Onet.pl: Na kary ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał dzisiaj Sąd Rejonowy w Białymstoku dwóch mężczyzn oskarżonych o to, że pomagali ukrywać się Katarzynie W. Kobieta jest obecnie nieprawomocnie skazana za zabójstwo córki na karę 25 lat więzienia.
Kiedy dziennikarze UWAGI! rozmawiali o sprawie Mateusza z prawnikami, którzy na co dzień zajmują się sprawami karnymi, ci z niedowierzaniem kręcili głowami. Jeśli bowiem poważnie potraktować wnioski z lekcji, jakie mógł z niej wyciągnąć uczeń z Ustki, należałoby na wszystkich lekcjach WF-u, we wszystkich polskich szkołach, zakazać gry w piłkę.
Ewa Wiśniewska - czysta energia, zdecydowany sposób bycia. Dama polskiej sceny, która potrafi zagrać każdą rolę, ale na pewno nie będzie sama zabiegać o angaż. Klasa sama w sobie. Prywatnie jest wielbicielką brydża, włoskiej kuchni i jazdy samochodem.
Za zabicie dwóch milionów pszczół Sąd Rejonowy w Gorlicach skazał Joannę S. na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu. Stało się to po trzyletniej walce pszczelarzy o ukaranie kobiety, która chemikaliami do zwalczania komarów zabiła wiele pszczelich rodzin. Wyrok nie jest prawomocny, ale to nie jedyna sytuacja, gdy pszczelarze toczą batalię z ludźmi bezmyślnie rozpylającymi związki niebezpieczne dla owadów. Naukowcy w Europie biją na alarm. Śmiertelność pszczół jest wyższa niż kiedykolwiek w historii.
Poligon w Świętoszowie w województwie dolnośląskim, to jednocześnie największe wrzosowisko w Polsce. Jesienią, podczas kwitnienia wrzosu, tłumnie pojawiają się tam pszczelarze prowadzący tak zwane pasieki wędrowne. Jednym z nich jest Bazyli Chomiak. Swoje ule transportował tu całą noc a nasz reporter spotyka go jeszcze przed wschodem słońca.
Węgiel zalewany wodą i mieszany z kamieniami, zaniżanie wagi opału dowożonego do klientów – to tylko niektóre nieprawidłowości, do których dotarli dziennikarze programu Uwaga! TVN, a które dotyczą potentata w handlu węglem, spółki Składywęgla.pl. Reporterzy Uwagi! dotarli też do informacji o prokuratorskim śledztwie, toczącym się w sprawie jednego z właścicieli spółki, które dotyczy podejrzenia prania brudnych pieniędzy.
Węgiel zalewany wodą i mieszany z kamieniami, zaniżanie wagi opału dowożonego do klientów – to tylko niektóre nieprawidłowości, do których dotarli dziennikarze programu Uwaga! TVN, a które dotyczą potentata w handlu węglem, spółki Składywęgla.pl. Reporterzy Uwagi! dotarli też do informacji o prokuratorskim śledztwie, toczącym się w sprawie jednego z właścicieli spółki, które dotyczy podejrzenia prania brudnych pieniędzy.
Tragedia, szok, pustka - tak sąsiedzi 38-letniej Ewy W. komentują dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się kilkanaście dni temu we wsi Lipa niedaleko Stalowej Woli. W jednym z mieszkań w bloku, Ola znalazła swoją matkę, 7- letniego brata i 9- letnią siostrę. Wszyscy nie żyli. Dzieci miały rany cięte szyi. Ewa W., oprócz obrażeń na szyi, miała też rany kłute klatki piersiowej.
Straszliwe, przejmujące krzyki i jęki oraz głośny szloch! Dramat rozgrywa się w bloku za zamkniętymi drzwiami jednego z mieszkań. Kto krzywdzi dziecko i dlaczego jego opiekunowie nie reagują?
