Ściągnij z naszej strony krótki test przygotowany przez Szkołę Pamięci Wojakowskich i sprawdź swoją pamięć! Zobacz także, jak z zadaniem radzi sobie mistrz zapamiętywania!
Zastraszanie, upokarzanie, gnębienie psychiczne - to zdaniem nauczycieli szkoły podstawowej w Płużnicy metody pracy dyrektorki szkoły. Jej dyktatorskie rządy miały doprowadzić do samobójczej śmierci katechetki. Według nauczycieli kobieta nie wytrzymała presji psychicznej i nadmiaru obowiązków które nałożyła na nią dyrektorka szkoły.
Łukasz ma sześć lat, jednak los już ciężko go doświadczył. Urodził się z wieloma wadami, które uniemożliwiają mu normalne życie i zetknął się z bezdusznością urzędników. Mimo to jest pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Dzisiaj historia Łukasza, którego odwiedziliśmy latem.
- Do tej pory mnie denerwuje, gdy ktoś bierze rzeczy męża, przestawia, zmienia coś. Jeszcze dużo czasu minie do momentu, gdy to zaakceptuję i uwierzę. On dla mnie cały czas jest obecny - mówi Anna Wajszczuk – Religa, żona profesora Zbigniewa Religi.
Jak wspomina lata spędzone z profesorem? Czy pamięć o Zbigniewie Relidze przetrwa?
To jedna z najbardziej tajemniczych i wciąż nieuleczalnych chorób, na którą zapada jedno na sto pięćdziesięcioro dzieci. Rodzice autystycznych dzieci muszą zmagać się nie tylko z ich chorobą, ale też z nietolerancją otoczenia. Jak udaje się im z tym walczyć, pokazuje pierwszy w Polsce film o autyzmie, nakręcony przez nich samych.
Rzadko zdarza się, żeby pacjenci odwiedzali szpital tęskniąc za personelem. A jednak takie sytuacje można spotkać w jednym z lubelskich szpitali. Pacjenci z wyrazami wdzięczności i podziękowaniami za bardzo dobrą obsługę przychodzą do jednej z pielęgniarek, Anny Iwanek. Co ją wyróżnia?
Z badań naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że co drugi z mieszkańców wielkich miast nie zna swojego sąsiada. Nie mówiąc już o tym, że namówienie kogoś do wspólnego dbania o swoje otoczenie jest bardzo ciężkie. Okazuje się jednak, że dzięki inicjatywie sąsiedzkiej można zmienić kamienicę, park czy nawet całą wieś.
Z Julią Kamińską czyli Ulą z serialu Brzydula przyszło porozmawiać na czacie 3700 osób. Co ich najbardziej interesowało?
Historia rodziny państwa Karasiów, poruszyła widzów UWAGI!. W domu małżeństwa znalazły schronienie dzieci, dla których pierwsze lata dzieciństwa były koszmarem. Weź udział w dyskusji!
W środę odbieram Kubusia ze świetlicy przed g. 17. Wcześniej ma kółko szachowe, więc nie udaje mu się już załapać na ostatniego gimbusa, który jest o g. 15.25. Ostatnio wracam z pracy coraz dłużej - przebudowy dróg, jesienna pogoda, korki dają o sobie znać, a jak już pada deszcz... to koniec. Widziałam, że już mam mało benzyny w baku, ale dochodziła już godzina 17, a tylko do tej godziny jest czynna świetlica.
Państwo Karasiowie przygarnęli dzieci tak chore, że nikt inny nie chciał się nimi zająć. Choć pomagają im znajomi i władze samorządowe, zdesperowana rodzina chce wynieść się ze wsi. Wszystko przez sąsiadów, którzy dokuczają im utrudniając życie i opiekę nad ciężko chorymi córkami.
Galeria zdjęć Julii Kamińskiej, odtwórczyni roli Uli z serialu Brzydula. Zobacz przemianę głównej bohaterki! Tego nie było w programie!
Oto nie pokazane w wyemitowanym dziś w telewizji reportażu odwiedziny reportera UWAGI! w zakładach mięsnych, które przestrzegają przepisów i dlatego nigdy nie przetworzyłyby starego mięsa.
