Czy w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji dochodziło do molestowania seksualnego? Reporterzy UWAGI ! Edyta Krześniak i Krzysztof Spiechowicz dotarli do kobiet, które z powodu molestowania i mobbingu przez przełożonego, zmuszone były odejść z BSW.
Gdyby nie czujność mieszkańców Korytowa, zapewne dziś działałaby tam nielegalna wytwórnia mas bitumicznych. Dlaczego lekceważono prawo i wolę mieszkańców?
Od ponad dwóch lat Sąd Rejonowy w Świeciu przerzuca trzy i pół letniego Damiana z rąk do rąk. Chłopiec spędza po kilka miesięcy w placówce opiekuńczej, w rodzinie zastępczej a następnie wraca do matki. Dlaczego sąd nie potrafi zabezpieczyć dziecka mimo starań kuratora sądowego i ośrodka pomocy społecznej?
5,5 milionów widzów śledzi co sobota wyczyny wokalistów, akrobatów, lalkarzy i innych osób, którym wydaje się , że mają talent. Jak powstaje program, który budzi tyle emocji u widzów, uczestników i samych jurorów? Zobacz reportaż o programie Mam Talent!
Obejrzyj wywiad z Małgorzatą Foremniak, który nie był emitowany w programie. Dowiedz się, kogo z trójki jury aktorka uważa za największą gwiazdę. Jak odreagowuje programy na żywo? Jakie występy mają szansę trafić do jej serca od razu?
Kto zrobił największe wrażenie na Agnieszce Chylińskiej? Czy od początku zakładała, że będzie "tą z jury, która płacze najczęściej"? Co sprawiło, że wzięła udział w programie Mam Talent? Już teraz zobacz nieemitowany w programie wywiad z Agnieszką Chylińską.
Gerard Linder, polski Rom z Andrychowa, mistrz świata w kickboxingu, raper, nauczyciel, społecznik. Człowiek, którego bez przesady można nazwać wzorem obywatela.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Z tej okazji Onet.pl przygotował rozmowy z ludźmi ze świata telewizji, materiały wideo o gwiazdach, debaty i dyskusje o telewizji. 21 listopada wejdź na Onet.pl i dowiedz się więcej!
Redakcja, studio, reżyserka. Zobacz redakcję UWAGI! przy pracy! Obejrzyj też galerię zdjęć prowadzących!
Ojciec przez lata żył w kazirodczym związku z córką, mieli dwójkę dzieci. Prokuratura w Ostrowcu Świętokrzyskim mimo, że wiedziała o tym, to przez pięć lat odmawiała wszczęcia postępowania.
- To jest praca zakonnic, a praca powinna być wykonywana z należytą starannością - tak Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka komentuje sprawę bicia dzieci przez niektóre siostry ze Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Zobacz rozmowę, której nie było w programie!
Jak powinna wyglądać opieka nad osobami z upośledzeniem umysłowym? Rozmowa z Krystyną Mrugalską ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
- Wychowanie przez siostrę zakonną polegało na tym, że dzieci się biło. Dzień w dzień bito nas pasem po rękach. Czekaliśmy tylko na swoją kolej – mówi była wychowanka domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Do tego samego Zgromadzenia należy zakonnica, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną w Studzienicznej.
Czym różni się dzisiejsza telewizja od tej sprzed 20 lat? Kim są ludzie telewizji: autorytetami czy gwiazdorami? Zapraszamy do dyskusji na naszym Forum i do wzięcia udziału w debacie na blog.pl oraz blog.onet.pl!
Mieszkają razem w pustostanach, bez prądu i bieżącej wody. Mają wspólne jedzenie, naczynia i meble. Kim są i jak żyją polscy squatersi?
Co dalej ze sprawą siostry zakonnej, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną?
- Tam pojawia się wyjątkowy element sadyzmu. Zamiatają to pod dywan i mówią, że to dla dobra dzieci. To jest oszustwo – mówi Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Czy zakonnica, która biła chore dziecko poniosła konsekwencje? Czy urzędnicy wyjaśnili tę sprawę?
Była dla naszych dzieci drugim domem - mówią o szkole specjalnej w Radomiu rodzice uczniów. Od roku, razem z nauczycielami, walczą o zmianę kierownictwa placówki.
Zarzut zamordowania syna, żony i teściowej usłyszał ojciec rodziny. – Przykładna, kochająca się rodzina – mówią sąsiedzi. Czy motywem zbrodni był kryzys małżeński?
Nie myślała o karierze piosenkarki, myślała za to, by zostać zakonnicą. Nie rozumie, co to znaczy być gwiazdą. Mimo 75. lat ma więcej energii niż niejeden 30-latek i jest narodowym skarbem.
Speed dating, czyli szybkie randkowanie, to krótkie rozmowy chłopaków i dziewczyn. Czy to wystarczy, aby odnaleźć bliską sobie osobę?
Miał prokuratorski zakaz zbliżania się do żony, bo bił ją. Kiedy od niego uciekła, odnalazł ją i porwał.
Jak powinna wyglądać szkoła integracyjna? Pozytywnym przykładem jest Zespół Szkół Integracyjnych Nr 75 w Warszawie, gdzie dzieci mogą czuć się bezpiecznie w przyjaznym środowisku. Tego nie było w programie!
Integracyjny system kształcenia ma umożliwiać dzieciom niepełnoprawnym dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników. Dzieci zdrowe ma uczyć tolerancji wobec niepełnosprawnych. Tymi założeniami przyciąga rodziców szkoła podstawowa numer 74 w Szczecinie, która od 12 lat prowadzi klasy integracyjne. Jednak w rzeczywistości integracja jest tam fikcją. Dzieci mają uprzedzenia do niepełnosprawnych i nie mają zapewnionej należytej opieki.
Urodzili się w Polsce, ale ich sława dawno przekroczyła granicę naszego kraju. Są młodzi i pełni pasji. Osiągają spektakularne sukcesy. Czy zawdzięczają to Polsce? Jak postrzegają Polaków?
Pijak, chorobliwie zazdrosny o swoją partnerkę, którą zresztą sam wcześniej opuścił pobił ją tak, że teraz prawie całkiem straciła wzrok.
Jana Wejcherta, prezydenta grupy ITI, właściciela stacji TVN nie złamał kryzys gospodarczy. Nie uległ politycznym naciskom. Skutecznie walczył z białaczką. Pokonała go infekcja bakteryjna. Zmarł 31 października. Na początku stycznia obchodziłby 60 urodziny. Rodzina, znajomi i przyjaciele mówią, że stracili wspaniałego, dobrego człowieka, wizjonera i lidera biznesu.
Są prawdopodobnie najskuteczniejszymi detektywami w Polsce. W ciągu czterech lat rozwiązali prawie 600 kryminalnych i obyczajowych zagadek. W Kulisach Sławy Marzena Fliegel, Maciej Friedek i Krzysztof Dziób, bohaterowie popularnego serialu TVN Detektywi!
Coraz liczniejsze są zastępy komiksowych fanów. W liczbie nowych tytułów pogubili się nawet najwięksi znawcy gatunku. Komiksy to już nie tylko książeczki dla dzieci. Opowiadają poważne, a nawet tragiczne historie. Era komiksu dopiero się zaczyna.
Jerzego - nad tym zastanawiali się twórcy słynnego komiksu o jego przygodach. Podpowiedzieli im...
- Za co on nas chce przeprosić? Czy można zabić, a potem popatrzeć w oczy i powiedzieć, że nic by jej nie zrobił? Przecież on odebrał jej życie – mówi ojciec 17-letniej Iwony. Jej zabójca stanął właśnie przed sądem.