Siła, wytrwałość i upór - to główne cechy, którymi Ewę Błaszczyk określają jej przyjaciele. Cierpienie po stracie męża i codzienne zmagania z chorobą córki przełożyła na pomoc dla innych. Dzięki niej powstała klinika „Budzik" dla dzieci w śpiączce. Czy robiąc tak wielkie rzeczy, łatwo jest grać w teatrze, prowadzić dom i mimo wszystko nadal udzielać się charytatywnie?
Wyjątkowo wulgarne wyzwiska - tak zachowywał się nauczyciel geografii wobec ucznia gimnazjum w Krasnosielcu na Mazowszu. Co sprawiło, że nauczyciel z 27-letnim doświadczeniem zawodowym stracił nad sobą panowanie?
Dziś w UWADZE! temat 15-latka, który nagrał wulgarne zachowanie pedagoga kamerą. Chociaż nauczyciel postąpił nagannie, to rodzice i nauczyciele uczący w tej szkole stanęli murem za geografem. Film znalazł się w Internecie i wywołał burzliwą dyskusję na temat bezsilności nauczycieli wobec trudnych uczniów.
Sąd Okręgowy w Gdańsku przedłużył areszt dla rodziców zastępczych - Anny i Wiesława C. z Pucka - podejrzanych o przyczynienie się do śmierci dwójki powierzonych im dzieci. Prokuratura zarzuciła im śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie - zabójstwo drugiego.
Siła, wytrwałość i upór - to główne cechy, którymi Ewę Błaszczyk określają jej przyjaciele. Cierpienie po stracie męża i codzienne zmagania z chorobą córki przełożyła na pomoc dla innych. Dzięki niej powstała klinika „Budzik" dla dzieci w śpiączce. Czy robiąc tak wielkie rzeczy, łatwo jest grać w teatrze, prowadzić dom i mimo wszystko nadal udzielać się charytatywnie?
Torby na zakupy, zdrowe jedzenie, ubrania z ekosurowców, oszczędne wykorzystanie wody i prądu, segregacja śmieci - każdy z nas słyszał chociażby o jednym z elementów ekologicznego życia. Jednak ekologia to także stawiania sobie pytań każdego dnia i wybory, które niekoniecznie są dla nas wygodne. Dlatego wciąż większość z nas nie segreguje śmieci i nie przejmuje się tym, jaki świat po sobie zostawi.
Do aresztu trafił 15-latek podejrzewany o brutalne zabójstwo emerytowanego dyrektora banku. Od lat chłopak dobrze znał swoją ofiarę. Mieszkali po sąsiedzku w Tarnowie Opolskim. Dlaczego doszło do zbrodni?
Przyjęta przez parlament ustawa o nasiennictwie legalizuje obrót nasionami GMO w Polsce. Nie podpisał jej jeszcze prezydent i dlatego w całej Polsce przeciwnicy tej technologii organizują protesty. Nie wierzą, że za ustawą pójdą rozporządzenia zakazujące upraw GMO. Sceptyczny wydaje się też prezydent który poprosił rząd o przygotowanie jednolitej ustawy kompleksowo regulującej kwestię GMO. Nie wiadomo jednak, czy to oznacza odrzuceniu przez jego urząd ustawy o nasiennictwie. Ciągle więc Polska w przeciwieństwie do wielu innych europejskich krajów nie uregulowała problemu GMO. Stało się tak zapewne między innymi w wyniku potężnego lobbingu firm biotechnologicznych które od lat starają się o takie regulacje prawne które sprzyjałyby ich interesom. I o tym teraz właśnie w trzeciej części dokumentu Grzegorza Kuczka o GMO w Polsce, przedstawia ona kulisy powstawania ustawy o GMO.
Wrodzona łamliwość kości to występująca dość rzadko choroba genetyczna. Jeden przypadek na 30 tysięcy urodzeń. Kości łamią się przypadkowo, często samoistnie, np. podczas snu. Tej choroby nie da się wyleczyć. Cierpi na nią sześcioletnia Monika ze wsi Kobiele Wielkie koło Radomska. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji TVN „nie jesteś sam”.
