Gdzie i z kim mieszkał Jacek Cygan w dzieciństwie? Jak lubił spędzać wolny czas? Gdzie palił papierosy i z kim pił pierwszy alkohol? Zobacz nieemitowany w telewizji fragment reportażu.
To miały być zwyczajne zakupy w supermarkecie. Jednak wizyta w sklepie nagle przybrała dramatyczny obrót. To historia o tym, jak łatwo stać się podejrzanym o kradzież i co z tego wynika.
W akcji Zwykły Bohater rozpoczyna się końcowe odliczanie - jeszcze tylko przez półtora tygodnia można zgłaszać swoich kandydatów, którzy wykazali się bohaterstwem lub na przykład szczególną inicjatywą. Dla Jacka Radomskiego bohaterem jest jego żona, która z pełnym poświęceniem opiekuje się ich chorą na autyzm córką.
Prokuratura: Urzędnik podejrzany o zarejestrowanie ponad 20 tysięcy "lewych automatów".
Radca ministra finansów Grzegorz S., były wiceszef służby celnej, usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym nielegalnych automatów do gier. Prokuratura zarzuca mu niedopełnienie obowiązków – ustalili reporterzy programu „Uwaga!” TVN
Wciąż słyszymy zapewnienia z ust przedstawicieli wielu instytucji, że polska żywność jest należycie kontrolowana, a jednocześnie coraz częściej dowiadujemy się, że w sklepach znajdują się produkty zagrażające naszemu zdrowiu. Nasi widzowie mieli okazję przekonać się, jak sanepid chroni nas przed groźną żywnością i jak traktuje konsumentów.
Dziś nie piję - takim stwierdzeniem zaczyna dzień każdy uzależniony, który jest po terapii i jest abstynentem. "Dziś nie piję" to także tytuł akcji, którą dzisiejszym reportażem rozpoczynamy na naszej antenie.
WYBORCZA.PL: Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na cztery lata więzienia psychologa Lechosława Gapika. Terapeuta został skazany za molestowanie seksualne sześciu pacjentek. Wyrok jest prawomocny.
Dziś nie piję - takim stwierdzeniem zaczyna dzień każdy uzależniony, który jest po terapii i jest abstynentem. "Dziś nie piję" to także tytuł akcji, którą rozpoczynamy na naszej antenie.
Plaga much, smród, bezradność i rozpacz mieszkańców. Od lat podkrakowska miejscowość walczy z uciążliwą spółdzielnią hodowli świń. Co robią instytucje i urzędy, do których zwracają się o pomoc mieszkańcy? Piszą między sobą pisma. I tyle.
Dziś w Uwadze! rozmowa z matką ofiary księdza pedofila. Wikary, który molestował 10-letnią dziewczynkę, z pięcioletniego wyroku odsiedział ponad trzy lata. Dzisiaj jest kapelanem w domu pomocy społecznej. Natomiast matka dziewczynki do dziś jest wytykana palcami za walkę o ukaranie wikarego.
Choć od jej wyprowadzki z Pałacu Prezydenckiego mija 8 lat, dla wielu osób wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem Pierwszej Damy. Jolanta Kwaśniewska stroni od polityki, ale niezmiennie wzbudza zainteresowanie.
Dyskusja rady fundacji "Porozumienie bez barier" o nowym programie skierowanym do ludzi starszych.
- Nie zaznałam ani wielkich kar, ani polityki pasa. Ale oczywiście były zasady, których miałam pilnować. Bardzo byłam nauczona wszystkich form grzecznościowych. Zawsze byłam dzieckiem, które zanim się odezwało, to podnosiło rękę - opowiada Ola Kwaśniewska. Co jeszcze powiedziała na temat swoich relacji z mamą?
Rozumny umysł z marzeniami, słowami, uwięziony w bezwładnym ciele. Inteligentni, wrażliwi ludzie pozbawieni kontaktu z otoczeniem. Jak wygląda ich świat? Piotr Pogon doskonale rozumie co znaczy być odciętym od życia przez chorobę i cierpienie. Wciąż walczy z chorobą, ale chce pomagać innym.
O 23-letnim Dominiku, którego brutalnie okaleczył pracodawca słyszała cała Polska. Ta historia mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie Mariusz Niwiński, który został zgłoszony do akcji Zwykły Bohater.
Marian Szaton jest byłym policjantem, który przez lata pracował na tzw. "pierwszej linii". Na prośbę Uwagi! Zademonstrował, jak powinno wyglądać prawidłowe zatrzymanie i obezwładnienie kierowcy, który nie chce wykonać poleceń policjanta.
