Dziecko, nie wróciło do domu o umówionej godzinie, dostało kolejną uwagę w szkole za niewłaściwe zachowanie, znowu nie posprzątało swojego pokoju. Co zrobić?
Dziś program UWAGA! obchodzi dziewiąte urodziny! Dziękujemy, że od tylu lat jesteście z nami!
Ekipa polskich archeologów zakończyła prace badawcze cmentarzyska w Bykowni pod Kijowem. Bykownia to czwarty cmentarz katyński. Oprócz polskich oficerów, spoczywają tam setki tysięcy zamordowanych w okresie stalinizmu ludzi. Dzięki badaniom, wiemy już, że aż jedną trzecią cmentarzyska, stanowią groby polskie. Trzydziestego czerwca, odbył się uroczysty pochówek ekshumowanych ofiar.
Takich domów jest w całej Polsce kilkadziesiąt, a ich nazwa "hotele socjalne" jest bardzo myląca. Słowo "hotel" kojarzy nam się z tymczasowym mieszkaniem na kilka dni, a "hotele socjalne" pozostają dla ich lokatorów domem często przez wiele lat. Mieszkańcy hoteli socjalnych to ludzie skrajnie od siebie różni, łączy ich tylko jeden wspólny mianownik: życie nie ułożyło się po ich myśli.
Sąd w Piotrkowie Trybunalskim przychylił się do zażalenia obrony maszynisty pociągu TLK Warszawa-Katowice, który w 12 sierpnia wykoleił się w Babach k. Piotrkowa Trybunalskiego i uchylił wobec niego areszt. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie katastrofy kolejowej. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Ilu ludzi mieszka w Polsce? Do jakich krajów wyemigrowało dwa i pół miliona Polaków? Na te pytania odpowiedzą wyniki tegorocznego spisu powszechnego, pierwszego po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Spis powszechny ma również określić poziom i standard życia. Nowością tegorocznego spisu jest również możliwość podania odczuwalnej przynależności etnicznej. Czy zatem Polacy czują się tylko Polakami?
Zaskakujące rozstrzygnięcie sądu w sprawie ojca oskarżonego o molestowanie syna. Po wyroku uniewinniającym Bogusława Sobczuka od wszystkich zarzutów wydawało się, że orzeczenie sądu okręgowego to czysta formalność. Okazuje się jednak, że to nie koniec trwającej od ośmiu lat walki Bogusława Sobczuka o odzyskanie syna i dobrego imienia.
Od debiutu 26 lat temu uznawany za najlepszego i najoryginalniejszego polskiego wokalistę. Wielokrotny zwycięzca festiwali i muzycznych plebiscytów. Z drugiej strony jednak jego płyty niekoniecznie trafiają do czołówek sprzedaży, a on sam przez lata skazany był na medialną banicję. Tak płaci za swoje wybory i nie żałuje. Teraz Mietek Szcześniak spróbuje podbić amerykański rynek...
Samotny ojciec z powodzeniem wychowujący piątkę dzieci - nie często słyszy się o takich mężczyznach. Radosław Kuncer z niewielkiej wsi Wilanowo, jak mówią jego sąsiedzi, powinien być wzorem dla innych ojców. Od lat nie tylko sam wychowuje piątkę dzieci, ale też własnymi rękoma zbudował dla nich dom.
Z domu w Krakowie, gdzie w ubiegłym roku nagrany został film, na którym maltretowany jest kot, zabrano zwierzęta. Zbadano je i nie stwierdzono śladów złego obchodzenia się z nimi. Urząd miasta kazał zwrócić zwierzaki, ale zaprotestowało Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Tymczasem koty zaginęły…
Ostatnio gościem naszego czata był aktor Krzysztof Tyniec. Poniżej zapis rozmowy.
20-letni upośledzony Paweł przebywa pod opieką ojca alkoholika. Chłopiec cierpi a powiadomieni o wszystkim urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. W domu Pawła reporter UWAGI! zobaczył bulwersujące sceny. Ale jeszcze mocniej porusza bezduszność urzędników odpowiedzialnych za opiekę nad chłopcem.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Są pierwsze sukcesy w naszej walce z zaśmieconymi lasami. Okazuje się, że można leśnych śmieciarzy nie tylko złapać, ale i ukarać, a także zadać im zasadnicze pytanie: dlaczego śmiecą. Strach padł na leśnych śmieciarzy po dwóch pierwszych reportażach o polskich lasach ginących pod zwałami śmieci. Nie znaczy to niestety, że leśni barbarzyńcy zniknęli. Spróbowaliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy po cichu wywożą swoje śmieci tam, gdzie wydaje im się, że nikt ich nie zobaczy. W porozumieniu ze Strażą Leśną UWAGA! zorganizowała nawet zasadzkę na leśnych śmieciarzy.
Prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie, która zawiera przepisy dotyczące żywności genetycznie modyfikowanej.
Dla ponad stu dzieci wyjazd na obóz rekreacyjny do Kołobrzegu miał być spełnieniem marzeń. Po kilku dniach pobytu okazało się, że opiekunowie nie są w stanie zapewnić dzieciom bezpieczeństwa.
Stanowisko firmy Radmor S.A. w sprawie reportażu pt. "Głuchy policjant na motorze" i odpowiedź TVN UWAGA!
Poznaj stanowisko Komendy Głównej Policji dotyczące reportażu pt. "Głuchy policjant na motorze", oraz odpowiedź TVN UWAGA!
Ostatni wypadek kolejowy w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim, wzbudził zaniepokojenie w środowisku tak kolejarzy jak i pasażerów. Co było przyczyną katastrofy? Błąd popełnił człowiek, czy jednak zawiodły urządzenia? Maszyniście, który prowadził pociąg grozi nawet 12 lat więzienia. W tej chwili mężczyzna przebywa w areszcie. Wielu jego kolegów – maszynistów – uważa, że śledczy są zbyt surowi.
- To jest dobry człowiek, i zawsze będę mówiła, że jest dobrym maszynistą - sumiennym i rzetelnym, nie wiem, dlaczego ta tragedia się wydarzyła. Z mężem kontakt mam tylko przez adwokata. Współczuję bardzo, bardzo wszystkim ofiarom wypadku. Nasze życie całkowicie się zawaliło - mówi Agnieszka Grabka, żona maszynisty pociągiem, który rozbił się 12 sierpnia.
Zagrali razem w dziesiątkach komedii, setki razy wspólnie na scenie bawili publiczność. W Kulisach Sławy przyjaciele z warszawskiego Teatru Ateneum - Artur Barciś i Krzysztof Tyniec.
Jest jednym z najmłodszych zawodowych bokserów na świecie. Ma 18 lat. W przyszłym roku czeka ją matura. Nazywa się Karolina Owczarz.
Losy niepełnosprawnej Natalki TVN Uwaga! śledzi od dawna. Kilka lat temu Natalka trafiła do rodziny zastępczej, w której znalazła miłość, wsparcie i opiekę. Dziś ośmioletnie dziecko uśmiecha się, przejawia sportowy talent i ma swoje marzenia.
Polska staje się jednym wielkim śmietniskiem. Śmieci mają być utylizowane, ale co roku z legalnego obrotu ginie aż pięć milionów ton odpadów. Składuje się je w nielegalnych miejscach, co prowadzi do degradacji środowiska, a w konsekwencji odbija się na naszym zdrowiu...
Zobacz pełny zapis rozmowy z przedstawicielem firmy Lekaro.
Dziś rano wrocławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego Wiktora Sz. podejrzewanego o zabójstwo 22-letniego Macieja Taciaka, studenta wrocławskiego AWF, pracownika stacji benzynowej w nocy z 26 na 27 lipca.
Wielokrotny medalista w lekkiej atletyce, wicemistrz Polski juniorów i członek kadry narodowej, 22-letni Maciej Taciak został zabity w trakcie napadu na stację benzynową we Wrocławiu. Stanął w obronie koleżanki.
Sławomir Olbryś, 43-letni strażak był pasażerem pociągu Warszawa - Katowice, który wykoleił się w ostatni piątek pod Piotrkowem Trybunalskim. Jako jeden z pierwszych pospieszył z pomocą poszkodowanym.
- Zobaczyłem człowieka przygniecionego przez pociąg. Zacząłem wyciągać kamienie spod niego, ktoś zaczął wyjmować kamienie z drugiej strony, ktoś nas zobaczył i zaczął pomagać – o kolejowej katastrofie w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim opowiadają pasażerowie, którzy pierwsi ruszyli z pomocą.