Potrafią ocenić wartość auta, zajrzeć w psychikę pacjenta, ale też określić, w której ręce zabójca trzymał narzędzie zbrodni. Ich broń to szkiełko i oko, ale także skomplikowane programy obliczeniowe i metalowa różdżka. Największym ich wrogiem jest błąd.
To miały być pierwsze "dorosłe" imieniny Andrzeja. Chciał je świętować z kolegami w jednym z klubów. Po wyjściu z domu poszedł po kolegę, po drodze odwiedził jeszcze siostrę. Do klubu już nie dotarł…
Nie po to przez wiele lat uczyli się, studiowali, zdobywali zawód by musieli skończyć na rencie. Niewidomi mogą być informatykami, dziennikarzami, tłumaczami czy prawnikami. Podobnie jak ci, co widzą, mogą śmiać się na filmie w kinie, cieszyć z wygranej piłkarzy i wzruszać na wystawie malarskiej. Przykładem takiej osoby jest Sebastian Grzywacz. Człowiek, który mimo iż stracił wzrok, nie stracił chęci do życia pełną piersią.
- To, że ktoś nie widzi, to jest sprawa drugorzędna. I tak należy to dla własnego dobra to traktować. Wtedy przychodzi akceptacja - mówi niewidomy Sebastian Grzywacz. Zobacz nieemitowany w telewizji fragment rozmowy z naszym bohaterem i dowiedz się jak się żyje w Polsce będąc niewidomym.
Kobieta o wielu twarzach - tak najczęściej mówi się o Kayah, artystce, która od ponad 20 lat niezmiennie króluje na polskiej scenie. Fani pokochali ją za niezwykły głos i oryginalne kreacje. O tym, jak wyglądała jej droga do miejsca, w którym jest obecnie, opowiedziała dziennikarce UWAGI!
Byliśmy z Kayah na meczu rugby na wózkach. Skąd u artystki zainteresowanie tym sportem? Tego nie było w programie.
To prezent na moje 46 urodziny - tak o swojej najnowszej, dziesiątej płycie mówi Kayah. Jak powstał projekt Transoriental Orchestra i jakie nadzieje wiąże z nim artystka?
Kiedyś majętny przedsiębiorca, którego było stać niemal na wszystko. Dziś ma 76 lat i jest bezdomnym. Pan Ryszard Maj z Krakowa jeszcze kilka lat temu wiódł normalne życie, miał rodzinę, firmę i pieniądze. Ale stracił wszystko. Historia pana Ryszarda jest jednak inna. Do bezdomności nie doprowadził go hazard, uzależnienia, czy długi. Bardzo zaufał najbliższej osobie - drugiej żonie. Godził się na to, aby o wielu ważnych formalnościach dotyczących majątku decydowała ona.
Świąteczny finał akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" i UWAGI! już za nami, ale wciąż liczymy na Państwa hojność i wsparcie Oskara, Gabrysi, Gracjana, Mateusza i innych dzieci zmagających się z nowotworami oraz ich rodziców, którzy sami nie są w stanie udźwignąć kosztów leczenia i rehabilitacji...
Ośmioletni Oskar we wzruszający sposób opowiadał o swojej walce z nowotworem podczas finału tegorocznej akcji charytatywnej Fundacji TVN "nie jesteś sam" i UWAGI! Jego cierpliwość, odwaga i optymizm ujęły nas wszystkich. Mimo ciężkiej choroby i wielu komplikacji, Oskar wciąż wierzy, że tak jak obiecał rodzicom, znów będzie samodzielnie chodził.
Choroba, która dotknęła 14-letnią Celinę z Bolesławca, powaliłaby niejednego dorosłego. Trzy operacje, liczne chemioterapie, bolesna nauka chodzenia - tak wyglądało życie dziewczynki przez ostatnie dwa lata. Ale Celina nie dość, że pokonała nowotwór, to podczas pobytu w szpitalach spełniła swoje marzenie i napisała książkę dla dzieci. Jak twierdzi, to bardzo pomogło jej w wygraniu z chorobą, choć o powrót do pełnego zdrowia nadal walczy.
Liczyły na karierę modelek ale zamiast pieniędzy i sławy spotkało je upokorzenie, gwałty i szantaż. Kobiety wykorzystane przez twórców fałszywej agencji modelingowej jeszcze długo będą dochodziły do siebie.
Do pomocy dzieciom zmagającymi się z nowotworami w ramach akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" zaprasza Reni Jusis!
Ten sąsiedzki spór trwał kilka lat i nikt nie przypuszczał, że zakończy się tak tragicznie. Kiedyś przyjaciele, potem najwięksi wrogowie. Wrogowie na śmierć i życie.
„Paka dla bezdomniaka” to akcja wypływająca prosto z serc ludzi dobrej woli. Biorą w niej udział wszyscy, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Pomysł polega na przekazaniu paczki żywnościowej zwierzętom przebywającym w schronisku w Korabiewicach. Mieszka tam mnóstwo psów i koni; są koty, świnie, kozy, a nawet niedźwiedzie. Każde z tych zwierząt potrzebuje przynajmniej jednego posiłku dziennie.
