Trwają poszukiwania 14-letniej Alicji. „Straciłam córkę, zmanipulował ją”

TVN UWAGA! 352532
Alicja zaginęła w połowie października. Matka nastolatki jest pewna, że córka uciekła ze starszym od siebie, 33-letnim, Dawidem R. Mężczyzna miał wcześniej orzeczony zakaz zbliżania się do 14-latki. Jest również oskarżony o jej wykorzystanie seksualne.

„On może być niebezpieczny”

Alicja to niepełnosprawna intelektualnie dziewczynka z autyzmem.

- Znam ją i wiem, że ona szuka kontaktu ze starszymi mężczyznami. To są zaburzenia. Ala jest podatna na sugestie, można nią manipulować, wmawiać różne rzeczy – podkreśla Rafał Iwański, znajomy rodziny, terapeuta osób niepełnosprawnych.

Zdaniem matki, Alicja uciekła lub została uprowadzona przez Dawida R., który był ich sąsiadem. 33-latek na początku tego roku wyszedł z więzienia i zaczął się interesować nastolatką. Spotykał się z nią, mimo sprzeciwu matki.

- Dopóki nie zaczęła się spotykać z tym facetem, wszystko było w porządku. Chodziła do szkoły, normalnie funkcjonowała. Kiedy tylko zobaczyłam nagranie, na którym się całują i zorientowałam, że coś ich łączy, od razu poszłam na policję. To było w marcu – opowiada Aleksandra Dłużniak, matka Alicji.

Dziewczynka miała wtedy 13 lat. Nagranie, na którym widać jak 33-latek całuje, obejmuje i przytrzymuje dziewczynkę, zrobiła starsza siostra Alicji.

- On może stosować wobec niej przemoc. Jest niebezpieczny. Bardzo martwię się o siostrę – mówi Sandra, siostra Alicji.

- Zabraniałam jej spotykać się z nim, ale uciekała. Zamiast do szkoły, chodziła tam. Miała do mnie pretensje, że zakazuję jej się z nim spotykać. Nie raz krzyczała do mnie, że mam jej dać spokój, że ona kocha Dawida i chce z nim być – dodaje matka 14-latki.

Poszukiwania

Alicja pochodzi z rozbitej rodziny, wychowywała ją matka. Kobieta przyznaje, że odkąd córka poznała Dawida, nie mogła sobie z nią poradzić. Ala często uciekała z domu, kobieta prosiła o pomoc policję.

- Ona zapewne nie wie, jak bardzo to przeżywam teraz. Tak jest przez niego manipulowana. To on ją do wszystkiego namówił – wyznaje matka 14-latki.

Wielokrotne interwencje zakończyły się dla Dawida zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do Alicji na odległość mniejszą niż 50 metrów. To także nie przynosiło skutków.

- Chcę, żeby Alicja wróciła do domu cała i zdrowa. Chcę jej przekazać, że wszyscy na nią czekamy. Alicja, masz dopiero 14 lat. Bardzo proszę, wróć do domu – dodaje pani Aleksandra.

Od kilkunastu dni kobieta nie wie, co się dzieje z córką. Czy coś na temat zniknięcia nastolatki wie matka Dawida R.? - Nie obchodzi mnie, co robi mój syn. Ma swoje lata, jest samodzielny – ucina krótko kobieta.

Dawid R., m.in. za kradzieże, rozboje i groźby wobec funkcjonariusza, przesiedział w więzieniu co najmniej cztery lata. We wrześniu tego roku został oskarżony przez prokuraturę o wykorzystywanie seksualne nieletniej Alicji.

- Na pewno doszło między nimi do zbliżenia. Byłam z córką u ginekologa, który potwierdził to badaniem – zaznacza matka 14-latki.

Policja do tej pory nie wierzy, że mogli uciec razem.

- Policjanci sprawdzają, czy małoletnia faktycznie uciekła z osobą dorosłą. Na teraz nie mamy przesłanek, które świadczyłyby o tym, że jest jakiekolwiek zagrożenie życia i zdrowia nieletniej – komentuje asp. Anna Oczkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Jeśli ktokolwiek widział Alicję, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bytomiu.

- Straciłam córkę. Zmanipulował ją. Bardzo źle to znoszę, chcę, żeby wróciła cała i zdrowa – kończy pani Aleksandra.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zjada je codziennie 5 mln Polaków. Co naprawdę jest w kebabach?

Zjada je codziennie 5 mln Polaków. Co naprawdę jest w kebabach?

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i urywał lalce głowę. „Coś strasznego, jak z horroru”

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i urywał lalce głowę. „Coś strasznego, jak z horroru”

Nadchodzą podwyżki cen energii. Na czym możemy zaoszczędzić?

Nadchodzą podwyżki cen energii. Na czym możemy zaoszczędzić?

Rozbito nielegalną hodowlę psów w Gdańsku. Psy były nawet w szufladach i w piekarniku

Rozbito nielegalną hodowlę psów w Gdańsku. Psy były nawet w szufladach i w piekarniku

Miliony na zabiegi, które nigdy się nie odbyły? "Nawet 12 tys. zł na dziecko"

Miliony na zabiegi, które nigdy się nie odbyły? "Nawet 12 tys. zł na dziecko"

Chciał pomóc koledze w zdobyciu prawa jazdy. Teraz obu grozi więzienie

Chciał pomóc koledze w zdobyciu prawa jazdy. Teraz obu grozi więzienie

Zdolny chemik i śmiercionośny biznes. „Chciał poczuć smak grzechu”

Zdolny chemik i śmiercionośny biznes. „Chciał poczuć smak grzechu”