Nikt nie przypuszczał, że ich rozpaczliwy protest potrwa tak długo. Pozbawieni gazu i wody bronią swojej godności i praw już siedem miesięcy. W tych radosnych dla większości polskich rodzin dniach, postanowiliśmy odwiedzić mieszkańców brutalnie wysiedlanej kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu.
Anna Nehrebecka przez wielu uznawana jest za ikonę polskiego kina. Mimo upływu lat, wciąż czaruje uśmiechem, ujmuje delikatnością i niesie za sobą powiew sielskiego życia.
Nazywają je pogotowiem ratunkowym dla duszy. Powstały w Stanach Zjednoczonych mniej więcej sto lat temu, popularność zdobyły, gdy w Wielkiej Brytanii zauważono, że znacząco zmniejszają liczbę samobójstw. W Polsce pierwszy telefon zaufania zadzwonił w 1967 roku w Gdańsku. Od tego czasu ich pracownicy niezmiennie cierpliwie i przyjaźnie wysłuchują ludzkich historii, dramatów i rozterek, często samą rozmową pomagając tym, którym wydawało się, że są w sytuacji bez wyjścia.
Dlaczego nie wolno w Wigilię włączać dzieciom Internetu? Bo pierwszą gwiazdką, którą zobaczą będzie Natalia Siwiec. Ten dowcip najlepiej opisuje fenomen, którego świadkami jesteśmy od kilku miesięcy. Natalia Siwiec nazywana jest gwiazdą nowej generacji, bo popularność zdobyła z dnia na dzień, a najbardziej wykreował ją Internet. Informacje o Miss Euro 2012 pojawiają się w sieci codziennie. Ekipę Uwagi - jako pierwszą - zaprosiła do swojego mieszkania i sypialni...
Kiedy przyjechało pogotowie, pan Marek już nie żył. Dramat rozegrał się w szpitalu w Iłży. Lekarz, który ratował życie, widział konieczność przewiezienia pacjenta do innego szpitala, niestety nie udało się. Czy kiedy liczą się cenne minuty życia, warto rozmawiać o procedurach?
Za pośrednictwem CH Wileńska Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ zaczęła zbierać środki na organizację zajęć dla swoich podopiecznych. By pomóc wystarczy na facebook'u wziąć udział w akcji "Zatrzęsienie życzeń" - wytrząsnąć choinkę, a za każde życzenie Centrum Handlowe przekaże dla GAPSu złotówkę.
Wczoraj podsumowaliśmy tegoroczną akcję Fundacji TVN "nie jesteś sam". Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać aż ponad dwa miliony złotych, ale to nie koniec naszej akcji, wciąż apelujemy o pomoc . Aby wesprzeć chore dzieci wystarczy wysłać sms o treści POMAGAM, pod numer 7126.
Wszyscy chcemy jeździć po jak najlepszych drogach, nie oznacza to jednak, że mogą one powstawać z narażeniem na szwank życia lub zdrowia mieszkańców pobliskich miast i miasteczek. Mieszkańcy podłódzkiego Strykowa na zawsze zapamiętają dzień, w którym koło ich miasteczka oddano do użytku autostradę. Nie był to dzień radosny.
W ostatnim czasie w programie prezentowaliśmy historie kilku podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Byli bracia Bartek i Mateusz Feruś, Dorota Kącka, Zuzia Macheta i Monika Osińska.
Już dziś wielki finał akcji UWAGI! i Fundacji TVN "nie jesteś sam". Jak co roku przed świętami zbieramy pieniądze na rzecz wszystkich podopiecznych fundacji.
Dla podopiecznych naszej akcji, a także ich rodziców, każdy dzień jest wyzwaniem. Nie tylko my to dostrzegamy. W naszą akcję po raz kolejny włączyła się znana restauratorka Magda Gessler…
Na 15 lat więzienia skazał krakowski sąd kierowcę nocnego autobusu MPK, który w lipcu ubiegłego roku zabił swoją pasażerkę, 21-letnią studentkę z Anglii.
Na dzisiejszej rozprawie Sąd Rejonowy w Jaworznie uznał pan Mirosława winnym zarzucanych mu czynów. Sąd odstąpił jednak od wymierzenia kary grzywny, a kosztami procesu obarczył skarb Państwa.
