150 – oto liczba pasjonatów mountainboardu w Polsce. Co to takiego?
15-letni Bartek uratował życie człowieka, który dostał zawału. Gdy nastolatek reanimował mężczyznę, dorośli tylko się przyglądali.
Andrzej Czyżowski urodził się w 1995. Już w wieku 5 lat wystartował w pierwszych zawodach motocrossowych. W tym roku w barwach Człuchowskiego Auto Moto Klubu Poltarex miał walczyć o tytuł mistrza Polski. Nie zdążył przed śmiercią.
Janusz M. przez kilka lat znęcał się nad żoną i dziećmi. Kobieta prosiła o pomoc policję, prokuraturę, sąd, ale nikt nie zareagował. W końcu doszło do tragedii. Janusz M. zaatakował żonę siekierą. Pani Krystyna zmarła w szpitalu.
Damian Piasek - niesłyszący tancerz, który chce zostać pierwszym w Polsce głuchym instruktorem tańca. Kilka tygodni temu wystąpił w eliminacjach do programu You can dance. Dzięki Państwa szczodrości i fundacji TVN Nie jesteś sam Damian przeszedł szczegółowe badania i dowiedział się, mógłby mieć wszczepiony implant ślimakowy ucha, by usłyszeć muzykę, do której tańczy.
Czy budowa podjazdu do szkoły, z którego mogliby korzystać niepełnosprawni uczniowie jest problemem nie do rozwiązania?
18-letnia Joasia kilka dni przed maturą rzuciła się z okna na dziewiątym piętrze wieżowca. Nie dała rady problemom, jakie postawiło przed nią życie – problemom, które mogłyby przerosnąć nawet dorosłego człowieka.
W trosce o bezpieczeństwo czterech rodzin powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Człuchowie kazał im zamurować okna w kuchniach i łazienkach. Powód? Ich kamienica sąsiaduje z sądem.
- Nie jest ani modna, ani niemodna, po prostu jest sobą – mówi o niej Grzegorz Markowski, wokalista Perfectu. – Nie zmieniła się nic a nic, i Stwórco spraw, niech tak będzie dalej.
Przez sześć lat walczyli o powrót syna do kraju. Tyle czasu spędził w Ekwadorze. Cztery lata przebywał w jednym z najcięższych więzień w Quito.
Wypuszczony za dobre zachowanie na zwolnienie warunkowe młody mężczyzna zabił na ulicy przypadkowego przechodnia, niewiele starszego od siebie Adama. – Adam mógł mu natłuc, był silny. Ale miał miękkie serce, i dostał w to serce – płacze matka zabitego.
W śledztwie dotyczącym śmierci Jaroszewiczów policjanci pominęli wątek rodzinny. Dlatego po latach tym tropem poszli dziennikarze UWAGI!. Reporterzy dotarli do starszego syna premiera – Andrzeja Jaroszewicza. Tylko on z najbliższej rodziny zgodził się na wywiad. Dziennikarze zadali mu pytania, które zburzyły obraz idealnej rodziny. Andrzej Jaroszewicz opowiedział o skrywanych przez 16 lat nieznanych faktach z życia rodziny Jaroszewiczów.
Premier Piotr Jaroszewicz i jego żona zostali zamordowani 16 lat temu we własnym domu.<br /><br />
- Ja osobiście nie wierzę w elementy polityczne, działanie służb obcych wywiadów czy też naszych wywiadów. Nie sądzę, żeby to było aż tak skomplikowane zabójstwo – uważa jeden z policjantów komendy rejonowej, który jako pierwszy był na miejscu zbrodni. On i inni funkcjonariusze, którzy zostali odsunięci od sprawy, zarzucają swoim następcom niedopełnienie obowiązków i szereg błędów.
16 lat temu w Aninie bestialsko zamordowano byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego drugą żonę Alicję Solską. Było to pierwsze zabójstwo tak wysokiego dygnitarza w Polsce. Zginął człowiek, który znał największe tajemnice PRL-u. Nigdy nie odkryto kto i dlaczego zamordował małżeństwo. Jakie są tajemnice śmierci Jaroszewiczów? Gdzie należy szukać zleceniodawców zabójstwa?
Upośledzona umysłowo Aneta została oszukana i straciła mieszkanie. Za swój związek z Marcinem zapłaciła też zdrowiem.
26 grudnia 2004 roku potężne fale tsunami runęły na indonezyjską wyspę Sumatra. Trzęsienie ziemi zabiło około trzystu tysięcy ludzi, a kilka milionów pozbawiło dachu nad głową. Na pomoc poszkodowanym ruszyły rządy państw i instytucje pomocy humanitarnej z całego świata. Wśród nich Fundacja TVN "nie jesteś sam", która pomogła sfinansować budowę osiedla domów w sumatrzańskim mieście Meulaboh nad Oceanem Indyjskim.
