Marta Lipińska opowiada Markowi Niedźwieckiemu w studio radiowej Trójki o legendarnym radiowym romansie "Kocham pana, panie Sułku". Tego nie było w telewizji.
Z jednej strony blokowanie dróg, walka o bezpieczeństwo mieszkańców i oskarżenia o zabijanie ludzi. Z drugiej - przywiązywanie się do drzew, zakładanie obozów przed buldożerami i apele do przedstawicieli Unii Europejskiej. Tak wyglądała wieloletnia batalia ekologów o uratowanie Doliny Rospudy. Jedną z osób najbardziej zaangażowanych w tę walkę była Małgorzata Górska. Jej wysiłek dostrzeżono nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie co roku przyznaje się tak zwanego ekologicznego Nobla.
Przeprowadza je w łódzkim lunaparku wraz z uczniami gimnazjum nr 23 w Łodzi Paweł Barczyński z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
Znajomość tej właściwości pozwala za pomocą kilku skrętów liny unieruchamiać potężne statki - uczniów gimnazjum nr 23 w Łodzi przekonuje naocznie Paweł Barczyński z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
Co zrobić, aby uczeń, który uważa, że fizyka to śmiertelne, niezrozumiałe nudy stwierdził w końcu: - Świat składa się z fizyki, można jej szukać wszędzie. Odpowiedzi na to pytanie szukaj w reportażu UWAGI!
W jaki sposób to zrobić, aby nie zrobić sobie szkody uczniom gimnazjum nr 23 w Łodzi pokazuje Paweł Barczyński z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
Oto, w jaki prosty i trafiający do wyobraźni sposób można wyjaśnić zawarte w tytule zagadnienie. Eksperyment własnego pomysłu prezentuje Andrzej Olczyk, nauczyciel fizyki w gimnazjum nr 23 w Łodzi.
Dziennikarze UWAGI! oddali kamery w ręce dzieci, aby te nagrały film o dorosłych. Co zarejestrowały? Jak widzą świat dorosłych? Spostrzeżenia bywają zaskakujące i zatrważające.
Wiek po 60-tce - emerytura - ciężko nam sobie wyobrazić nas samych za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Ale każdy z nas na pewno słyszał narzekania osób starszych na temat wysokości wypłacanych przez państwo emerytur. Okazuje się, ze nie wszystkie osoby w podeszłym wieku są skazana na życie niedostatku. Od niedawna w Polsce działają firmy oferujące emerytom dożywotnią rentę w zamian za przekazanie własności mieszkania.
- Wszystkie dni lubię w tygodniu - oprócz soboty i niedzieli, bo wtedy jestem z mamą i tatą w domu – mówi 11-letnia Joasia.
Jak dzieci postrzegają dorosłych? Jakie są obserwacje najmłodszych?
W spokojnej dotąd okolicy w ciągu miesiąca doszło do pięciu samobójstw. Mieszkańcy mówią o złowróżbnym fatum. Według niektórych wkrótce może dojść do kolejnych samobójstw.
O tej kobiecie z pewnością można powiedzieć, że żadnej pracy się nie boi. Była lakiernikiem samochodowym, doradcą ekonomicznym, ekspedientką a nawet ministrem pracy. Anna Kalata – związana przed laty z Samoobroną, teraz zachwyca wszystkich swoim nowym wizerunkiem – szczupłej i szczęśliwej kobiety po 40-tce. Jak dokonała tej zewnętrznej i wewnętrznej przemiany?
Konflikty między uczniami a nauczycielami nie są niczym nadzwyczajnym. Jednak od pewnego czasu, nowością jest to, że coraz częściej to nauczyciel jest w takim konflikcie stroną słabszą i bardziej bezbronną. Ofiarą takiego konfliktu stał się doświadczony nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krasnymstawie. Jak to możliwe, że nastolatka "wchodzi nauczycielowi na głowę"? A może spór nie jest tak jednowymiarowy?
Anna Kalata, jeszcze cztery lata temu nosiła rzeczy w rozmiarze 50. Dziś zachwyca figurą w rozmiarze 36. Zobacz zdjęcia sprzed i po przemianie. Zobacz galerię zdjęć!
16-letnia uczennica technikum w Zabrzu podczas libacji alkoholowej śmiertelnie pobiła 55-letniego bezrobotnego. Jak się okazało, spotykała się z nim od kilku miesięcy. Wychowujący ją samotnie ojciec nic nie wiedział o tej znajomości. Dzisiaj zadaje sobie pytanie, czy mógł temu zapobiec?
Informujemy, iż dostęp do niniejszego materiału został ograniczony na czas trwania postępowania sądowego toczącego się z powództwa p. Roberta Gajdy, przeciwko autorowi programu– Tomaszowi Lipko oraz producentowi programu - Monice Szymborskiej. Czasowe ograniczenie dostępu do materiału nie stanowi jakiegokolwiek uznania roszczeń p. Roberta Gajdy, ani też przyznania kierowanych przez niego pod adresem autorów programu zarzutów.
Kiedy państwo Pawłowscy wprowadzali się do nowego mieszkania, zapewniano ich, że blok będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Tymczasem życie pokazało, że nie tak łatwo korzystać z zamontowanych tam urządzeń. Winda, która miała ułatwiać życie, okazała się bezużyteczną atrapą. Czy ktoś czuje się odpowiedzialny za taki stan rzeczy?
17-letni Witek był czeladnikiem stolarskim. Zginął porażony prądem z niebezpiecznego przedłużacza – samoróbki. Czy praktyki zawodowe w Polsce to rzeczywiście nauka zawodu czy fikcja?
Czy Marian Kociniak był buntownikiem? Jakie miał słabości? Czy często sięgał po alkohol? Obejrzyj fragment wywiadu z bohaterem i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.
- Zbliża się mój schyłek. Zrobiłem rachunek sumienia i pomyślałem – w końcu muszę otworzyć buzię - powiedział aktor Marian Kociniak reporterowi UWAGI!
Milczał blisko pół wieku. Nie udzielał wywiadów. Nie pojawiał się w popularnych programach telewizyjnych.
Mirosław Wróbel, właściciel jednej z największych sieci salonów Mercedesa w Polsce, filantrop i mecenas sztuki, pożegnał się 7 maja w jak najlepszym nastroju z podwładnymi z pracy. Następnego dnia wszedł pod koła pędzącego pociągu.
O Mirosławie Wróblu, właścicielu jednej z największych sieci salonów Mercedesa w Polsce, który nieoczekiwanie dla wszystkich popełnił samobójstwo opowiadają jego przyjaciele i współpracownicy Zbigniew Ładziński i Zbigniew Bałowski. Tego nie było w telewizji.