Wszyscy chcemy jeździć po jak najlepszych drogach, nie oznacza to jednak, że mogą one powstawać z narażeniem na szwank życia lub zdrowia mieszkańców pobliskich miast i miasteczek. Mieszkańcy podłódzkiego Strykowa na zawsze zapamiętają dzień, w którym koło ich miasteczka oddano do użytku autostradę. Nie był to dzień radosny.
W ostatnim czasie w programie prezentowaliśmy historie kilku podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Byli bracia Bartek i Mateusz Feruś, Dorota Kącka, Zuzia Macheta i Monika Osińska.
Już dziś wielki finał akcji UWAGI! i Fundacji TVN "nie jesteś sam". Jak co roku przed świętami zbieramy pieniądze na rzecz wszystkich podopiecznych fundacji.
Dla podopiecznych naszej akcji, a także ich rodziców, każdy dzień jest wyzwaniem. Nie tylko my to dostrzegamy. W naszą akcję po raz kolejny włączyła się znana restauratorka Magda Gessler…
Na 15 lat więzienia skazał krakowski sąd kierowcę nocnego autobusu MPK, który w lipcu ubiegłego roku zabił swoją pasażerkę, 21-letnią studentkę z Anglii.
Na dzisiejszej rozprawie Sąd Rejonowy w Jaworznie uznał pan Mirosława winnym zarzucanych mu czynów. Sąd odstąpił jednak od wymierzenia kary grzywny, a kosztami procesu obarczył skarb Państwa.
17-letni Jakub chciał zostać zawodowym żołnierzem. Niestety, po tragicznych wydarzeniach z ostatniego sylwestra musi wyrzec się swoich marzeń i zmienić życiowe plany. Teraz chciałby po prostu być samodzielny.
Dziś wracamy do głośnej afery solnej. Oburzenie mediów i opinii społecznej było olbrzymie. Wszyscy byli zszokowani, że przez lata do wielu artykułów spożywczych trafiała niejadalna sól wypadowa, czyli odpad powstający przy produkcji PCV. Jakie wnioski z tej afery wyciągnęły polskie służby? Niestety wydaje się, że ta sytuacja przerosła wielu urzędników. Niespełna rok po wybuchu afery, żadna z polskich służb nie może zagwarantować, że proceder fałszowania soli nie trwa nadal.
Jeśli w warszawskim autobusie, metrze, tramwaju trafisz na książkę pozostawioną na siedzeniu, możesz ją pożyczyć w ramach akcji „Książek od metra”. Organizatorzy akcji zachęcają do przejrzenia domowych bibliotek, wyselekcjonowania przeczytanych już książek i pozostawienia ich w komunikacji miejskiej.
Państwa zdaniem najciekawsze Kulisy Sławy to reportaż o Martynie Wojciechowskiej. Reportaż, który zdobył najwięcej głosów, powtórzymy 1 stycznia 2013 roku!
Trzy złote płyty i jedna platynowa, kilka milionów sprzedanych albumów, długa lista przebojów i tłumy na koncertach. Zespół IRA, choć istnieje na polskiej scenie muzycznej już od ćwierć wieku, znów jest u szczytu popularności.
Wciąż prosimy Państwa o pomoc i wsparcie fundacji TVN "Nie jesteś sam". Prosimy o wysyłanie SMSów o treści „POMAGAM" na numer telefonu 7126 oraz kupowanie misiów opatrzonych logiem Fundacji na portalu zakupowym Allegro lub w drogeriach Rossmann.
Nasz pierwszy reportaż o Bartku i Mateuszu chorych na dystrofię mięśni, wywołał lawinę Państwa komentarzy, maili i telefonów z ofertami pomocy. Czy dzięki niej, uda się spełnić marzenia chłopców?
Historia Mateusza i Bartka, którzy zmagają się z dystrofią mięśni i po śmierci matki wychowywani są tylko przez ojca, poruszyła widzów Uwagi. Wielu z nich nie przeszło obok tej sprawy obojętnie.
