Sąsiedzi pani Izabeli codziennie mierzą się ze smrodem i robactwem na klatce schodowej. Tuż przed świętami wybuchł pożar – zapaliły się śmieci latami gromadzone przez kobietę w mieszkaniu.
Zgodnie z rozporządzaniem, wszystkie lokale gastronomiczne powinny być zamknięte dla gości, a jedzenie w nich przygotowane można wydawać tylko na wynos. Mimo to część restauratorów, w akcie desperacji i ze strachu przed bankructwem, działa dalej.
Jest cenionym autorytetem kulinarnym. I laureatką wielu konkursów piękności. Niegdyś była sekretarzem prasowym premiera. Z kolejnymi wzywaniami radzi sobie po mistrzowsku.
Przyszłe mamy coraz chętniej decydują się rodzić pod okiem położnych we własnym domu. Kobiety nie chcą rodzić w szpitalach, głównie ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z pandemią.
Grożono jej śmiercią, została napadnięta, śledzono ją, niszczono dom i podwórko. Po ośmiu latach sądowej batalii, życiowe piekło Bożeny Wołowicz, miało zakończyć się wraz z uprawomocnieniem wyroku skazującego jej byłych sąsiadów.
Gmina Świeradów-Zdrój chce przetestować wszystkich swoich mieszkańców. Jeszcze przed świętami do każdego domu trafił bezpłatny test na przeciwciała. – Myślę, że im więcej wiemy, tym lepiej dla nas, bo czujemy się bezpieczniej i pewniej – ocenia jedna z mieszkanek gminy.
Lockdown i brak gości, zobowiązania kredytowe, w końcu bankructwo – z takimi problemami mierzy się dziś wielu restauratorów. Mimo wsparcia rodziny oraz przyjaciół, znany wrzesiński restaurator nie poradził sobie z przerastającymi go obciążeniami i popełnił samobójstwo.
Rodzice wcześniaków zostali dopisani do grupy 0, która ma prawo do szczepień w pierwszej kolejności. Dzięki temu ma się skończyć rozdzielanie rodziców od dzieci, które muszą zostać w szpitalach. – Przez obostrzenia nie możemy dotknąć, ani zobaczyć córki. Strasznie tęsknimy – mówi matka wcześniaka.
W ubiegłym roku, nasz reporter - Endy Gęsina-Torres, pojechał do rodziny mieszkającej w Hiszpanii. Podczas podróży przez Europę rozmawiał z naszymi rodakami, którzy mieszkają za granicą. Jak sobie radzą w czasie pandemii?
Długotrwała, przymusowa izolacja spowodowała wzrost przypadków przemocy domowej oraz pozwów rozwodowych. Coraz więcej osób, doświadczających przemocy decyduje się szukać wsparcia.
Blisko 90-letnia pani Alina jest ofiarą przemocy. Koszmar kobiety, co roku zaczyna się na nowo wraz z nadejściem zimy. Wtedy w drzwiach jej mieszkania pojawia się syn.
Doktor Tomasz Rożek jest jednym z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce. Dziennikarz i naukowiec prowadzi m.in. bloga „Nauka. To lubię”, a także kanał na Youtube. I ostatnio opowiada o koronawirusie. - Nigdy wcześniej, w całej mojej działalności, nie tylko internetowej, ale w ogóle dziennikarskiej, nie spotkałem się z takim poziomem emocji jak teraz. Pojawiają się głównie negatywne komentarze, a niektóre wręcz hejterskie. Stwierdzenie, że jestem kupiony przez firmy farmaceutyczne to jest standard i light - mówi.
Pan Ryszard po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala w Gorzowie, gdzie zmarł. Po śmierci 83-latka okazało się, że mężczyzna stracił portfel, a z jego konta zniknęły pieniądze. Jak do tego doszło, skoro na oddział zakaźny nikt nie może wejść?
W tym roku o nartach podczas ferii można zapomnieć. Zamknięte pozostają także lodowiska, kina i teatry. Co młodzi ludzie mają robić w wolnym czasie? Jednym z pomysłów są organizowane w sieci półkolonie.
Ich zachęcające do zdrowego stylu życia filmy oglądają w sieci setki tysięcy osób. Pamela i Mateusz, znani jako Fit Lovers wciąż nie zwalniają tempa i realizują kolejne odważne i szalone pomysły.
