- Zawsze miałem broń. Ostrą broń. Był taki moment, że nawet myślałem o tym, żeby sobie w łeb walnąć – mówi Janusz Wójcik. W Kulisach Sławy kontrowersyjny były trener piłkarski opowiada o alkoholu, pieniądzach i korupcji. Oraz jedynym - jak twierdzi - swoim uzależnieniu: piłce nożnej.
Magdalena M., podejrzewana o wystawianie "lewych" zwolnień, nie może przyjmować pacjentów przez najbliższe 6 miesięcy - zdecydował sąd lekarski. Wcześniej, po emisji reportażu Uwagi!, o takie zawieszenie wystąpił do sądu Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Śląskiej Izby Lekarskiej. W tym czasie Rzecznik powinien zakończyć postępowanie i postawić ewentualne zarzuty. Lekarce grozi kara całkowitego pozbawienia prawa wykonywania zawodu.
- Nie wiem, czy zostanę zoperowana, czy mam się położyć i czekać na śmierć? – pyta reporterkę TVN UWAGA! zrozpaczona kobieta, u której zdiagnozowano złośliwy guz piersi. Paradoksalnie przerażenie kobiety spotęgowało wprowadzenie tzw. pakietu onkologicznego, który pacjentom onkologicznym miał pomóc.
- Zajrzałam do środka i zobaczyłam psa. On żył, oddychał – płacze kobieta, która usiłowała ratować potrąconego przez samochód psa. Wcześniej zwierzę wrzucili do worka pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Koziegłowach. Zawiązany worek porzucili następnie na poboczu.
- Lepiej, żeby pani Gessler tego nie widziała – mówią kierowcy TIR-ów, mieszając w garnku zupę z proszku. By więcej zarobić, w samochodach śpią, jedzą, suszą pranie. Mówią o sobie „tania siła robocza”. Tymczasem właściciele firm transportowych protestują przeciwko, wprowadzonej przez niemieckich polityków, stawce 8.50 euro za godzinę dla każdego kierowcy przejeżdżającego przez ich kraj. Mówią, że przez to ich firmy upadną, a kierowcy stracą pracę.
- Syn zawsze chciał być policjantem, to było jego marzenie - mówi Mirosław Biały, ojciec dzielnicowego z Tomaszowa Mazowieckiego. Jego 38-letni syn został znaleziony martwy w mroźny, styczniowy poranek na klatce schodowej jednego z bloków. Miał roztrzaskaną czaszkę. Prokuratura nie odpowiedziała jeszcze na pytanie, co się wydarzyło tamtej tragicznej nocy.
- Moje psy są tresowane i szczepione. Tak się zdarza w przyrodzie, że takie psy wychodzą poza ogrodzenie – mówi beztrosko właściciel dwóch potężnych wilczurów, które biegają po Nowej Wsi. To w tej miejscowości, zaledwie kilka tygodni temu, inne psy niemal zagryzły kobietę.
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy zakończyła śledztwo w sprawie tamtejszej rodziny zastępczej, podejrzanej o znęcanie się i wykorzystywanie seksualne dzieci - dowiedziała się dziennikarka Uwagi!
Dzień po emisji naszych programów, w których mówiliśmy o powszechnym dostępie do dopalaczy, krakowska policja zlikwidowała punkt sprzedaży środków odurzających, znajdujący się w jednym z krakowskich salonów gier, blisko Rynku Głównego.
Wydawało się, że wojna z nimi została wygrana. Ale wróciły - i są coraz bardziej dostępne. Mowa o dopalaczach, czyli o substancjach psychoaktywnych, które teoretycznie nie są nielegalne, ale działają jak narkotyki. Jak wielkim są zagrożeniem opowiedział nam dr n. med. Jarosław Buksa, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Słubicach.
Reporterzy UWAGI! sprawdzili, że sprzedawcom dopalaczy nikt specjalnie życia nie uprzykrza. Obejrzyj nagranie z ukrytej kamery i zobacz jak proste jest kupienie substancji psychoaktywnych…
- Wiedziałem kiedy zaczął to brać, bo zaczął się wtedy dziwnie zachowywać. Ostatniego dnia przyszedł do domu, był bardzo spocony i pobudzony. Chodził od okna do okno i mówił, że przyjadą po niego i zabiją go. Dostał takiego amoku, że uciekł w stronę osiedla – mówi Gabriel Krzyształowski, ojciec zmarłego Szymona. Tak działają dopalacze, substancje niby legalne, ale mające tak niszczycielską moc jak narkotyki…
Chociaż walka z dopalaczami trwa od kilku lat, nie udało się zupełnie ukrócić tego procederu. W Olsztynie oficjalnie działa sklep z dopalaczami, a jego klienci stali się utrapieniem dla mieszkańców okolicznych bloków.
