Przekonał się o tym reporter UWAGI!, który postanowił wcielić się w postać ulubionego przez dzieci świętego. Do swej roli przygotował się praktycznie i teoretycznie, zasięgnął rady specjalistów, i ruszył do roboty.
- Prosiłam, żeby przestali traktować nas jak niewolników, ponieważ jesteśmy pracownikami. A on powiedział: jesteście niewolnikami – mówi Nami Navarro, Filipinka, która przyjechała pracować do Polski. W podobnej sytuacji znalazło się 27 innych kobiet, które w Polsce miały zakontraktowaną dobrą pracę. Zaciągnęły więc pożyczki na podróż i przyjechały z Filipin do Parczewa. Nie przypuszczały, że trafią do obozu pracy.
Ponad połowa oprogramowania komputerowego używanego w Polsce to pirackie kopie. Jak to możliwe, skoro kupujemy programy w sklepach, dostajemy na nie gwarancję, a co najważniejsze – płacimy rynkową cenę? Oszuści znaleźli sposób na udoskonalenie produkcji podróbek, tak by wyglądały jak oryginalne!
Wprowadzanie na rynek nielegalnych kopii to nie wszystko. Przestępcy coraz częściej usiłują włamać się do naszych komputerów, aby wykraść z nich poufne dane, zdobyć numery naszych kart kredytowych, hasła a nawet przejąć transakcje bankowe. Jak działają przestępcy komputerowi- zobacz już teraz!
Ułamki sekund i 15 000 Volt. Takie napięcie elektryczne przepłynęło przez ciało dziewczyny, pozbawiając ją kończyn i marzeń o karierze muzycznej. Dziś Kasia, wiolonczelistka, nie może nawet marzyć o samodzielnym odgarnięciu kosmyka włosów z czoła ! Za swoją młodzieńczą lekkomyślność, bo jak inaczej nazwać wejście na słup wysokiego napięcia, zapłaciła niezwykle wysoką cenę. Jak bardzo zmieniło się jej życie po amputacji kończyn. I czy będziemy mogli wspólnie z Państwem pomóc Kasi w jej powrocie do - w miarę normalnego życia.
20 lat temu została pierwszą – i dotąd jedyną - polską Miss Word. Dziś mówią o niej, że jest jeszcze piękniejsza niż wtedy, a ona sama uważa, że uroda nie zawsze jest potrzebna.
Świadczy o tym z roku na rok rosnąca liczba uczestników ogólnopolskiego dyktanda, które od 22 lat dyktowane jest w Katowicach. – Kocham te o z kreską, er zet, zet z kropką i ce ha – zdradza jedna ze znanych pań, która zdobyła w dyktandzie nagrodę.
Oto tekst Ogólnopolskiego Dyktanda 2009, na którym łamali sobie pióra uczestnicy zakończonego niedawno egzaminu. Bezbłędnie udało się je napisać tylko jednemu - zwycięzcy.
Dlaczego, gdy pani od polskiego każe wyjąć kartki i dyktuje dyktando, to uczniom po plecach ze strachu przechodzą ciarki, a gdy pani Krystyna Bochenek ogłasza po raz kolejny wielki narodowy sprawdzian z ortografii to, aby się na niego zapisać, ustawia się ogromna kolejka chętnych?
Zakuciem w kajdanki i wyprowadzeniem z ośrodka specjalnego dla niewidomych dzieci zakończyła się interwencja policji. Jednak funkcjonariusze nie złapali tam przestępcy, ale w ten sposób postanowili uspokoić niewidomą upośledzoną młodą dziewczynę.
- Była inna, była kochana, i wciąż jest kochana, ale boimy się teraz o nią, ma myśli samobójcze - tak o swojej nastoletniej córce, która została porwana do Niemiec i tam zmuszana do prostytucji mówi matka. Oto rozmowy, które nie zostały pokazane w telewizyjnym reportażu.
