Zyski krakowskich firm obsługujących turystów zmalały o ponad 90 proc. - Mówimy o zapaści jakiej Kraków, przynajmniej nowożytny, patrząc wstecz do 1990 roku, nie przeżywał – uważa Paweł Mierniczak z Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
Przepustką do show-biznesu był dla niej tytuł Miss Polonia 2012. Dzisiaj, Paulinę Krupińską-Karpiel, znaną modelkę i prezenterkę telewizyjną możemy oglądać w Dzień Dobry TVN. Jak godzi pracę zawodową w Warszawie i życie rodzinne na Podhalu?
Z dachu leje się woda, ściany są dziurawe, nie ma toalety – w takich warunkach mieszka schorowany, z trudem poruszający się, pan Andrzej. - Kiedy pierwszy raz zobaczyłam ten dom, byłam w szoku, nie wiedziałam, że ludzie mogą tak mieszkać – przyznaje wolontariuszka, która pomaga mężczyźnie.
Organizatorzy sprostali wyzwaniu, dostosowali imprezę do reżimów sanitarnych i w zupełnie nowych, innowacyjnych warunkach zorganizowali 13. edycję światowego święta kina niezależnego – Festiwalu Mastercard Off Camera.
Drastyczny wzrost zakażeń, około 4 tys. przypadków dziennie, spowodował ponowny lockdown w Izraelu. Przez co najmniej trzy tygodnie, większość Izraelczyków będzie mogła poruszać się jedynie w promieniu 500 metrów od swoich domów.
24-letni Eryk J., został prawomocnie skazany na dożywocie. Mężczyzna dwa lata temu wszedł do domu swojej ciężarnej byłej partnerki i zaatakował ją i jej rodzinę. Rodzice młodej kobiety zginęli na miejscu, dziecko zmarło po paru miesiącach. Obrońcy mężczyzny próbowali tłumaczyć jego zachowanie uzależnieniem od gier komputerowych.
45-letni pan Grzegorz jest pierwszym w Polsce i ósmym na świecie pacjentem, któremu udało się przeszczepić płuca po zakażeniu koronawirusem. Organizm mężczyzny mocno walczył o życie. Pomogli lekarze i miłość do żony, 2–letniego synka i wyczekiwanej córeczki, która wkrótce ma przyjść na świat.
- Karetki w Polsce nie są jeszcze przystosowane, żeby przewozić pacjentów z ECMO. Dodatkowo pacjent był podłączony do respiratora, który pomaga mu oddychać i do monitora, który śledzi pracę jego serca. Do tej pory pacjentom w tak poważnym stanie nie przeszczepiano płuc. To zupełnie nadzwyczajne, że koledzy z Zabrza podjęli się tego zabiegu - mówi dr Konstanty Szułdrzyński anestezjolog, internista, kierownik Centrum Terapii Pozaustrojowych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Kamil i Martyna w sierpniu przeszli zakażenie koronawirusem. Po chorobie i izolacji, para chciała nadrobić stracony czas i poleciała na Kretę. Na lotnisku sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót.
- Bardzo ważne jest to, żebyśmy byli świadomi i wyrażali zgodę na wykorzystanie naszych organów w przypadku śmierci. To może uratować komuś życie - mowi wzruszona pani Dorota, żona pierwszego pacjenta, któremu przeszczep płuc uratował życie po ciężkiej chorobie spowodowanej COVID-19.
- Zgodziłem się na ten film i myślę, że się udał. Wciska w fotel – ocenia Tomasz Komenda. Od piątku film o Komendzie będzie można zobaczyć w kinie. Obraz promuje piosenka, specjalnie napisana przez Kazika Staszewskiego.
Służba zdrowia przygotowuje się na jesienną falę zachorowań. Szpital Uniwersytecki w Krakowie z jednoimiennego zamienił się w szpital wielospecjalistyczny dla pacjentów z COVID-19. To jedna z dziewięciu tego typu placówek w kraju.
Pani Iwona nie może dostać się do wybudowanego przed laty domu. Akt notarialny miał jej gwarantować prawo przejazdu, ale do dzisiaj nie udało się dojść do porozumienia. - Nie wierzę w sprawiedliwość. Przecież to była tak oczywista sprawa. Skąd w ludziach tyle złośliwości? – dziwi się kobieta.
Izrael jako pierwsze państwo na świecie wprowadza ponowny lockdown. Ograniczenia i zakazy wróciły już Wielkiej Brytanii. Światowa Organizacja Zdrowia wczoraj informowała o największym dziennym przyroście zakażeń.
