Okrutnie okaleczony dziewięciolatek o włos uniknął śmierci. Gdy w ciężkim stanie trafił do szpitala, lekarze znaleźli w jego jelicie flamaster. Wciąż nie wiadomo, jak się tam znalazł, bo chłopiec milczeniem kryje oprawców.
Dziś w UWADZE! poruszamy temat tragedii, która około czerwca spotkała dziewięcioletniego chłopca z okolic Leszna. Gdy dziecko po dwóch miesiącach przeżytych w bólu i wstydzie trafiło do szpitala, dopiero na zdjęciach rentgenowskich wyszło, co było powodem jego męczarni, powodem do którego wstydził się przyznać. Na początku września operacyjnie usunięto ten przedmiot. Nasz dziennikarz rozmawiał z chirurgiem, który przeprowadził operację…
Historię pięcioletniego Maćka, którego z powodu nadwagi kuratorka chciała zabrać dziadkom, UWAGA! emitowała we wrześniu. Czy dziadkowie chłopca nauczyli się jak prawidłowo wychowywać wnuka i dbać o jego dietę? Nasza reporterka odwiedziła rodzinę Maćka i sprawdziła jak zmieniło się ich życie.
Polskalokalna.pl: Prokuratura Rejonowa w Łomży (Podlaskie) wydała postanowienie o postawieniu zarzutów m.in. znęcania się nad dziećmi małżonkom, którzy ukrywali i izolowali w domu swoich 5-letnich obecnie synów - poinformował jej szef Dariusz Błażejczyk.
Kierowniczka budowy, dyrektorka, matka. Najlepiej jednak znana jako aktorka. Maria Seweryn. Wyszła z cienia sławnych rodziców - Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna i pracuje na własny sukces.
Trzy miesiące temu na scenie Teatru Polonia odbyła się premiera Konstelacji w reż. Adama Sajnuka. To kameralna historia o spotkaniu Marianne, która zajmuje się fizyką kwantową i Rolanda - hodowcy pszczół. Maria Seweryn gra w tym spektaklu główną rolę. Do współpracy zaprosiła Grzegorza Małeckiego. Jak przygotowywała się do tej roli? Co działo się podczas prób?
- W pewnym momencie zrozumiałam, że gdzieś najbardziej utożsamiam się z tym, co mówi do mnie mój ojciec i z tym co mówi do mnie moja mama - mówi Maria Seweryn. Co jeszcze powiedziała nam na temat współpracy ze swoimi rodzicami? Zobacz nieemitowany fragment reportażu.
Kiedy Maria Seweryn odkryła swoją kobiecość? Jakich sztuczek używa, by zwrócić na siebie uwagę mężczyzny? Kiedy używa szminki i w czym pomagają jej szpilki? Tego nie było w telewizji!
Dzięki ich pracy, pacjenci wracają do normalnego życia. Wielomiesięczne, cierpliwie prowadzone rehabilitacje dają niezwykłe rezultaty i satysfakcję z tego, co robią. Niestety w Polsce zawód fizjoterapeuty jest wciąż nieuregulowany prawnie. Trudno sprawdzić, kto jest fachowcem, a kto pseudofachowcem…
Znamy już finalistów akcji Zwykły Bohater. Jury nominowało po trzy osoby w trzech kategoriach i teraz od Państwa głosów będzie zależało, kto zostanie zwykłym bohaterem i otrzyma dwieście tysięcy złotych. Dziś przedstawiamy finalistów w kategorii inicjatywa.
Gazeta Krakowska: "To, co wydarzyło się dwa miesiące temu, jak również okoliczności, świadczą nad wyraz dobitnie, że my mieszkańcy Krakowa nie możemy czuć się bezpiecznie w swoim mieście" – napisał Krzysztof Kornecki w liście do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Dawid Kornecki zginął 7 września od ciosu nożem na ul. Grodzkiej.
W Polsce działa już kilkaset elektrowni wiatrowych. Wyrastają za przysłowiową miedzą i zdarza się, że zamieniają życie okolicznych mieszkańców w koszmar. A że w Polsce brak przepisów dotyczących wiatraków, turbinę może postawić praktycznie każdy i niemal wszędzie. I to wszystko bez cienia refleksji, na temat tego, jakie zagrożenia wiążą się z życiem w cieniu olbrzymiego wiatraka.
Ta sprawa siedem lat temu zbulwersowała polską opinię publiczną. Setki Polaków były werbowane do pracy we Włoszech. Zamiast godziwych zarobków okazało się jednak, że pracownicy trafili do obozów, gdzie mieszkali w nieludzkich warunkach i byli zmuszani do niewolniczej pracy. Niektórzy przypłacili marzenie o pracy na zachodzie życiem, wielu z nich zdrowiem. Dziś sąd w Krakowie skazał organizatorów tego procederu. Oskarżonych na sali nie było, odpowiadali z wolnej stopy.
