Wracamy do głośnej sprawy molestowania na oddziale dziecięco-młodzieżowym w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Po emisji naszego reportażu, dostaliśmy wiele listów od pracowników placówki i jej pacjentów. Wynika z nich, że szpital od dawna jest źle zarządzany.
Decyzja urzędników zrujnowała życiowe plany państwa Matejków. Pół roku od emisji reportażu w UWADZE!, nie przedstawiono przedsiębiorcom żadnych satysfakcjonujących rozwiązań. Małżeństwu przyznano tylko rutynowe odszkodowanie, które nie pozwala nawet w części na pokrycie kredytu zaciągniętego na rozbudowę firmy. Jednak w skutek odwołania państwa Matejków do Wojewody Zachodniopomorskiego, wojewoda uchylił decyzję miejskich urzędników. Co dalej?
Drogi w Polsce należy budować i to szybko - z tą opinią zgodzi się niemal każdy. Ale co zrobić w sytuacji, gdy zmieniony w ostatniej chwili i z zaskoczenia przebieg trasy rujnuje życiowe plany mieszkańców?
Czy dzieci dla zabawy wrzuciły kota do mrowiska a następnie nakryły go wiadrem? Będzie musiał to rozstrzygnąć sąd rodzinny w Szamotułach. Tym razem podejrzane o brutalne znęcanie się nad kotem są ośmioletnie dzieci.
Niektórzy mówią o niej, że jest znana z tego ,że jest znana. Inni, że za jej karierą stoi ojciec- milioner. Ona sama nie zraża się krytyką i konsekwentnie walczy o swoją muzykę, kolejne role aktorskie i o pozycję w show biznesie.
Co o Natalii Lesz i jej talentach sądzi Agustin Egurrola? Jak radziła sobie podczas Tańca z gwiazdami?
Nikt nie wie lepiej od nich, co w trawie piszczy. Wiedzą, kiedy trawa jest zestresowana i jaki pokarm smakuje jej najlepiej. Zaczynają pracę zaraz tuż po wschodzie słońca. Często pracują także w weekendy. To oni dbają o trawę na polskich boiskach i troszczą się o to, by polskim piłkarzom dobrze się po niej biegało - greenkeeperzy, czyli opiekunowie trawy.
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczy się bezprecedensowy proces. Portal aukcyjny Allegro wytoczył go fundacji Zielone Światło. Kto ma rację w tym sporze?
Jerzy Kulej - jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, legenda boksu, jedyny polski pięściarz, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Nigdy nie został znokautowany. Teraz rozgrywa jedną ze swoich najważniejszych walk- wraca do zdrowia po ciężkim zawale i udarze.
Wracamy do głośnej sprawy molestowania na oddziale dziecięco-młodzieżowym w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Po emisji naszego reportażu, dostaliśmy wiele listów od pracowników placówki i jej pacjentów. Wynika z nich, że szpital od dawna jest źle zarządzany.
W Warszawie i Krakowie trwa walka rodziców o szkolne stołówki. Od września w części szkół mają je prowadzić osoby prywatne. Wzrosną ceny posiłków, a rodzice staną przed niewiadomą, co do ich jakości. To, przeciwko czemu protestują rodzice w Warszawie i w Krakowie, już od dawna funkcjonuje we wszystkich szkołach w Poznaniu. Również w Warszawie są dzielnice, gdzie wszystkie stołówki prowadzą ajenci. Część rodziców uważa, że jest to niezgodne z prawem i zapowiada zaskarżenie tych zmian do sądu.
"Recykling daje owoce" - zapewniają zaangażowani w promocję ekologii studenci Politechniki Warszawskiej. Żeby nie być gołosłownymi, młodzi ekolodzy, w zamian za zużyte opakowania wręczali kolegom jabłka, gruszki i inne owoce.
Czy ksiądz proboszcz powinien uczyć dzieci jak należy brać kąpiele? Czy powinien pomagać im przy przebieraniu się? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste. Jednak w jednej ze wsi pod Kętrzynem parafianie podzielili się w ocenie metod opieki miejscowego duszpasterza nad ministrantkami.
Dziennikarze UWAGI! odpowiadają na publikacje w Polityce i Gazecie Wyborczej: Zgoda lub sprzeciw wobec dopuszczenia do Polski upraw genetycznie modyfikowanych to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wyzwanie, z jakim musi się zmierzyć obecny rząd. Decyzja, której skutki będą nieodwracalne. Naukowych dowodów, że żywność GMO nie szkodzi konsumentom brak, tymczasem raz wpuszczone do środowiska organizmy GMO pozostają w nim na zawsze.
Schronisko w Korabiewicach, gdzie rok temu wspólnie z fundacją Viva ratowaliśmy psy umierające z głodu, w ostatnią sobotę zorganizowało symboliczny dzień otwarty.
