Segregacja śmieci nadal w Polsce nie jest dostatecznie popularna. Dlaczego powinniśmy to zmienić?
(PAP) Na pięć lat więzienia skazał w środę Sąd Rejonowy w Słupsku 37-letniego Jacka D., oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 2,5-letnim synem swojej konkubiny. Mężczyzna ma też zakaz kontaktów z dzieckiem przez sześć lat.
Kochamy centra handlowe! Aż 88 procent mieszkańców polskich miast chciałoby swoje wolne chwile spędzać właśnie w nich. Tak przynajmniej wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Śląskiego. Podoba nam się, że jest tam czysto i bezpiecznie. Czy jednak będąc w centrum handlowym sami dbamy należycie o własne bezpieczeństwo?
Od wybuchu olbrzymiej afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej minęło kilka lat. Dotyczyła ona nie tylko piłkarzy i trenerów, ale również piłkarskich sędziów. To oni za spore łapówki dbali o to, by sprzedane mecze zakończyły się zamówionym z góry wynikiem. Choć skorumpowani sędziowie na szczęście nie biegają już po polskich boiskach, od pozostałych wymaga się nadal rzeczy niemożliwej - mają być wszędzie, widzieć wszystko i nie popełniać żadnych błędów.
Pani Katarzyna wraz z mężem jeszcze do niedawna byli właścicielami dobrze prosperującego salonu fryzjerskiego w Sandomierzu. Gdy w zeszłym roku mąż pani Katarzyny Polek zginął w wypadku, ona skoncentrowała się na wychowaniu dzieci. Wydawało się wtedy, że limit nieszczęść w ich rodzinie został wyczerpany.
PAP: Katarzyna W. z Sosnowca, podejrzana o zabójstwo swojej półrocznej córki Magdy, wyjdzie z aresztu - zdecydował dzisiaj Sąd Okręgowy w Katowicach, uwzględniając zażalenie obrony na decyzję sądu rejonowego w tej sprawie. Sąd orzekł wobec niej dozór policji i zakaz opuszczania kraju.
Amber Gold, właściciel upadłej linii lotniczej OLT Express, dokonał właśnie kolejnej transakcji. W ubiegłym tygodniu nabył ponad połowę udziałów w FRL Capital Limited, firmie prowadzącej w Polsce jako „Finroyal”, której reporterzy programu UWAGA! TVN poświęcili dwa programy. Zebrane w toku przygotowywania programów materiały pozwalały na stwierdzenie, iż działalność „Finroyal” nosiła cechy piramidy finansowej.
Łamanie praw pacjenta, brak poszanowania godności i intymności, utrudnianie kontaktu z bliskimi, brak opieki i terapii to codzienność w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. W całej sprawie najbardziej szokujące jest to, że pacjenci i ich rodziny od dawna informowały szpital o nagannych procederach w nim panujących.
19-letnia Natalia z Kołobrzegu żyje dzięki Państwa pomocy. Sześć lat temu razem z fundacją TVN Nie jesteś sam zbieraliśmy pieniądze na niezwykle drogie leki konieczne by mogła wygrać z białaczką. Dzięki Państwa hojności udało się pokonać chorobę i Natalia dostała szansę na normalne życie. Dziś sama ma córkę. Postanowiliśmy sprawdzić jak układa się jej życie...
Jeden z założycieli wrocławskiego kabaretu Elita. Autor wielu piosenek, w tym między innymi przeboju Krzysztofa Krawczyka „Parostatek". Jeszcze nie tak dawno był jednym z najbardziej popularnych polskich satyryków. Teraz trochę zapomniany i rzadko obecny w mediach. W Kulisach Sławy portret Tadeusza Drozdy…
Są obecni na wieczorach panieńskich. Coraz częściej zapraszani są także do teatrów i klubów.
Tancerze erotyczni. Boom na ich występy zaczął się kilka lat temu. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Chippendales bawiło się prawie trzy tysiące kobiet. Ciągle budzą kontrowersje, a ich rodziny często narażone są na niewybredne komentarze.
Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w Wilkowisku zeznali, że nauczycielka matematyki kazała im bić na lekcji swoje koleżanki. W razie odmowy, same zostałyby ukarane. Tak wstrząsające metody wychowawcze nauczycielki ujawniła niedawno dyrektorka szkoły w Wilkowisku.
Zakończyła się tegoroczna akcja „Recykling – Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne” Wisła 2012 organizowana wspólnie przez Fundacje PlasticsEurope Polska i Dominika Dobrowolskiego, wrocławskiego podróżnika i ekologa. Ta proekologiczna inicjatywa edukacyjna porusza ważny problem - zaśmiecenia środowiska wodnego, zwracając jednocześnie uwagę na konieczność właściwego postępowania z wartościowymi odpadami, takimi jak odpady tworzyw sztucznych.
To historia młodzieńczej miłości, która przemieniła się w koszmar. Agnieszka od wielu miesięcy czuła zagrożenie ze strony swojego byłego chłopaka Sławka. Groził jej, nękał ją i jej rodzinę. Policja skrzętnie odnotowywała zgłoszenia dziewczyny, ale zagrożenie wciąż rosło - w końcu Sławek zaatakował. Jak do tego doszło?
