- Wygrała los na loterii – mówi lekarka o 10-letniej dziewczynce, która wybudziła się ze śpiączki niecałe dwa miesiące po potrąceniu przez samochód. Nikola mówi, że śpiąc widziała tylko ciemność i słyszała ryk samochodowych klaksonów.
UWAGA! przygląda się, jak w wakacje bawi się młodzież. Pokazywaliśmy już, jak młodzi bawią się na dużych festiwalach i nad morzem. Dziś odwiedzamy wiejskie dyskoteki.
Tomasz Kułaczewski, niesłusznie skazany za morderstwo, domaga się 300 tys. zł zadośćuczynienia. W Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces o odszkodowanie. Czy jednak krzywdy i szkody moralne, które Tomasz doznał w więzieniu, da się przeliczyć na pieniądze?
- Spędzamy czas pijąc piwo i odpoczywając – tak najczęściej swoje wakacje opisuje młodzież bawiąca się nad morzem. Rzadko kto zainteresowany jest aktywnym wypoczynkiem i sportem. Wygrywają dyskoteki i alkohol.
- Nieszczęściem Stanisława Łyżwińskiego było to, że został posłem – mówi Aneta Krawczyk. Kobieta, której zeznania wstrząsnęły polską sceną polityczną, po długim wahaniu zdecydowała się na wywiad. Potwierdza w nim wszystko to, co powiedziała w grudniu, gdy ujawniła seks aferę z udziałem polityka Samoobrony.
- Jeśli Lepper uzna, że niczego więcej nie straci, nie zdziwię się, jeśli zobaczymy go jeszcze w objęciach z Łyżwińskim na billboardzie – mówi były działacz Samoobrony. Na razie prokuratura postawiła posłowi Samoobrony siedem zarzutów. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.
- Biegniemy przez życie, ścigamy się z czymś, z kimś. Tyle energii pochłania ten pęd. A oni nie mogą tego robić. Muszą znaleźć sens życia w swojej sytuacji. I go znajdują – mówi Anna Dymna o sparaliżowanych, którzy chcieli umrzeć, a dziś pomagają innym.
Pies Bąbel straszy i gryzie inne psy i ich właścicieli na jednym z łódzkich osiedli. Jego właścicielki nie da się przywołać do porządku, bo jest prokuratorem i chroni ją immunitet.
Wychowawczynie półkolonii zorganizowanej przez koszaliński Caritas siedziały spokojnie na kocu, gdy jedno z dzieci, którymi miały się opiekować tonęło. Trzynastoletni Adrian leżał 20 minut na dnie morza, dziś walczy o życie.
27 letni Paweł, mieszkaniec Lubartowa zginął z rąk swoich kolegów. Skończył studia inżynierskie, był zaręczony. Jego życie miało się dopiero zacząć.
Ochroniarze, którzy mieli pilnować porządku i dbać o bezpieczeństwo klubu skatowali człowieka. 24 letni Paweł chciał się tylko pobawić. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Zapadł w śpiączkę.
Choć wakacyjne szaleństwa w pełni, to nie sposób ukryć, że wakacje już się przesiliły i pora powoli zabierać się za wakacyjne remanenty. No właśnie, jak w tym roku z tymi wakacyjnymi szaleństwami było? Prezentujemy dziś część pierwszą naszego wakacyjnego miniraportu.
Każdego dni, na ulice Warszawy wychodzi ponad sto osób, by sprzedawać lub rozdawać gazety. Osiem godzin w upale, deszczu, na mrozie. Klienci mówią, że właśnie dlatego biorą od nich prasę. Z szacunku dla ich ciężkiej pracy.
Zawsze elegancki, o nienagannych manierach. Jednym słowem dżentelmen. Uwielbiany przez kobiety. Krzysztof Szewczyk był pierwszym, który w polskiej telewizji puszczał zachodnie teledyski. Największą popularność przyniósł mu Jarmark – program wnoszący odrobinę koloru w szarą rzeczywistość Polski lat osiemdziesiątych.
