Dom pani Marii i jej syna został zniszczony przez powódź. Dzięki ofiarności internautów i pomocy sąsiadów szybko miał powstać nowy. Od zamknięcia zbiórki minął prawie rok, a po nowym lokum ani śladu.
Pani Katarzyna wykupiła ubezpieczenie na życie i chciała, by po jej śmierci całość odszkodowania trafiła w ręce jej jedynego syna. Okazało się, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty pieniędzy, bo uznał, że umowa – choć podpisana, a składki odprowadzane – jest nieważna.
Zachęcamy Państwa do wsparcia ważnej inicjatywy. Fundacja TVN planuje wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbudować wyjątkowo potrzebne w Polsce miejsce - nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży.
Był w szoku, kiedy zobaczył pobitą matkę. Zorganizował jej transport do szpitala. Później, z dwójką znajomych, pojechał na działkę, gdzie przebywał jej partner. Skończyło się tragicznie. Aresztowane zostały trzy młode osoby.
Miała 2,5 roku, kiedy została brutalnie pobita. 17-letnia dziś Monika porusza się na wózku i ma problemy związane z uszkodzeniem mózgu. Po osiągnieciu pełnoletności dziewczyna miała trafić do domu pomocy społecznej. Nie stało się tak, bo na swojej drodze spotkała osoby, które postanowiły zmienić jej życie.
- Inwestor patrzy na nas jak na małe mróweczki, które ma na swojej drodze do rozdeptania – mówią mieszkańcy Skawiny, którzy protestują przeciwko budowie gazociągu przez ich działki.
Opowiedzieć pandemię, na dodatek w trakcie jej trwania – to wielkie wyzwanie. Podjęli się go twórcy wystawy „Współistnienie” o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa.
To jeden z tematów dzisiejszego wydania Uwagi! Koronawirus. Wydania wyjątkowego, bo ostatniego, które zaplanowaliśmy. Dziękujemy ekspertom, których gościliśmy w busie i wszystkim widzom! Zachęcamy do oglądania głównego wydania Uwagi! od poniedziałku do piątku o 19:55 i w weekendy o 19:45.
Srebrny medal igrzysk olimpijskich to jej życiowy sukces, lecz ona najważniejsze swoje trofeum postanowiła oddać, by ratować życie małego chłopca. Postawę Marii Andrejczyk komentowali kibice z całego świata.
Ola od trzech lat zmaga się z anoreksją. Siły w walce z chorobą dodają jej media społecznościowe, gdzie wspiera inne osoby zmagające się z zaburzeniami odżywiania.
Małżeństwo z Kaszub twierdzi, że z powodu zalewania ich pasieki przez przedsiębiorcę budowlanego, straciło milion pszczół. Druga strona winą za tę sytuację obarcza właścicieli pasieki.
„Pomocy, odwołano nam nocleg!”, „Zostaliśmy oszukani!” - takie dramatyczne wpisy osób, które wybrały urlop w Chorwacji, zaczęły pojawiać się na portalach społecznościowych. Część turystów dojeżdżając na miejsce dowiedziała się, że zarezerwowany przez nich pokój jest już niedostępny.
Metalowe zasieki, wysokie płoty, śmigłowce, uzbrojeni żołnierze, straż graniczna i policjanci. Tak teraz wygląda sytuacja na spokojnej przez lata granicy między Białorusią a Polską. Wszystko zaczęło się wraz z pojawieniem się coraz liczniejszych grup uchodźców. Kim są? Skąd nagle wzięli się na Podlasiu?
Kilkuset pacjentów onkologicznych z Częstochowy i okolic zostało pozbawionych bezpieczeństwa, stabilizacji i perspektyw na przyszłość. Specjalistyczny Szpital Onkologiczny, w którym do tej pory się leczyli, po dwóch latach działalności, przestał istnieć. - Pozbawienie pacjenta onkologicznego jakiejkolwiek pomocy medycznej, to jest eutanazja - mówią oburzeni pacjenci.
20-letnia Oliwia zgłaszała lekarzom duszności, kłopoty z oddychaniem i ból w klatce piersiowej. Kilkukrotnie udzielono jej teleporad, jednak ani razu nie została przyjęta w gabinecie. Kobieta zmarła, miała zapalenie mięśnia sercowego.
