Mobbing w pracy przyczyną samobójczej śmierci nauczycielki. Tak uznał w prawomocnym już wyroku Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Dzisiaj w UWADZE! po raz pierwszy wypowiada się dyrektorka szkoły, która uznana została za winną doprowadzenia do śmierci swojej podwładnej. Co było przyczyną targnięcia się na życie matki trójki dzieci? Co na swoją obronę ma dyrektorka szkoły?
Czy modernizacja drogi musi oznaczać wycięcie pięknych ponadstuletnich drzew tworzących unikatowy krajobraz? Tak twierdzą władze gminy Zagnańsk, na której terenie rośnie historyczny Dąb Bartek. Część mieszkańców chciała uratować drzewa wraz z gniazdami ptaków. Jak na ich apel zareagował wójt?
Krystyna Tkacz, aktorka i piosenkarka z bardzo charakterystycznym, zachrypniętym, ale mocnym głosem. Prywatnie wielbicielka kotów i antyków. Choć jej życie, prócz wielu blasków, miało także całkiem sporo cieni, jest wciąż serdeczna i uśmiechnięta. Wychowana bez rodziców miała w sobie dość siły, by stawić czoło życiu - odważnie i z sukcesami. W kulisach sławy Krystyna Tkacz.
Do Pani Beaty Kołodziejek z Zacisza w Warszawie nasz reporter zapukał przypadkiem. Dowiedział się o przeciwnościach losu, które towarzyszyły kobiecie przez kilkanaście lat oraz poznał siłę miłości i determinacji w walce o zdrowie syna...
Po tym, jak znana aktorka Joanna Szczepkowska, opowiedziała o dominującym jej zdaniem w polskich teatrach lobby gejowskim, przez media przetoczyła się burzliwa dyskusja o pozycji homoseksualistów w show-biznesie. Dziś w rozmowie z Tomaszem Lipko aktorka opowiada o ataku, jaki po jej słowach spotkał ją ze strony środowisk gejowskich. Odnosi się również do innych skandalizujących momentów swojej kariery - w tym między innymi słynnego incydentu, podczas którego na deskach teatru, w geście sprzeciwu wobec reżysera, obnażyła pośladki.
Niedzielny spacer z dziećmi zakończył się tragicznie dla policjanta z Opoczna. Jego najstarszy syn ugodził go śmiertelnie nożem. Czym kierował się nastolatek? Czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy zaplanowana zbrodnia?
Codzienne awantury, krzyki, bicie i wyzwiska. Tak dramatyczny obraz życia matki z trójką dzieci wyłania się z nagrań jakie dotarły do naszej redakcji. Przesłał nam je 16-letni Bartek - najstarsze dziecko w tej rodzinie. Co spowodowało tak zaogniony konflikt? Czy jest jakaś szansa na jego rozwiązanie? Kto jest winny tej sytuacji?
Ignorancja, niezdecydowanie i nieskuteczność - tak można ocenić działania służb wobec bezdomnej kobiety, zamykanej w piwnicy w centrum Warszawy. Czy naprawdę nie można było nic zrobić? I kto wziąłby odpowiedzialność za tragedię, do której mogło dojść?
Namalował ponad pięć tysięcy obrazów. Jak twierdzi kocha to, co robi i dzięki temu tworzy coraz lepsze prace. Edward Dwurnik to jeden z najbardziej płodnych polskich artystów. Skończył właśnie 70 lat i z dużą szczerością opowiada o swojej słabości do kobiet, alkoholu i szybkich samochodów.
Powódź sprzed trzech lat zniszczyła tysiąca domów w całej południowej Polsce. Mieszkańcy tych terenów często stracili dorobek całego życia. Pomóc im stanąć na nogi miały oferowane przez rząd pieniądze. Okazuje się, że to wsparcie nie zawsze trafiało do najbardziej potrzebujących. W gminie Nowy Wiśnicz preferencyjną pożyczkę dla przedsiębiorców otrzymała w dziwnych okolicznościach rodzina burmistrza.