Jedna z możliwych odpowiedzi brzmi: uniwersytet to zabawa i nauka w jednym, podczas gdy w szkole jest tylko nauka. Do takich wniosków dochodzą studenci Uniwersytetu Dzieci, założonego przez ich dorosłych przyjaciół, w którym wykładają prawdziwi profesorowie z krakowskich i warszawskich uczelni.
Chce zdobyć olimpijski medal dla swojego syna. Wielokrotny mistrz Polski w judo Krzysztof Wiłkomirski jedzie do Pekinu walczyć o złoto. Marzy nie tylko o podium, ale i o tym, że pieniądze za trofeum pozwolą sfinansować operację 8-miesięcznego Franka. Chłopczyk urodził się z bardzo poważną wadą serca.
Marzyciel i romantyk, jedna z najważniejszych postaci polskiego rocka. Karierę rozpoczął prawie 40 lat temu w grupie Brekaut. W latach siedemdziesiątych stworzył zespół SBB, który stał się wizytówką polskiego rocka za granicą. Grupa przetrwała 10 lat, po czym rozpoczęła się, trwająca do dziś, solowa kariera Józefa Skrzeka.
Wyjechał z Polski, by zapomnieć o więziennej przeszłości. Sławomir Sikora, znany za sprawą filmu „Dług", po ułaskawieniu przez prezydenta Kwaśniewskiego wybrał Islandię, by spokojnie pracować i żyć. Tymczasem spotkał Polaków, którzy przypomnieli mu stare czasy. Pobity i upokorzony zaczął szukać sprawiedliwości. Czy ją znalazł?
Łatwe, duże i nieopodatkowane zyski kosztem ludzi potrzebujących. Mętne przepisy oraz zastanawiająca i zawstydzająca bierność urzędników. Tak wygląda prawda o TBS-ch, które miały być lekarstwem na polskie bolączki mieszkaniowe. Najwyższy czas skończyć z fikcją.
Tylko na stronie internetowej publikujemy fragmenty wywiadu, które nie zostały wyemitowane na antenie.
Towarzystwa Budownictwa Społecznego miały być szansą na lokale czynszowe dla ludzi niezamożnych. Tymczasem tanie mieszkania, budowane za publiczne pieniądze, często trafiają do uprzywilejowanych urzędników. Dodatkowo kwitnie handel partycypacjami. I chociaż mieszkań TBS sprzedawać nie wolno, to warte kilkadziesiąt tysięcy złotych partycypacje zbywane są za kilkaset tysięcy złotych. Transakcje odbywają się pod stołem. Od skasowanych kwot nikt nie odprowadza podatku. W obrocie uczestniczą pośrednicy nieruchomości, a urzędnicy udają, że nic złego się nie dzieje.
Nałogowy dziennikarz. Korespondent zagraniczny, poliglota, autor wielu książek, znawca polityki i Pisanie to jego życie.
Pani Janina zaczęła gromadzić w swoim mieszkaniu odpadki i nieczystości z okolicznych śmietników. Wywózka śmieci, która miała miejsce blisko rok temu tylko na chwilę załatwiła problem. Już trzy miesiące później śmieci na nowo zaczęły pojawiać się w domu pani Janiny.
Choć powinien odsiadywać wyrok, w więzieniu jest gościem. 32-letni Tomasz Sz. korzysta z wyjątkowej łaskawości sądów. Tylko w 2007 na wolności spędził aż 286 dni. Sąd wypuszczał więźnia zawsze z powodu rzekomej ciężkiej choroby.
O samobójczej śmierci Barbary Blidy cała Polska dowiedziała się dokładnie rok temu – 25 kwietnia. Ale okoliczności tej tragedii nie były do końca jasne.
Repliki pistoletów do złudzenia przypominają prawdziwą broń. W sytuacji stresowej nie potrafią ich rozróżnić nawet zawodowcy. Mimo to można je kupić bez pozwolenia.
Władze Warszawy nadal nie podjęły decyzji w sprawie przekazania Stowarzyszeniu EKON terenu pod budowę sortowni śmieci. Kilkuset niepełnosprawnych pracowników obawia się o swoją przyszłość. Kto zatrudniłby chorego na schizofrenię paranoidalną, gdyby EKON przestał istnieć?
Gdy czteroletnia Roksana i jej starsi bracia trafili do rodziny zastępczej, wydawało się, że wreszcie znaleźli spokojny, bezpieczny dom. Szybko okazało się, że jest inaczej. Rodzice zastępczy poddawali Roksanę nieludzkim karom, bili ją, sypali na rany sól.