Urodził się w Gułagu, podczas wojny stracił niemal wszystkich krewnych. Samotnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Zaczynał jako ślusarz w fabryce, by po latach wspiąć się na sam szczyt w bankowości. W dzisiejszych Kulisach Sławy Józef Wancer, wybitny bankowiec i autorytet.
Przez ponad 20 lat była polonistką. Z powodu wrodzonej wady wzroku musiała pokonać w życiu wiele przeszkód. Gdy prawie przestała widzieć, zwróciła się do ZUS-u o przyznanie renty, ale odeszła z kwitkiem. Pani Izabela musi teraz żyć za 215 zł.
Tegoroczny zorganizowany został w formie hybrydowej. Dzięki temu uczestniczyć w nim mogą nie tylko goście w Krakowie, ale też widzowie w całej Polsce.
Częstochowski szpital onkologiczny, w którym leczyło się czterystu pacjentów, przestał istnieć. Część chorych dowiedziała się o tym z dnia na dzień, z internetu. - Pozbawienie pacjenta onkologicznego jakiejkolwiek pomocy medycznej, to jest eutanazja – nie kryją oburzenia chorzy.
Wielu mieszkańców nie może pracować, bo utrzymywało się z turystyki, na ulicach zrobiło się pusto. Tym razem powodem jest nie pandemia, a wprowadzony wzdłuż pasa granicznego z Białorusią – stan wyjątkowy. Jaka atmosfera panuje teraz na pograniczu?
Trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. W samym tylko Białymstoku, wypowiedzenia złożyło aż 141 osoby. - Nie może być tak, że ratownik pracuje 300-400 godzin miesięcznie – mówią protestujący.
Jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Nie tylko gra w filmach, ale też produkuje własne spektakle, śpiewa, pisze książki i gotuje. Do swojego domu zaprosiła nas Sonia Bohosiewicz.
Pożar zabytkowym familoku w Czerwionce-Leszczynach pojawił się nagle, przerażeni mieszkańcy uciekali z mieszkań w samej bieliźnie, z dziećmi na rękach. Po chwili okazało się, że płonie następny budynek. Kilkanaście rodzin straciło cały swój majątek. Jak doszło do tragedii?
Dom pani Marii i jej syna został zniszczony przez powódź. Dzięki ofiarności internautów i pomocy sąsiadów szybko miał powstać nowy. Od zamknięcia zbiórki minął prawie rok, a po nowym lokum ani śladu.
Pani Katarzyna wykupiła ubezpieczenie na życie i chciała, by po jej śmierci całość odszkodowania trafiła w ręce jej jedynego syna. Okazało się, że ubezpieczyciel odmówił wypłaty pieniędzy, bo uznał, że umowa – choć podpisana, a składki odprowadzane – jest nieważna.
Zachęcamy Państwa do wsparcia ważnej inicjatywy. Fundacja TVN planuje wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbudować wyjątkowo potrzebne w Polsce miejsce - nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży.
Był w szoku, kiedy zobaczył pobitą matkę. Zorganizował jej transport do szpitala. Później, z dwójką znajomych, pojechał na działkę, gdzie przebywał jej partner. Skończyło się tragicznie. Aresztowane zostały trzy młode osoby.
Od początku pandemii przyjęto już ponad 7500 skarg na teleporady, wynika z danych biura Rzecznika Praw Pacjenta!
Miała 2,5 roku, kiedy została brutalnie pobita. 17-letnia dziś Monika porusza się na wózku i ma problemy związane z uszkodzeniem mózgu. Po osiągnieciu pełnoletności dziewczyna miała trafić do domu pomocy społecznej. Nie stało się tak, bo na swojej drodze spotkała osoby, które postanowiły zmienić jej życie.
- Inwestor patrzy na nas jak na małe mróweczki, które ma na swojej drodze do rozdeptania – mówią mieszkańcy Skawiny, którzy protestują przeciwko budowie gazociągu przez ich działki.
Opowiedzieć pandemię, na dodatek w trakcie jej trwania – to wielkie wyzwanie. Podjęli się go twórcy wystawy „Współistnienie” o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa.
To jeden z tematów dzisiejszego wydania Uwagi! Koronawirus. Wydania wyjątkowego, bo ostatniego, które zaplanowaliśmy. Dziękujemy ekspertom, których gościliśmy w busie i wszystkim widzom! Zachęcamy do oglądania głównego wydania Uwagi! od poniedziałku do piątku o 19:55 i w weekendy o 19:45.