Od kilku miesięcy władze intensywnie forsują pomysł podwyższenia granicy zaistnienia przestępstwa z 250 zł do 1000 zł. Jeśli tak się stanie, złodziej, który ukradnie towar wart choć o grosz mniej - popełni tylko wykroczenie. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestują z całych sił drobni sklepikarze.
Czy to możliwe, by państwowi urzędnicy, zgodnie z przepisami, kierowali bezrobotne kobiety do pracy w agencji towarzyskiej? Okazuje się, że tak.
To opowieść o nieszczęściu, utracie sprawności i sile charakteru. Młody, wysportowany człowiek, ceniony komentator sportowy nagle zapada na trudną do zdiagnozowania przez lekarzy chorobę. Chorobę, która zmieni jego życie na zawsze...
Krzysztof Orszagh, prezes Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej oraz były Rzecznik Praw Ofiar przy MSWiA, jest podejrzany o organizowanie nielegalnych adopcji – ustalili dziennikarze „Uwagi” i „Superwizjera” TVN. Dziennikarze od kilku miesięcy prowadzą własne śledztwo w tej sprawie. Kilkanaście dni temu Krzysztof Orszagh usłyszał także prokuratorskie zarzuty.
Niewinny lek na kaszel, dostępny w każdej aptece bez recepty, zażywany zgodnie z zaleceniami jest całkowicie bezpieczny. Przy wielokrotnym przedawkowaniu daje jednak narkotyczny odlot i może być śmiertelnie niebezpieczny. Przedawkowywanie leku Acodin w tabletkach to nowa moda wśród nastolatków.
Kobieta, która przeczy tezie, że z wiekiem jest coraz mniej pracy dla aktorek. Sama się zatrudnia i obsadza w rolach, a zarobione pieniądze inwestuje w antyki. Mimo emploi wytwornej damy, jej charakter może być dla niektórych zaskakujący.
Ta historia bardzo poruszyła widzów UWAGI! Robert Sobczak, nauczyciel wychowania fizycznego z Kalisza, zabrał rodzinę na wymarzone wakacje do Egiptu. Nikt nie przypuszczał w jak dramatycznych okolicznościach przyjdzie Sobczakom walczyć o powrót do kraju. Przed miesiącem Uwaga! wyemitowała reportaż jak ta walka się rozgrywała. Wracamy do tej wzruszającej historii, w której dużą rolę odegrała także ofiarność widzów Uwagi!
Mikołaj może już nigdy nie widzieć i nie słyszeć. To efekt urazów jakie spowodowało okrucieństwo jego ojca. Niemowlę miało zaledwie trzy miesiące gdy skatowane, w stanie krytycznym, trafiło do szpitala w Kielcach. Skąd u ojca dziecka takie bestialstwo? Dlaczego na to wszystko pozwoliła matka chłopca?
Był znanym i docenianym artystą, jego prace można było podziwiać na dziesiątkach wystaw. Ale gdy odkładał pędzle i wracał do rodziny, subtelny malarz zamieniał się w tyrana. Ludwik Jaksztas został brutalnie zamordowany w swoim domu. Do tej zbrodni przyznała się jedna z najbliższych mu osób.
Specjalnie dla widzów UWAGI!, najbardziej chyba znana z posłanek Samoobrony, zgodziła się na powrót do przeszłości. Razem z reporterem UWAGI! Renata Beger po kilku latach ponownie odwiedziła najważniejsze z jej punktu widzenia miejsca w polskim parlamencie. Dzięki temu powrotowi możemy dowiedzieć się nieznanych wcześniej rzeczy o złości, fałszu, przyjaźni i innych emocjach, jakie związane były z najważniejszymi momentami kariery słynnej posłanki z długim warkoczem.
Niedawno działacze polskich organizacji prozwierzęcych mogli mówić o sukcesie. Udało im się zmienić prawo tak, by myśliwi nie mogli - jak dotąd - masowo i bezkarnie strzelać do biegających po lesie psów i kotów. Teraz działanie takie jest przestępstwem, a myśliwy może nacisnąć spust tylko w wypadku ataku psa na dziko żyjące zwierzę. Niestety: kolejny raz okazało się, że łatwiej zmienić przepis niż ludzką mentalność.
