Dwie sprzeczne informacje na temat rodzaju przyjętej szczepionki i dwie rozbieżne daty podania drugiej dawki. Rodzina jednego z mieszkańców Krakowa nie była pewna, jakiej firmy szczepionkę ostatecznie mu podano. Pomyłka pomyłką, ale czy przyjęcie szczepionki innego producenta w drugiej dawce ma znaczenie?
Trzeba było zapłacić 120 zł i można było dostać zwolnienie. - Zróbmy sobie jakieś zaburzenia żołądkowe. Dobra? – zasugerował lekarz naszemu dziennikarzowi, który powiedział, że chce zrobić remont w mieszkaniu.
Po pojawieniu się pandemii rozpoczęli błyskawiczne przygotowania. W kilka miesięcy zbudowali nowy, modułowy budynek szpitala. Dziś dyrektor placówki w Bolesławcu szczyci się świetnymi statystykami wyzdrowień.
Jeden z wrocławskich lekarzy kosztami szczepień obciążył pacjentów, ponieważ, jak twierdzi, Narodowy Fundusz Zdrowia mu nie zapłacił. Fundusz tłumaczy, że medyk źle wypełnił dokumentację, a szczepienia są zawsze darmowe.
Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?
Policja interweniuje w otwartych mimo obostrzeń restauracjach. - Pod nasz lokal podjechało parę radiowozów. Potraktowano nas jakbyśmy byli przestępcami, jakby ktoś handlował bronią czy narkotykami - mówi współwłaścicielka jednej z łódzkich restauracji. I dodaje, że w środku było sześć osób.
Izabela Kuna jest jedną z najbardziej pracowitych polskich aktorek. Zobaczyć ją można w komediach romantycznych, serialach i poważnych dramatach. Ostatnio zagrała w produkcji Player Original „Nieobecni”.
Od kilku miesięcy mieszkańcy podwrocławskiej Sobótki boją się korzystać z wody płynącej z kranów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości żołądkowe i problemy skórne.
Mieszkańcy wsi Stróżówka zostali odcięci od świata przez szlaban, który na jedynej drodze dojazdowej do posesji, postawił ich sąsiad. Wśród nich są także starsze, schorowane osoby.
Wielu starszych i schorowanych ludzi nie może samodzielnie dotrzeć na szczepienie przeciwko COVID-19. Takim osobom pomagają m.in. strażacy, którzy przewożą pacjentów do punktów szczepień. By umówić transport, trzeba zadzwonić do gminy.
Liczyli, że zostaną zaszczepieni priorytetowo, ale okazało się nie ma ich w rozporządzeniu. Chodzi o 3 mln Polek i Polaków, którzy zmagają się z cukrzycą i choroba stanowi dla nich potężne ryzyko. - 1/3 śmierci na COVID-19 dotyczy osób z cukrzycą – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.
42-letni mężczyzna pobił metalową rurką dwóch chłopców - własnego 13-letniego syna i jego 9-letniego kolegę. Młodszy z chłopców zmarł. Kilka tygodni wcześniej sprawca pobił swoją partnerkę, ale policji nie udało się go zatrzymać.
Już w poniedziałek dzieci wracają do przedszkoli. Jednym z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa są specjalne szafy dezynfekujące, w których czyszczone będą zabawki.
Niepełnosprawny Kacper, wyrzucony z domu po osiągnięciu pełnoletności, trafił na ulicę, spał na klatkach schodowych. Dziś, dzięki pomocy wolontariuszy, ma szansę na nowe, godne życie. Czy ją wykorzysta?
Przez ostatni rok podstawową formą kontaktu z lekarzem były teleporady. To ma się zmienić. - Pacjenci, zwłaszcza seniorzy, mogą przychodzić do przychodni osobiście – słyszymy w przychodni
Kiedy skończył 18 lat matka kazała mu się wyprowadzić z domu. Niepełnosprawny, pozbawiony wsparcia rodziny, Kacper nie potrafi poradzić sobie w dorosłym życiu. Śpi na klatkach schodowych.
Do krakowskiego szpitala im. Żeromskiego dotarło ponad 1800 rozmrożonych szczepionek przeciwko COVID-19. Na ich wykorzystanie było zaledwie kilka dni. Trzeba było błyskawicznie zorganizować chętnych na szczepienie.
Co zrobić, by jak najszybciej się zaszczepić? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, informacje o punktach, gdzie na koniec dnia pojawia się szansa na "wolne" szczepionki, rozchodzą się błyskawicznie pocztą pantoflową.
Bez świeżego powietrza i dziennego światła, wiecznie przygarbieni na 15 metrach użytkowych poddasza, tak żyje pięcioosobowa rodzina z Aleksandrowa Łódzkiego.
Jeszcze ponad rok temu wiedli normalne życie. Dzisiaj tracą pracę, dach nad głową, w końcu nie mają, co jeść. Problem biedy spowodowanej pandemią jest coraz poważniejszy. Wiele osób chce pracować, ale z powodu lockdownu w nie może znaleźć zatrudnienia.
Z powodu pandemii wiele turystycznych miast na świecie wygląda jakby całkowicie opustoszały. W „miasto duchów” zamienił się m.in. Benidorm, mekka brytyjskich turystów na hiszpańskim wybrzeżu. Przed pandemią ulice i plaże były pełne wypoczywających, dziś miejscowość świeci pustkami.
2-letnia Magda, jej 6-letni brat Antek oraz ich rodzice trafili do szpitala po zarażeniu koronawirusem. Z powodu ciężkiego przebiegu choroby, dzieci zostały oddzielone od rodziców i pozostały na oddziale same. Z pomocą rodzicom i personelowi przyszli wolontariusze.
W sieci krąży nagranie z Tarnowa, na którym straż miejska obezwładnia mężczyznę. Chwilę wcześniej zatrzymany zdjął maseczkę, aby zjeść hot-doga. Reakcja funkcjonariuszy wzbudziła duże kontrowersje. Strażnicy twierdzą, że powód zatrzymania był inny.
Czy doktor W. przez wiele lat działał jak diler narkotykowy? Czy nikt nie zauważył dziesiątek wypisywanych przez niego podejrzanych recept? W Uwadze! wracamy do dziennikarskiego śledztwa, które rozpoczęliśmy po śmierci 24-letniego Marcelego z Poznania.
Szczepienia w najbliższych tygodniach mają przyspieszyć w całym kraju. Już teraz imponującym wynikiem może pochwalić się 110-tysięczy Wałbrzych, gdzie do dzisiaj zaszczepiono blisko 60 tys. osób. Tylko wczoraj szczepionkę podano tam 1528 osobom.
Odór stęchlizny i woń gnijącego jedzenia to zapach, który od ponad kilkunastu lat towarzyszy mieszkańcom jednego z bloków na Śląsku. 50-metrowe mieszkanie pani Karoliny jest szczelnie wypełnione przedmiotami.
Nie tylko szkoły, ale także przedszkola działają w trybie online. I choć zdalna opieka nad przedszkolakami może wydawać się absurdalna, to część rodziców i dzieci uważa, że lepsze to niż nic.