Pani Elżbieta została pobita przez męża w Wielką Sobotę. Lekarzom nie udało się uratować jej życia. Z relacji córki ofiary wynika, że Henryk W. nękał kobietę od bardzo dawna, ale ta nie była w stanie, w porę zakończyć tej toksycznej relacji.
- Strach przed koronawirusem przenosi się na dzieci. Są spięte, nadpobudliwe - mówi psycholog z Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego i zachęca do udziału w akcji "Dzieci mają wychodne".
Zaczynał od hip-hopu. Potem pisał teksty dla największych gwiazd sceny popowej, tworząc hit za hitem. Obecnie równie mocno co w nowe projekty, angażuje się w życie rodzinne. W Kulisach Sławy Marcin Piotrowski, znany jako Liber.
Szacuje się, że przez zanieczyszczone powietrze rocznie w Polsce umiera ponad 40 tys. osób. Trujemy się używając tzw. kopciuchów, czyli starych pieców węglowych. By poprawić sytuację, rząd uruchomił program „Czyste Powietrze”. Niestety wciąż mało kto o nim słyszał. Ci, którzy skorzystali, mówią o proceduralnej drodze przez mękę.
Wpłaty z 1 proc. dla rodziny Oczkowskich, która wychowuje chore i niepełnosprawne dzieci, pozwalają na leczenie i rehabilitacje. W zeszłym roku, z powodu zmian w przepisach, stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wierzą, że tym razem będzie inaczej.
W czasie pandemii wiele osób zdecydowało się zadbać o zdrowie fizyczne. Trend ten widać w sklepach rowerowych. Sprzedawcy i klienci narzekają na braki w zaopatrzeniu.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który wszedł w życie na początku tego roku, spowodował brak możliwości dokonania aborcji, z powodu nieodwracalnych i śmiertelnych wad płodu. Co stało się z kobietami, które tuż przed wyrokiem planowały terminację ciąży?
Dwie sprzeczne informacje na temat rodzaju przyjętej szczepionki i dwie rozbieżne daty podania drugiej dawki. Rodzina jednego z mieszkańców Krakowa nie była pewna, jakiej firmy szczepionkę ostatecznie mu podano. Pomyłka pomyłką, ale czy przyjęcie szczepionki innego producenta w drugiej dawce ma znaczenie?
Trzeba było zapłacić 120 zł i można było dostać zwolnienie. - Zróbmy sobie jakieś zaburzenia żołądkowe. Dobra? – zasugerował lekarz naszemu dziennikarzowi, który powiedział, że chce zrobić remont w mieszkaniu.
Wielu z nas zyskuje odporność już po pierwszym pokonaniu wirusa, jednak zdarzają się też tacy, którzy z koronawirusem musieli walczyć kilkukrotnie.
Po pojawieniu się pandemii rozpoczęli błyskawiczne przygotowania. W kilka miesięcy zbudowali nowy, modułowy budynek szpitala. Dziś dyrektor placówki w Bolesławcu szczyci się świetnymi statystykami wyzdrowień.
Jeden z wrocławskich lekarzy kosztami szczepień obciążył pacjentów, ponieważ, jak twierdzi, Narodowy Fundusz Zdrowia mu nie zapłacił. Fundusz tłumaczy, że medyk źle wypełnił dokumentację, a szczepienia są zawsze darmowe.
Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?
Policja interweniuje w otwartych mimo obostrzeń restauracjach. - Pod nasz lokal podjechało parę radiowozów. Potraktowano nas jakbyśmy byli przestępcami, jakby ktoś handlował bronią czy narkotykami - mówi współwłaścicielka jednej z łódzkich restauracji. I dodaje, że w środku było sześć osób.
Izabela Kuna jest jedną z najbardziej pracowitych polskich aktorek. Zobaczyć ją można w komediach romantycznych, serialach i poważnych dramatach. Ostatnio zagrała w produkcji Player Original „Nieobecni”.
Od kilku miesięcy mieszkańcy podwrocławskiej Sobótki boją się korzystać z wody płynącej z kranów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości żołądkowe i problemy skórne.
Mieszkańcy wsi Stróżówka zostali odcięci od świata przez szlaban, który na jedynej drodze dojazdowej do posesji, postawił ich sąsiad. Wśród nich są także starsze, schorowane osoby.
Wielu starszych i schorowanych ludzi nie może samodzielnie dotrzeć na szczepienie przeciwko COVID-19. Takim osobom pomagają m.in. strażacy, którzy przewożą pacjentów do punktów szczepień. By umówić transport, trzeba zadzwonić do gminy.
Liczyli, że zostaną zaszczepieni priorytetowo, ale okazało się nie ma ich w rozporządzeniu. Chodzi o 3 mln Polek i Polaków, którzy zmagają się z cukrzycą i choroba stanowi dla nich potężne ryzyko. - 1/3 śmierci na COVID-19 dotyczy osób z cukrzycą – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.
42-letni mężczyzna pobił metalową rurką dwóch chłopców - własnego 13-letniego syna i jego 9-letniego kolegę. Młodszy z chłopców zmarł. Kilka tygodni wcześniej sprawca pobił swoją partnerkę, ale policji nie udało się go zatrzymać.
Już w poniedziałek dzieci wracają do przedszkoli. Jednym z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa są specjalne szafy dezynfekujące, w których czyszczone będą zabawki.
Niepełnosprawny Kacper, wyrzucony z domu po osiągnięciu pełnoletności, trafił na ulicę, spał na klatkach schodowych. Dziś, dzięki pomocy wolontariuszy, ma szansę na nowe, godne życie. Czy ją wykorzysta?
Przez ostatni rok podstawową formą kontaktu z lekarzem były teleporady. To ma się zmienić. - Pacjenci, zwłaszcza seniorzy, mogą przychodzić do przychodni osobiście – słyszymy w przychodni
Kiedy skończył 18 lat matka kazała mu się wyprowadzić z domu. Niepełnosprawny, pozbawiony wsparcia rodziny, Kacper nie potrafi poradzić sobie w dorosłym życiu. Śpi na klatkach schodowych.
W pandemii okazało się, że kursy online skutecznie przygotowują do teoretycznych egzaminów na prawo jazdy. Zdawalność wzrosła nawet o 30 proc.
Do krakowskiego szpitala im. Żeromskiego dotarło ponad 1800 rozmrożonych szczepionek przeciwko COVID-19. Na ich wykorzystanie było zaledwie kilka dni. Trzeba było błyskawicznie zorganizować chętnych na szczepienie.
Co zrobić, by jak najszybciej się zaszczepić? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, informacje o punktach, gdzie na koniec dnia pojawia się szansa na "wolne" szczepionki, rozchodzą się błyskawicznie pocztą pantoflową.
Zdobywca Telekamery w kategorii „Najlepszy prezenter pogody”, zielonogórzanin, miłośnik podróży i tańca. W Kulisach Sławy Bartosz Jędrzejak!
Bez świeżego powietrza i dziennego światła, wiecznie przygarbieni na 15 metrach użytkowych poddasza, tak żyje pięcioosobowa rodzina z Aleksandrowa Łódzkiego.
Jeszcze ponad rok temu wiedli normalne życie. Dzisiaj tracą pracę, dach nad głową, w końcu nie mają, co jeść. Problem biedy spowodowanej pandemią jest coraz poważniejszy. Wiele osób chce pracować, ale z powodu lockdownu w nie może znaleźć zatrudnienia.