W Katowicach dobiega końca proces w sprawie śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca. Swoje mowy końcowe wygłosili oskarżyciel i obrońca Katarzyny W. Według prokuratora, badania biegłych jednoznacznie wskazują na to, że dziecko zginęło na skutek gwałtownego uduszenia, a Katarzyna W. starannie zaplanowała tę zbrodnię. Dlatego zażądał dla niej kary dożywotniego więzienia. Z kolei adwokat twierdzi, że dowody prokuratury są niewystarczające. Na ciele dziewczynki nie znaleziono śladów rąk obcej osoby, a sama matka Magdy, ukrywając ciało i informując o rzekomym porwaniu córki, działała pod wpływem strachu. Zdaniem obrońcy Katarzyna W. powinna zostać uniewinniona od zarzutu zabójstwa. Wyrok w tej sprawie będzie ogłoszony jutro. Sama oskarżona powiedziała, że jest niewinna, a śmierć jej dziecka to nieszczęśliwy wypadek.
W dzisiejszych Kulisach Sławy spotkanie z autorem piosenek "Córka rybaka", czy "Monika dziewczyna ratownika". Rudi Schubert. Co teraz dzieje się u artysty? Dlaczego częściej niż na estradzie spotkać można go na Kaszubach?
Rudi Schuberth, jak sam o sobie mówi jest kolekcjonerem „staroci”. Zbiera je od zawsze, a znajduje w przeróżnych miejscach, nawet w śmietniku. Dziś te przedmioty zdobią wnętrza jego folwarku.
Zawsze dzwonią w nieodpowiednim momencie, a dzwonią często. 200 tysięcy telemarketerów pracujących dla 1500 biur call center w całym kraju. Kim są ludzie, po drugiej stronie słuchawki? Jak bardzo potrafią nas zirytować, jak często my denerwujemy ich? Jak
Każdy z nich powinien być stuprocentowym zawodowcem. Bo w ich pracy nawet drobny błąd może kosztować czyjeś życie. Bywa, że przez wiele dni nie opuszczają bazy, ale gdy zadzwoni telefon, muszą w kilka minut być gotowi do akcji. O sukcesach antyterrorystów słyszymy rzadko. Za to głośno jest o niepowodzeniach, gdy ich działania kończą się tragicznie. Tak było ostatnio w Sanoku podczas próby zatrzymania uzbrojonego bandyty. Nasi dziennikarze sprawdzili jak wygląda praca policjantów z oddziałów specjalnych.
Na ekranie i w życiu osobistym zawsze pełna humoru, ciepła oraz niezwykłej energii. W dzisiejszych Kulisach Sławy znana z seriali, kabaretów i wyrazistych postaci teatralnych, Hanna Śleszyńska.
Bicie, przekleństwa albo brak zainteresowania - tego doświadczył półtoraroczny Jaś. Chłopcem przez cztery miesiące zajmowała się kobieta, która traktowała dziecko jak przedmiot. Zaniepokojeni zachowaniem syna rodzice przy pomocy ukrytej kamery sprawdzili, jak niania zajmuje się dzieckiem podczas ich nieobecności.
"Nie zagłodziłam swojego dziecka"- tak reporterowi UWAGI! tłumaczyła matka 6-letniego Oskara, który w stanie skrajnego wyczerpania trafił do szpitala w Żarach. Chłopiec cierpiący na porażenie mózgowe ważył zaledwie sześć kilogramów. Dziś wszyscy zadają sobie pytanie - jak to możliwe, że ciężko chore dziecko będące pod opieką nie tylko rodziny, ale także lekarza, przedszkola i opieki społecznej zmarło?
Widzowie pokochali ją wraz z pojawieniem się serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" - i tak już zostało. Podziwiana w kinie i na scenie, ma duży dystans do swojej popularności, lecz także świadomość, że długo na nią pracowała. A pracować lubi. Kulisy swojej sławy odsłania dziś Grażyna Barszczewska.
Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień i wyrządzenie przez to znacznej szkody majątkowej na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” w Olsztynie przez osoby wchodzące w skład zarządu i rady nadzorczej. Dotyczy to sprzedaży po bardzo preferencyjnych cenach lokali mieszkalnych w budynkach położonych w atrakcyjnej lokalizacji – przy ul. Kołobrzeskiej i Al. Piłsudskiego w Olsztynie
Popularność przyniósł jej serial Przepis na życie. Gra w nim Irenę, matkę głównej bohaterki. Dorota Kolak, przez wiele lat nieznana szerszej publiczności, wreszcie doczekała się sławy.
Afera z odświeżanymi wędlinami w Constarze, afera Zakładów Mięsnych Viola, afera solna i najnowsza afera antybiotykowa. Wszystkie wykryte przez reporterów Uwagi! i wszystkie połączone jednym wątkiem - wątpliwej jakości pracą nadzoru weterynaryjnego. Dlaczego ludzie odpowiedzialni za kontrolowanie jakości produktów spożywczych, odpowiedzialni za nasze zdrowie, nie wywiązują się właściwie ze swoich obowiązków?
12 czerwca przed kancelarią premiera samopodpalenia dokonuje mężczyzna około pięćdziesiątki. Udaje się go ugasić, ale poparzenia sięgają 60-u procent ciała. W bardzo złym stanie trafia do szpitala. Co skłoniło tego człowieka do tak desperackiej decyzji?
Czarny rynek leków weterynaryjnych. Kto stoi za quasi mafijnym systemem faszerowania zwierząt antybiotykami? Jak działa lekowy biznes, którego konsekwencje trudno przewidzieć?