Jacek Kosmaty pracował w policji a później wykładał w szkole policyjnej. Od dawna próbował zwrócić uwagę swoich przełożonych na zły system szkolenia policjantów i absurdy do jakich dochodzi w trakcie szkoleń. W końcu zdecydował się ujawnić film, na którym podczas szkolenia młodzi policjanci pchają radiowozy symulując pościg. Dziś już w policji nie pracuje.
Polskie Radio: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na początku 2014 roku przedstawi projekt zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Możliwy jest zakaz stosowania rac oraz wielkich flag pokrywających trybuny - tzw. sektorówek.
RMF24: Na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata skazał sąd matkę 7-letniego Kacpra z Bartoszyc. Chłopiec kilkukrotnie uciekał przed pijaną kobietą z domu. Pomocy szukał u policji.
Okolice dużego osiedla w Krakowie. Do sklepiku wchodzi para młodych ludzi z bronią. Terroryzują przerażoną ekspedientkę, z kasy kradną kilkaset złotych. Na koniec strzelają w twarz sprzedawczyni z pistoletu gazowego. Mimo że w pobliżu jest co najmniej sześć kamer monitoringu, policja przez prawie miesiąc nie jest w stanie zabezpieczyć żadnych nagrań, a sprawcy z bronią są wciąż na wolności.
Dyrektor rodzinnego domu dziecka w Pile podejrzany o molestowanie swoich wychowanek. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu dziś mężczyźnie. Jak to możliwe, że przez 15 lat nikt nie zauważył dramatu nastolatek? Najmłodsza z nich miała zaledwie 12 lat.
Czy rzecznik prasowy policji potrafi obezwładnić człowieka? Po wczorajszym programie inspektor Mariusz Sokołowski demonstrował technikę obezwładniania na dziennikarzu Uwagi! Tomaszu Lipko. Z jakim efektem? Zobacz kulisy programu!
Arkadiusz Letkiewicz, były rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i były zastępca Komendanta Głównego Policji, próbował wprowadzić w policji zmiany, dzięki którym policjanci byliby lepiej wyszkoleni i umieliby skuteczniej podejmować interwencje. Ale zaproponowane przez niego reformy napotkały na opór urzędników. Letkiewicz wkrótce musiał pożegnać się ze stanowiskiem a projekt zaproponowanych przez niego zmian wylądował w koszu.
Dziennikarze Uwagi! chcieli zweryfikować czy nieudane próby obezwładnienia przez policjantów to przypadek czy norma? Co zaprezentowali funkcjonariusze?
Policjanci z Bytowa zostali sfilmowani podczas nieporadnej próby zatrzymania kierowcy. Dwójka funkcjonariuszy przez kilka minut próbowała skuć stawiającego opór mężczyznę, który jednocześnie wzywał ich, by wytłumaczyli mu, z jakiego powodu jest zatrzymywany. Film trafił do internetu i tak głośno z polskiej policji chyba jeszcze nie śmiano się w naszym kraju...
Gdy 85-letnia mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie nieopodal Świebodzina popełniła samobójstwo, niewiele osób chciało brać pod uwagę to, że jedną z przyczyn może być zmiana wieloletnich przyzwyczajeń. Nowe ogrodzenie placówki zamknęło dotychczasową, najkrótszą drogę do ogródka, w którym starsza pani uprawiła warzywa i owoce. Prokuratura nie znalazła żadnych dowodów przestępstwa i śledztwo umorzono. Rodzina pensjonariuszki widzi jednak uchybienia w sposobie traktowania mieszkańców domu i domaga się odwołania dyrektorki DPS-u. Starsi ludzie, czy na pewno zawsze chcemy wsłuchać się w ich potrzeby?
85-letnia mieszkanka domu pomocy społecznej w Jordanowie popełniła samobójstwo. Reporterka UWAGI!, Martyna Aftyka, nagrała rozmowę z pracownikami placówki:
- Pani dyrektor powiedziała, że to jest instytucja, nie dom. Wszyscy mieszkańcy powinni być podporządkowani instytucji…
Mówi o sobie, że jest łowcą absurdów. Najbardziej boją się go politycy, bo potrafi celnie wykpić każde ich potknięcie. Henryk Sawka to jeden z najbardziej cenionych rysowników satyrycznych. Dziennikarzom UWAGI! pokazał jak pracuje i co go inspiruje do tworzenia rysunków.
Skąd w życiu Henryka Sawki pasja do koni? Z kim ją dzieli i dlaczego? Zobacz fragment reportażu, którego nie było w telewizji!
Jakie zdolności poza talentem do rysowania ma jeszcze Henryk Sawka? Zobacz nieemitowany fragment reportażu i dowiedz się już teraz!