Historia pani Magdaleny to opowieść o bezradności i strachu. Wszystko tu wydaje się banalne i zwyczajne: nieudane małżeństwo, separacja, potem spór o dzieci. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, coś zaczyna niepokoić: prowadzenia spraw pani Magdy odmawiają kolejni sędziowie, opiekę nad dziećmi dostaje mąż, mimo że policja prowadzi w jego sprawie dochodzenie, a potem prokuratura stawia zarzuty o znęcanie się nad żoną. Jakie mogą być powody?
Dla Gracjana Haręży, który interesuje się motoryzacją przygotowaliśmy niespodziankę - spotkanie z utytułowanymi rajdowcami - Maciejem Wisławskim i Łukaszem Byśkiniewiczem. Była więc okazja do porozmawiania o wyścigach, ostatnio zdobytych pucharach, a dziennikarze TVN Turbo mieli dla podopiecznego Fundacji TVN "Nie jesteś sam" także wyjątkowe prezenty. Jesteście ciekawi jakie?
Kilkunastoletni chłopcy ufali mu, a on prawdopodobnie ich wykorzystał. 55-letni działacz sportowy, trener i opiekun młodzieży na Orliku przyznał się przed dziennikarzami do molestowania nieletnich, ale do dziś nie przedstawiono mu zarzutów.
W tym roku pomagamy dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi. Dzięki Państwa pomocy Gabrysia, Gracjan, Mateusz i Oskar otrzymają wsparcie, a wraz z nimi inni podopieczni fundacji. Wróćmy jeszcze raz do wzruszeń i niezwykłych emocji towarzyszących akcji...
Dziś wyjątkowe wydanie programu UWAGA! poświęcone podopiecznym Fundacji TVN "nie jesteś sam". Przypominamy, że w tym roku pomagamy dzieciom z chorobami onkologicznymi. Także Państwo mogą pomóc im w powrocie do zdrowia. Wystarczy wysłać sms o treści pomagam na numer 7126.
Jak co roku charytatywną akcję Fundacji TVN "nie jesteś sam" i UWAGI! wspierały gwiazdy. Zobacz kulisy powstawania spotów "WARTO POMAGAĆ"!
Wyzwiska, awantury, demolowanie mieszkania, rzucanie meblami - to codzienność w domu państwa Miłoszów z Władysławowa. Sprawcą tych awantur jest 50-letnia kobieta, matka i babcia. Nadużywa alkoholu od 15 lat. Od kilku jej picie jest już bardzo problematyczne dla pozostałych domowników.
Do pomocy dzieciom zmagającymi się z nowotworami w ramach akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" zaprasza Dorota Miśkiewicz!
Renata i Ireneusz mieli plany jak wiele młodych małżeństw. Ciężko pracowali za granicą, żeby zbudować swój wymarzony dom. Urodził się Gracjan. Pierwsze dziecko w rodzinie, przez wszystkich rozpieszczany. Uwielbiał jeździć rowerem, a zimą niezmordowanie uczył się jazdy na nartach na górce za domem. Kiedy miał pięć lat, rodzice zauważyli, że Gracjan ma problemy z utrzymaniem równowagi i wciąż powtarza, że boli go głowa.
Do pomocy dzieciom zmagającymi się z nowotworami w ramach akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" zaprasza zespół Pectus!
Rozpoczynając pracę, każdy lekarz weterynarii przysięga m.in. dążyć do przywrócenia zdrowia chorego zwierzęcia, a jeśli to niemożliwe - ograniczyć jego cierpienie. W Chojnowie - małym mieście na Dolnym Śląsku - mieszkańcy spacerujący w centrum miasta mieli okazję zobaczyć, jak zasady te pojmuje w praktyce miejscowy weterynarz.
Do pomocy dzieciom zmagającymi się z nowotworami w ramach akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" zapraszają Wojtek i Piotrek Cugowscy.
Ma tylko 8 lat, ale w swym krótkim życiu przeszedł już naprawdę wiele... Kiedy inne dzieci bawią się w najlepsze on, niczym wyczynowy sportowiec, ciężko trenuje na siłowni. Mateusz z Bydgoszczy 4 lata temu przeszedł operację wycięcia guza mózgu. Do dziś ma niedowład lewej strony ciała. Każdego dnia walczy o powrót do pełnego zdrowia...
Do pomocy dzieciom zmagającymi się z nowotworami w ramach akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" zaprasza Anja Rubik!
W Gliwickim Centrum Onkologii przeprowadzono całkowity przeszczep twarzy u młodej kobiety. Operacja była bardzo skomplikowana, trwała 23 godziny i pracowało przy niej kilkadziesiąt osób. Kim jest pacjentka, której przeszczepiono nową twarz? Jak jej życie wyglądało do tej pory? Tylko u nas rozmowa z rodzicami Joanny, która przeszła transplantację.