Witold Dębicki zagrał w ponad stu filmach i serialach. Mimo to mówi o sobie "aktor kryptopopularny". Jego twarz znają wszyscy, ale nazwisko - nieliczni. Kilka tygodni temu wywiadzie prasowym przyznał się że od lat walczy z uzależnieniem od alkoholu. Naszemu reporterowi opowiedział o swojej samotności i o chorobie.
To miał być najszczęśliwszy dzień w ich życiu. Pani Joanna wraz z mężem oczekiwała narodzin syna. Była gotowa, by rodzić naturalnie i wszystko szło zgonie z planem. Dlaczego poród zakończył się tragedią?
Dlaczego młoda Polka zmarła w Egipcie? Jaka relacja łączyła Markusa W. i Magdalenę Żuk? I dlaczego chłopak tragicznie zmarłej dziewczyny nie chce pokazać swojej twarzy? O to wszystko zapytała go reporterka UWAGI!
Przywiązywanie do łóżek i foteli, krępowanie rąk, zrywanie z łóżek o czwartej nad ranem, mycie wszystkich jedną gąbką i kąpiele co dwa tygodnie - tak wyglądało życie pensjonariuszy domu opieki w Trzciance pod Warszawą. W kwietniu 2016 roku interweniowaliśmy tam razem z policją. Jak się okazuje, do dziś nikt nie poniósł odpowiedzialności za złe traktowanie starszych i schorowanych ludzi. Dlaczego?
Nie miał prawa prowadzić samochodów, jednak jeździł nimi i to bardzo szybko. W końcu spowodował wypadek, w którym zginęły trzy osoby. Teraz sąd przedłużył areszt dla Kewina K.
Kilka miesięcy trwał dramat 11-letniej dziewczynki. O tym, że była molestowana przez brata, nie wiedział nikt, w końcu odkrył to jeden z sąsiadów i o wszystkim poinformował szkołę, w którym uczyło się rodzeństwo. Kto pomógł dziewczynce?
Przez ponad trzy miesiące małżeństwo z Łodzi było zastraszane przez parę, która wynajęła od nich mieszkanie. Najemcy nie płacili za lokal a każda próba właścicieli odzyskania mieszkania kończyła się dla nich groźbami. Po naszej interwencji z pomocą małżeństwu ruszyli sąsiedzi. Czy sąsiedzka pomoc okazała się skuteczna?
Wyjazd miał być prezentem-niespodzianką, a ostatecznie zamienił się w koszmar. 27-letnia Magda wypadła ze szpitalnego okna. Dlaczego nie mogła wrócić do Polski, jak znalazła się pod opieką lekarzy i co tak naprawdę wydarzyło się w Egipcie?
Gdyby nie oni, świat polskiego kina i teatru nie byłby tak zachwycający i barwny. Jan Nowicki, Jerzy Stuhr, Anna Dymna czy Magdalena Cielecka to tylko początek długiej listy nazwisk absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W tym roku ta niezwykła uczelnia obchodzi swoje 70-lecie. Z okazji jubileuszu powstał dokument "Voyage, Voyage" o tym, jak najwięksi polscy aktorzy i reżyserzy uczą pokolenia, które potem same zyskują ogromną sławę.
To jedno z najbardziej drastycznych nagrań, jakie kiedykolwiek dotarły do naszej redakcji. Co najbardziej szokujące - jego autorami są młodzi, z pozoru - zupełnie zwyczajni nastolatkowie. Czy maltretowanie i rzucanie konającym kotem miało przynieść im lokalną sławę? I jak szkoła zareagowała na to, co zrobili?
Ponad sto najlepszych filmów ze światowych festiwali, gwiazdy kina, laureaci Złotych Globów i Oscarów na wyciągnięcie ręki - to wszystko w ramach trwającego właśnie w Krakowie festiwalu kina niezależnego Netia Off Camera.
To jedna z najgłośniejszych spraw w Polsce. Młoda dziewczyna, Iwona Cygan została brutalnie zamordowana, a sprawcy do dziś nie trafili do więzienia. Co wiedziała dziewczyna? Jakich mogła mieć wrogów? Czy komuś zagrażała? Dlaczego wyjaśnianie tej brutalnej zbrodni trwa tak długo?
Sportowe walki rycerskie. Nowa dyscyplina, czy niecodzienna pasja? Na pewno cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Większości ludzi rycerze w zbrojach kojarzą się z letnimi występami i piknikami historycznymi, jednak dla Roberta i Krzysztofa Szateckich to lata ciężkich treningów, ćwiczeń i prawdziwych pojedynków. Co dziś skłania ludzi do zakładania rycerskiej zbroi?
Podopieczni zamkniętych ośrodków wychowawczych trafiają tam nie przez przypadek: sąd umieszcza tam nastolatka, gdy próby wychowania go w rodzinnym domu kompletnie zawodzą. W jednej z takich placówek zamiast dostać pomoc, wychowankowie byli przez swoich wychowawców dręczeni. Co swoim robili opiekunowie i jakie ponieśli konsekwencje?
Jeżeli pójdziesz na policję, to każde twoje dziecko pokroję na drobniutkie części - taką wiadomość otrzymała Ukrainka, która uciekła z "obozu pracy" w Polsce. Wielu Ukraińców w naszym kraju zgadza się pracować na czarno, poniżej minimalnej płacy, po kilkanaście godzin dziennie. Są łatwym celem dla oszustów.