Przyjęcie przez parlament nowelizacji ustawy o nasiennictwie na nowo rozpaliło dyskusje o żywności modyfikowanej genetycznie. UWAGA! poświęciła żywności GMO już kilka reportaży. Oddaliśmy głos zwolennikom tej technologii, ale przedstawiliśmy też argumenty krytyków.
Wcześniej księgarnia i bank, teraz bar z kebabem, który powstał na parterze kamienicy. Dla mieszkańców taka zmiana to prawdziwy koszmar. Sąsiedzi baru twierdzą, że w oparach śmierdzących wyziewów nie da się żyć. Urząd dzielnicy jest zadowolony, bo wysoki czynsz zasila kasę miasta. Najemca płaci 20 tysięcy złotych miesięcznie. Problem w tym, że lokal nie został wyposażony w wentylację przystosowaną do smażenia kilkudziesięciu kilogramów mięsa dziennie.
Przejmuje się losem zwierząt i walczy o poprawę ich sytuacji. Wspiera dziewczyny marzące o zrobieniu kariery takiej, jaką udało się zrobić jej samej. Pomaga tym, którym życie niewiele miało do tej pory do zaoferowania. Joanna Krupa już wielokrotnie udowodniła, że nie zamierza być jedynie sławną modelką, a akcje charytatywne z jej udziałem nie są jedynie zabiegiem marketingowym. Czym i jak obdarowała wychowanków jednego z domów dziecka w Warszawie?
Co zrobić z telefonem, kiedy kończy się umowa z operatorem? To pytanie zadali sobie podróżnicy Anna i Jakub Górniccy. W odpowiedzi wymyślili ogólnoświatową akcję, polegającą na skonstruowaniu siatki ochotników rozsianych po całym świecie, którzy ów telefon będę sobie przekazywać. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest nagranie przez każdego z nich 90-sekundowego filmu z miejsca, w którym akurat przebywali. Dzięki temu, na koniec będzie mógł powstać pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający historię podróży telefonu dookoła świata.
Bartek i jego o trzy lata starszy brat Mateusz chorują na dystrofię mięśni typu D. To choroba genetyczna, która przejawia się powolnym zanikiem mięśni, wczesnym inwalidztwem, a później niewydolnością oddechową.
Jeden z pociągów, które w marcu tego roku zderzyły się pod Szczekocinami, w ogóle nie hamował. Tuż przed wypadkiem jechał blisko 100 km/h. Drugi z nich wyhamował do 40 km/h - to jedno z ostatnich ustaleń toczącego się w tej sprawie śledztwa.
Co roku w ostatnią sobotę listopada, w całej Europie świętowany jest Dzień Bez Kupowania. Proekologiczne organizacje poprzez organizowanie happeningów i akcji informacyjnych, zwracają uwagę na problem nadkonsumpcji współczesnego świata.
Od wielu tygodni pokazywaliśmy państwu przykłady zachowań godnych naśladowania: zwykłych ludzi, którzy zdobyli się na szlachetne czyny. Ich bohaterstwo nie wymagało niebywałej odwagi, wyjątkowych umiejętności czy nadludzkiej siły. W zasadzie mógłby zrobić to każdy z nas. Ich postawa została zauważona i doceniona przez otoczenie. I właśnie o to chodzi w akcji Zwykły Bohater - by promować zaangażowanie, przyzwoitość, zwykłą ludzką dobroć. W dzisiejszych szalonych czasach to naprawdę rzadkie i cenne wartości.
Do katastrofy awionetki pod Krakowem doszło w zeszłym roku. Zginęli pilot i wszyscy pasażerowie - troje dzieci. Pożar wywołany wypadkiem doszczętnie strawił dwa domy. Dwie rodziny straciły nie tylko dach nad głową, ale też wszystko co posiadały. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, po ponad roku od tych tragicznych wydarzeń, dostali szansę na nowe życie...