25 lat spędzi w więzieniu Florentyna N. za zamordowanie 44-letniego Stanisława W- zdecydował Sąd Okręgowy w Bielsku Białej. Jej przyjaciel, Tomasz N. został skazany na 10 lat. Proces miał charakter poszlakowy. Ciała Stanisława W. do dziś nie odnaleziono.
Ma dziesięć lat. Nazywa się Łukasz Berezak. Jest ze Szczecina. W przyszłości chce zostać lekarzem i drugim Jurkiem Owsiakiem. Świat dowiedział się o nim podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie media zabiegały o rozmowę z nim, by przedstawić tego niezwykłego chłopca, który od urodzenia cierpi na ciągle nieuleczalną i rzadko występującą chorobę. Dziś w UWADZE! spotkanie z Łukaszem i jego rodziną.
Wymarzony wyjazd na wakacje zamienił się w koszmar. Nagła, ciężka choroba zniszczyła dotychczasowe życie nauczyciela z Kalisza, Roberta Sobczaka i przykuła go do łóżka w egipskim kurorcie. Desperacka walka jego nastoletniej córki o zdobycie pieniędzy na powrót taty do Polski wzruszyła tysiące naszych widzów. Ale wszystkim, którzy pomogli panu Robertowi, on sam odwdzięczył się najlepiej jak umiał. Tak bardzo, że dziś lekarze i rehabilitanci mówią o cudzie.
Dziś w UWADZE! wydarzenia na Ukrainie. Tatiana ma dwójkę dzieci, dwuletniego synka i dziewięcioletnią córeczkę. Są teraz u rodziców. Ona od miesiąca praktycznie mieszka na Majdanie w Kijowie. Bardzo chciała je zobaczyć. Nie dojechała do domu. Jej samochód został staranowany, a ona skatowana. Na Ukrainie mówi się już o „szwadronach śmierci", które polują na dziennikarzy i aktywistów Majdanu.
Jack Strong to pseudonim najbardziej znanego szpiega PRL-u, którego czyny wywołują skrajne emocje. Dla jednych Ryszard Kukliński to zdrajca, dla innych bohater, dzięki któremu nie doszło do trzeciej wojny światowej. Po ucieczce z Polski pułkownik ukrywał się w Stanach Zjednoczonych, ale jego marzeniem był powrót do ojczyzny.
Stalking czyli uporczywe nękanie, to ciągle nowe zjawisko w naszym kraju. Za przestępstwo jest uważane dopiero od trzech lat. Już w pierwszym roku odnotowano ponad cztery tysiące przypadków nękania. Ze stalkingiem ma do czynienia także pani Agnieszka, która od ponad roku jest nękana przez swego prześladowcę.
Prawie 500 tys. zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Składywęgla.pl. Węgiel sprzedawany przez 350 oddziałów spółki był znacznie gorszej jakości, niż wynikało to z oferty reklamowej.
Pani Antonina poświęciła życie bezpańskim psom. W jej przytulisku wciąż przybywa zwierząt. Czy samotna, starsza kobieta jest nadal w stanie im pomagać? Zwierzęta trzymane są w fatalnych warunkach, na małej powierzchni. Rozmnażają się bez kontroli, zagryzają nawzajem, cuchną i przez większość doby przeraźliwie szczekają.
Śmierć bliźniąt we włocławskim szpitalu poruszyła opinię publiczną w całym kraju. Ale miała jeszcze jeden poważny skutek: dotąd milczący pacjenci, którzy zamiast pomocy doznali we włocławskim szpitalu krzywdy - zaczęli głośno mówić…
Kiedy 12 lat temu opublikował "Samotność w sieci" powieść od razu stała się bestsellerem. Janusz Leon Wiśniewski na co dzień od 27 lat pracuje jako chemik informatyk we Frankfurcie nad Menem. Jako naukowiec zadziwia znajomością kobiecej duszy. Mawia, że nauka to jego żona, a pisanie to kochanka. Jego powieści wydawane są w 17 krajach. Jaka jest cena sukcesu naukowca - pisarza?
