Sam o sobie mówi, że jest jak oscypek wymieszany z sushi. To nowoczesny góral. Zakopiańczyk, który kocha jazdę na nartach i sport. Ostatnie lata poświęcił muzyce i zespołowi Future Folk.
Branża, która zajmowała się filmowaniem ślubów, od kilku miesięcy pogrążona jest w kryzysie. Operatorzy i montażyści szukają sposobów na przetrwanie. Część zajęła się transmisjami pogrzebów.
Trwają ostatnie dni zimowych ferii, zdecydowanie innych niż dotychczas. Na Podhalu, mimo pandemii, turyści próbowali choć trochę skorzystać z zimowego wypoczynku, a właściciele obiektów, choć trochę zarobić, żeby nie splajtować.
Jak będzie rozwijała się epidemia po rozpoczęciu masowych szczepień? Zdaniem dr. Franciszka Rakowskiego przy obecnym tempie szczepień, o całkowitym zniesieniu obostrzeń będzie można mówić dopiero za około 2 lata. – Ale, jeśli miesięcznie szczepionych będzie 2 miliony osób, to do końca roku obostrzenia można byłoby znieść – spekuluje.
Pan Piotr jest inżynierem i pracuje na politechnice. Jego świat runął w jednej chwili, kiedy do drzwi zapukali funkcjonariusze CBŚP i oświadczyli, że zostaje zatrzymany za przemyt olbrzymich ilości narkotyki z Niemiec. Tak rozpoczęła się trwająca już blisko dwa lata batalia o udowodnienie niewinności.
Kiedy bus, którym jechała pani Oktawia dotarł na granicę angielsko-francuską, studentka została poinformowana, że za 65 funtów bez badania otrzyma MMS z zaświadczeniem o przebytym teście na wirusa.
Żeby wyjechać za granicę lub podjąć pracę w nowym miejscu, często trzeba przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na omijaniu zasad bezpieczeństwa postanowili zarobić oszuści. W internecie pojawiły się oferty sprzedaży negatywnych wyników testów.
Lekarze wciąż szukają skutecznego sposobu na leczenie osób ciężko przechodzących zakażenie COVID-19. W instytucie onkologii w Gliwicach chorych poddano leczeniu, które jest bardzo podobne do tego, którym leczy się pacjentów onkologicznych. Eksperymentalny program radioterapii przynosi zaskakująco dobre efekty.
- Byłem słupem mafii wyłudzającej pieniądze od starszych osób - przyznaje pan Emil. Mężczyzna twierdzi, że został wrobiony i nie wiedział, co naprawdę robi. Jak od środka wygląda mechanizm oszustw „na wnuczka”?
W sieci pojawiły się oferty sprzedaży zaświadczeń o negatywnym wyniku testu na COVID-19. Oszuści podszywają się pod laboratoria diagnostyczne. – Wychodzi brak świadomości epidemiologicznej u naszych rodaków – ostrzegają eksperci.
Sąsiedzi pani Izabeli codziennie mierzą się ze smrodem i robactwem na klatce schodowej. Tuż przed świętami wybuchł pożar – zapaliły się śmieci latami gromadzone przez kobietę w mieszkaniu.
Zgodnie z rozporządzaniem, wszystkie lokale gastronomiczne powinny być zamknięte dla gości, a jedzenie w nich przygotowane można wydawać tylko na wynos. Mimo to część restauratorów, w akcie desperacji i ze strachu przed bankructwem, działa dalej.
Jest cenionym autorytetem kulinarnym. I laureatką wielu konkursów piękności. Niegdyś była sekretarzem prasowym premiera. Z kolejnymi wzywaniami radzi sobie po mistrzowsku.
Przyszłe mamy coraz chętniej decydują się rodzić pod okiem położnych we własnym domu. Kobiety nie chcą rodzić w szpitalach, głównie ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z pandemią.
Grożono jej śmiercią, została napadnięta, śledzono ją, niszczono dom i podwórko. Po ośmiu latach sądowej batalii, życiowe piekło Bożeny Wołowicz, miało zakończyć się wraz z uprawomocnieniem wyroku skazującego jej byłych sąsiadów.
