- Byłam w stanie coś sobie zrobić, tak mnie bolało. Niektórzy tego nie rozumieją – mówi pani Gabriela, która choruje na raka. Podobnie jak inni pacjenci onkologiczni, napotyka trudności w leczeniu bólu. Dlaczego lekarze unikają podawania morfiny?
- Przyszliśmy tu, aby w żalu i w bólu pożegnać kochanego i bliskiego nam człowieka, przyszliśmy wyrazić hołd zmarłemu, ale też wdzięczność za jego serce, dobroć, dokonania służbie naszej ojczyzny - mówił Leszek Miller na Powązkach w Warszawie. To tam w sobotę rodzina, przyjaciele, znajomi i współpracownicy żegnali Tomasza Kalitę. W uroczystościach uczestniczył także prezydent Andrzej Duda.
Samochód porzucony na odludziu, a w nim zwłoki mężczyzny – na takie znalezisko natknęła się kobieta spacerująca po lesie w okolicach Kutna. Śledztwo, które miało ustalić, jak zginął mężczyzna, doprowadziło prokuratorów do funkcjonariusza policji.
- Dzięki mnie ci ludzie żyją – uważa mężczyzna, który miał podstępem pozbawić kilkanaście osób ich mieszkań we Wrocławiu. Wracamy do bohaterów wczorajszego reportażu, którzy zostali przeniesieni do maleńkiej osady Potok, gdzie żyją w zniszczonych mieszkaniach, często bez ogrzewania czy ciepłej wody. Kim jest Krzysztofa P., który odpowiada za ich trudną sytuację życiową kilkunastu osób?
Tuż przy granicy polsko-niemieckiej powstała osada, w której mieszkają niesamodzielni życiowo ludzie. Wszyscy mieli podstępem zostać pozbawieni swoich mieszkań we Wrocławiu i przesiedleni na odludzie przez tajemniczego Krzysztofa P. Kilkadziesiąt osób miało mieszkać w starym, zniszczonym bloku pośród pól i lasów. Gdy zaczęliśmy sprawdzać tę historię, prawda okazała się jeszcze bardziej wstrząsająca.
Po ciężkiej chorobie odszedł Tomasz Kalita, były rzecznik SLD i mąż naszej redakcyjnej koleżanki. Walczył z nowotworem i zabiegał o legalizację leczniczej marihuany.
Spokojny chłopak w szokujący sposób zabija swoją byłą dziewczynę, koleżankę z klasy. - Miły, fajny chłopak, też mi go żal. Nie wiem czemu to zrobił – mówi ojciec ofiary. Jak wytłumaczyć to brutalne zabójstwo w Ząbkowicach Śląskich?
Jeszcze dwa lata temu był Łukaszem Federkiewiczem, który zarabiał na życie na budowach, czy w tartaku. Miał jednak cel - chciał zostać muzykiem. Dziś - znany jako Kortez - jest jednym z najbardziej obiecujących artystów na polskiej scenie muzycznej.
Zabójcy byli wyjątkowo brutalni. Swoją ofiarę maltretowali, torturowali, skakali po głowie. Na koniec użyli noża. Policjanci twierdzą, że tak brutalnego zabójstwa nie widzieli od lat. Czy kryminalna przeszłość 27-latka ze Świnoujścia była powodem śmierci jego 19-letniego brata?
Od kilku lat dzięki datkom zbieranym przez wolontariuszy na poprawę warunków leczenia mogą liczyć także osoby starsze. Przekonują się o tym codziennie pacjenci łódzkiego szpitala im. Jonschera, do którego trafiło miedzy innymi ponad 40 specjalnych łóżek oraz inny sprzęt potrzebny do leczenia seniorów.
Bez niego nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wiedzą wszyscy Polacy. Ale niewielu wie, że kiedyś handlował winylami i kożuchami na jarmarku, oraz że trenował z trudną młodzieżą karate. Oto fascynująca podróż z Jurkiem Owsiakiem po Warszawie po miejscach, które są dla niego najważniejsze.
- Bałam się i wstydziłam, że facet mnie bije. Groził mi, że mnie sprzeda, że będę musiała sypiać z jego kolegami, by spłacić dług – tak o życiu z oprawcą opowiada Maria, matka pobitej na śmierć dwuletniej Julii z Piekar Śląskich. Zarzuty usłyszał konkubent kobiety.
- Dziękuję ci Jurek, że pomagasz dzieciom – mówi mały Karol. Gdyby nie sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie wiadomo jak potoczyłoby się życie jego i jego mamy.
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu skazał Artura W, oskarżonego o zabójstwo 15-letniej Wiktorii z Krapkowic, na karę 25 lat pozbawienia wolności. Zaostrzenie kary to wynik apelacji od wyroku sądu pierwszej instancji, który skazał mężczyznę na 14 lat więzienia.
