Trujące kwasy, metale ciężkie, ponad 100 toksycznych substancji. To wszystko znalazło się na nielegalnym składowisku odpadów chemicznych, które kilka tygodni temu zostało odkryte na lotnisku w Pile. Przedsiębiorca odpowiedzialny za zgromadzenie trujących śmieci nie ma pieniędzy na utylizację, a urzędnicy przerzucają się papierami zamiast usunąć bombę ekologiczną zagrażającą ponad 70-tys. miastu.
Jak radzić sobie z przemocą w rodzinie? Rozmowa z psychologiem Tomaszem Majewskim ze Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia".
W biały dzień w środku miasta pracownik jednego z biur ochrony sześć razy strzelił do właściciela autokomisu, a potem zabił siebie.
Jak przekonać samobójcę, że warto żyć? Gdzie szukać pomocy? Rozmowa z Aleksandrą Andruszczak, psychologiem z Fundacji ITAKA. Praktyczny poradnik! Tego nie było w programie!
Jak przekonać samobójcę, że warto żyć? Gdzie szukać pomocy? Rozmowa z Aleksandrą Andruszczak, psychologiem z Fundacji ITAKA.
Sześć samobójstw w ciągu dwóch miesięcy popełnili mieszkańcy gminy Przyłęk na Mazowszu. Nikt nie wie, jak powstrzymać tę straszliwą serię.
Zobacz materiały, które nie były emitowane w programie! Rozmowy z uczestniczkami konkursy Trinny i Susannah przebierają Polskę.
Dzięki Trinny i Susannah zmieniło się życie tysięcy kobiet na całym świecie. Najpierw na punkcie ich programów telewizyjnych oszalała Wielka Brytania, potem cała Europa i Stany Zjednoczone. Teraz Trinny i Susannah przyjechały do Polski. Do konkursu „Trinny i Suzannah przebierają Polskę” zgłosiło się kilkaset Polek, ale do finału w warszawskiej Galerii Mokotów dostało się tylko 12 pań. Na 12 typach kobiecych sylwetek Trinny i Susannah pokazały, jak zmienić garderobę by dobrze wyglądać.
Przez osiem lat małżeństwa, Krzysztof pił i wyżywał się psychicznie na Magdzie. W marcu policja wszczęła przeciwko niemu postępowanie karne. Trzy miesiące później zamordował swoją żonę.
Zbliżają się wakacje, a wtedy okulary przeciwsłoneczne stają się nieodzownym wyposażeniem. Kupujemy je często na ulicy czy bazarach, sprawdzamy czy pasują do twarzy i ubioru. Zapominamy jednak o tym, by sprawdzić ich jakość a także zainteresować się tym, czy na prawdę będą chroniły nasze oczy.
Zabójstwa, narkotyki, handel bronią, napady i wymuszanie haraczy. To było świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo w stylu włoskiej mafii. Tak mówią śledczy o największej rozbitej w ostatnich latach polskiej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Reporterzy UWAGI! dotarli do osób, które po dwóch latach tajnego śledztwa ujawniają strukturę organizacji.
Od pół roku między gimnazjalistami z Pelplina trwała cicha wojna. Dopiero, gdy 16-letni Michał trafił do szpitala pobity kastetami przez sześciu napastników, rodzice dowiedzieli się, co ich dzieci robią w wolnym czasie.
Niepełnosprawny mężczyzna nie opuszcza swojego mieszkania, bo wspólnota mieszkaniowa nie chce zgodzić się na budowę podestu dla wózka inwalidzkiego. Dlaczego?
- Poprosiłam swoich aniołów i Boga, żeby zabrali mi umiejętność widzenia śmierci ludzi - mówi Aida. Dlaczego?
Aida opowiada o swoim darze. Czy jej córka, podobnie jak babcia i ona, ma dar jasnowidzenia?
Zobacz nagranie z koncertu charytatywnego w Teatrze Roma.
Pisze teksty, komponuje i śpiewa. Ma niezwykły dar - widzi więcej niż inni. Aida Kosojan- Przybysz jest wizjonerką, piosenkarką, mama dwóch córeczek, a także bajkową ciocią, wspierająca osierocone dzieci w Gruzji.
