To była sytuacja jak z koszmarnego snu rodziców: Pedofil bezczelnie grasujący po szkole, próbujący uprowadzić z niej dziecko. Za pierwszym razem udało się go tylko spłoszyć. Jak udało się go schwytać?
31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Zrobią to w celu zamanifestowania swojej troski o środowisko.
- Dzięki temu w przyszłości wasze dzieci, wasi bliscy będą mieli szansę egzystować w świecie mniej więcej w takim, jak teraz istniejemy. Chociaż fajnie byłoby, gdyby on był jeszcze czystszy i zdrowszy – mówi Michał Piróg.
Świeże kanapki, ekologiczne sałatki, sok wyciskany ze zdrowych owoców - takimi produktami kuszą bary i kawiarnie, jakie ulokowały się na Dworcu Centralnym po jego generalnym remoncie. Okazuje się jednak, że nikt z podróżnych nie zdaje sobie sprawy, że składniki tych potraw każdego dnia są transportowane z pogwałceniem przepisów sanitarnych i narażeniem klientów na zatrucie pokarmowe. Miejscem rozładunku żywności, która trafia na dworzec, jest dworcowy śmietnik.
Uwaga! powstaje dla Was, Widzów. Poznając Wasze opinie możemy udoskonalać nasz program. Dlatego zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania są nasze „Uwagowe!” kubki.
Uwaga!, Wasz ulubiony program interwencyjny, obchodzi dziesiąte urodziny! Mamy co świętować. Wytropiliśmy wiele afer, ujawniliśmy spektakularne skandale ale – co najważniejsze – pomogliśmy bardzo wielu ludziom. Bo nasze motto to niezmiennie „Uwaga! w Twojej sprawie!”. Przez te dziesięć lat naszym znakiem rozpoznawczym stała się bezkompromisowość. By dociec prawdy, czasami zmuszeni jesteśmy sięgać po prowokację czy stosować ukryte kamery. Kiedy na miejscu pojawiają się nasi reporterzy – urzędnicy mają się na baczności. Dziś możemy szczycić się mianem mistrza interwencji.
44-latek z Biecza w Małopolsce, który w grudniu ubiegłego roku zabił żonę na oczach ich dzieci, był poczytalny - stwierdzili biegli. Wobec takiej opinii prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Już 2 września – Uwaga!, Wasz ulubiony program interwencyjny, obchodzi dziesiąte urodziny! Mamy co świętować.
REGULAMIN KONKURSU „10 lat UWAGI!”
Reporter UWAGI! podał się za angielskiego turystę i został naciągnięty przez taksówkarza na kurs dwa razy droższy niż wynosi jego zwykła cena. Nie zrażony tym postanowił dowiedzieć się, jak wyglądają życie i praca taksówkarza polskiego.
- To jest wpisane w nasz zawód, że ktoś musi zginąć – mówi taksówkarz, którego kolega został zabity przez pasażera tuż przed świętami.
Hycel. To słowo prawie nikomu nie kojarzy się dobrze. Niestety z powodu ogromnej liczby bezpańskich psów i kotów zawód hycla jeszcze długo będzie w Polsce potrzebny. Czy wobec tego hycel jest przyjacielem czy wrogiem zwierząt?
Hycel. To słowo prawie nikomu nie kojarzy się dobrze. Niestety z powodu ogromnej liczby bezpańskich psów i kotów zawód hycla jeszcze długo będzie w Polsce potrzebny. Czy wobec tego hycel jest przyjacielem czy wrogiem zwierząt?
PAP: Dyżurny ruchu ze Starzyn, podejrzany o spowodowanie marcowej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, w której zginęło 16 osób, opuścił w poniedziałek szpital psychiatryczny w Lublińcu. Pod opieką lekarzy Andrzej N. był od czasu wypadku.
W pociągu nie skarży się na brak ogrzewania bo jak sama tłumaczy w jej wieku hibernacja jest jak najbardziej na miejscu. Z dumą mówi o sobie: stara ale jara i faktycznie pali dziesiątki papierosów dziennie.
Statki pełne pasażerów przeciągane na specjalnych pochylniach po lądzie, jedna z najbardziej oryginalnych polskich atrakcji turystycznych. To Kanał Ostródzko-Elbląski, który miał otrzymać piękny wakacyjny prezent. Gmina Ostróda za ponad 3,5 mln zł zamówiła trzy statki rzeczne do obsługi turystów. Miało być nowocześnie i światowo, ale wyszło jak zawsze. Na razie zbudowano dwa statki, z których jeden grozi zatonięciem, a drugi jest za szeroki jak na 150- letnie śluzy Kanału Ostódzko-Elbląskiego.