Reporterzy UWAGI! odwiedzili 14-letnią Natalię Kacperek. Dziewczynka cierpi na anemię aplastyczną. Po przeszczepie szpiku kostnego Natalia zachorowała na grzybicę mózgu. Pół roku temu Fundacja TVN Nie jesteś sam i UWAGA! zbierały pieniądze na jej leczenie. Dzięki Państwa pomocy kuracja się powiodła, a Natalia wraca do normalnego życia.
Problem budowy obwodnicy wciąż istnieje. Mimo wstrzymania prac każda ze stron chce, by wysłuchać jej racji. Mieszkańcy Augustowa zablokowali rondo w centrum miasta aby zaprotestować i zatrzymać tiry, które od lat tędy przejeżdżają.
Mimo obietnic wiceministra zdrowia Bolesława Piechy śmiertelnie chore na mukopolisacharydozę dzieci wciąż nie mają szans na leczenie. Co musi się zdarzyć, by ministerstwo wreszcie zajęło się sprawą finansowania drogiej kuracji, która może chorym dzieciom uratować życie?
11-letnia Magda z Kielc, której szukano w całej Polsce, nie żyje. Została zamordowana. Trwa śledztwo, ale na razie brak śladów oprawcy dziewczynki.
Dwudziestoletni Darek złamał kręgosłup skacząc na główkę do rzeki. Całą noc czekał na potrzebną mu natychmiast pomoc. Aż dziesięć szpitali odmówiło przyjęcia go na oddział.
Awantury w domu pani Justyny są codziennością. Mąż kobiety mimo wielu wyroków nie poszedł do więzienia, a pani Justyna czuje się bezsilna i nie wie, co przyniesie jej kolejny dzień.
Ulica Brzeska w Warszawie to miejsce, gdzie policja i straż miejska znają każdego mieszkańca. To ulica, przy której dzieci popełniając przestępstwa czują się bezkarnie. Były więzień Marek Kieniewicz ze swoimi kolegami, zresocjalizowanymi więźniami z Fundacji „ Wybieram Wolność" chce pokazać dzieciakom, że można żyć inaczej.
Udusił ją, potem poderżnął jej gardło, na koniec powiesił się. Grzegorz nie mógł pogodzić się z tym, że Ania nie chce z nim być.
Od kilku miesięcy pokazujemy walkę matki o swojego syna. Ukrył go przed nią i trzymał w odosobnieniu jej mąż. Szukała go ona sama, szukała policja i prywatny detektyw. Jak zakończyła się historia Igora?
26 lipca, po trzech tygodniach od zaginięcia 11-letniej Magdy z Kielc, przypadkowy mężczyzna znalazł ciało dziewczynki w okolicach Rakowa, niedaleko zalewu Chańcza. Badania DNA potwierdziły, że to zwłoki Magdy. Policji udało się także wyodrębnić kod genetyczny jej domniemanego zabójcy.
Jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej lubianych gwiazd polskiej muzyki lat 70. i 80. U szczytu sławy wyjechała z kraju, bo ważniejsza dla niej od kariery była ukochana rodzina. Teraz, po 16 latach, Irena Jarocka wraca nie tylko na polską scenę, ale poważnie myśli o powrocie do ojczyzny.
<STRONG>TVN rozpoczyna poszukiwania uczestników do nowego tanecznego show „YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz!”. </STRONG>
W miniony piątek zaapelowaliśmy do Państwa o pomoc w budowie kliniki dla dzieci w śpiączce. Pieniądze na ten cel zbiera założona przez Ewę Błaszczyk Fundacja Akogo! Wystarczył tydzień, aby dzięki esemesowej akcji jej konto wzbogaciło się o blisko 200 tysięcy złotych.
Dziwią nas protesty Stowarzyszenia, zwłaszcza, że sformułowano je przed publikacja reportażu w Gazecie Wyborczej i w telewizji TVN.
Dalszy ciąg śledztwa dziennikarzy UWAGI! w sprawie gangów wykorzystujących Polaków w Szwecji. Dziennikarze dotarli do kobiet zmuszanych do nierządu i pomogli uciec młodemu Polakowi, któremu groziło niebezpieczeństwo z rąk gangsterów.
W związku z emisją reportaży o działających w Szwecji gangach, tworzonych przez polskich Romów, Roman Kwiatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia Romów w Polsce, udzielił wypowiedzi UWADZE!