Sprawa porwania Krzysztofa Olewnika i skandalicznie prowadzone śledztwo w tej sprawie, wciąż bulwersuje opinię publiczną w Polsce. Reporterzy UWAGI! sprawdzili, jak w tym samym czasie policja prowadziła inne podobne śledztwa. Zdobyte przez dziennikarzy informacje są zaskakujące.
Rockandrollowiec, autor tekstów, a jednocześnie chłopak z Częstochowy, z którym każdy chce się kumplować.<br /><br />
- Wiem, że ludzie traktują mnie jak gwiazdę, ale robię wszystko, żeby nią nie być – przyznaje Muniek Staszczyk.<br /><br />
Jakie są kulisy kariery Muńka? Jaką cenę płaci za bycie liderem zespołu?
Młoda kobieta była bita przez swojego partnera. Przez długi czas nikomu o tym nie mówiła, bo partner groził jej. Gdy odważyła się złożyć zeznania, prokurator uznał, że nie ma podstaw do tego, by zatrzymać oprawcę. W końcu doszło do tragedii.
Małgosia ma wrodzoną wadę żuchwy. Mimo to nie może w Polsce liczyć na skuteczną pomoc lekarską. Za leczenie musi zapłacić w z własnej kieszeni ok. 100 tys. zł. Niestety, Małgosia nie ma tych pieniędzy.
Przez miniony miesiąc zbierali Państwo pieniądze na budowę oddziału szpitalnego dla chorych dzieci, które nie mogą normalnie jeść i są karmione pozajelitowo. Od Waszego dobrego serca i hojności zależało to, czy uda się szybko zbudować niezwykle potrzebny, drugi w Polsce oddział, gdzie dzieciom może zostać udzielona pomoc na wagę życia.
- Nikt już nie łapie mnie za tyłek, za biust, nie wsadza mi rąk, nie łapie mnie za moją kobiecość – mówi urzędniczka, która oskarżyła prezydenta Olsztyna o gwałt. O tym, co działo się w Ratuszu, kobieta opowiedziała mężowi dopiero po sześciu latach życia w strachu i kłamstwie. Jak zareagował mężczyzna i co powiedział reporterowi UWAGI!?
Dwóch młodych mężczyzn napadło na punkt bukmacherski. Podcięli gardło pracującej tam dziewczynie, ukradli trzy tysiące złotych. 23-letnia Sylwia cudem przeżyła. Przebaczyła swoim oprawcom.
Komu wystarczają niecałe dwa lata pobytu w Polsce, by nie mając wcześniej nic wspólnego z naszym krajem i nie poznając języka polskiego zasłużyć na Krzyż Orderu Odrodzenia Polski i wybór na człowieka roku?
Angielski policjant Andrew Billingsley coraz lepiej radzi sobie z polskim, w jego ślady idą inni funkcjonariusze angielskich służb porządkowych, a policja w Southport być może zatrudni wkrótce pierwszą Polkę.
Czy w sobotę po raz pierwszy w Milionerach padnie główna wygrana? Bardzo blisko zwycięstwa jest Paulina Kowalczyk, studentka architektury. Do ostatecznej walki przystępuje tak, jak do poprzednich etapów - z niezmąconą pewnością siebie, bez emocji, a za to z promiennym uśmiechem.
Posterunkowy Andrew Billingsley z Southport w północno-zachodniej Anglii do niedawna o Polsce i Polakach wiedział niewiele, nie miał pojęcia, że Polska leży nad morzem. Obecnie koledzy nazywają go polskim dzielnicowym, a on sam mówi, że Polska stała się jego drugą ojczyzną.
- Do jakiego stopnia człowiek musi być zdołowany, żeby popełnić samobójstwo? Nie mogę tego pojąć. Żeby samemu założyć sobie pętle na szyję… – mówi Jerzy Hering, ojciec 17-letniego Jarka z Bytowa. Kilkanaście dni temu, po powrocie z wycieczki do Paryża, 17-letni Jarek popełnił samobójstwo. Czy powodem mógł być filmik z udziałem chłopaka, który podczas wyjazdu koledzy nakręcili telefonem komórkowym?
Oddawać się seksualnie współwięźniowi w zamian za ochronę, współpracować z więzienną mafią, sprzedając narkotyki albo walczyć o swoją pozycję przy pomocy noża. To trzeba robić, by przeżyć w najcięższych więzieniach w Ekwadorze. Wśród więźniów są Polacy.