Na terenie Zielonych Płuc Polski, w pobliżu Sokółki, wyrosło jedno z największych wysypisk śmieci. Ponad 160 tysięcy ton nieposegregowanych i źle zabezpieczonych odpadów zamienia się w katastrofę ekologiczną.
- To jest zbrodnia na środowisku i na ludziach. My nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak wielkie jest to zagrożenie – uważa Gabriela Lenartowicz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Ewa Farna cudem uniknęła śmierci! Ta informacja wstrząsnęła fanami wokalistki, ale jeszcze większą sensację wywołały informację, że 18-letnia piosenkarka, do tej pory uważana przez wielu nastolatków za wzór, prowadziła auto pod wpływem alkoholu.
Ewa Farna cudem uniknęła śmierci! Ta informacja wstrząsnęła fanami wokalistki, ale jeszcze większą sensację wywołały informację, że 18-letnia piosenkarka, do tej pory uważana przez wielu nastolatków za wzór, prowadziła auto pod wpływem alkoholu.
Dokładnie rok temu rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 148 w Warszawie usłyszeli, że stołówkę będzie prowadzić osoba spoza szkoły i ceny obiadów wzrosną. Jak ajent poradził sobie w szkolnej stołówce i czy nadal rodzice kupują droższe obiady?
W Warszawie i Krakowie trwa walka rodziców o szkolne stołówki. Od września w części szkół mają je prowadzić osoby prywatne. Wzrosną ceny posiłków, a rodzice staną przed niewiadomą, co do ich jakości. To, przeciwko czemu protestują rodzice w Warszawie i w Krakowie, już od dawna funkcjonuje we wszystkich szkołach w Poznaniu. Również w Warszawie są dzielnice, gdzie wszystkie stołówki prowadzą ajenci. Część rodziców uważa, że jest to niezgodne z prawem i zapowiada zaskarżenie tych zmian do sądu.
Czy oszczędzanie na szkolnych stołówkach na pewno się opłaci? A może wrzawa wokół tej sprawy to tylko przejaw nadmiernej troski rodziców?
Jeszcze rok temu nawet nie marzyła o karierze piosenkarki, a swoją przyszłość wiązała raczej z karierą farmaceutki. Udział w programie X Factor pozwolił jej uwierzyć w siebie i zaczęła myśleć o śpiewaniu, jako planie na życie.
Andrzej Sieklicki, emerytowany górnik, opowiedział nam poruszającą historię swojego życia. Odwiedziliśmy go z kamerą w ramach cyklu Kto tam? Czego mężczyzna najbardziej żałuje w swoim życiu?
Niemal pięćdziesięcioro najpopularniejszych aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy zebrało się w jednym miejscu dla wspólnego celu: pomocy dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nasza kamera podpatrywała jak powstawał film, który już wkrótce będzie przekonywał widzów do wysyłania SMSów wspierających budowę kliniki pediatrii. Kogo trzeba było najdłużej przekonywać? Kto przestraszył Szymona Majewskiego? Dlaczego Kamil Durczok stresował się bardziej niż podczas wywiadu z prezydentem?
Poznali się w teatrze. On był jej mistrzem, ona jego uczennicą. Udało im się stworzyć zgrany duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz, bo o nich mowa, to bez wątpienia para, która w polskim show biznesie wzbudza wielkie emocje.
Koszalińska firma Ho::Lo Studio swoją działalnością udowadnia, że z pozornie niepotrzebnych już rzeczy, można robić użytkowe, efektownie wyglądające rzeczy.
Przeciętna polska rodzina produkuje 700 kilogramów śmieci rocznie. W Polsce segregacja odpadów nadal nie jest rozpowszechniona. Większość trafia na wysypiska. Jak przerobić śmiecie w coś atrakcyjnego i znów potrzebnego?
Klub Gaja po raz kolejny udowodnił, że warto inwestować w zwierzęta. Za pieniądze zebrane przez młodzież podczas zbiórki makulatury, odkupili przeznaczone na rzeź konie. Stały się jedynym w swoim rodzaju towarzyszem rozwoju dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.
W marcu pokazaliśmy Państwu historię 22-letniego Dariusza, który próbował rozpocząć nowe życie po latach spędzonych w domu dziecka. Z kłodami rzucanymi pod nogi przez urzędników uczył się samodzielności. Czy udało mu się jej nauczyć i rozpocząć normalne życie?
Kochamy centra handlowe! Aż 88 procent mieszkańców polskich miast chciałoby swoje wolne chwile spędzać właśnie w nich. Tak przynajmniej wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Śląskiego. Podoba nam się, że jest tam czysto i bezpiecznie. Czy jednak będąc w centrum handlowym sami dbamy należycie o własne bezpieczeństwo?
Godzina piąta bądź szósta rano, od poniedziałku do piątku, bez względu na porę roku i pogodę. Budzą nas charakterystycznym hałasem swoich ciężarówek, dźwiękiem tłuczonych butelek, hukiem przetaczanych kontenerów na śmieci. Oni sami nigdy nie mówią o sobie - śmieciarze. Traktują to miano jak obelgę. Wolą, gdy nazywa się ich pracownikami komunalnymi. Czego dowiadują się o nas z naszych śmieci?