Choroba Olgi zaczęła się 10 lat temu, gdy była jeszcze nastolatką. Chciała być szczupła jak jej koleżanki, ale odchudzanie nie wiadomo kiedy zamieniło się w anoreksję. Obecnie dziewczyna ma 21 lat i jest tak wyniszczona, że nie ma siły walczyć z chorobą. Na miejsce w szpitalu, gdzie leczy się anoreksję, czekać trzeba nawet trzy miesiące. Długo, biorąc pod uwagę fakt, że choroba często kończy się śmiercią.
Karolina chorowała na anoreksję przez 10 lat. Po sześciu pobytach w szpitalach i wieloletniej psychoterapii udało jej się pokonać chorobę. Oprócz psychoterapii dziewczyna do walki z anoreksją włączyła specjalną dietę i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne.
Małgosia cierpi na porażenie mózgowe i całkowicie jest zdana na opiekę bliskich. Mimo trudnej sytuacji finansowej rodziny, opiekunom Małgosi zostało odebrane świadczenie pielęgnacyjne. Urzędnicy swoją decyzję tłumaczą zmianą przepisów prawnych. Ale czy rzeczywiście nie można pomóc?
Przerwany rdzeń kręgowy, paraliż, kalectwo. To nieodwracalne skutki nielegalnej zabawy z bronią. Niewinną ofiarą jest rolnik spod Lublina. Kula z pistoletu została wystrzelona kilkanaście miesięcy temu na dzikiej strzelnicy, podczas imprezy dla grona ustosunkowanych osób z okolic Lublina i ich dzieci. Kto strzelał? Dlaczego do dziś nikt nie został ukarany?
Od ośmiu lat pan Krzysztof cierpi z powodu odleżyn. Choć jest sparaliżowany od pasa w dół i nie czuje bólu - z powodu zakażania ran już raz przeszedł sepsę. Uszkodzenia ciała są tak rozległe i głębokie, że mimo codziennej pielęgnacji, lekarze ze Szpitala Powiatowego w Złotowie, gdzie mieszka Pan Krzysztof, nie są w stanie mu pomóc. Szansą ma być specjalistyczna operacja w szpitalu Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam jednak, mimo że stan pacjenta jest poważny, musiał czekać na miejsce. Doprowadzona do ostateczności rodzina chorego zwróciła się do UWAGI! z prośbą o interwencję.
Aktorem jest od 28 lat, ale w ostatnich latach jego kariera nabrała wyjątkowego tempa. O tym, jak to jest z dobrą passą w tym zawodzie i co dla aktora oznacza milczący telefon opowiedział nam Piotr Polk.
Każdego roku do Polski płynie rzeka używanych samochodów zza naszej zachodniej granicy. Popyt na nie jest jednak coraz mniejszy. Kupujący mają świadomość, że w samochodach takich często cofane są liczniki, fałszowane są książki serwisowe a prawdziwa okazja praktycznie nie istnieje. Aby uniknąć takich niespodzianek, klienci szukają samochodów zakupionych w polskich salonach i serwisowanych u autoryzowanych dilerów. To ma być gwarancją dobrego zakupu, tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Czy tak jest?
Kiedy sytuacja na Krymie staje się coraz bardziej napięta, Kijów próbuje wrócić do normalnego życia. Jak z traumą po krwawych zamieszkach radzą sobie ci, którzy zmuszeni byli walczyć a czasem nawet zabijać? Kto im pomaga?
Ich studniówkowy występ jest jednym z internetowych przebojów ostatnich tygodni. 14 uczniów technikum budowlanego ubranych w białe rajstopy i różowe spódniczki wzbudza zainteresowanie godne gwiazd polskiego showbiznesu. I bynajmniej nie chodzi o ich umiejętności baletowe w odtwarzaniu „Jeziora łabędziego". Dlaczego chłopcy w spódniczkach są w stanie rozpalić takie emocje? I co wspólnego ma z tym gender?
Debatę na ten temat zorganizowali dziennikarze UWAGI! W dyskusji udział wzięły posłanka Beata Kempa i eurosposłanka Joanna Senyszyn. Publiczność stanowili uczniowie technikum budowlanego w Ostrzeszowie. Po której stronie opowiedzieli się po zakończeniu dyskusji?
Desperacki krok 17-latka, który postanowił sprawy wziąć w swoje ręce. Dawid kajdankami przykuł się w Biurze Rzecznika Praw Dziecka. Chwilę później pojawił się tłum dziennikarzy i sztab kryzysowy.
Blisko 30 lat trwał dramat 66-letniego mężczyzny spod Uniejowa. Upośledzonego umysłowo mężczyznę rodzina umieściła w chlewie, bo nie potrafiła się nim zaopiekować.
- Na Majdanie toczy się prawdziwa wojna, gdzie ludzie umierają walcząc o własną wolność. A 200 metrów dalej toczy się normalne życie. To dopiero pokazuje, że ci, którzy tam walczą, to prawdziwi patrioci. To jest coś niesamowitego spotkać ludzi, którzy są za ciebie w stanie oddać życie - opowiada Anna. Zobacz nieemitowaną w telewizji rozmowę z uczestniczką wydarzeń na Majdanie.
