O programie UWAGA!

TVN UWAGA! 4733017
TVN UWAGA! 4733017
Tworzymy prestiżowy, wielokrotnie nagradzany, opiniotwórczy program interwencyjno - śledczy. Ujawniamy ogólnopolskie afery, nie boimy się tematów kontrowersyjnych, rozpoczynamy społeczne debaty.

Uwaga! to sprawdzona marka. Program, który zrewolucjonizował telewizyjne dziennikarstwo śledcze i interwencyjne. To my skończyliśmy z „dworskim dziennikarstwem”, kiedy przed spotkaniem z urzędnikiem reporter przedstawia mu zestaw pytań. Tropiąc duże skandale nasi reporterzy stosują prowokację i ukryte kamery. Gromadzenie dowodów trwa nawet miesiącami.

Tak powstają materiały, o których mówi cała Polska. To my ujawniliśmy „odświeżanie” mięsa w zakładach Constar i Viola oraz aferę solną. Właśnie w „Uwadze!” powstał nagrodzony film o o. Tadeuszu Rydzyku oraz „Obcy gen”, ujawniający kontrowersje wokół żywności genetycznie modyfikowanej. Reporterzy „Uwagi!” systematycznie odbierają najbardziej prestiżowe branżowe nagrody.Każdego dnia do redakcji „Uwagi!” przychodzą dziesiątki maili i listów a dziennikarze odbierają wiele telefonów. W większości z prośbą o pomoc. Jednak „Uwaga!” to nie tylko dziennikarstwo śledcze i interwencyjne.

Wyznaczamy standardy Producenci programu nie boją się prezentować na antenie tematów trudnych, nawet bolesnych. Jako pierwsi stanowczo sprzeciwiliśmy się zjawisku bezkarnego maltretowania zwierząt. By wywołać ogólnopolską dyskusję, wyemitowaliśmy kilkadziesiąt reportaży w ramach akcji „Zwierząta są jak ludzie. Czują!”. W 2013r. reporterzy „Uwagi!” zdobyli wszystkie nagrody, jakie pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, przyznała za materiały telewizyjne. W naszych reportażach konsekwentnie stajemy po stronie dyskryminowanych, stanowczo walczymy ze stereotypami. Udowadniamy też, że programy historyczne nie muszą być niszowe. Nasze reportaże o ludobójstwie w Bykowni czy zbrodni w Jedwabnem oglądały miliony widzów.

Zmieniamy rzeczywistość

To co mnie dotyka to cierpienie dzieci. One nie do końca zdają sobie sprawę, że jest taki program jak „Uwaga!”, ale wiedzą, że ktoś wyciąga do nich rękę, staje w ich obronie – mówi prowadzący program, Zbigniew Łuczyński.

Dzięki fundacji TVN „Nie jesteś sam” od lat pomagamy dzieciom, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Jako partner Fundacji wspieraliśmy renowację domów dziecka w Morągu i Stalowej Woli, zorganizowaliśmy akcję na rzecz dzieci z mukopolisacharydozą a w 2012 roku cieszyliśmy się z otwarcia wyremontowanej Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka.

Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasi widzowie, którzy poruszeni reportażami „Uwagi!” włączają się do pomocy. Dziękujemy i liczymy na Państwa hojność również w kolejnych akcjach „Uwagi!” i Fundacji TVN „Nie jesteś sam!”.„Uwaga!” codziennie o 19:50, w niedzielę cykl „Kulisy Sławy” o 19:45.

Magazyn reporterów „Uwaga!” wystartował 2 września 2002 roku. Nad przygotowaniem każdego wydania pracuje kilkadziesiąt osób w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zmarł po zjedzeniu galarety. „Robiłam ją we własnej kuchni”

Zmarł po zjedzeniu galarety. „Robiłam ją we własnej kuchni”

Trzy lata żyli przy hałaśliwej myjni samochodowej. W końcu mają trochę wytchnienia

Trzy lata żyli przy hałaśliwej myjni samochodowej. W końcu mają trochę wytchnienia

Uzdrowiskowy Świeradów-Zdrój jak plac budowy. „Burmistrz jest mistrzem świata w sprzedaży gruntów”

Uzdrowiskowy Świeradów-Zdrój jak plac budowy. „Burmistrz jest mistrzem świata w sprzedaży gruntów”

18 lat więziennego piekła i niespełna 6 lat wolności

18 lat więziennego piekła i niespełna 6 lat wolności

Grzegorz Głuszak o Tomaszu Komendzie

Grzegorz Głuszak o Tomaszu Komendzie

Tomasz Komenda nie żyje. Spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił

Tomasz Komenda nie żyje. Spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił

Mieszkańcy walczyli z wysypiskiem. A samorządowcy rozmawiali: „Ludzie mają … do powiedzenia, mieli i będą mieć”

Mieszkańcy walczyli z wysypiskiem. A samorządowcy rozmawiali: „Ludzie mają … do powiedzenia, mieli i będą mieć”