Nastoletnie dziewczyny zostały porwane i wywiezione do Niemiec. Tam zmuszano je do prostytucji, miały nawet do 30 klientów dziennie. Bito je, straszono śmiercią, głodzono.
Czy w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji dochodziło do molestowania seksualnego? Reporterzy UWAGI ! Edyta Krześniak i Krzysztof Spiechowicz dotarli do kobiet, które z powodu molestowania i mobbingu przez przełożonego, zmuszone były odejść z BSW.
Gdyby nie czujność mieszkańców Korytowa, zapewne dziś działałaby tam nielegalna wytwórnia mas bitumicznych. Dlaczego lekceważono prawo i wolę mieszkańców?
Od ponad dwóch lat Sąd Rejonowy w Świeciu przerzuca trzy i pół letniego Damiana z rąk do rąk. Chłopiec spędza po kilka miesięcy w placówce opiekuńczej, w rodzinie zastępczej a następnie wraca do matki. Dlaczego sąd nie potrafi zabezpieczyć dziecka mimo starań kuratora sądowego i ośrodka pomocy społecznej?
Obejrzyj wywiad z Małgorzatą Foremniak, który nie był emitowany w programie. Dowiedz się, kogo z trójki jury aktorka uważa za największą gwiazdę. Jak odreagowuje programy na żywo? Jakie występy mają szansę trafić do jej serca od razu?
5,5 milionów widzów śledzi co sobota wyczyny wokalistów, akrobatów, lalkarzy i innych osób, którym wydaje się , że mają talent. Jak powstaje program, który budzi tyle emocji u widzów, uczestników i samych jurorów? Zobacz reportaż o programie Mam Talent!
Kto zrobił największe wrażenie na Agnieszce Chylińskiej? Czy od początku zakładała, że będzie "tą z jury, która płacze najczęściej"? Co sprawiło, że wzięła udział w programie Mam Talent? Już teraz zobacz nieemitowany w programie wywiad z Agnieszką Chylińską.
Gerard Linder, polski Rom z Andrychowa, mistrz świata w kickboxingu, raper, nauczyciel, społecznik. Człowiek, którego bez przesady można nazwać wzorem obywatela.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Z tej okazji Onet.pl przygotował rozmowy z ludźmi ze świata telewizji, materiały wideo o gwiazdach, debaty i dyskusje o telewizji. 21 listopada wejdź na Onet.pl i dowiedz się więcej!
Ojciec przez lata żył w kazirodczym związku z córką, mieli dwójkę dzieci. Prokuratura w Ostrowcu Świętokrzyskim mimo, że wiedziała o tym, to przez pięć lat odmawiała wszczęcia postępowania.
Jak powinna wyglądać opieka nad osobami z upośledzeniem umysłowym? Rozmowa z Krystyną Mrugalską ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
- Wychowanie przez siostrę zakonną polegało na tym, że dzieci się biło. Dzień w dzień bito nas pasem po rękach. Czekaliśmy tylko na swoją kolej – mówi była wychowanka domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Do tego samego Zgromadzenia należy zakonnica, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną w Studzienicznej.
- To jest praca zakonnic, a praca powinna być wykonywana z należytą starannością - tak Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka komentuje sprawę bicia dzieci przez niektóre siostry ze Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Zobacz rozmowę, której nie było w programie!
Czym różni się dzisiejsza telewizja od tej sprzed 20 lat? Kim są ludzie telewizji: autorytetami czy gwiazdorami? Zapraszamy do dyskusji na naszym Forum i do wzięcia udziału w debacie na blog.pl oraz blog.onet.pl!
Co dalej ze sprawą siostry zakonnej, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną?
- Tam pojawia się wyjątkowy element sadyzmu. Zamiatają to pod dywan i mówią, że to dla dobra dzieci. To jest oszustwo – mówi Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Czy zakonnica, która biła chore dziecko poniosła konsekwencje? Czy urzędnicy wyjaśnili tę sprawę?