- Czeka nas kolejna fala pandemii, a my nie mamy już siły – mówi ratowniczka medyczna, która po 14 latach zdecydowała się odejść z pracy. Takich jak ona jest więcej. Przemęczeni, sfrustrowani, słabo opłacani ratownicy rezygnują z pracy w pogotowiu.
„Olewają ludzi i zostawiają ich samych sobie”, tak o urzędnikach socjalnych mówi pani Edyta w zamieszczonym w sieci nagraniu. Kobieta ma czworo własnych dzieci i zgodziła się przyjąć na chwilę dzieci odebrane jej siostrze. Co z tego wynikło?
Za ich płotem powstał skład opału i przez kilka godzin dziennie muszą słuchać pił tnących drewno. Niestety, mimo że pani Beata i pan Leszek wielokrotnie zgłaszali sprawę urzędnikom i straży miejskiej, problem nie został rozwiązany.
Są miejsca na świecie, gdzie walka z pandemią z góry skazana jest na porażkę. Brakuje tlenu, masek, leków, nie ma szczepionek. Polscy lekarze z organizacji Doctors Africa podejmują jednak próby i chcą pomagać. Pojechali do Tanzanii, gdzie leczą i wspierają jeden ze szpitali, dzięki temu, że są zaszczepieni.
Kompozytor, aranżer, twórca. W branży muzycznej Piotr Rubik działa już od ponad trzydziestu lat. Przyznaje, że uwielbia popularność, bo dała mu komfort pracy i możliwość tworzenia tego, co lubi.
- Razem z paniami nauczycielkami chcemy dzieciom pokazać, że muzyka to wielka radość. Naszym zamysłem było to, żeby stworzyć miejsce z atmosferą, w której można jak ja będąc dzieckiem, zakochać się w muzyce - mówi Piotr Rubik o swoim muzycznym przedszkolu.
Sędzia piłkarski wyrzucił 11-letniego Adama z boiska, bo ten wyszedł na nie w czapce z daszkiem. Chłopak nosi ją w związku z chorobą, której się wstydzi. Po nagłośnieniu sprawy w mediach sędzia pozwał matkę 11-latka do sądu.
Jedyną szansą na powrót do zdrowia dla braci Olafa i Alana Rogowskich był przeszczep serca. Starszemu z nich, Alanowi, kilka miesięcy temu przeczepiono organ i chłopiec mógł wrócić do domu. Jego młodszy brat Olaf musiał dłużej poczekać na dawcę.
Wielu Polaków wybrało w tym roku urlop na Ukrainie. - Jest coraz więcej polskich turystów. Zdarzają się nawet takie weekendy, że brakuje przewodników, którzy mówią po polsku - mówi przewodniczka po Lwowie.
W Niemczech rośnie liczba osób z COVID-19. W poniedziałek odnotowano ponad 2 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym wprowadzane są nowe obostrzenia - z hoteli, siłowni czy restauracji będą mogły korzystać tylko osoby, które przeszły już Covid, są zaszczepione lub posiadają negatywny wynik testu.
Wyglądał jak szkielet, nie mógł sam chodzić. Leżał pod drzewem na dywaniku samochodowym i czekał na śmierć. - Miał ogromne szczęście, że akurat tamtędy przechodziłam - mówi pani Izabela, która znalazła porzuconego psa.
Pyszne domowe ciasto za zaszczepienie się to jedna z zachęt stosowana w mniejszych miejscowościach. Sprawdzaliśmy, jak radzą sobie mobilne punkty działające na Mazowszu.
- Żeby się zaczepić nie musiałam nigdzie jechać i specjalnie się umawiać - mówi jedna z osób, które zaszczepiły się w aptece. W Uwadze! Koronawirus sprawdzaliśmy, jak idzie szczepienie przeciw COVID-19 w aptekach.
Lekarze wciąż odnotowują nowe powikłania związane z przebytym zakażeniem SARS-COV-2. Ostatnio chirurdzy w Białegostoku uratowali pacjenta z rozwarstwieniem aorty. 63-letni mężczyzna trafił do szpitala kilka miesięcy po przechorowaniu COVID-u. U pacjenta konieczne było przeprowadzenie innowacyjnej, drugiej tego typu operacji w Polsce, polegającej na wszczepieniu stentgraftu.