Gdy kilka tygodni temu zdemaskowaliśmy nieuczciwe praktyki firmy Finroyal, nie spodziewaliśmy się, że uruchomi to prawdziwą lawinę. Dziś sprawą oszustw finansowych firm takich jak Amber Gold i Finroyal żyje cała Polska.
W parabankach pracowały setki ludzi - zachęcali do inwestowania, przyjmowali pieniądze, zapewniali o gwarancjach regularnych wypłat wysokich odsetek. Czy od początku wiedzieli, że pracują w piramidach finansowych? Że ten system kiedyś się zawali i zostawi na lodzie tysiące ludzi? Z jednym z byłych pracowników firmy Finroyal rozmawiała nasza reporterka.
Niemal co dziennie zgłaszają się do naszej redakcji kolejni poszkodowani przez Finroyal. Co nimi kierowało, gdy decydowali się powierzyć swoje oszczędności parabankowi? Czy nie wiedzieli, że ich pieniądze nie są bezpieczne? Kogo winia za to co się stało? O tym wszystkim opowiedziała naszemu reporterowi jedna z klientek...
Zniszczona buda, krótki łańcuch, brak spaceru. Tak z reguły wygląda życie wiejskiego psa. Właściciele nie zastanawiają się, co w takich warunkach czuje zwierzę. Tymczasem, według badań naukowych, pies czuje tak jak dwuletnie dziecko. Dlatego powiedz NIE trzymaniu psów na łańcuchach!
Jesteśmy z Państwem od 10 lat. Reporterzy UWAGI! dążą do ujawniania prawdy. Nie obawiamy się zadawać trudnych i niewygodnych pytań, Uwaga! w Twojej sprawie - to hasło towarzyszy nam na co dzień. Cieszymy się, że w tym czasie nasza praca zyskała tak wielkie Państwa uznanie. Dziękujemy za sygnały o sprawach wartych uwagi, dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli. W związku z naszymi urodzinami zapraszamy Państwa do obejrzenia kulis pracy zespołu UWAGI!
Dyskryminacja, podważanie autorytetu, tłamszenie inicjatywy - tego od lat doświadcza nauczycielka Anna Nowak z Gniezna. Jak twierdzi, wielokrotnie sugerowano jej, żeby zrezygnowała z pracy w szkole. Nie poddała się. Walczy o sprawiedliwość.
Już jutro wejdą w życie przepisy, na podstawie których straż miejska będzie mogła wystawić mandat, jeżeli przyłapie kogoś na łamaniu prawa ochrony zwierząt.
Uczniowie znęcający się nad nauczycielem - takie oblicze szkoły zaskoczyło wszystkich!
W ramach 10-lecia programu, przypominamy najgłośniejsze reportaże UWAGI!
Jesteśmy z Państwem od 10 lat. Reporterzy UWAGI! dążą do ujawniania prawdy. Nie obawiamy się zadawać trudnych i niewygodnych pytań, Uwaga! w Twojej sprawie - to hasło towarzyszy nam na co dzień. Cieszymy się, że w tym czasie nasza praca zyskała tak wielkie Państwa uznanie. Dziękujemy za sygnały o sprawach wartych uwagi, dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli. W związku z naszymi urodzinami zapraszamy Państwa do obejrzenia kulis pracy zespołu UWAGI!
Zamiast na drogi trafiała na nasze stoły. Sól sprzedawaną jako odpad w zakładach azotowych po przepakowaniu sprzedawano jako jadalną do wielu firm produkujących żywność.
W ramach 10-lecia UWAGI! publikujemy najgłośniejsze reportaże UWAGI!
- Pracowałem całe życie na to, by znaleźć się w UWADZE! – mówi Zbigniew Łuczyński, prowadzący program UWAGA!
- Czasami na wizji zawodzi technika – wtedy szyję – mówi Tomasz Kubat, prowadzący program UWAGA!
Zobacz czołówkę UWAGI! sprzed 10 lat!
Dzięki uporowi i wielkiemu zaangażowaniu osiągnął to, o czym marzy wielu trenerów. Wuefista z niewielkiej mazurskiej wsi zdobył ze swoją drużyną mistrzostwo świata, a kilkuset uczniów wciągnął na dobre w uprawianie unihokeja. Jak mu się to udało?
Wyglądało jak trociny, pachniało rybą i starymi skarpetkami. To szwedzkie mięso sprzed 25 lat, które polskie firmy sprzedawały sklepom spożywczym, a także szpitalom, szkołom, przedszkolom.
W ramach 10-lecia UWAGI! przypominamy najgłośniejsze reportaże UWAGI!