Jak powstają książki Janusza L. Wiśniewskiego? Dlaczego jego ostatnia książka jest o Rosji i jak to się stało, że pisarz tak dobrze odtworzył jej współczesne realia? A wreszcie co go inspiruje i wprowadza się w nastrój sprzyjający pisaniu? Tego nie było w programie!
Co było przyczyną rozwodu Janusza Leona Wiśniewskiego z małżonką? Czy ślub coś w ogóle cementuje i która miłość bywa przereklamowana? Poznaj odpowiedzi pisarza na te i inne pytania...
Janusz L. Wiśniewski na codzień mieszka we Frankfurcie nad Menem. Pisarz ma tam swoje ulubione miejsca. My towarzyszyliśmy mu podczas wizyty w jednej z jego ulubionych restauracji...
Cisza, przestrzeń, oderwanie od ziemi i to w dosłownym znaczeniu. Tego wszystkiego doświadczają szybownicy. Najbardziej znany jest Sebastian Kawa, który jako pierwszy człowiek na świecie wykonał niezwykle niebezpieczny lot szybowcem nad Himalajami. Jego sukces nie byłby możliwy gdyby nie ojciec pasjonat, Tomasz Kawa.
Dziś zmarła Nina Andrycz - królowa polskiej sceny. Była wybitną aktorką, pisarką i damą. Prywatnie żona najdłużej urzędującego premiera PRL-u Józefa Cyrankiewicza. Poznała osobiście Stalina, Chruszczowa i Mao Tse Tunga. Przez siedem dekad występowała na scenie ukochanego Teatru Polskiego. O swoim burzliwym życiu 4 lata temu opowiedziała Dariuszowi Golińskiemu. Dziś przypomnimy ten reportaż.
Od dłuższego czasu do naszej redakcji dociera wiele sygnałów z prośbą o zajęcie się sprawami budowania wiatraków. Kto na nich zarabia? Dlaczego lokalne władze tak łatwo zgadzają się na postawienie turbin wiatrowych? Czy wszystkie wiatrowe inwestycje są tak czyste, jak wyprodukowana przez wiatrak energia?
Michaił przyjechał na Ukrainę z reżimowej Białorusi w wieku 18-tu lat. Zamieszkał pod Kijowem w miejscowości Biała Cerkiew. Pracował jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Nie był politykiem, działaczem - przyjechał na Majdan spontanicznie, aby przyłączyć się do protestu. Zginął od kuli snajpera.
- Grupa ponad 100 opancerzonych w prowizoryczne zbroje, zamaskowanych i uzbrojonych w pałki i metalowe pręty mężczyzn rusza w kierunku nieznanego im jeszcze celu. Wchodzę między nich, pytam, dokąd zmierzają, ale w odpowiedzi słyszę, że nie wiedzą. Idą tam, dokąd prowadzi ich dowódca – opowiada Daniel Liszkiewicz, reporter UWAGI!. Wkrótce w programie reportaż o rewolucji na Ukrainie. A już teraz zobacz relację reportera i zdjęcia z Majdanu.
Jakie są wady polskiej służby zdrowia? Co należałoby zrobić, by ją uzdrowić? O obawy i złe doświadczenia pacjentów zapytaliśmy etyka, prof. Jana Hartmana.
Pani Grazyna Garboś - Jędral była radcą prawnym w szpitalu Banacha w Warszawie. Gdy trafiła tam z zawałem serca, liczyła na to, że po miesięcznej rehabilitacji wróci do pełni zdrowia i pracy. Niestety w wyniku błędów lekarskich i nieprawidłowości stała się inwalidą pierwszej grupy, niezdolnym do samodzielnego życia. Od ponad 9 lat walczy ze szpitalem w sądzie. Żąda rekordowego odszkodowania i zadośćuczynienia, razem z odsetkami w wysokości 5 milionów złotych.