Obywatele Ukrainy, którzy chcą poznać swoje prawa na polskim rynku pracy lub czują się poszkodowani przez polskich pracodawców, mogą zgłosić się po pomoc i radę do Związku Zawodowego Ukraińców w Polsce.
Legenda polskiego rocka, była megagwiazda, która sięgnęła dna... Krzysztof Jaryczewski, lider Oddziału Zamkniętego. U szczytu popularności stracił głos, a liczne nałogi niemal zabiły. O tym, dzięki komu wrócił na scenę, czy tęskni do dawnych szalonych czasów, i jak zdolną ma córkę - w Kulisach Sławy artysty.
Pił bez opamiętania. alkohol niemal go zabił. Marek Dyjak, utalentowany kompozytor, wrażliwy piosenkarz, od kilku lat trwa w abstynencji. Nagrał kilka płyt, stał się popularny, osiadł w cichym, pięknym zakątku Polski, ale wciąż sam siebie opisuje słowem "tułacz". O jego sile, autentyzmie i najgorszych chwilach w życiu w reportażu Moniki Góralewskiej...
Okrutna zbrodnia odkryta po latach. Czy zwłoki odnalezione pod posadzką w piwnicy to ciało młodej kobiety, która zaginęła 20 lat temu? UWAGA! dotarła do córki zaginionej.
Siedem miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata - taki wyrok usłyszała wczoraj w Sądzie Rejonowym w Nysie Anna P., pilotka wycieczek zagranicznych, która oszukiwała ludzi na organizacji wyjazdów.
Prokurator Andrzej W. usłyszał zarzut wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, na wniosek prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu.
Sportowe walki rycerskie. Nowa dyscyplina, czy niecodzienna pasja? Na pewno cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Większości ludzi rycerze w zbrojach kojarzą się z letnimi występami i piknikami historycznymi, jednak dla Roberta i Krzysztofa Szateckich to lata ciężkich treningów, ćwiczeń i prawdziwych pojedynków. Co dziś skłania ludzi do zakładania rycerskiej zbroi?
Od niedzieli nie tylko kibice żużla, ale my wszyscy, czekamy na dobre wieści od lekarzy o stanie zdrowia Tomasza Golloba. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i powoli odzyskuje świadomość. W tych najtrudniejszych chwilach, zaraz po wybudzeniu, najbliższa rodzina żużlowca spotkała się z naszym dziennikarzem, jako jedynym reporterem telewizyjnym.
Około 200 złotych miesięcznie - tyle płacą rodzice przedszkolaków i uczniów za wyżywienie w jednej z warszawskich placówek. Dorośli przekonani są, że ich dzieci dostają w posiłkach to, co najlepsze. Tymczasem do naszej redakcji dotarł sygnał od widzów, że jedzenie - zamiast na talerze dzieci - trafiało do toreb kucharek.
Agresja wobec kolejnych sąsiadów, wyzwiska wobec dziecka... Mieszkańcy niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu żyją w poczuciu ciągłego zagrożenia. A wszystko to z powodu jednej rodziny - lekarki i dwójki jej dorosłych dzieci. Dlaczego ci ludzie wciąż są bezkarni?
Znany bydgoski polityk, były radny, Rafał Piasecki w domowym zaciszu był, jak się okazało, tyranem i jak twierdzi jego żona damskim bokserem. Skąd w człowieku pełnym wiary, pełnym wartości - bo tak o sobie mówił - tyle nienawiści, podłości, chęci upokarzania?
Mikołaj Roznerski znany jest głownie z ról amantów w komediach romantycznych. Nas jednak zabrał nie w najbardziej uroczy zakątek swojego miasta, ale... do wyrobiska piasku, gdzie zrelaksuje się strzelając z broni pneumatycznej do puszek. W takiej scenerii opowiedział o trudnych momentach w swoich życiu i - nietypowych jak na aktora - zajęciach i planach rodzinnych.
Mateusz Mach to człowiek, którego uznaje się za jednego z najmłodszych milionerów świata. Ma dopiero 19 lat, a jego firma już teraz warta jest ponad 2 mln złotych. Jego aplikacja ułatwia życie głuchoniemym, a pomysł na nią zawiódł go z Lęborka na prestiżowe studia w Abu Dhabi.
W UWADZE! niezwykle bulwersująca sprawa radnego z Bydgoszczy, znęcającego się nad swoją żoną. Kobieta w końcu nie wytrzymała, nagrała awanturę, w trakcie której mąż miał ją bić, a na pewno potwornie obrażał i upokarzał. Nagranie, które ma być dowodem w sprawie rozwodowej, trafiło do sieci, gdzie odbiło się potężnym echem. Karolina Piasecka zdecydował opowiedzieć o swoich traumatycznych doświadczeniach naszemu reporterowi.
Brunon Kwiecień, 50-letni doktor chemii z Krakowa, został prawomocnie skazany na dziewięć lat więzienia za planowanie zamachu na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Jakie były kulisy przygotowań do zamachu? Jaką rolę odegrały służby specjalne? Sprawdzamy także, co łączy Brunona Kwietnia ze sprawami zabójstwa jego teściowej i okrutnego morderstwa krakowskiej studentki...