Stare szwedzkie mięso nadal zalega w magazynach, pomimo, że już kilka tygodni temu urzędnicy zapewniali, że zostanie natychmiast zniszczone. Wracamy do bulwersującej sprawy puszek z 27-letnim produktem, który w postaci pierogów, krokietów i gołąbków trafiał na stoły Polaków.
Przez 1,5 roku Brzydula zmieniła się na oczach widzów z zakompleksionej dziewczyny w pewną siebie szefową firmy. W Kulisach Sławy Julia Kamińska, odtwórczynie roli Uli z Brzyduli.
Tytan pracy i człowiek walki – tak mówią o niej współpracownicy. We wszystkim chciała być najlepsza – twierdzą bliscy. W grudniu zeszłego roku jej nazwisko nie schodziło z czołówek światowych mediów.
Od początku września UWAGA! śledzi losy Gai i Kuby, dwójki dzieci, których rodzice wybrali zupełnie inne miejsce nauki dla swojego dziecka. Jakie są zalety i wady szkolnych i przedszkolnych zerówek?
Likwidowane połączenia, bałagan informacyjny, nieczytelne rozkłady jazdy – to wszystko sprawia, że korzystanie z transportu kolejowego w Polsce nastręcza kłopotów podróżnym.
- Ze szczęścia chce mi się skakać i śpiewać – tak Andżelika Krupska zareagowała na wyrok sądu apelacyjnego, który utrzymał wyrok więzienia dla jej oprawcy.
Sześciolatek może dbać o środowisko.
Bałagan informacyjny, nieczytelne rozkłady jazdy, brak miejsc siedzących w pociągach i rozgoryczenie pasażerów polskich pociągów. O podróżach koleją z internautami rozmawiali Michał Wrzosek, rzecznik PKP S.A. i Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity.
Spóźniające się pociągi, wszechobecny bród, smród i zdewastowany tabor. To rzeczywistość, w której muszą podróżować pasażerowie w polskich kolejach.
- Chcę jeździć pociągiem jak człowiek, a nie jak bydło – skarżą się podróżni.
Choć w Polsce przybywa chętnych do korzystania z pociągów, to Polskie Koleje Państwowe nie wychodzą pasażerom na przeciw. Pociągi mają opóźnienia, a pasażerowie często spędzają podróż na korytarzu. Zobacz nagrania z ukrytych kamer.
- Cztery godziny na stojąco, bez papierosa, jedna mała ubikacja na 300 osób. Odór, bo woda kończy się już w Skierniewicach - tak pan Mieczysław wspomina swoją podróż pociągiem. A jakie są Twoje doświadczenia? Zobacz zdjęcia, filmy i przeczytaj komentarze internautów!
Niepełnosprawni, którzy chcą podróżować pociągami muszą się liczyć z poważnymi kłopotami. Odkręcanie kół od wózka inwalidzkiego, wnoszenie do toalety. Zobacz z jakimi utrudnieniami spotyka się w pociągu osoba na wózku inwalidzkim. Tego nie było w programie! A reportaż o polskich kolejach już w środę o 19.50.
Wracamy do sprawy „Domu na osiedlu”, nietypowego łódzkiego domu pomocy dla upośledzonych dzieci. Po reportażu, w którym dziennikarze UWAGI! ujawnili prawdziwe oblicze placówki, urzędnicy zapowiedzieli natychmiastowe kontrole placówki. Co z nich wynikło? Jaki będzie dalszy los dzieci z „Domu na osiedlu”?
W ciągu kilku godzin w jednej z łódzkich dzielnic dwóch młodych mężczyzn napadło na cztery osoby. Jeden z napadniętych nie żyje. Po serii napadów bandyci zgłosili się na pogotowie ratunkowe, gdzie próbowali wywołać awanturę.
Zakonnica stosująca przemoc wobec swojej upośledzonej podopiecznej. Czy można ją usprawiedliwiać? Rozmowa z księdzem Dariuszem Oko, doktorem filozofii i teologii.
Czat z Peją przyciągnął prawie 9 tysięcy fanów. Zobacz nagranie, które powstało podczas rozmowy z internautami. Tego nie było w programie!
Najgłośniejszy skandal polityczny ostatnich lat. Posłanka PO weszła w zażyłe stosunki z młodym przedsiębiorcą, który okazał się agentem CBA. Sprawa zakończyła się aresztowaniami, a cała Polska do dziś słucha szczegółów intymnego związku posłanki i agenta.