Wiele wskazuje na to, że wraz ze sprzedażą domu, zakończył się wieloletni życiowy dramat Bożeny Wołowicz. Korzystając z okazji, pani Bożena chciała podziękować wszystkim, którzy wspierali ją w tym wyjątkowo trudnym czasie. Te podziękowania są również dla WAS, drodzy widzowie.
Wiele wskazuje na to, że wraz ze sprzedażą domu, zakończył się wieloletni życiowy dramat Bożeny Wołowicz. Korzystając z okazji, pani Bożena chciała podziękować wszystkim, którzy wspierali ją w tym wyjątkowo trudnym czasie. Te podziękowania są również dla WAS, drodzy widzowie.
To był horror, który wydawał się nie mieć końca. Groźby, straszenie śmiercią, śledzenie, siłowe zatrzymania, ubliżanie i fałszywe pomówienia – tego doświadczyła od najbliższych sąsiadów. Po ponad siedmiu latach walki, pani Bożena Wołowicz sprzedała dom i zaczyna nowe życie.
Szkoły zobowiązane zostały do utworzenia izolatoriów. To specjalne wydzielone pomieszczenie, w którym mają przebywać uczniowie podejrzani o zarażenie koronawirusem do czasu odebrania ich przez rodziców. Zwykle to niewielkie sale, ale zdarzają się wyjątki. - Widok izolatki przelał czarę goryczy. Wydaje mi się, że w takim miejscu nikt nie chciałby być umieszczony - mówi matka dziecka, które trafiło do małej toalety.
Architekt, projektant wnętrz oraz gwiazda programów poświęconych remontom i aranżacji wnętrz. Prywatnie pasjonat motocykli i entuzjasta treningów siłowych, który doskonale odnajduje się bardzo intensywnym, pełnym obowiązków trybie życia.
Od śmierci Violetty Villas mija już blisko dziewięć lat. O artystce nie zapominają fani i mieszkańcy Lewina Kłodzkiego. W miasteczku powstała izba pamięci poświęcona twórczości i życiu jednej z największych polskich gwiazd.
U prawie połowy pracowników dyspozytorni pogotowia ratunkowego we Wrocławiu wykryto koronawirusa. Do prokuratury dotarł mail z zawiadomieniem, o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrekcję pogotowia. Część pracowników zarzuca jej zaniedbania, które miały doprowadzić do masowego zakażenia.
Jeszcze niedawno Barcelona była jednym z najbardziej tętniących życiem miast w Europie. Teraz się to zmieniło. - Brakuje mi energii tego miasta. Atmosfera jest raczej ponura i przygnębiająca. Ludzie się po prostu boją. Przyszły trudne czasy - mówi Polka mieszkająca w stolicy Katalonii.
Już ponad pół roku minęło od zdiagnozowania pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Od tego czasu chorobę przeszło kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Część ozdrowieńców wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi.
Uczniowie jednego z warszawskich liceów nie zdążyli się jeszcze nacieszyć z powrotu do szkoły, a już trafili na kwarantannę. To za sprawą wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów.
Sąsiedzi się od nich odwrócili, nikt nie zaproponował im pomocy. Rodzina byłego ministranta, który oskarżał księdza o molestowanie seksualne dziś już nie ma wątpliwości, że Tomasz został skrzywdzony, choć początkowo nie wierzyła w jego słowa.
Początek roku szkolnego to czas wyboru ubezpieczeń szkolnych. Tylko nieliczne zawierają ochronę przed COVID-19. - Nie ma na runku jasnej, prostej i przejrzystej oferty dla klienta – przyznaje Andrzej Kiciński, Rzecznik Finansowy.
Zatrzymanie mężczyzny, który chciał przewieźć hulajnogę w autobusie, jest jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń w ostatnich dniach. Policja, broniąc się przed zarzutami o brutalność, opublikowała zapis z monitoringu, pokazujący jak zachowywał się mężczyzna przed przyjazdem funkcjonariuszy.
Pandemia wymusiła na dzieciach wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerami, telefonami i tabletami. Wyrobione nawyki nie łatwo będzie teraz zmienić. A specjaliści ostrzegają – 75 proc. sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, ale tylko 9 proc. potrafi dobrze zasznurować buty.
Krzyczała z bólu, nie miała siły iść, ale po konsultacji lekarskiej odesłano ją do domu. 35-letnia Agnieszka Szczepaniak zmarła następnego dnia, osierociła troje dzieci.
Część osób skarżyła się, że testy na obecność koronawirusa, za każdym razem dawały inne wyniki, przez co kwarantanna wydłużała się o kilka tygodni. Teraz, dzięki nowym przepisom takie sytuacje nie powinny mieć już miejsca.