Kilka tygodni temu Świnoujściem wstrząsnęła wiadomość o makabrycznym mordzie. W jednym z apartamentowców znaleziono zmasakrowane zwłoki. Kto dopuścił się okrutnej zbrodni i czym mógł kierować się sprawca?
To była największa ujawniona przez media afera dotycząca odświeżania wędlin!
W ramach 10-lecia UWAGI! przypominamy nasze najgłośniejsze reportaże!
Tak wyglądają kulisy pracy UWAGI! Już teraz zobacz zdjęcia prowadzących na planie! A w niedzielę zapraszamy do obejrzenia kulis pracy naszego zespołu...
"Niestandardowe" metody egzekwowania długów, zajęcia samochodów, które nie należą do dłużników, a nawet pobicia. Uwaga! wraca do spraw komorników, którzy okryli się złą sławą.
Kto i dlaczego wybiera zawód komornika? Czy decydują względy finansowe? Co jest najtrudniejsze w zawodzie komornika?
Kilka tygodni temu cała Polska usłyszała o komorniku z Gdańska, który zajął rocznego pieska należącego do dziecka dłużniczki i wyznaczył termin licytacji. Do sprzedaży nie doszło, dług w ostatniej chwili spłacono. Jednak zdaniem obrońców praw zwierząt komornik złamał prawo. Nie można bowiem dokonać zajęcia, jeśli jest to sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt.
Komornicy mówią o sobie, że są pomocnikami sądu, a bez nich orzeczenia sędziów to tylko kartka papieru. Z drugiej strony wiedzą, że ich praca nie cieszy się społecznym uznaniem. Do domów odwiedzanych osób przynoszą strach i ból.
Komornicy mówią o sobie, że są pomocnikami sądu, a bez nich orzeczenia sędziów to tylko kartka papieru. Z drugiej strony wiedzą, że ich praca nie cieszy się społecznym uznaniem. Do domów odwiedzanych osób przynoszą strach i ból.
PAP: Piosenkarka Ewa Farna została ukarana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. - To dwa lata bez prawa jazdy i kara pieniężna w wysokości 35 tysięcy koron - podaje "Głos Ludu", gazeta Polaków w Republice Czeskiej.
W ramach 10-lecia programu przypominamy głośne reportaże UWAGI!
Tą historią żyli widzowie UWAGI! w marcu 2005 r. Rodzice zamordowali czworo swoich dzieci a ich ciała ukryli w beczkach. Świadkiem tragedii była Monika, jedyna żyjąca córka.
To była sytuacja jak z koszmarnego snu rodziców: Pedofil bezczelnie grasujący po szkole, próbujący uprowadzić z niej dziecko. Za pierwszym razem udało się go tylko spłoszyć. Jak udało się go schwytać?
31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Zrobią to w celu zamanifestowania swojej troski o środowisko.
- Dzięki temu w przyszłości wasze dzieci, wasi bliscy będą mieli szansę egzystować w świecie mniej więcej w takim, jak teraz istniejemy. Chociaż fajnie byłoby, gdyby on był jeszcze czystszy i zdrowszy – mówi Michał Piróg.
Świeże kanapki, ekologiczne sałatki, sok wyciskany ze zdrowych owoców - takimi produktami kuszą bary i kawiarnie, jakie ulokowały się na Dworcu Centralnym po jego generalnym remoncie. Okazuje się jednak, że nikt z podróżnych nie zdaje sobie sprawy, że składniki tych potraw każdego dnia są transportowane z pogwałceniem przepisów sanitarnych i narażeniem klientów na zatrucie pokarmowe. Miejscem rozładunku żywności, która trafia na dworzec, jest dworcowy śmietnik.
Uwaga! powstaje dla Was, Widzów. Poznając Wasze opinie możemy udoskonalać nasz program. Dlatego zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania są nasze „Uwagowe!” kubki.
Uwaga!, Wasz ulubiony program interwencyjny, obchodzi dziesiąte urodziny! Mamy co świętować. Wytropiliśmy wiele afer, ujawniliśmy spektakularne skandale ale – co najważniejsze – pomogliśmy bardzo wielu ludziom. Bo nasze motto to niezmiennie „Uwaga! w Twojej sprawie!”. Przez te dziesięć lat naszym znakiem rozpoznawczym stała się bezkompromisowość. By dociec prawdy, czasami zmuszeni jesteśmy sięgać po prowokację czy stosować ukryte kamery. Kiedy na miejscu pojawiają się nasi reporterzy – urzędnicy mają się na baczności. Dziś możemy szczycić się mianem mistrza interwencji.