Gmina Świeradów-Zdrój chce przetestować wszystkich swoich mieszkańców. Jeszcze przed świętami do każdego domu trafił bezpłatny test na przeciwciała. – Myślę, że im więcej wiemy, tym lepiej dla nas, bo czujemy się bezpieczniej i pewniej – ocenia jedna z mieszkanek gminy.
Lockdown i brak gości, zobowiązania kredytowe, w końcu bankructwo – z takimi problemami mierzy się dziś wielu restauratorów. Mimo wsparcia rodziny oraz przyjaciół, znany wrzesiński restaurator nie poradził sobie z przerastającymi go obciążeniami i popełnił samobójstwo.
Rodzice wcześniaków zostali dopisani do grupy 0, która ma prawo do szczepień w pierwszej kolejności. Dzięki temu ma się skończyć rozdzielanie rodziców od dzieci, które muszą zostać w szpitalach. – Przez obostrzenia nie możemy dotknąć, ani zobaczyć córki. Strasznie tęsknimy – mówi matka wcześniaka.
W ubiegłym roku, nasz reporter - Endy Gęsina-Torres, pojechał do rodziny mieszkającej w Hiszpanii. Podczas podróży przez Europę rozmawiał z naszymi rodakami, którzy mieszkają za granicą. Jak sobie radzą w czasie pandemii?
Długotrwała, przymusowa izolacja spowodowała wzrost przypadków przemocy domowej oraz pozwów rozwodowych. Coraz więcej osób, doświadczających przemocy decyduje się szukać wsparcia.
Blisko 90-letnia pani Alina jest ofiarą przemocy. Koszmar kobiety, co roku zaczyna się na nowo wraz z nadejściem zimy. Wtedy w drzwiach jej mieszkania pojawia się syn.
Doktor Tomasz Rożek jest jednym z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce. Dziennikarz i naukowiec prowadzi m.in. bloga „Nauka. To lubię”, a także kanał na Youtube. I ostatnio opowiada o koronawirusie. - Nigdy wcześniej, w całej mojej działalności, nie tylko internetowej, ale w ogóle dziennikarskiej, nie spotkałem się z takim poziomem emocji jak teraz. Pojawiają się głównie negatywne komentarze, a niektóre wręcz hejterskie. Stwierdzenie, że jestem kupiony przez firmy farmaceutyczne to jest standard i light - mówi.
Pan Ryszard po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala w Gorzowie, gdzie zmarł. Po śmierci 83-latka okazało się, że mężczyzna stracił portfel, a z jego konta zniknęły pieniądze. Jak do tego doszło, skoro na oddział zakaźny nikt nie może wejść?
W tym roku o nartach podczas ferii można zapomnieć. Zamknięte pozostają także lodowiska, kina i teatry. Co młodzi ludzie mają robić w wolnym czasie? Jednym z pomysłów są organizowane w sieci półkolonie.
Ich zachęcające do zdrowego stylu życia filmy oglądają w sieci setki tysięcy osób. Pamela i Mateusz, znani jako Fit Lovers wciąż nie zwalniają tempa i realizują kolejne odważne i szalone pomysły.
„Mamo! Obudź się, wracaj do domu, powiedz coś”, mówiły dzieci nad łóżkiem pogrążonej w śpiączce pani Katarzyny. Droga do wybudzenia była ciężka, ale po wielkich trudach udało się. Kobieta ma nadzieję na rozpoczęcie życia od nowa, choć przed nią jeszcze wiele wyzwań.
Koledzy z branży mówią o nim, aktor starej daty. To za sprawą pracowitości i zaangażowania w każdą rolę. Okazuje się, że aktorstwo to zaledwie jeden z wielu talentów Zbigniewa Zamachowskiego. Artyście towarzyszyliśmy z kamerą tuż przed epidemią koronawirusa.
W przeszłości epidemie nawiedzały Europę co kilka lat. Najczęstszym sposobem na niezarażenie się była ucieczka. Lekarze długo nie mieli odpowiednich środków do walki z globalnymi chorobami. Dopiero w XVIII wieku pojawiła się pierwsza szczepionka i od razu wzbudziła wielkie obawy.
Z wykształcenia germanistka, z zamiłowania aktorka i scenarzystka. Drzwi do wielkiej kariery, otworzyła jej rola w serialu BrzydUla, który po latach właśnie wraca na ekrany.