Dziś w programie historia niczym z koszmarnego snu. Głośne stukanie do drzwi, nachodzenie w mieszkaniach nawet w środku nocy, głośne nieuzasadnione pretensje. Tak swoim sąsiadom od pięciu lat życie uprzykrza jeden mieszkańców bloku na warszawskiej Woli. Nie pomogły prośby, interwencje policji ani żadne inne formy nacisku. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Michel Moran jest doskonałym kucharzem. Mieszka w Polsce, tu stworzył uznawaną za jedną z najlepszych restauracji w kraju. W swoim zawodzie osiągnął wszystko. Ale to jego ujmująca osobowość , przyniosła mu ogromną sympatię milionów widzów, których przekonał do siebie jako juror programu MasterChef. Zanim pojawi się kolejna edycja tego programu, Michel Moran będzie codziennie w TVN zdradzał kulinarne sztuczki. Czy kariera telewizyjna zmieniła jego podejście do życia? Ja czuje się w Polsce?
Reporterowi UWAGI! wyznał, że nie lubi grać scen erotycznych. Przyznał także, że nie ma urody amanta. Natomiast bez fałszywej skromności stwierdził, że poraża osobowością i talentem. Dziś w Kulisach Sławy aktor, reżyser, lider zespołu rockowego, artysta, którego próżno szukać w plotkarskich gazetach lub portalach - Arkadiusz Jakubik.
- Nie chciałem okradać tych biednych ludzi, ale byłem do tego zmuszany – przekonywał reportera TVN „Uwaga!” pracownik jednej z największych w Polsce firm handlujących węglem. Klientom sprzedawano węgiel fatalnej jakości. Dostarczano również mniejszą ilość zamawianego towaru.
Za tydzień w Katowicach ruszy proces, który wyrokiem definitywnie ma zakończyć sprawę śmierci półrocznej Magdy z Sosnowaca. O jej zabójstwo oskarżona jest matka, Katarzyna W. Jakimi dowodami dysponuje prokuratura? Jak będzie bronić się oskarżona i jaka jest jej wersja wydarzeń?
Na ich wieloletniej walce cierpią ludzie i zwierzęta. Już dwukrotnie prezentowaliśmy sprawę konfliktu między ojcem a synem. W Nakle nad Notecią nie ma prokuratora i sędziego, który nie prowadziłby spraw tej rodziny. Ale zarówno prokuratura, jak i sądy bezradnie rozkładają ręce, a większość spraw jest umarzana. Czy jest szansa na to, że ojciec z synem będą potrafili zapomnieć dawne urazy i dojść do porozumienia?
Góralski temperament, czeskie poczucie humoru i polska wrażliwość. Halina Mlynkova po kilku latach nieobecności na scenie muzycznej powraca z nowymi koncertami i rolą Merleny Dietrich w spektaklu muzycznym. Czy żałuje, że odeszła z zespołu Brathanki, gdy byli u szczytu popularności? Jakie ma prywatne plany?
Gdy we wtorek dzwonili do Polski, byli pełni dumy. Czterej nasi wspinacze dokonali tego, czego zimą nie zrobił jeszcze nikt. Zdobyli liczący ponad 8 tysięcy metrów szczyt Broad Peak w górach Karakorum. Niestety, wszystkie kolejne informacje stamtąd były już tylko złe: dwójka Polaków zaginęła, zbliża się huragan, w temperaturze minus 35 stopni nie mają szans na przeżycie. Dziś w UWADZE! wracamy rozmowy z Maciejem Berbeką, jednym ze zdobywców Broad Peak, który pozostał w górach.
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba nie ma wątpliwości, że zakłady mięsne „Viola” łamały prawo dodając do swoich wyrobów mięso i wędliny, które uprzednio odesłały sklepy. – Nie ma żadnego usprawiedliwienia. To trzeba jednoznacznie potępić – mówi w rozmowie z TVN "Uwaga!" szef resortu rolnictwa. Sprawą zajęła się prokuratura a w „Violi” stanęła produkcja. My przedstawiamy kolejne fakty w sprawie afery mięsnej.