Niektórzy hodowcy zwierząt w Polsce oraz pewna grupa lekarzy weterynarii to quasi mafijny system, w którym, hodowcy ci wspólnie z wybranymi przez siebie lekarzami weterynarii, faszerują zwierzęta nielegalnymi antybiotykami. Kupowane na czarnym rynku środki sprowadzane między innymi z Chin wielokrotnie nie widnieją w żadnej ewidencji leków. Częste są przypadki podawania zwierzętom hodowlanym preparatów, których stosowanie jest w hodowli zabronione. Takim preparatem jest metronidazol, lek o udowodnionym działaniu rakotwórczym.
Pięć lat temu podjęto decyzję o reformie edukacji i posłaniu sześciolatków do szkół. Od tego czasu trwa dyskusja o tym, czy polska szkoła nadaje się dla młodszych dzieci. Szkoły miały być gotowe do przyjęcia sześciolatków już w ubiegłym roku. Jednak Ministerstwo Edukacji, pod naciskiem rodziców, o rok wydłużyło okres przejściowy. Również kolejne lata to niewidoma, bo właśnie Akcja Ratuj Maluchy zebrała wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne. Jak wygląda nauka sześciolatków w pierwszej klasie i czy obawy rodziców są uzasadnione?
Od dwóch miesięcy przed Sądem Okręgowym w Gdańsku trwa proces dotyczący bulwersującej sprawy rodziców zastępczych z Pucka oskarżonych o znęcanie się nad dziećmi i zabójstwo trzyletniego Kacperka oraz pięcioletniej Klaudii. Niedawno dom, w którym Anna i Wiesław Cz. mieszkali razem z dziećmi, został wystawiony na sprzedaż. Trzeba spłacić kredyt wzięty na jego budowę. Jak podkreśla prokuratura, to prawdopodobnie pożyczka była głównym powodem, dla którego małżeństwo z Pucka chciało zostać rodziną zastępczą.
Krystyna Mazurówna. Jedna z najwybitniejszych polskich tancerek. Jej sława rozbłysła na dobre dopiero po zakończeniu międzynarodowej kariery. Dziś jest znana jako jurorka i współtwórczyni programów telewizyjnych. Bez ogródek przyznaje się do operacji plastycznych, związków ze znanymi aktorami i dziennikarzami. Udowadnia, że nie ma dla niej trudnych pytań ani tematów tabu.
Przywiązywanie podopiecznych do łóżeczek, krępowanie i kneblowanie - takich metod używały opiekunki wobec rocznych i dwuletnich dzieci w jednym z prywatnych punktów żłobkowych we Wrocławiu. Wkrótce pracownice żłobka staną przed sądem. Nasza reporterka Agnieszka Mrożek sprawdziła jak dziś, pół roku od tamtych wydarzeń czują się dzieci, nad którymi znęcały się kobiety.
"Schudnij 7 kilogramów w tydzień", "Najlepszy spalacz tkanki tłuszczowej" - tak reklamowana jest substancja, która w rzeczywistości jest śmiertelnie niebezpieczną trucizną. Przekonała się o tym Martyna z warszawskiej Pragi, która cudowny środek odchudzający kupiła w internecie.
Mimo że od lat organizacje prozwierzęce mają zastrzeżenia do funkcjonowania schroniska w Wojtyszkach, przeprowadzane tam kontrole nie wykazały uchybień, a prokuratorskie śledztwa kończyły się umorzeniem. Właściciel Wojtyszek Longin Siemiński w końcu zgodził się wpuścić reportera UWAGI! z kamerą do środka swojego przedsiębiorstwa.
Wojtyszki to schronisko dla zwierząt inne niż wszystkie. To prawdopodobnie największe schronisko w Europie. Choć nie ma w nim wychudzonych psów, a z lektury lokalnych gazet wynika, że jego właściciel jest wielkim miłośnikiem zwierząt, organizacje przyjaciół zwierząt od lat domagają się likwidacji tego schroniska. Czy słusznie?
Nietypowe pismo wpłynęło kilka tygodni temu do prokuratury okręgowej w Toruniu. Jeden z weterynarzy z okolic Grudziądza przyznawał się w nim do wieloletniego, regularnego wręczania łapówek. Skąd ten przypływ szczerości?
Ewa Chodakowska motywuje do ruchu setki tysięcy Polek. Jej treningi kobiety oglądają w internecie, na płytach DVD i próbują naśladować. Chcą mieć takie ciała jak ona!
Przez pięć lat dwóch chłopców bliźniaków nie wychodziło z mieszkania, bo ich rodzice uznali, że ich miejsce jest za regałem. Dzieci były niedożywione, z zanikami mięśni, a jeden z chłopców mierzył zaledwie 86 cm, tyle co roczne dziecko. Mimo wieku pięciu lat, obaj bliźniacy nadal używali pieluch. Dramat dzieci rozgrywał się dzień po dniu na oczach pozostałej piątki rodzeństwa. Pomimo tego, że chłopcy urodzili się w szpitalu, byli zarejestrowani u lekarza i mieszkali na dużym osiedlu, nikt z zewnątrz rodziny nie wiedział o dramacie dzieci.
28-letnia Beata Jałocha, która jako fizjoterapeutka postawiła na nogi wielu swoich pacjentów, sama teraz potrzebuje pomocy. Każda godzina jej życia to ciężka praca. Wszyscy jej znajomi mówią, że fitness i rehabilitacja starszych osób były jej pasją.
Po aferach z powtórnym przerabianiem przeterminowanych wędlin, czy wykorzystywaniu do ich produkcji mięsa z padłych zwierząt, wciąż jesteśmy zapewniani przez wszystkie służby o zaostrzeniu nadzoru nad zakładami mięsnymi. Tymczasem, gdy trzej bracia z okolic Reszla znaleźli w kiełbasie ptasie pióra i zgłosili ten fakt sanepidowi oraz producentowi kiełbasy, ich zgłoszenie zbagatelizowano.