Jeszcze niedawno kojarzony z rolą Papieża. Dziś coraz bardziej odchodzi od tego wizerunku. Piotr Adamczyk w najnowszej produkcji, TVN, która właśnie wchodzi do kin wciela się w rolę podrywacza i notorycznego kłamcy. Piotr Adamczyk, to aktor o wielu twarzach.
19-letni recydywista wyszedł z aresztu, bo sędzia nie uzasadnił, dlaczego powinien w nim zostać. Kilkanaście dni później Grzegorz G. zamordował 17-letnią dziewczynę.
Fryderyk K. ma na swoim koncie kilka wyroków, w tym także za przemoc wobec kobiet. Kilka lat temu w UWADZE! opowiedzieliśmy historię kobiety, bestialsko przez niego skatowanej. Dziś wracamy do Fryderyka K.- podczas przerwy w odbywaniu kary pobił kolejną kobietę.
- Nie wiem, co to znaczy być głodnym. Gdy patrzyłem, jak inni jedzą, byłem zazdrosny. Zacząłem kosztować. Najbardziej smakują mi ryba i łazanki – łazanków mógłbym zjeść, ile by mi się zmieściło – mówi 14-letni Łukasz. Aby pomóc chorym dzieciom, które muszą odżywiać się pozajelitowo, wystarczy na numer 7126 wysłać SMS o treści POMOC.
Dzeyson, alkoholik spod sklepu i Norbi, człowiek, który go nagrał i "wrzucił w sieć". Kim są? Jak dziś wygląda ich życie? Czy udało się pomóc staczającemu się mężczyźnie?
12-letni Krystian często ucieka z Pogotowia Opiekuńczego. Twierdzi, że powodem jest przemoc, której doświadcza w placówce ze strony kolegów i dyrektora.
Był człowiekiem bezdomnym i samotnym. Wiele razy siedział w więzieniu. Postanowił zmienić swoje życie. Los sprawił, że został aktorem.
Grzegorz Stelmaszewski, znany z filmu „Edi”, gra dziś w wielu filmach i serialach. Jego życiorys może świadczyć o tym, że każde, nawet najbardziej bolesne doświadczenie życiowe, może być cenne i potrzebne.
Kochał życie, lekceważył śmierć, mimo choroby, która niszczyła go przez wiele lat. Miał w sobie coś z arystokraty i z uczniaka, zawsze skorego do robienia kawałów. Zapalony kibic i wielce utalentowany leń. – Bardzo mi go brak, bardzo. To był człowiek, z którym można było żyć – ze łzami w oczach mówi garderobiany Gustawa Holoubka.
Gdy w 1988 roku codziennie jadąc do seminarium widział bezdomnych – postanowił im pomóc. Zdaniem ojca Palecznego bezdomni zasługują na godne życie. Młody kleryk zaczął od gotowania i dowożenia bezdomnym obiadów. Dziś jego działalność to ewenement w skali światowej.
Ojciec Paleczny przez bezdomnym nazywany jest tatą. To człowiek, który przywraca im godność, wyprowadza z bezdomności. W 1998 roku stworzył pensjonat dla bezdomnych, który bardziej przypomina sanatorium, a nie noclegownię. Pieczę nad wszystkim osobiście sprawuje o.Paleczny i wszyscy bardzo go słuchają.
- Gdybym mógł leczyć się bliżej domu, mama i tata byliby spokojniejsi o mnie – mówi 8-letni Piotruś. Przypominamy o naszej akcji wsparcia budowy drugiego w Polsce szpitalnego oddziału dla dzieci karmionych pozajelitowo. Wystarczy wysłać SMS o treści POMOC na numer 7126.
- Oskarżacie mnie, że trzymałam takiego człowieka w domu. Ja go kocham, dał dużo dobrego mnie i dzieciom – tak matka dwójki małych dzieci mówi o swoim partnerze, który został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad jej dziećmi.
Program świadka koronnego istnieje w Polsce od 10 lat. Dzięki zeznaniom skruszonych bandytów, za kratki trafili bossowie najgroźniejszych gangów. Teraz zaczynają wychodzić na wolność. Co myślą świadkowie koronni, którzy dalej muszą ukrywać się przed nimi? Na razie objęci są specjalnym programem ochrony. Jak będzie wyglądać ich życie, gdy program się zakończy? Czy będą mogli normalnie żyć, zdając sobie sprawę, że przestępcy, których obciążyli zeznaniami są na wolności?