Gdyby sprawę badał dzielnicowy być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Niestety gołosłownym doniesieniem zajęła się grupa funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zajmująca się sprawami najcięższego kalibru.
Zaledwie dwa miesiące minęły odkąd Szpital Wojewódzki we Włocławku znalazł się na ustach urzędników, polityków i zwykłych obywateli. Szereg zaniedbań i nie podjęcie na czas decyzji o cesarskim cięciu spowodowały śmierć nienarodzonych bliźniąt i tragedię ich rodziców. Wśród wielu współczujących im ludzi byli Joanna i Piotr Czajkowscy. Nie przypuszczali, że to im niebawem zawali się świat.
Co się dzieje z polską medycyną? Co się dzieje z naszymi lekarzami? Niewielu potrafi się wyłamać ze środowiskowej zmowy milczenia i powiedzieć brutalną prawdę. Nam na ten temat udało się porozmawiać z dr Grzegorzem Luboińskim.
Prokuratura w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko rodzicom zakatowanej trzymiesięcznej Nadii. Ojcu dziewczynki postawiono zarzut zabójstwa, jej matce- narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.
Wygląda na to, że przebiegłe metody szajki oszustów wyłudzających mieszkania od starszych osób oznaczają w tym wypadku kompletną bezradność policji. Żaden z funkcjonariuszy nie zgodził się wziąć udziału w programie na żywo. A co powiedzieli na neutralnym gruncie?
Wyłudzanie mieszkań od starszych i schorowanych osób. Takie sygnały napływają do naszej redakcji z całej Polski. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wielkiej aferze we Wrocławiu, gdzie zorganizowana grupa wspomagana przez dzielnicowego mogła przejąć kilkanaście mieszkań. Teraz nasze dziennikarskie śledztwo zaprowadziło nas do Łodzi. Tam przez kilka miesięcy obserwowaliśmy działania osób przejmujących mieszkanie od cierpiącej na depresję emerytowanej nauczycielki i jej siostrzeńca.
Szajka cynicznych ludzi przejmuje od starszych, samotnych, schorowanych ludzi mieszkania pozbawiając ich na starość dosłownie wszystkiego. Zobacz materiał video i dowiedz się, jakimi słowami zwracał się do tych starszych osób człowiek zameldowany w ich mieszkaniu dzięki machinacjom, które ujawniliśmy...
naszemiasto.pl: Codziennie w MPK Łódź odbywa się 1700 kontroli trzeźwości pracowników. Od stycznia MPK zwolniło 7 osób za stawienie się w pracy pod wpływem alkoholu. Ostatnio pracę stracili dwaj pracownicy.
Akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Orszaghowi, prezesowi Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej oraz byłemu Rzecznikowi Praw Ofiar przy MSWiA trafił już do sądu. Jak ustalili reporterzy Uwagi! TVN, prokuratura oskarża go o nielegalne adopcje czworga dzieci oraz czerpanie z tego korzyści finansowych. Według prokuratury pomagała mu w tym partnerka życiowa Krzysztofa Orszagha, Weronika I., która także usłyszała zarzuty. Za każde bezprawnie przekazane dziecko zarabiali od 30 do 50 tysięcy złotych. Na prośbę Krzysztofa Orszagha podajemy jego imię i nazwisko.
tvn24.pl: Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku został zwolniony z pracy w związku ze śmiercią bliźniąt - poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Do śmierci bliźniąt doszło w styczniu, kilkanaście godzin przed planowanym cesarskim cięciem. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.
To ona ma zagrać Marię Kaczyńską w filmie o katastrofie smoleńskiej. Jest dumna ze swoich konserwatywnych poglądów i głosi je wszędzie, gdzie może. A okazji do ich wymiany ma sporo, bo obraca się w awangardowym środowisku teatralnym. W Kulisach Sławy Ewa Dałkowska.
Zobacz nieemitowany w telewizji fragment reportażu i dowiedz się, dlaczego mąż naszej bohaterki woli nie dawać swojej żonie kierować autem...
W wiejskiej świetlicy, w której prowadzone były zajęcia dla dzieci, runął sufit. Na szczęście nie doszło do tragedii. Ale czy ktoś odpowie za narażanie dzieci na niebezpieczeństwo? Wydaje się, że katastrofa jest wynikiem nieodpowiedzialności i konfliktu dorosłych, którzy, co najgorsze, nie są świadomi swoich błędów.
Dwie ciężarówki przyjeżdżają na teren pokopalnianej hałdy na obrzeżach Zabrza. Ładunek zrzucają wprost do ziemi i zasypują. Jest godzina piąta nad ranem. Tak wygląda gospodarka odpadami w wykonaniu jednej ze śląskich firm. Jakie substancje znalazły się w glebie? Kto odpowiada za ten proceder?
Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie nie wiadomo kiedy zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą. Na miejsce w szpitalu, gdzie leczy się anoreksję, czekać trzeba nawet trzy miesiące. Długo, biorąc pod uwagę fakt, że choroba często kończy się śmiercią.
Karolina chorowała na anoreksję przez 10 lat. Po sześciu pobytach w szpitalach i wieloletniej psychoterapii udało jej się pokonać chorobę. Oprócz psychoterapii dziewczyna do walki z anoreksją włączyła specjalną dietę i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne.