O szczegółach działalności Finroyal już kilka lat temu została poinformowana Komisja Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym. Urzędnicy skierowali sprawę do prokuratury, ale na tym ich możliwości się skończyły, bo Finroyal twierdzi, że oferuje umowy inwestycyjne, które nie są depozytem bankowym, więc nie potrzebuje pozwolenia na działalność bankową. Posłuchajmy jak tę kwestię tłumaczy Rzecznik Prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.
Gwarantowane oprocentowanie trzy razy lepsze niż w banku? Proszę bardzo! Odsetki wypłacane z góry? Nie ma sprawy! Wszystko bez podatków? Oczywiście! To oferta Finroyal, który zebrał od klientów w Polsce nawet kilkaset milionów złotych. Ale inwestorzy, którzy uwierzyli firmie, mają niewielkie szanse na obiecane zyski. Według ustaleń dziennikarzy Uwagi! TVN Finroyal to może być piramida finansowa.
O szczegółach działalności Finroyal już kilka lat temu została poinformowana Komisja Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym. Urzędnicy skierowali sprawę do prokuratury, ale na tym ich możliwości się skończyły, bo Finroyal twierdzi, że oferuje umowy inwestycyjne, które nie są depozytem bankowym, więc nie potrzebuje pozwolenia na działalność bankową. Posłuchajmy jak tę kwestię tłumaczy Rzecznik Prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.
W poniedziałek lekarze weterynarii zbadali stan zdrowia koni wożących turystów do Morskiego Oka. Ich zdaniem zwierzęta, są one zdrowe i zadbane. Zanim jednak sezon wożenia turystów do Morskiego Oka rozpocznie się na dobre, tym zwierzętom, które pozytywnie przeszły badania, zostaną wszczepione czipy.
Trzeba było interwencji reporterki UWAGI!, by zajęto się losem 88-letniej staruszki, żebrzącej na ulicy na papierosy dla syna. Sąsiedzi informowali wcześniej i policję, i pomoc społeczną, że syn staruszkę bije. Bez rezultatu.
Zobacz unikatowe zdjęcia z młodości Jerzego Kuleja i dowiedz się jak bokser wspomina czasy swojej świetności.
Piosenką „Koko, euro spoko” podzieliły Polskę na dwa obozy. Jedni są zachwyceni taką formą promocji polskiej kultury, inni oskarżają Panie z zespołu Jarzębiny o przaśność i infantylność. Co o całym zamieszaniu myślą same zainteresowane?
Pasją Mariusza była wyczynowa jazda na rowerze. Trzy tygodnie temu, jak zwykle po pracy, wyszedł z domu, aby trenować. Już nie wrócił. Bez żadnego powodu w miejskim parku został brutalnie ugodzony nożem. "Jak można żyć ze świadomością, że jest się mordercą?" - pyta córka ofiary.
Trwa głosowanie internautów na najlepszą kampanię społeczną. Wśród zgłoszeń jest także akcja programu TVN UWAGA! "Zwierzeta są jak ludzie. Czują!". Nasza akcja zdobyła już główną nagrodę "Serce dla zwierząt" przyznawaną przez czytelników miesięcznika "Mój Pies" i została nominowana do nagrody MediaTory 2011. Do tej pory wyemitowaliśmy już kilkadziesiąt reportaży poświęconych zwierzętom i ich problemom.
Już za tydzień ruszają castingi do trzeciej edycji programu Top Model, w którym dziewczyny marzące o karierze na wybiegu mają szansę wygrać międzynarodowy kontrakt z agencją modelek. Jak potoczyły sie losy dotychczasowych laureatek edycji programu? Czy udało im się odnieść sukcesy w świecie mody?
Siedem miesięcy temu, pokazaliśmy reportaż o brutalnym napadzie na dwóch rowerzystów w Zielonce pod Warszawą. Jeden z nich - zaatakowany nożem - zmarł w szpitalu. Po emisji naszego reportażu, policji udało się ustalić podejrzanych o ten rozbój w wyniku czego aresztowano cztery osoby. Czy przyznają się do winy?
W sobotę 19 maja odbędą się dni otwarte korabiewickiego schroniska. W imieniu schroniska zapraszamy wszystkich, którzy myślą o adopcji psa lub kota i tych, którzy chcą na żywo zobaczyć, jak bawią się 4 niedźwiedzie. Także tych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc schronisku. Organizatorzy czekają na każdego!
Wzorowy wychowawca młodzieży, bez reszty oddany swej pracy, ceniony przez kolegów, lubiany przez rodziców, wielokrotnie nagradzany. Teraz jest podejrzany o wykorzystywanie seksualne nieletnich chłopców.
Do czego może doprowadzić ślepa wiara w sportowy sukces dzieci? W Poznaniu 15-letnie siatkarki padły ofiarą trenera. Mężczyzna obiecywał, że dziewczyny będą gwiazdami siatkówki.
W 2004 roku w chórze Polskie Słowiki wrzało. Po aferze z dyrygentem skazanym za pedofilię, doszło do konfliktu między nowymi władzami chóru, a starą kadrą pedagogiczną.