17-letni Jakub chciał zostać zawodowym żołnierzem. Niestety, po tragicznych wydarzeniach z ostatniego sylwestra musi wyrzec się swoich marzeń i zmienić życiowe plany. Teraz chciałby po prostu być samodzielny.
Dziś wracamy do głośnej afery solnej. Oburzenie mediów i opinii społecznej było olbrzymie. Wszyscy byli zszokowani, że przez lata do wielu artykułów spożywczych trafiała niejadalna sól wypadowa, czyli odpad powstający przy produkcji PCV. Jakie wnioski z tej afery wyciągnęły polskie służby? Niestety wydaje się, że ta sytuacja przerosła wielu urzędników. Niespełna rok po wybuchu afery, żadna z polskich służb nie może zagwarantować, że proceder fałszowania soli nie trwa nadal.
Jeśli w warszawskim autobusie, metrze, tramwaju trafisz na książkę pozostawioną na siedzeniu, możesz ją pożyczyć w ramach akcji „Książek od metra”. Organizatorzy akcji zachęcają do przejrzenia domowych bibliotek, wyselekcjonowania przeczytanych już książek i pozostawienia ich w komunikacji miejskiej.
Państwa zdaniem najciekawsze Kulisy Sławy to reportaż o Martynie Wojciechowskiej. Reportaż, który zdobył najwięcej głosów, powtórzymy 1 stycznia 2013 roku!
Trzy złote płyty i jedna platynowa, kilka milionów sprzedanych albumów, długa lista przebojów i tłumy na koncertach. Zespół IRA, choć istnieje na polskiej scenie muzycznej już od ćwierć wieku, znów jest u szczytu popularności.
Wciąż prosimy Państwa o pomoc i wsparcie fundacji TVN "Nie jesteś sam". Prosimy o wysyłanie SMSów o treści „POMAGAM" na numer telefonu 7126 oraz kupowanie misiów opatrzonych logiem Fundacji na portalu zakupowym Allegro lub w drogeriach Rossmann.
Nasz pierwszy reportaż o Bartku i Mateuszu chorych na dystrofię mięśni, wywołał lawinę Państwa komentarzy, maili i telefonów z ofertami pomocy. Czy dzięki niej, uda się spełnić marzenia chłopców?
Historia Mateusza i Bartka, którzy zmagają się z dystrofią mięśni i po śmierci matki wychowywani są tylko przez ojca, poruszyła widzów Uwagi. Wielu z nich nie przeszło obok tej sprawy obojętnie.
Przez 30 dni chcę codziennie iść na 30-minutowy spacer z kimś innym. Będę szła na spacer niezależnie od pogody. Będę szła z każdym, kto będzie chciał ze mną iść - tak swoją akcję "30 dni spaceru" opisuje trenerka i doradca zawodowy Magdalena Nowacka.
Trzy złote płyty i jedna platynowa, kilka milionów sprzedanych albumów, długa lista przebojów i tłumy na koncertach. Zespół IRA, choć istnieje na polskiej scenie muzycznej już od ćwierć wieku, znów jest u szczytu popularności.
Gdzie zaczęła się historia zespołu IRA? Jakie pasje mają jej członkowie? Jak zespół postrzegają koledzy z branży muzycznej? Zobaczcie nieemitowane fragmenty reportażu.
Dziś pokażemy Państwu szkołę, w której dzieci zapomniały już, co to tablica i kreda. Skromna podstawówka w niewielkim Choszcznie została właśnie wybrana jedną z najbardziej innowacyjnych szkół na świecie. Czy zaangażowanie i kreatywność nauczycieli rzeczywiście wystarczą, by zrewolucjonizować program nauczania?
W tym roku, w ramach naszej przedświątecznej akcji proponujemy Państwu klejenie specjalnych ozdób choinkowych. Chcemy aby każda gwiazda symbolizowała jeden SMS wysłany na numer 7126 o treści "POMAGAM" przesłany na rzecz podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam".
"Biedne dziecko", "wspaniali rodzice", "tej dziewczynce musimy pomóc" – takie zdania najczęściej pojawiały się w listach i na forum, po emisji reportażu o pięcioletniej Zuzi Machecie. Dziewczynka cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka, rzadką, genetyczną chorobę skóry. Ciało Zuzi jest pokryte ciężko gojącymi się ranami.