Blisko 30 milionów złotych, prawie 200 tysięcy funkcjonariuszy - to bilans tylko półrocznych zabezpieczeń imprez piłkarskich w Polsce. Mecze piłki nożnej coraz częściej są widowiskami zwiększonego ryzyka. Co dzieje się przed i po meczach?
tvn24.pl: Piotr Ikonowicz zdecydował się na zapłacenie grzywny i we wtorek przed godz. 16 opuścił areszt. Ikonowicz zapowiedział, że zamierza zająć się teraz m.in. obroną niepełnosprawnych pracowników.
Dziś w UWADZE! rozmowa z Jerzym Stuhrem, aktorem i reżyserem, który wrócił do pracy po roku przerwy. Opowiedział nam o swoim nowym filmie, życiu i walce z chorobą nowotworową...
Nazywany polskim Frankiem Sinatrą, znany z ról komediowych oraz mistrz dowcipnych point - Bohdan Łazuka - świętował w ubiegły piątek 75-te urodziny. Przyjęcie było niespodzianką przygotowaną przez córkę i najbliższych przyjaciół artysty.
Pan Marek, bohater naszego reportażu, został decyzją dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim zwolniony z opłat za pobyt w DPS swoich rodziców-zadłużonych alkoholików.
„Sztywny Miś" - tak nazywał się dopalacz, który 16-letni uczeń szkoły w Kazimierzu Dolnym zapalił w czasie przerwy lekcyjnej. Nastolatek dostał drgawek, zaczął wymiotować i stracił przytomność. Tylko szybka interwencja nauczyciela i lekarzy zapobiegła prawdopodobnie większej tragedii.
Autorzy cyklu materiałów o rakotwórczych chemikaliach przywiezionych z Ukrainy do Polski, jako jedyni dziennikarze zostali zaproszeni do wygłoszenia wykładu podczas międzynarodowej konferencji poświęconej odpadom chemicznym.
Tak, Norbert J. poszukiwany w związku z podwójnym morderstwem w Rogoźnie został zatrzymany w Berlinie - potwierdza informacje programu "Uwaga TVN" wielkopolska policja. Mężczyzna na godzinę przed ujawnieniem zbrodni przekroczył granicę, już na terenie Niemiec miał się do niej przyznać.
16-letni Emilian znalazł się w dramatycznej sytuacji. Chłopak w wypadku stracił kciuk. Miał jednak nadzieję, że szybko znajdzie się szpital, w którym lekarze przyszyją mu odcięty palec. A jednak medycy przez kilka godzin szukali placówki, która pomógłby mógłby młodemu człowiekowi. Z jakim skutkiem?
To historia jak z horroru. Nasi widzowie zaalarmowali nas, że w Jadwisinie pod Warszawą w fatalnych warunkach trzymanych jest kilkadziesiąt kotów. To, co zobaczyliśmy na miejscu, przerosło nasze najśmielsze wyobrażenia. Uwaga, reportaż zawiera drastyczne zdjęcia.
Czy powinno się ufać takim stowarzyszeniom jak Stowarzyszenie Kotów Rasowych? Tę instytucję powołano zaledwie kilka lat temu, ale takie elementy jak piękna nazwa, zachęcająca strona internetowa sprawiają, że łatwo wzbudzić im nasze zachowanie. Jednak Polski Związek Kynologiczny ma imponującą tradycję. Tym bardziej bulwersujące były doniesienia, które obiegły całą Polskę w lipcu…
Parę lat temu jedna z mieszkanek warszawskiego Ursynowa założyła w swoim mieszkaniu hodowlę kotów. Dzika hodowla prowadzona była z pogwałceniem wszelkich norm: sanitarnych, weterynaryjnych, środowiskowych. Działo się tak, mimo że wszystkie możliwe służby w tym lekarze weterynarii, sanepid, w końcu policja i prokuratura odwiedzały dziką hodowlę - za każdym razem urzędnicy i funkcjonariusze nie byli w stanie zdecydować się na podjęcie skutecznych działań. W rezultacie wszyscy, którzy mieszkali nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie, ale nawet w sąsiednich budynkach znaleźli się w pułapce niewyobrażalnego smrodu kocich fekaliów, żyli też w świadomości ogromnej krzywdy zwierząt, które były często pozbawiane wody i jedzenia, wegetowały w coraz gorszych warunkach.
Dramat 14-letniego Artura rozgrywał się nie tylko w czterech ścianach jego domu. Ale prawie wszyscy dorośli obserwatorzy milczeli, na policję zaś nie zadzwonił nikt. Kiedy zaczęli mówić, było już za późno.
Były poseł, a obecnie działacz społeczny. Piotr Ikonowicz, nazywany ostatnim polskim komunistą, od lat walczy z komornikami eksmitującymi lokatorów na bruk. Udziela też darmowych porad prawnych w Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Prywatnie Piotr Ikonowicz jest bratem słynnej restauratorki Magdy Gessler. Kilka dni temu trafił do zakładu karnego w związku z jedną ze spraw, w które był zaangażowany...