Srebrny medal igrzysk olimpijskich to jej życiowy sukces, lecz ona najważniejsze swoje trofeum postanowiła oddać, by ratować życie małego chłopca. Postawę Marii Andrejczyk komentowali kibice z całego świata.
Ola od trzech lat zmaga się z anoreksją. Siły w walce z chorobą dodają jej media społecznościowe, gdzie wspiera inne osoby zmagające się z zaburzeniami odżywiania.
Małżeństwo z Kaszub twierdzi, że z powodu zalewania ich pasieki przez przedsiębiorcę budowlanego, straciło milion pszczół. Druga strona winą za tę sytuację obarcza właścicieli pasieki.
„Pomocy, odwołano nam nocleg!”, „Zostaliśmy oszukani!” - takie dramatyczne wpisy osób, które wybrały urlop w Chorwacji, zaczęły pojawiać się na portalach społecznościowych. Część turystów dojeżdżając na miejsce dowiedziała się, że zarezerwowany przez nich pokój jest już niedostępny.
Metalowe zasieki, wysokie płoty, śmigłowce, uzbrojeni żołnierze, straż graniczna i policjanci. Tak teraz wygląda sytuacja na spokojnej przez lata granicy między Białorusią a Polską. Wszystko zaczęło się wraz z pojawieniem się coraz liczniejszych grup uchodźców. Kim są? Skąd nagle wzięli się na Podlasiu?
Kilkuset pacjentów onkologicznych z Częstochowy i okolic zostało pozbawionych bezpieczeństwa, stabilizacji i perspektyw na przyszłość. Specjalistyczny Szpital Onkologiczny, w którym do tej pory się leczyli, po dwóch latach działalności, przestał istnieć. - Pozbawienie pacjenta onkologicznego jakiejkolwiek pomocy medycznej, to jest eutanazja - mówią oburzeni pacjenci.
20-letnia Oliwia zgłaszała lekarzom duszności, kłopoty z oddychaniem i ból w klatce piersiowej. Kilkukrotnie udzielono jej teleporad, jednak ani razu nie została przyjęta w gabinecie. Kobieta zmarła, miała zapalenie mięśnia sercowego.
- Czeka nas kolejna fala pandemii, a my nie mamy już siły – mówi ratowniczka medyczna, która po 14 latach zdecydowała się odejść z pracy. Takich jak ona jest więcej. Przemęczeni, sfrustrowani, słabo opłacani ratownicy rezygnują z pracy w pogotowiu.
„Olewają ludzi i zostawiają ich samych sobie”, tak o urzędnikach socjalnych mówi pani Edyta w zamieszczonym w sieci nagraniu. Kobieta ma czworo własnych dzieci i zgodziła się przyjąć na chwilę dzieci odebrane jej siostrze. Co z tego wynikło?
1 września dzieci wracają do szkół. I nie będzie to nauka zdalna. Jak wyglądają przygotowania i co może czekać uczniów w tym roku?
Za ich płotem powstał skład opału i przez kilka godzin dziennie muszą słuchać pił tnących drewno. Niestety, mimo że pani Beata i pan Leszek wielokrotnie zgłaszali sprawę urzędnikom i straży miejskiej, problem nie został rozwiązany.
Są miejsca na świecie, gdzie walka z pandemią z góry skazana jest na porażkę. Brakuje tlenu, masek, leków, nie ma szczepionek. Polscy lekarze z organizacji Doctors Africa podejmują jednak próby i chcą pomagać. Pojechali do Tanzanii, gdzie leczą i wspierają jeden ze szpitali, dzięki temu, że są zaszczepieni.
Kompozytor, aranżer, twórca. W branży muzycznej Piotr Rubik działa już od ponad trzydziestu lat. Przyznaje, że uwielbia popularność, bo dała mu komfort pracy i możliwość tworzenia tego, co lubi.
- Razem z paniami nauczycielkami chcemy dzieciom pokazać, że muzyka to wielka radość. Naszym zamysłem było to, żeby stworzyć miejsce z atmosferą, w której można jak ja będąc dzieckiem, zakochać się w muzyce - mówi Piotr Rubik o swoim muzycznym przedszkolu.