Niepokój o życie dziecka, cierpienie, poświęcenie, miłość i radość... Każdego dnia te wszystkie skrajne uczucia przeżywają rodzice pacjentów Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nadzieję i oparcie znajdują w lekarzach i pielęgniarkach kliniki. To wyjątkowy zespół i wyjątkowe miejsce. Niestety budynek, w którym mieściła się klinika wymagał remontu. Przebudowy podjęła się Fundacja TVN „nie jesteś sam”.
Ona była inna niż wszyscy, a porównywać można ją tylko do największych światowych gwiazd - tak Violettę Villas wspominają artyści, którzy się z nią zetknęli. Na podstawie życia gwiazdy powstała też sztuka teatralna. W rolę piosenkarki wcieliła się Ewa Kasprzyk. Próby są już bardzo zaawansowane, ale nie wiadomo, czy dojdzie do premiery.
Oto niepublikowana dotąd relacja filmową ze ślubu Violetty Villas z Tedem Kowalczykiem.
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci Violetty Villas. Ustalenia śledczych są szokujące! Reportaż w czwartek w specjalnym wydaniu UWAGI! po Uwadze.
Dziewięcioro nastolatków ze śląskich dzielnic biedy zdobyło Himalaje. Polecieli tam, by udowodnić sobie i innym, że choć zaliczani są do wykluczonych, bo biednych, to siłą charakteru, woli i talentem mogą zdziałać wiele, odmienić swoje życie i los.
"Z Hałdy w Himalaje" to tytuł filmu ukazującego jak dziewięcioro nastolatków wychowanych w śląskich dzielnicach biedy wyjechało na wyprawę wysokogórską. Dzięki Fundacji „Ulica" i katowickiej AWF, najbardziej zdeterminowani i ambitni nastolatkowie zdobyli Himalaje.
W tej profesji zawodowcy nie mogą się pomylić nawet raz. Są pod ciągłą obserwacją mediów i krytyką pacjentów. Mimo ciężkich warunków, większość z nich kocha swoją pracę. Lekarze. Wszechobecne w tym zawodzie cierpienie i ból, jak również nadzieja i radość kształtuje wyjątkowy zawód. Co czują ludzie, którzy przeprowadzili 30 tysięcy operacji lub byli obecni przy narodzinach 10 tysięcy dzieci?
Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz skierowała dziś do sądu akt oskarżenia przeciwko wokalistce Oldze J. Piosenkarka Maanamu jest oskarżona o posiadanie w swoim mieszkaniu w Warszawie środków odurzających.
Druga część poruszającej opowieści naszego reportera Dariusza Golińskiego o próbie oswojenia i pomocy bezdomnemu psu, który od lat koczował na niebezpiecznym skrzyżowaniu....
Blisko dziesięć spraw w prokuraturze, kilkanaście postępowań policji, zagłodzone gołębie i zabite psy - to pokłosie sporu rodzinnego, który kilka tygodni temu prezentowaliśmy w UWADZE! Konflikt między członkami rodzinny spod Bydgoszczy trwa od lat. Pan Daniel spiera się ze swoją konkubiną o prawo do własności gospodarstwa. Po stronie macochy stanął syn pana Daniela z pierwszego małżeństwa, który siłą stara się odzyskać rzeczy kobiety. Tym razem omal nie doszło do tragedii.
O swojej przygodzie z Bajmem opowiada Maria Dobrzańska, która od 2000 r. gra w zespole na instrumentach klawiszowych. Tego nie było w telewizji.
- Kiedy wybrałam muzykę, wiedziałam, że moje życie będzie szalone – mówi Beata Kozidrak. Piosenkarka ze swoim zespołem Bajm od 33 lat wciąż jest na topie i nie myśli z niego schodzić.
W Polsce jest jeszcze mało znana, za to w Japonii ma już wielu fanów. Osiemnastoletnia Julia Bernard sympatie Japończyków zdobyła śpiewając i umieszczając w Internecie piosenki w ich języku. Dodatkowe uznanie przyniosły jej występy w japońskim Talent Show. Jak wyglądał jej ostatni pobyt w Tokio?
W sklepikach szkolnych można znaleźć głównie słodycze, chipsy, zapiekanki i koloryzowane sztucznymi barwnikami napoje. Czy rzeczywiście rodzice chcą, żeby zamiast kanapki lub owoców, dzieci zjadały na drugie śniadanie czekoladowe batony? W niektórych szkołach pod naciskiem władz samorządowych, dyrektorów szkół i rodziców oferta sklepików zmienia się na lepsze.
O tym, jak ważne jest dobre jedzenie dla uczących się dzieci wie dyrektor amerykańskiej szkoły w Warszawie. W podwarszawskim Konstancinie uczy się około tysiąca uczniów. W szkolnej stołówce połączonej ze sklepem sprzedawane są między innymi sałatki i kanapki z razowym pieczywem, wypiekanym na miejscu.