„Mamo! Obudź się, wracaj do domu, powiedz coś”, mówiły dzieci nad łóżkiem pogrążonej w śpiączce pani Katarzyny. Droga do wybudzenia była ciężka, ale po wielkich trudach udało się. Kobieta ma nadzieję na rozpoczęcie życia od nowa, choć przed nią jeszcze wiele wyzwań.
Koledzy z branży mówią o nim, aktor starej daty. To za sprawą pracowitości i zaangażowania w każdą rolę. Okazuje się, że aktorstwo to zaledwie jeden z wielu talentów Zbigniewa Zamachowskiego. Artyście towarzyszyliśmy z kamerą tuż przed epidemią koronawirusa.
W przeszłości epidemie nawiedzały Europę co kilka lat. Najczęstszym sposobem na niezarażenie się była ucieczka. Lekarze długo nie mieli odpowiednich środków do walki z globalnymi chorobami. Dopiero w XVIII wieku pojawiła się pierwsza szczepionka i od razu wzbudziła wielkie obawy.
Z wykształcenia germanistka, z zamiłowania aktorka i scenarzystka. Drzwi do wielkiej kariery, otworzyła jej rola w serialu BrzydUla, który po latach właśnie wraca na ekrany.
Rok 2020 doświadczył wiele osób. Część straciła pracę, niektórzy bliskich. Wszyscy mamy nadzieję, że nadchodzący rok będzie lepszy. Czego życzymy sobie na 2021 rok?
Wracamy do historii pani Patrycji, która uciekła z dziećmi od partnera. Mężczyzna miał się znęcać psychicznie nad jej czteroletnim synem. Kobieta od kilku miesięcy jest w ośrodku interwencji kryzysowej. Czas jednak mija, a piętrzą się kolejne problemy. Czy system wystarczająco pomaga ofiarom przemocy?
Lockdown u sąsiadów zza Odry, oraz nasza narodowa kwarantanna całkowicie zamroziła turystykę przygraniczną. Zamiast zysków, są koszty i straty, bo trzeba płacić leasingi, ubezpieczenia i opłaty za parkingi, gdzie stoją autokary.
Prawie połowa Polaków nie chce się szczepić. Wciąż brakuje rzetelnej kampanii informacyjnej o szczepieniach. - Potrzebujemy edukacji. Rozmów naukowców, prowadzonych prostymi słowami. Tak, aby przekaz był dla Polaków zrozumiały – zaznacza ekspert chorób zakaźnych.
"Spalimy cię", "Na takie kanalie, jak ty, czeka stryczek" - takie groźby otrzymał na maila szef Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa, po tym jak postawił podlegającym mu medykom ultimatum w sprawie szczepienia na koronawirusa.
Szansą na wyzdrowienie dla 3-letniego Maciusia jest lek, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. Aby go przyjąć, chłopiec nie może ważyć więcej niż 13,5 kg. Do tej granicy brakuje mu tylko 300 gramów. Trwa dramatyczna walka z czasem.
Jedni przynoszą elektronikę, inni nawet rodzinne pamiątki. Właściciele lombardów przyznają, że w pandemii mają znacznie większy ruch. - Ludzie przynoszą też złote obrączki. A to przecież bardzo prywatna rzecz i ostateczna - słyszymy w lombardzie w Mińsku Mazowieckim.
Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz od lat tworzą zgrany duet na scenie i w życiu. Jak poradzili sobie z zapaścią w świecie kultury i rozrywki? Jakie są ich najbliższe plany?
Andrzej Nejman jest doskonale znany z filmów i seriali, ale ma też zdolności menadżerskie. Kilka lat temu wspólnie z żoną uratował przed upadkiem warszawski Teatr Kwadrat.
Ciągle jest w ruchu, a energią mogłaby obdzielić całe tłumy. Dziś w świątecznych Kulisach Sławy Magda Gessler, najbardziej znana polska restauratorka, gwiazda telewizji i mediów społecznościowych. Jak radziła sobie w tym trudnym roku?
Pomimo że branża gastronomiczna walczy teraz o przetrwanie, wiele restauracji stara się pomagać najbardziej potrzebującym. Magda Gessler wpadła na pomysł, dzięki któremu korzysta i jej biznes, i ludzie w potrzebie.