Przez 30 dni chcę codziennie iść na 30-minutowy spacer z kimś innym. Będę szła na spacer niezależnie od pogody. Będę szła z każdym, kto będzie chciał ze mną iść - tak swoją akcję "30 dni spaceru" opisuje trenerka i doradca zawodowy Magdalena Nowacka.
Trzy złote płyty i jedna platynowa, kilka milionów sprzedanych albumów, długa lista przebojów i tłumy na koncertach. Zespół IRA, choć istnieje na polskiej scenie muzycznej już od ćwierć wieku, znów jest u szczytu popularności.
Gdzie zaczęła się historia zespołu IRA? Jakie pasje mają jej członkowie? Jak zespół postrzegają koledzy z branży muzycznej? Zobaczcie nieemitowane fragmenty reportażu.
Dziś pokażemy Państwu szkołę, w której dzieci zapomniały już, co to tablica i kreda. Skromna podstawówka w niewielkim Choszcznie została właśnie wybrana jedną z najbardziej innowacyjnych szkół na świecie. Czy zaangażowanie i kreatywność nauczycieli rzeczywiście wystarczą, by zrewolucjonizować program nauczania?
W tym roku, w ramach naszej przedświątecznej akcji proponujemy Państwu klejenie specjalnych ozdób choinkowych. Chcemy aby każda gwiazda symbolizowała jeden SMS wysłany na numer 7126 o treści "POMAGAM" przesłany na rzecz podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam".
"Biedne dziecko", "wspaniali rodzice", "tej dziewczynce musimy pomóc" – takie zdania najczęściej pojawiały się w listach i na forum, po emisji reportażu o pięcioletniej Zuzi Machecie. Dziewczynka cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka, rzadką, genetyczną chorobę skóry. Ciało Zuzi jest pokryte ciężko gojącymi się ranami.
Profesor Jan K., dzięki swoim naukowym osiągnięciom, pięć lat temu uzyskał z rąk prezydenta najwyższy tytuł naukowy. Okazało się jednak, że powstał problem ze zdobyciem wszystkich książek, których autorem jest profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego…
Lekarze dawali pani Katarzynie nikłe szanse na przeżycie, po tym jak została podpalona przez swojego teścia. Ponad połowa jej ciała jest poparzona. Gdy wydawało się, że najgorsze ma już za sobą pojawiły się problemy. Prócz walki z ogromnym bólem i cierpieniem musi walczyć z rodziną teścia.
Co roku w grudniu TVN UWAGA! wspólnie z Fundacją TVN „nie jesteś sam” organizują świąteczną akcję charytatywną. W tym roku symbolem akcji są papierowe gwiazdki. Dzieci w całej Polsce pomagają nam je kleić. Gwiazdki mają symbolizować SMS-y wysłane na numer 7126 o treści POMAGAM.
PAP: Na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu 43-letniego Stanisława W., który w grudniu ub. roku w Bieczu (Małopolskie) zamordował żonę. Świadkami zabójstwa były ich dzieci.
Wystarczy, że kichnie lub źle obróci się podczas snu, aby doszło do złamania. Z takimi problemami na co dzień boryka się 14-letnia Dorota, która od urodzenia cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Nastolatka jest podopieczną Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.
PAP: - Zwolnienia w Centrum Zdrowia Dziecka będą dotyczyć części administracji i obsługi, nie obejmą lekarzy i pielęgniarek - poinformował dyrektor Centrum prof. Janusz Książyk. Przedstawił on we wtorek działania zmierzające do odzyskania płynności finansowej przez placówkę.
Wyjątkowo wulgarnych wyzwisk użył nauczyciel geografii wobec ucznia gimnazjum w Krasnosielcu na Mazowszu. Co sprawiło, że nauczyciel z 27-letnim doświadczeniem zawodowym stracił nad sobą panowanie?