Pan Jacek Szczepanik dziękuje widzom UWAGI! za liczne wyrazy wsparcia - maile i wpisy w Internecie. I poleca książkę Adriana Lukoszka o odchudzaniu, które już wkrótce znajdzie się w księgarniach.
Potworna zbrodnia z niejasnym motywem. Dlaczego zginął Eugeniusz Wróbel, były wiceminister transportu? Podejrzany o zbrodnię jest jego własny syn. Mija od niej miesiąc i nadal brak jest odpowiedzi na podstawowe pytania.
TVN24: Wytwarzali i sprzedawali dopalacze, teraz mogą spędzić 10 lat w więzieniu. Stołeczni policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, u których znaleźli 20 kg substancji psychoaktywnych.
Jak wyglądają polowania? Czy łowiectwo to romantyczna tradycja czy krwawa zabawa? Na pytania internautów odpowiadał Zenon Kruczyński, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, były myśliwy.
Tylko w UWADZE!, w cyklu Najciekawsze Akcje CBŚ, likwidacja gangu zajmującego się prowadzeniem dwóch luksusowych agencji towarzyskich oraz handlem żywym towarem. Kim był domniemany boss gangu - Bogusław D. ps "Drex"?
TVN24: Prezydent podpisał ustawę, która zakazuje handlu dopalaczami. - Trzeba szybko dać rządowi narzędzie do walki z nimi - powiedział Bronisław Komorowski, podkreślając, że bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone przez "patologiczne działania osób handlujących dopalaczami".
TVN24: Dzisiaj, najdalej jutro ma być decyzja prezydenta w sprawie ustawy o dopalaczach – obiecał w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. Jaka? Nie chciał zdradzić. Prezydent może ją podpisać, zawetować lub odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.
Dziś w Kulisach Sławy rozmowa z Jackiem Poniedziałkiem, aktorem który sam o sobie mówi: "Jestem trochę snobem, trochę wrażliwcem, nieprzystosowanym samotnikiem, trochę donżuanem, zarozumialcem, a w środku bardzo kruchym człowiekiem."
Dieta Jacka Szczepanika w toku. Pan Jacek przyzwyczaił się już do przygotowywanych potraw, do tego stopnia, że niemal "na oko" potrafi ocenić, ile kalorii mają spożywane dania.
TVN24: Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu już od trzech tygodni ochraniają Przemysława Bilińskiego, szefa Państwowej Inspekcji Sanitarnej - dowiedziało się RMF FM. Ma to związek z ostrzeżeniami CBŚ, że za zamykanymi przez Sanepid sklepami z dopalaczami mogą stać grupy przestępcze.
Najcięższym codziennym problemem dzieci jest kilku, a często nawet kilkunastokilogramowy plecak i tornister szkolny. Problem wciąż istnieje, chociaż od czasu do czasu kuratoria i władze szkół z wielką pompą organizują akcje „Odchudzamy tornistry". Dziennikarze UWAGI! znaleźli natomiast szkołę, w której waga tornistrów nie wymaga społecznych akcji odchudzania.
TVN24: Właściciele zamkniętych firm z dopalaczami zwrócili się ze skargami do Rzecznik Praw Obywatelskich - pisze "Rzeczpospolita". Irena Lipowicz uznała jednak, że na razie nie ma podstaw do interwencji.
Orzechy zamiast proszku do prania, sól i soda zamiast chemicznych środków do czyszczenia rur kanalizacyjnych, pieluchy z bambusową wkładką. Tańsze, przyjemniejsze, a przede wszystkim zdrowsze. To nowy styl życia oparty na starych receptach, który proponują ekorodzice.
TVN24: Handel dopalaczami jest już nielegalny, ale właściciele niektórych sklepów nie dają za wygraną. Policja zatrzymała kobietę, która w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) handlowała dopalaczami "spod lady" w sklepie z ubraniami.
Myśliwi w Polsce wciąż stanowią potężną grupę. Jest ich prawie 100 tysięcy. Sami o sobie mówią, że są spadkobiercami wielowiekowej tradycji i dbają o utrzymanie równowagi gatunków. Ale coraz częściej pojawiają się pytania o sens zabijania dzikich zwierząt. Jak wyglądają polowania? Czy mają w sobie cokolwiek romantycznego i jakimi ludźmi są myśliwi? Czy to romantycy podtrzymujący tradycję, czy też miłośnicy krwawej jatki?
Czy nie ma sprzeczności w fakcie, że minister środowiska jest jednocześnie myśliwym? Czy minister środowiska musi strzelać do zwierząt? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania zadane ministrowi środowiska w rządzie Donalda Tuska - Andrzejowi Kraszewskiemu.
Jacek Szczepanik odchudza się już miesiąc. Chwali sobie dietę, nie poddaje się pokusie jedzenia ponad to, co w diecie jest przepisane i cieszy się z jej efektów - waga je wyraźnie pokazuje.
Po głośnym wypadku busa w Nowym Mieście, w którym zginęło 18 osób, Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła zmasowaną kontrolę busów. Czy nadal są przepełnione? Dlaczego pasażerowie wybierają ten środek transportu?
To ona najmocniej dopominała się o uczciwe rozliczenie śledztwa w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Dziś tylko przed kamerami UWAGI! opowiada o życiu swoich i swoich bliskich w czasie, gdy poszukiwano jej brata i o tym, co działo się w domu Olewników, gdy okazało się, że Krzysztof został zamordowany.
„Czarna Mańka”, „Bal na Gnojnej”, „Tango andrusowskie” - to szlagiery nierozerwalnie związane z najsłynniejszym piewcą warszawskiej ulicy Staśkiem Wielankiem. On sam, jako jeden z niewielu twórców, wciąż przypomina aurę przedwojennej Polski. Jak mówią wielbiciele, jego głos to podróż do przeszłości.
Większość właścicieli zwierząt traktuje je jak członków rodziny. Trudno się im więc pogodzić z odejściem swoich pupili, a tym bardziej z oddaniem do … utylizacji. Dlatego szukają miejsca, w którym mogą pochować ich godnie. Pochować, ale również odwiedzać i wspominać. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się w Polsce cmentarze dla zwierząt.
Żywność ekologiczna może się stać towarem deficytowym, jeżeli polskie rolnictwo otworzy się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Takiego scenariusza obawiają się rolnicy ekologiczni. Od kilku lat trwają w sejmie prace nad ustawą, która ma uregulować kwestie upraw roślin genetycznie modyfikowanych. O wprowadzenie GMO do rolnictwa zabiega lobby związane z przemysłem biotechnologicznym.
Środki chemiczne, hormony wzrostu dla zwierząt, antybiotyki i rośliny genetycznie modyfikowane zawarte w żywności stanowią składnik naszej codziennej diety. Zdrowa żywność staje się coraz częściej mitem, bo w biznesie liczy się ilość a nie jakość. Jaki wpływ na nasze zdrowie mają produkty, które zawierają organizmy modyfikowane genetycznie?
Co siódme dziecko w Polsce jest ofiarą wykorzystywania seksualnego. W ciągu ostatnich lat dużo na szczęście udało się zrobić, aby dramat molestowanych dzieci wydobyć na światło dzienne i aby im pomóc. Ale trzeba robić wciąż więcej i więcej.