Małgosia cierpi na porażenie mózgowe i całkowicie jest zdana na opiekę bliskich. Mimo trudnej sytuacji finansowej rodziny, opiekunom Małgosi zostało odebrane świadczenie pielęgnacyjne. Urzędnicy swoją decyzję tłumaczą zmianą przepisów prawnych. Ale czy rzeczywiście nie można pomóc?
Przerwany rdzeń kręgowy, paraliż, kalectwo. To nieodwracalne skutki nielegalnej zabawy z bronią. Niewinną ofiarą jest rolnik spod Lublina. Kula z pistoletu została wystrzelona kilkanaście miesięcy temu na dzikiej strzelnicy, podczas imprezy dla grona ustosunkowanych osób z okolic Lublina i ich dzieci. Kto strzelał? Dlaczego do dziś nikt nie został ukarany?
Od ośmiu lat pan Krzysztof cierpi z powodu odleżyn. Choć jest sparaliżowany od pasa w dół i nie czuje bólu - z powodu zakażania ran już raz przeszedł sepsę. Uszkodzenia ciała są tak rozległe i głębokie, że mimo codziennej pielęgnacji, lekarze ze Szpitala Powiatowego w Złotowie, gdzie mieszka Pan Krzysztof, nie są w stanie mu pomóc. Szansą ma być specjalistyczna operacja w szpitalu Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam jednak, mimo że stan pacjenta jest poważny, musiał czekać na miejsce. Doprowadzona do ostateczności rodzina chorego zwróciła się do UWAGI! z prośbą o interwencję.
Aktorem jest od 28 lat, ale w ostatnich latach jego kariera nabrała wyjątkowego tempa. O tym, jak to jest z dobrą passą w tym zawodzie i co dla aktora oznacza milczący telefon opowiedział nam Piotr Polk.
Każdego roku do Polski płynie rzeka używanych samochodów zza naszej zachodniej granicy. Popyt na nie jest jednak coraz mniejszy. Kupujący mają świadomość, że w samochodach takich często cofane są liczniki, fałszowane są książki serwisowe a prawdziwa okazja praktycznie nie istnieje. Aby uniknąć takich niespodzianek, klienci szukają samochodów zakupionych w polskich salonach i serwisowanych u autoryzowanych dilerów. To ma być gwarancją dobrego zakupu, tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Czy tak jest?
Kiedy sytuacja na Krymie staje się coraz bardziej napięta, Kijów próbuje wrócić do normalnego życia. Jak z traumą po krwawych zamieszkach radzą sobie ci, którzy zmuszeni byli walczyć a czasem nawet zabijać? Kto im pomaga?
Ich studniówkowy występ jest jednym z internetowych przebojów ostatnich tygodni. 14 uczniów technikum budowlanego ubranych w białe rajstopy i różowe spódniczki wzbudza zainteresowanie godne gwiazd polskiego showbiznesu. I bynajmniej nie chodzi o ich umiejętności baletowe w odtwarzaniu „Jeziora łabędziego". Dlaczego chłopcy w spódniczkach są w stanie rozpalić takie emocje? I co wspólnego ma z tym gender?
Debatę na ten temat zorganizowali dziennikarze UWAGI! W dyskusji udział wzięły posłanka Beata Kempa i eurosposłanka Joanna Senyszyn. Publiczność stanowili uczniowie technikum budowlanego w Ostrzeszowie. Po której stronie opowiedzieli się po zakończeniu dyskusji?
Desperacki krok 17-latka, który postanowił sprawy wziąć w swoje ręce. Dawid kajdankami przykuł się w Biurze Rzecznika Praw Dziecka. Chwilę później pojawił się tłum dziennikarzy i sztab kryzysowy.
Blisko 30 lat trwał dramat 66-letniego mężczyzny spod Uniejowa. Upośledzonego umysłowo mężczyznę rodzina umieściła w chlewie, bo nie potrafiła się nim zaopiekować.
- Na Majdanie toczy się prawdziwa wojna, gdzie ludzie umierają walcząc o własną wolność. A 200 metrów dalej toczy się normalne życie. To dopiero pokazuje, że ci, którzy tam walczą, to prawdziwi patrioci. To jest coś niesamowitego spotkać ludzi, którzy są za ciebie w stanie oddać życie - opowiada Anna. Zobacz nieemitowaną w telewizji rozmowę z uczestniczką wydarzeń na Majdanie.
Alina Migik z Czerniawki w obwodzie żytomierskim mieszka i studiuje w Polsce. To, co działo się na Majdanie znała tylko z relacji mediów i kontaktów telefinicznych z rodziną. Nam opowiedziała jak cały kryzys w jej kraju przeżywało ukraińskie społeczeństwo i o marzeniach, jakim krajem powinna teraz stać się Ukraina.
Jan Falkiewicz, ukraiński dziennikarz, opowiada o tym, jak naród ukraiński zbuntował się przeciwko władzy. Kto i co organizował, jak zostały podzielone prace, a nawet jak to się stało, że niektórzy podczas manifestacji odkrywali w sobie nowe talenty.
Zapytaliśmy ukraińskich studentów, którzy uczą się w Polsce jak oni oceniają to, co dzieję się aktualnie w ich kraju...