W ostatnich tygodniach była jedną z najbardziej poszukiwanych osób w Polsce. Katarzyna W., której prokuratura zarzuca zabicie półrocznej córki, została zatrzymana w jednej z podlaskich wsi. Kobieta mieszkała tam razem z 23 letnim Wojciechem D. Porozmawialiśmy z nim zaledwie kilka godzin przed wyprowadzką z domu, który razem wynajmowali.
Katowiccy prokuratorzy złożyli wniosek o przedłużenie aresztu Katarzynie W., podejrzanej o uduszenie półrocznej córki. Sąd się do niego przychylił. Wniosek został złożony w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód. Prokuratorzy chcą, aby Katarzyna W. pozostała w areszcie do 14 stycznia. Do tego czasu śledczy planują zakończyć postępowanie.
Na jej ciele cały czas są rany. Kiedy jedne się goją, na ich miejscu pojawiają się następne. Pięcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina cierpi na bardzo rzadką chorobę: dystroficzne, pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Dziewczynka wymaga stałej opieki. Jej mama zrezygnowała z pracy. Zuzia jest podopieczną Fundacji TVN „nie jesteś sam".
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Fundacja TVN „nie jesteś sam” i TVN UWAGA! prowadzą akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji. I Ty możesz pomóc! Wyślij SMS na nr 7126 (1,23 pln z VAT) o treści POMAGAM i dołącz do ludzi wspierających akcję! Każdy SMS to kolejna gwiazda na naszej wirtualnej choince.
Wracamy do sprawy szpitala psychiatrycznego w Radomiu, w którym doszło do molestowania seksualnego dwóch chłopców. Choć sprawa miała miejsce pół roku temu, do dziś nikomu nie postawiono zarzutów. W placówce wykazano liczne nieprawidłowości i łamanie praw pacjentów. Co zmieniło się w szpitalu po naszych interwencjach?
W dzisiejszej Uwadze pokazywaliśmy Państwu zmiany jakie zaszły w radomskim szpitalu psychiatrycznym, w którym doszło do czynów lubieżnych na dwóch nieletnich pacjentach. Jak wyglądała opieka na oddziale dziecięco-młodzieżowym opowiedziała nam była pacjentka szpitala.
Kto tam? to cykl reportaży UWAGI!, portret Polaków. Nasi reporterzy pukają do przypadkowych drzwi. A spotkania z ludźmi, którzy zaproszą nas do swoich mieszkań i zdecydują się porozmawiać z nami, są wyjątkowe....
Właściciele kamienicy przy ul. Stolarskiej nie muszą podłączać wody - zdecydował wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego i uchylił nakaz wydany przez swojego powiatowego odpowiednika. To oznacza, że mieszkańcy nie mają co liczyć na powrót wody do domów.
16-letni Damian C., który wykorzystywał seksualnie dzieci w radomskim szpitalu psychiatrycznym, został zamknięty w zakładzie leczniczo-wychowawczym - dowiedział się reporter RMF FM. Taką decyzję podjął sąd rodzinny w Jędrzejowie. Do tej sprawy wracamy dziś w UWADZE!
Młoda kobieta została brutalnie zamordowana przez męża na oczach ich córki. Mężczyzna sam oddał się w ręce policji w Mielcu. Dlaczego sięgnął po nóż? Co działo się za zamkniętymi drzwiami tego domu?
W lutym pokazywaliśmy historię bezpańskiego psa z Jaworzna, którego udało się uratować przed mrozami dzięki postawie pana Mirosława. Zwierzę szczęśliwie odnalazło właścicieli i ma już swój dom. Niestety pana Mirosława, spotkały surowe konsekwencje.
Charakterystyczna równo ścięta grzywka i długie czarne włosy to znak rozpoznawczy Jagi Hupało. Stylizuje fryzury aktorek, piosenkarek i innych znanych osób. Sama cicha i skromna lecz mimo to od 18 lat odnosi sukcesy w show biznesie, a jej nazwisko stało się marką dobrego stylu. Twierdzi, że przez przypadek. Co stoi za jej sukcesem?