Alina Migik z Czerniawki w obwodzie żytomierskim mieszka i studiuje w Polsce. To, co działo się na Majdanie znała tylko z relacji mediów i kontaktów telefinicznych z rodziną. Nam opowiedziała jak cały kryzys w jej kraju przeżywało ukraińskie społeczeństwo i o marzeniach, jakim krajem powinna teraz stać się Ukraina.
Jan Falkiewicz, ukraiński dziennikarz, opowiada o tym, jak naród ukraiński zbuntował się przeciwko władzy. Kto i co organizował, jak zostały podzielone prace, a nawet jak to się stało, że niektórzy podczas manifestacji odkrywali w sobie nowe talenty.
Wielu z nas do dziś jest w szoku, po tym, co wydarzyło się w ostatnich dniach u naszych sąsiadów. Po tym, jak przelewano krew w walce o wolność i lepsze jutro. W takich chwilach każdy przyzwoity człowiek musi być solidarny z Ukraińcami z Majdanu Niepodległości. W piątek o godzinie 20 solidarność tę demonstrowaliśmy zapalając w oknach symboliczne światła...
Odchodząca skompromitowana władza Ukrainy zostawiła po sobie pomniki swojej degeneracji. Luksusowe siedziby kapiące od zbytków. I to wszystko w kraju, w którym miliony ludzi żyją w skrajnym niedostatku. Razem z Ukraińcami ciekawymi tych pałaców władzy, jedno z takich miejsc zwiedzał nasz reporter Michał Fuja.
Od kilku dni na Majdanie nie giną już ludzie. Plac nadal jednak nie opustoszał. Jaka panuje tam atmosfera? Przeważa żałoba po zmarłych, chęć odwetu czy radość z usunięcia skompromitowanych władz?
Pod koniec PRL-u był megagwiazdą! Wraz z Zenonem Laskowikiem tworzyli niezapomniane przedstawienia kabaretu Tey - śmiało można mówić o nich, że były kultowe. Grał w filmach, śpiewał, rozśmieszał do łez. Jak sobie radzi dziś, gdy życie potraktowało go dość bezlitośnie? Bohdan Smoleń doświadczył śmierci swojego syna a potem żony, kilka lat temu przeszedł dwa wylewy. Dziś, wraz ze swą partnerką Joanną prowadzi fundację charytatywną. Rzadko pokazuje się publicznie, nie znosi, gdy ktoś pyta go jak się czuje, i z pewnością nie cierpi natrętnych fotografów.
Ta praca była dla nich nie tylko źródłem utrzymania, była także silnym, skutecznym lekiem. Mimo to dwieście niepełnosprawnych osób zajmujących się segregacją odpadów z dnia na dzień wylądowało na bruku. Powód? Zmiana przepisów dotyczących śmieci i zwykła ludzka bezduszność...
Od ponad pół roku w całej Polsce obowiązują nowe zasady wywozu i segregacji śmieci. Ale, jak się okazuje, nie wszystkich. W Bielsku Podlaskim pracownicy jednego z urzędów pokazali, że są ponad prawem. Zamiast segregować i wywozić do sortowni utylizują po swojemu.
Pani Antonina z Pomiechówka pod Warszawą trzyma ponad sto psów na jednym podwórku. Sąsiedzi kobiety przez wiele lat zabiegali, by odpowiednie służby rozwiązały problem dzikiego przytuliska z ponad setką psów - bez skutku, bo staruszka nie chce się pozbyć ani jednego zwierzęcia. Władzom gminy udało się jedynie wywieźć z posesji 75 ton psich odchodów. Po naszym programie na ten temat sytuację w przytulisku pierwszy raz zbadali na miejscu, w asyście policji powołani przez prokuraturę biegli.
16-letni Sebastian mógłby żyć, gdyby urzędnikom nie zabrakło wyobraźni, koordynacji i zwykłego ludzkiego zrozumienia. To podstawowe wnioski po tragedii w Suwałkach. Nastolatek powiesił się w budynku Centrum Interwencji Kryzysowej, gdy dowiedział się, że jego rodzina ma zostać rozdzielona. Jego siostry trafiły do placówek opiekuńczych. Czy wrócą do matki?
16-letni chory na autyzm Piotr trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie - postanowił Sąd Okręgowy w Krakowie. Sprawą zajmowali się dziennikarze Uwagi!
expressilustrowany.pl: Policja przesłuchuje właśnie podejrzanego kierowcę BMW, który prawdopodobnie był ścigany przez policję w tragicznie zakończonym pościgu na ul. Tymienieckiego.
To był jego pierwszy dzień w pracy. Kiedy po pierwszej w nocy wracał od klienta, któremu dostarczył pizzę uderzył w niego nieoznakowany radiowóz. 40-letni mieszkaniec Łodzi zginął, bo znalazł się na trasie policyjnego pościgu za uciekającym ulicami miasta kierowcą BMW. Dlaczego ten pościg skończył się wypadkiem i śmiercią niewinnego człowieka?
Jak przygotowani są policjanci do prowadzenia akcji pościgowych, takich jak ta z Łodzi? Na ten temat dziennikarz UWAGI! porozmawiał z Jackiem Kosmatym, emerytowanym funkcjonariuszem z Bielska Białej...