„Śni mi się śmierć” - reportaż Edyty Krześniak, reporterki TVN UWAGA! został uznany za najlepszy materiał telewizyjny poświęcony problematyce stwardnienia rozsianego. Reportaż przedstawia historię Małgorzaty Zakrzewskiej, która – nie widząc nadziei na poprawę swojego losu – poprosiła o eutanazję. Konkurs „Tysiąc twarzy SM” został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.
Sławny "Łowca fotoradarów" ma kłopoty. Emil Rau to mieszkaniec Zielonej Góry, który z żelazną konsekwencją obnaża proceder zarobkowej działalności gmin na fotoradarach. Zarejestrowane przez siebie filmiki umieszcza w Internecie. Ukazują one jak strażnicy gminni zarabiają na fotoradarach łamiąc przy tym przepisy dotyczące obsługi tych urządzeń. Teraz słynny "Zorro od fotoradarów" musi się z tego tłumaczyć. Gminy skarżą go bowiem w sądach.
Ponad pięć i pół miliona Polaków sięga po alkohol co najmniej raz w tygodniu. Trzy miliony pije w sposób szkodliwy, czyli zagrażający zdrowiu i życiu. Blisko 700 tysięcy z pijących to ludzie uzależnieni. To tylko dane szacunkowe. Według specjalistów zajmujących się alkoholizmem, prawdziwa liczba uzależnionych jest dwukrotnie większa. Dlatego właśnie postanowiliśmy zając się tym problemem i od października rozpoczynamy nową akcję społeczną - "Dziś nie piję".
Właściciel 60-tysięcznej kurzej fermy podejrzewany jest o stosowanie mączki mięsno-kostnej. To echa śledztwa dziennikarzy Uwagi! a także jeden z wielu wątków dochodzenia w sprawie importowanej z zagranicy mączki, o czarnorynkowej wartości ponad 17 milionów złotych.
Rezultaty naszego dziennikarskiego śledztwa pozwalają przypuszczać, że przestępczy proceder karmienia zwierząt mączką mięsno-kostną ma charakter ogólnopolski. Jesteśmy pod Ministerstwem Rolnictwa w Warszawie. To urząd, który ma nadzorować pracę lekarzy weterynarii i chronić cały proces hodowli przed patologiami, takimi jak ta o której dziś mówimy...
Nie zgadzasz się na to, aby urzędnicy bagatelizowali kolejne skandale pokazujące, że to, co jemy jest niebezpieczne dla naszego zdrowia? We wtorkowej Uwadze! wróciliśmy do tematu zwierząt hodowlanych w Polsce, które są masowo karmione zakazaną mączką mięsno - kostną, czyli spalonymi szczątkami zwierząt. Zobacz program sprzed Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Nie zgadzasz się na to, aby urzędnicy bagatelizowali kolejne skandale pokazujące, że to, co jemy jest niebezpieczne dla naszego zdrowia? Wyślij apel do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi! Poniżej publikujemy wzór dokumentu.
Zwierzęta hodowlane w Polsce są masowo karmione zakazaną mączką mięsno - kostną, czyli spalonymi szczątkami zwierząt – to ustalenia dziennikarskiego śledztwa „Uwagi!” TVN.
Szpital czy pogotowie? Kto ponosi winę za to, że przez kilka godzin nie pojawiła się karetka, która miała przewieźć na operacje chorą ze szpitala w Żyrardowie do warszawskiej palcówki? W efekcie stan kobiety ma tyle się pogorszył, że transport do innego szpitala nie był już możliwy. Trafiła na oddział intensywnej terapii z objawami śmierci mózgu. Lekarze walczyli o jej życie, jednak po kilku dniach zmarła.
Krytycy nazywają go największym śmieciarzem polskiej literatury współczesnej, a sam autor spokojnie odpowiada, że po prostu lubi opowiadać historie. Najwyraźniej z powodzeniem, bo w ciągu ostatnich 10 lat Andrzej Pilipiuk opublikował 28 książek, które kupiło 700 tysięcy osób.
Zobacz nieemitowany fragment reportażu i dowiedz się na jakim tablecie pisarz lubi pracować...
Jaką cenę ponoszą za miłość do swojego zawodu, w którym pomyłkę można przypłacić życiem. Kaskaderzy - niewidzialni bohaterowie filmowi.
Ze smutkiem informujemy, że zmarła jedna z bohaterek naszych reportaży i podopieczna Fundacji TVN "nie jesteś sam" - Agnieszka przegrała walkę z nowotworem.
Krakowski sąd aresztował na trzy miesiące Macieja Ż. podejrzanego o wprowadzanie do obrotu szkodliwych tabletek na odchudzanie. W toku śledztwa prokuratura zbada śmierć jednej z jego klientek, o której Uwaga! przygotowywała materiał.
Reportaż o Mateuszu i Bartku - braciach chorych na dystrofię mięśni i podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam"- pokazaliśmy zimą ubiegłego roku. Historia rodziny, której nie stać na rehabilitację dzieci, choć to jedyna szansa na spowolnienie nieuleczalnej choroby, poruszyła serca widzów. To dzięki ich pomocy życie chorych chłopców całkowicie się zmieniło.
Mateusz i Bartek, bracia chorzy na dystrofię mięśni typu D, nigdy dotąd nie byli na wakacjach. Gdy po raz pierwszy pojawiliśmy się u nich w domu, w grudniu ubiegłego roku nieśmiało powiedzieli, że marzą o tym, by zobaczyć morze. Postanowiliśmy spełnić ich marzenie. Najpierw z pomocą przyszło kilkanaście osób, które zebrały pieniądze, by sfinansować rodzinie kosztowną podróż na drugi koniec Polski, profesjonalną opiekę i liczne atrakcje na miejscu, potem pojawiły się kolejne niespodzianki.
