Dlaczego? Wyjaśnia Zbigniew Engiel z laboratorium informatyki śledczej Media Recovery z Katowic, największej Polsce firmie prowadzącej dla policji i sądów śledztwa internetowe.
Bożena Smolarz, salowa z jednego ze szczecińskich szpitali, zmaga się z przeciwnościami losu, które wielu innych ludzi dawno zaprowadziły na margines. Dom, który był kiedyś służbowym mieszkaniem, zamienił się w ruinę. Urzędniczy absurd uwięził kobietę i jej czworo dzieci na 10 m.kw. bez prądu, w rozwalającym się budynku. Pięcioosobowa rodzina nie ma gdzie pójść. Jest o krok od bezdomności.
Wielki finał już za nami, ale akcja zbiórki pieniędzy na remont Kliniki Pediatrii CZD nadal trwa. Wciąż czekamy na Państwa sms-y pod numerem 7126 (1 PLN plus VAT). Tymczasem można już zobaczyć projekt odremontowanej kliniki, który charytatywnie przygotowali architekci z pracowni JEMS: Marcin Sadowski i Tomasz Napieralski.
Tuż przed świętami, dzięki Państwu, udało się nam zebrać ponad dwa miliony złotych na remont Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. Od początku grudnia do końca tego tygodnia trwa wspólna akcja programu UWAGA! i Fundacji TVN "nie jesteś sam".
Wczoraj gościem czata UWAGI! była mistrzyni tańca, aktorka i celebrytka - Edyta Herbuś. Porozmawiać z gwiazdą przyszło 1839 osób. Przeczytaj zapis czata i poznaj odpowiedzi Edyty na najczęściej zadawane pytania.
Przez 12 lat praktycznie nikt nie interesował się losem niepełnosprawnej dziewczynki z warszawskiego Ursusa. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jej zwłoki odnaleziono zakopane obok domu, w którym mieszkała. Czy kiedykolwiek uda się wyjaśnić dlaczego umarła? Jakie tajemnice ukrywał przez lata dom na warszawskim Ursusie?
Antoni Gucwiński, były dyrektor wrocławskiego ZOO, jest winny wieloletniego znęcania się nad niedźwiedziem brunatnym Mago - orzekł wrocławski sąd, który odstąpił jednak od wymierzania kary. UWAGA! mówiła o tym ponad cztery lata temu.
W tańcu osiągnęła już wszystkie możliwe tytuły i klasy mistrzowskie włącznie z wygraną tanecznego konkursu Eurowizji. Postanowiła więc zamienić parkiet taneczny na plan filmowy. Edyta Herbuś – tancerka, którą znamy z „Tańca z gwiazdami”, gra w serialach i uczy się aktorstwa od amerykańskiego trenera gwiazd z Hollywood. Jednak taniec to wiąż jej pasja i można ją oglądać, jako tancerkę m.in. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
Stres, pośpiech, nawał pracy, alkohol, zła dieta - tak z reguły wygląda codzienność zapracowanych gwiazd. Aby zmobilizować się do zmiany trybu życia i zadbania o swoje zdrowie, proszą o pomoc osobistego trenera. Na zajęcia do Piotra Łukasiaka zgłaszają się aktorzy, piosenkarze, celebryci. Konsekwencją i morderczym wysiłkiem osiągają zamierzone efekty.
To jedyne takie miejsce w Polsce. W Katowicach jest przedszkole, w którym dziećmi opiekują się nie tylko wychowawczynie. Ale także babcie. Chociaż cudze, to uwielbiane prawie tak, jak własne.
Po emisji reportażu o fotoradarach straży gminnych, dostaliśmy od Państwa bardzo wiele telefonów i listów. Oprócz zwykłych kierowców, którzy na co dzień obserwują, jak naprawdę wygląda praca straży gminnych z urządzeniami rejestrującymi prędkość, zgłosili się do nas także ludzie, którzy radarowy biznes znają od podszewki.