Zwinięty dywan, a w środku zwłoki - takiego makabrycznego odkrycia dokonało w opuszczonym sadzie w Rychlikach pod Elblągiem kilku mężczyzn, gdy w noc sylwestrową zmieniali miejsce zabawy.
Wszystko zaczęło od objawów niewinnego przeziębienia. Wkrótce jednak stan Szymona zaczął się pogarszać. Po serii badań okazało się, że nastolatek ma poważną wadę serca i potrzebuje przeszczepu.
Jak sama mówi, w poszukiwaniu swojego syna tylko w piekle nie była. Przez ostatnie osiem miesięcy sprawdziła wszystkie szpitale, lotniska, komisariaty policji... Cały czas wierzyła, że odnajdzie Michała. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na jaw wyszła straszna prawda: jej syn został bestialsko zatłuczony młotkiem przez własnego kolegę. Motywem prawdopodobnie były pieniądze.
- Dzięki twojej zbiórce żyję, gdyby nie ty i twoje wielkie serce, nie byłoby mnie dziś na świecie, jak i wielu innych dzieci – tak Magda napisała w liście do Jurka Owsiaka. Pieniądze, które przekazujecie do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ratują życie.
Krzysztof Jasiński swój własny teatr założył na drugim roku studiów aktorskich. Ze swoim zespołem zjeździł cały świat zyskując międzynarodową sławę. Mimo że teatr nie miał nawet siedziby, grali w nim najwybitniejsi aktorzy, a spektakle pokazywane w katowickim Spodku miały dziesięciotysięczną widownię. Jak żyje Krzysztof Jasiński, twórca niezapomnianych telewizyjnych benefisów i niezwykłego Teatru Stu w Krakowie?
Przewlekle chory uczeń, 14-letni Maciek Młynarski, został pobity w gimnazjum. Jest to kolejny taki przypadek w tej szkole. Czy można już mówić o prześladowaniu i jak na te przypadki reaguje dyrekcja gimnazjum?
13-letnie Olga i Daria, bliźniaczki syjamskie z Janikowa, urodziły się złączone ostatnim kręgiem. Polscy lekarze nie podjęli się ich rozdzielnia. Pomoc zaoferował ówczesny król Arabii Saudyjskiej, który sfinansował skomplikowaną operację. Jak dziś wygląda życie dziewczynek?
Dlaczego tragiczna śmierć 21-letniego mężczyzny wywołała jedne z największych ulicznych zamieszek ostatnich lat? Co tak naprawdę stało się w Ełku w sylwestrową noc?
Artur W. Przedstawia się jako wysokiej klasy ekspert, zajmujący się analizą pisma dla wymiaru sprawiedliwości. Niestety, zdarzają się mu pomyłki, których konsekwencje niszczą ludziom życie.
Pani Magda jako uczennica była wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po latach okazało się, że sprzęt przekazany przez Jurka Owsiaka do szpitala, uratował życie jej synowi.
17-miesięczny, niepełnosprawny Mikołaj, wymaga całodobowej opieki. - Nie można go zostawić w domu i pójść po prostu do pracy - mówi neurologopeda. Mimo to lekarze orzecznicy już dwa razy odmówili matce prawa do zasiłku pielęgnacyjnego, uznając że dziecko nie wymaga stałej opieki.
Zamknięcie znanej w całej Europie, warszawskiej agencji towarzyskiej Rasputin i zatrzymanie 28-letniej "Czekolindy" budzi wiele emocji w świecie polskich biznesmenów, celebrytów i ludzi z pierwszych stron gazet. Oficjalnie Karolina P. prowadziła firmę eventową. Zdaniem CBŚP kobieta jest szefową zorganizowanej grupy przestępczej czerpiąca korzyści z nierządu.
"Czekolinda" to pseudonim 28-letniej Karoliny, która w świecie polskich biznesmenów, celebrytów i ludzi z pierwszych stron gazet budzi wiele emocji. Oficjalnie właścicielka firmy organizującej imprezy eventowe, a w praktyce, według prokuratury i policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, właścicielka ekskluzywnej agencji towarzyskiej na warszawskim Wilanowie. Oto kulisy biznesu "Czekolindy" i Agencji Towarzyskiej Rasputin
Hello 2017! To hasło będzie jutro wyśpiewywane między innymi przez Agnieszkę Chylińską, zespoły Varius Manx, Lady Pank i masę innych gwiazd, które zagrają na tegorocznym, wyjątkowym Sylwestrze z TVN. Na placu Defilad w Warszawie nie zabraknie hitów i szampańskiej zabawy. Zobaczmy więc, co czeka nas już jutro...