Mateusz i Bartek interesują się lotnictwem. W ich pokoju, aż roi się od modeli samolotów. Pracownicy filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku postanowili zrobić im niespodziankę i zaprosili do zwiedzania stacji i śmigłowca. Jakie atrakcje przygotował dla chłopców kierownik filii LPR w Sanoku, Stefan Zubel? Co chłopców najbardziej zainteresowało?
Sąd w Będzinie przesłuchał pierwszych świadków w sprawie śmierci dwuletniego Szymona z Będzina. Jego ciało znaleziono ponad dwa lata temu w stawie na obrzeżach Cieszyna. Według prokuratury za śmierć Szymona odpowiadają jego rodzice. Akt oskarżenia jest wstrząsający, opisuje agonię chłopca. Gdy ból nasilał się i chłopczyk płakał - był bity.
Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szczecińskiego adwokata Marka K. To wynik półrocznego śledztwa dziennikarzy Superwizjera TVN, którzy podając się za klientów uzyskali zapewnienie adwokata, że za sumę 65 tys. złotych pomoże w sporządzeniu testamentu nieżyjącej już od ponad pół roku matki.
Jak co roku portal Psy.pl organizuje akcję „Zerwijmy łańcuchy”, której UWAGA! jest patronem medialnym. Chcemy pokazać mieszkańcom miast oraz wsi, że pies to istota czująca, której należy się swoboda ruchu, dach nad głową, miska jedzenia i świeża woda.
Dziś nasz program nadajemy na żywo z Krakowa. Doszło tam w weekend do tragedii. Kilkoro młodych ludzi wyszło z klubu, gdzie świętowali 23-cie urodziny Dawida. To była wyjątkowa noc. Dawid oświadczył się swojej dziewczynie. Gdy wychodzili z klubu zaczepił ich pijany mężczyzna. Agresor uderzył tylko raz - takim zwykłym/niezwykłym nożem - trafił w serce. Dawid zmarł po kilku godzinach w szpitalu. W podobnych okolicznościach życie stracił Mateusz zabity nożem pół roku temu na Piotrkowskiej w Łodzi czy Bartek z Poznania, któremu podcięto gardło w lipcu na głównym deptaku Poznania, na ulicy Półwiejskiej. Nożami zaatakowano też krakowskich studentów podczas majowych Juwenaliów - cztery osoby raniono, w tym jedną ciężko. Co może poprawić sytuację, odwrócić ten tragiczny trend?
W weekendową noc po centrach dużych miast krążą setki pijanych, a czasem także agresywnych ludzi. Zobacz nagrania z monitoringu, na których widać jak bardzo jest wtedy niebezpiecznie...
Czy należy zakazać noszenia noży w miejscach publicznych. Powodem do dyskusji jest między innymi śmierć 23-latka. Chłopak zginął od ciosu nożem zadanego przez pijanego mężczyznę. Do tragedii doszło w okolicy pełnej klubów i barów, w pobliży rynku w Krakowie...
Roman Kłosowski! Niezapomniany Maliniak z "Czterdziestolatka". Podczas swojej długiej kariery nie tylko zagrał setki innych ról, ale był także reżyserem i dyrektorem teatru. W czerwcu, na dzień przed obchodami jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej, zmarła jego ukochana żona Krystyna. Byliśmy z nim w tych szczególnych i trudnych chwilach.
Ola Dzik przebojem wdarła się do polskiego himalaizmu zimowego. Niezwykle ambitna, pracowita, wytrzymała fizycznie, z ogromną pogodą ducha. Jej droga w góry wysokie nie była jednak taka oczywista. Zaczynała od narciarstwa, rajdów przygodowych i zawodów biegowych. Wciąż lubi rywalizację, ale liczą się dla niej przede wszystkim ludzie, z którymi się wspina. Była jedną z pierwszych osób, które po ataku terrorystycznym pod Nanga Parbat w Himalajach przekazywała informacje o tych dramatycznych wydarzeniach. Wtedy usłyszała o niej cała Polska.
Dramat Syrii i Syryjczyków trwa już trzeci rok. Kraj jest ogarnięty wyniszczającą wojną domową, w której zginęło blisko dwieście tysięcy osób. Zdecydowana większość zabitych to ludność cywilna. Jak wynika z ostatnich ustaleń, reżim dyktatora Baszara al-Assada, użył przeciwko własnym obywatelom broni chemicznej. Kilka dni temu z Syrii wrócili dziennikarze TVN Michał Przedlacki i Wojciech Szumowski. Przez dwa miesiące - lipiec i sierpień - rejestrowali obraz wojny w największym syryjskim mieście, Aleppo.
Jeszcze niedawno szanowani i lubiani przez sąsiadów. Dziś są ich wrogami numer jeden. Poróżniła ich kaplica stojąca od lat w centrum wioski.
On - młody policjant, ona - 86-letnia samotna emerytka, nieufna wobec ludzi. Jak to się stało, że ponad rok temu zdecydowała się na ślub ze swoim dzielnicowym?
Czy poczucie bezkarności to główna przyczyna rosnącej agresji wśród policjantów? Nasz reporter, Grzegorz Kuczek, rozmawiał funkcjonariuszem śledczym o przyczynach rosnącej brutalności policji.
W centrum Warszawy na jednym z rond patrol policji zatrzymał samochód. Niewinna i rutynowa kontrola zamieniła się w awanturę. W skutek policyjnej interwencji oraz zdecydowanej i ostrej reakcji policjantów, na oczach przechodniów zmarł kierowca zatrzymanego pojazdu.