie rok temu pewien sklepikarz z Poznania na własną rękę postanowił walczyć z odwiedzającymi go drobnymi złodziejami. Parę miesięcy temu zaskoczył wszystkich, gdy ogłosił, że zamyka sklep i rusza w Polskę, by pomagać innym okradanym handlarzom. Nikt się jednak nie spodziewał, że w tej sprawie nastąpi jeszcze jeden, o wiele bardziej dramatyczny, zwrot akcji.
Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać Zwykłych Bohaterów. Szukamy ludzi, którzy wykazali się odwagą, uczciwością lub szczególną inicjatywą. Takim bohaterem jest Katarzyna Konewecka- Hołój, która stworzyła akcję "Piękne anioły" i remontuje pokoje dzieciom z najuboższych rodzin.
Kiedy zmarła mama pani Darii i 11-letniego Sebastiana, dorosła siostra postanowiła zaopiekować się bratem. Wraz z mężem chciała zostać dla Sebastiana rodziną zastępczą. Stosowne dokumenty złożyli już kilka miesięcy temu? Dlaczego nadal nie ma w tej sprawie decyzji?
"Skandal obyczajowy w szkole", "seksnauczycielka" - to tylko niektóre tytuły z gazet opisujących bulwersującą historię spod Kalisza. Według lokalnego tygodnika, 36-letnia nauczycielka z gimnazjum urodziła dziecko, którego ojcem jest jej 15-letni dziś uczeń. Brukowa prasa obwołała kobietę pedofilem w spódnicy, tymczasem nowe okoliczności rzucają na sprawę inne światło...
Nowa ustawa o utrzymaniu porządku w gminach miała podnieść zatrważająco niski poziom odzyskiwania surowców ze śmieci w Polsce. Zamiany były konieczne, bo nie spełniamy w tym względzie standardów Unii Europejskiej. Ustawę ogłoszono w lipcu 2011. Samorządy miały dwa lata by przygotować się do wprowadzenia przepisów w życie i większość gmin sprostała temu zadaniu. Jednak szlachetną ideę ochrony środowiska zamieniły w karykaturę systemu odzyskiwania odpadów.