Schronisko dla zwierząt w Krakowie zostało miesiąc temu zagrożone przez powódź. W ciągu kilku godzin na apel o ratunek dla psów i kotów mieszkańcy miasta zabrali wszystkie zwierzaki. Teraz w podobnej potrzebie są zwierzęta ze schroniska w Sandomierzu.
Dyrektorka szkoły podstawowej w Moszczenicy wymuszała na swoich podwładnych – i nie tylko – aby brali dla niej kredyty. Doprowadziła do bankructwa dziesiątki osób, które dziś wstydzą się o tym mówić.
Jak walczyć z cyberstalkingiem, czyli nękaniem za pomocą internetu? Jak powstrzymać osobę, która zasypuje nas tysiącami SMS-ów i telefonami? Rozmowa ze Zbigniewem Urbańskim, prowadzącym program Gadżet w TVN Turbo, a w przeszłości policjantem specjalizujący się w przestępstwach internetowych.
Fałszywe oskarżenia, pogróżki, kradzież tożsamości czy też ciągłe narzucanie się, męczące sms i setki telefonów. Na ile częste są takie zjawiska? Co zrobić, jeśli samemu zostanie się ofiarą stalkingu? Rozmowa za Zbigniewem Urbańskim, prowadzącym program Gadżet w TVN Turbo a w przeszłości policjantem zajmującym się przestępczością internetową.
- Będzie z 600 nieodebranych połączeń przez jedną noc. Mój telefon nie przestaje dzwonić. SMS najpierw przychodziły po parę tysięcy dziennie – mówi Beata Kryńska.
Beata Kryńska jest jedną z ofiar mężczyzny, który korzystając z sieci, przez wiele tygodni nękał dziesiątki kobiet w Polsce. Wysyłał im sms-y i dręczył je nieustającymi telefonami. Osaczone kobiety zwróciły się do policji, ale okazało się, że nie bardzo mogą liczyć na jej pomoc. Wzięły więc sprawy w swoje ręce.
Czy stalking to zjawisko popularne? Jak w sieci działają stalkerzy? Czy i jak informatyk jest w stanie wydobyć ze śladów pozostawionych w sieci przez stalkera? Zobacz nieemitowaną w programie rozmowę ze specjalistą.
Czy jest możliwe aby przygotowane w skandalicznych warunkach posiłki trafiały na prestiżowe bankiety? Czy ktoś nagradzany za pasję w tworzeniu własnej firmy, może tak cynicznie oszukiwać swoich klientów?
Tylko w ubiegłym roku na polskich drogach doszło do blisko 45 tysięcy wypadków, w których zginęło ponad 4,5 tysiąca osób. To tak, jakby z mapy naszego kraju wymazać średniej wielkości miasteczko. Czy wstrząsające spoty reklamowe pokazujące skutki wypadków sprawiają, że ludzie jeżdżą bezpieczniej?
Czy wstrząsające spoty reklamowe pokazujące skutki wypadków sprawiają, że ludzi jeżdżą bezpieczniej? Posłuchaj piosenki autorstwa P- Men & Piotrek i weź udział w dyskusji!
14-letnia Zosia i 15-letnia Agnieszka z Białegostoku są autorkami kilkuminutowego filmu o Małgosi, ich 12-letniej siostrze z zespołem Downa. Film zdobywa nagrody, dzięki Internetowi stał się znany na całym świecie. Młode autorki nakręciły go, bo nie mogły pogodzić się ze stosunkiem ludzi do ich siostry.
Jeżdżę na koniu, świetnie pływam, uprawiam gimnastykę artystyczną, występuję w teatrze, gram w serialu "Blondynka" - dlaczego więc mówisz do mnie ty Downie? - pyta Małgosia, bohaterka nakręconego przez swoje siostry filmu. Zobacz cały film - nie było go w telewizji.
- Chciałaby swoje serce wszystkim ofiarować - mówi o swojej córce Małgosi, dziewczynce z zespołem Downa jej mama. Zobacz sceny, których nie było w telewizji.
- Zagrałam dziesiątki ról, dramatycznych, tragicznych, ale nikt nie będzie ich tak pamiętał, jak pani Elizy – mówi Marta Lipińska. Aktorka, choć do dziś kojarzona z postacią ze słynnego radiowego słuchowiska, nie dała się zamknąć w jednej roli.