Wiedza, praktyka i empatia powinny charakteryzować lekarza idealnego - tak uważa prof. Krzysztof Bielecki – chirurg z 50-letnim stażem pracy. Chociaż od siedmiu lat jest na emeryturze, nadal operuje i podnosi kwalifikacje...
Zostawili swoich krewnych, domy, przyjaciół i uciekli od wojny. Prawie 200 osób z Donbasu, na zaproszenie Caritasu, przyjechało do Rybak pod Olsztynem. Projektowi patronuje Polski rząd.
Wczoraj w UWADZE! pokazaliśmy warunki w jakich przetrzymywano ponad setkę zwierząt w pseudohodowli psów rasowych, która od blisko dziesięciu lat była zarejestrowana w podlaskim oddziale polskiego związku kynologicznego. W dzisiejszym programie przedstawiamy efekty czwartkowego reportażu...
Właściciel kliniki dla zwierząt, w której pracowała weterynarz zaangażowana w hodowlę psów skontrolowaną przez fundację „Viva!” zapowiada, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z lekarką.
Wstrząsający reportaż o dramacie zwierząt w hodowli psów rasowych... Ponad 100 psów żyło w dramatycznych warunkach…
65 tysięcy złotych - to kara, którą Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Kontrolę przeprowadzono w szpitalu po tym, jak we wrześniu 2014 r. lekarze odesłali do innej placówki ciężko rannego w wypadku 8-latka z Oleśnicy. Chłopiec zmarł.
Tę lekcję religii uczniowie ze szkoły podstawowej w Wicinie zapamiętają na długo. Według dzieci ksiądz używał wulgarnego języka, zachowywał się obscenicznie i siłą wepchnął do ust jednego z uczniów plastikową butelkę.
Historia księdza oskarżanego przez uczniów podzieliła wieś. Jedni wierzą w relację 11-letnich uczniów, inni twierdzą, że jest to wymysł dzieci i tego typu zdarzenia na pewno nie miały miejsca…
Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował, że Anna Cz. trafi do więzienia na 25 lat. Jej mąż Wiesław Cz. został skazany na cztery lata więzienia. Tym samym sąd złagodził wyroki sądu pierwszej instancji, który skazał kobietę na dożywocie a jej męża na pięć lat więzienia. Jednocześnie Sąd Apelacyjny zdecydował, że Anna Cz. nie będzie mogła ubiegać się o przedterminowe zwolnienie przed upływem 20 lat.
Czy kobieta tuż po porodzie zabiła swoje dziecko w piwnicy? Matka tłumaczyła śledczym, że dziecko podczas porodu wypadło na podłogę. Jednak prokuratorzy są innego zdania…
Jak wyglądały początki radia RMF FM? Jakie były podstawowe założenia twórców? Czym chcieli rozkochać w sobie słuchaczy? Zobacz zapis rozmowy z Aleksandrą Zieleniewską z fundacji Nowe Media, współzałożycielką RMF FM.
To miało być rutynowe przeszukanie mieszkania. Gdy policjanci otworzyli sejf i szafę znaleźli coś makabrycznego. Młoda kobieta przechowywała zamknięte w słoikach trzy ludzkie płody. Dlaczego to zrobiła?
Największe komercyjne radio w Polsce, RMF FM, kończy w tym roku 25 lat. Wielki sukces zaczął się od marzeń dziewięciu dziennikarzy, na czele z Edwardem Miszczakiem.
Czy Piotr Metz byłby innym człowiekiem, gdyby nie pracował w RMF FM? Czy takie radio miałoby dziś szansę znowu powstać w Polsce? Tego nie było w telewizji.
Gdzie Ewa Drzyzga nauczyła się przeklinać? Jak wspomina pracę przy Inwazji Mocy? Zobacz nieemitowany w telewizji fragment reportażu.
Ciężko choremu nastolatkowi należy założyć specjalną sondę ułatwiającą odżywanie - orzekli lekarze z warszawskiego szpitala dziecięcego. Wyznaczyli, więc termin operacji, po czym… odmówili wysłania po chłopca karetki. Kiedy matka chłopca zdołała ją zorganizować, lekarze odwołali zabieg.
- Usłyszałam huk tak przeraźliwy, że myślałam, że to bomba. Cały dom się trząsł, leciały szyby. Za chwilę pukanie do drzwi: Proszę się ewakuować, bo wybuchł gaz – relacjonuje jedna z mieszkanek warszawskiej kamienicy, w której doszło do eksplozji.