Otyłość to jedna z najgroźniejszych chorób wśród dzieci. Stałą się epidemią w Ameryce i Europie zachodniej. Coraz agresywniej atakuje także polskie maluchy. Co gorsza, wielu rodziców nie chce dostrzec tego problemu, co potęguje skutki choroby. Wciąż nie ma leczniczego ogólnopolskiego programu walki z otyłością młodzieży. Pojawia się jednak coraz więcej zdesperowanych lekarzy i nauczycieli, którzy przynajmniej w swojej okolicy starają się zaradzić tej cywilizacyjnej chorobie XXI wieku. Jednym w takich ośrodków jest Bydgoszcz, gdzie dzięki spontanicznej działalności lekarzy i nauczycieli ruszył pionierski ośrodek walki z nadwagą u dzieci i młodzieży.
Zarząd Województwa Lubelskiego cofnął zezwolenie na przewozy pasażerskie do Warszawy firmie, której działalności reporterzy UWAGI! przyglądali się w reportażu „Czy pasażerowie busów będą bezpieczni?”.
- Rzucił się na swojego ojca, z taką wściekłością zaczął go bić, aż stracił przytomność. Potem utopił swojego ojca w misce z wodą. Ja patrzyłem na to wszystko – opowiada 28-letni Mateusz. 10 lat temu uczestniczył w przerażającej zbrodni.
Przez wiele lat w cieniu Anny Walentynowicz, Lecha Wałęsy, Bogdana Borusewicza, Andrzeja Gwiazdy i innych sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych. Od blisko 15 lat coraz częściej obecna w mediach przy okazji kolejnych rocznic strajku w Stoczni Gdańskiej z sierpnia 80 roku.
Mariola i Andrzej Gołotowie. Ona dla niego zrobiła kurs sędziego bokserskiego. On dla niej odważył się zrezygnować z wizerunku macho i pokazać swoją drugą twarz występując w Tańcu z gwiazdami. Wiele lat minęło, nim odważył się publicznie okazać jej uczucie. Ale nawet, gdy byli w separacji, nie potrafili mieszkać dalej niż 10 metrów od siebie.
- To rola godna pozazdroszczenia – tak o granym przez Adama Ferencego kamerdynerze Konradzie z "Niani" mówi sam Janusz Gajos. – I to nie jest laurka na potrzeby tego programu.
Jak to możliwe, że wzywane pogotowie ratunkowe przyjeżdża dopiero po godzinie? Czy chory, prosząc o pomoc, może usłyszeć od dyspozytora, że pogotowie nie pracuje? Niestety, takie przypadki miały miejsce. W dodatku zakończyły się tragicznie, bo śmiercią pacjentów.
Decyzją Wojewody Pomorskiego, po paru latach funkcjonowania, została zamknięta ferma lisów. Zwierzęta są wywożone we wskazane przez właściciela miejsce w gminie Kolbudy.
Podawał się za księdza i benedyktyna. Pod szyldem dobroczynnego stowarzyszenia zorganizował ogólnopolską sieć wolontariuszy, zbierających pieniądze na pomoc niepełnosprawnym. W oficjalnych sprawozdaniach wykazywał kwoty rzędu 20 – 30 tysięcy rocznie, ale z ustaleń reporterów UWAGI! wynika, że zbierał od dwóch do czterech milionów złotych. Co się stało z tymi pieniędzmi? Nie wiadomo.
O takim "imperium" mówił Jacek K., fałszywy ksiądz i równie fałszywy dobroczyńca, który zbierał pieniądze na zbudowanie w podkieleckiej wsi klasztoru benedyktynów i centrum rozwoju duchowości dla osób niepełnosprawnych. Co tam zostawił? Zobacz sceny, których nie było w telewizji.
Katarzyna Milewska była wolontariuszką Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie i Osobom Niepełnosprawnym, pracowała też jako sekretarka. Poszła tam ze szczerej potrzeby serca i chęci pomocy potrzebującym. Teraz, kiedy dowiedziała się, na czym polegała działalność szefa stowarzyszenia, nie może powstrzymać łez. Zobacz rozmowę, której nie było w telewizji.