- Jestem człowiekiem, na którego padło, żeby śpiewał – mówi o sobie Gienek Loska. Śpiewa od lat. I wcale nie jest tak, że dopiero X Factor przyniósł mu uznanie.
Ma niecałe 18 lat, a na swoim koncie już siedem płyt i wiele prestiżowych nagród. W Czechach jest bezapelacyjną królową popu. W Polsce idolką nastolatków i faworytką muzycznych plebiscytów. Ale najbardziej szczęśliwa czuje się na polsko-czeskim pograniczu, gdzie mieszka.
- Nie byli agresywni, nigdy nie sprawiali problemów – to o trzech uczniach gimnazjum we Włodawie. Pierwszego czerwca na plaży nad jeziorem śmiertelnie pobili 14-latka.
Ponad rok temu Sabina została zatrzymana na lotnisku w Stambule za usiłowanie przemytu kokainy. Wyjechała tam na kilkudniowe romantyczne wakacje, teraz grozi jej wieloletnie więzienie.
Polskie lasy przeżywają kataklizm, z jakim nie spotkały się jeszcze nigdy w swojej historii. Gigantyczna fala śmieci, jakie tysiące ludzi po cichu zostawiają pod osłoną nocy przybiera już rozmiary ekologicznego tsunami. Rocznie odgruzowanie lasów z nielegalnych wysypisk kosztuje Lasy Państwowe dwadzieścia milionów złotych. Ale nawet w tej cenie leśnicy nie są w stanie zatrzymać rosnącej fali nieczystości. Polskie lasy giną w smrodzie i brudzie.
Po sześciu latach od głośnego linczu we Włodowie, kiedy mieszkańcy wsi śmiertelnie pobili recydywistę terroryzującego wieś, powstał film o tamtych wydarzeniach. Wspólnie z reżyserem UWAGA! zorganizowała specjalny pokaz filmu „Lincz” dla mieszkańców Włodowa. Jak wieś odebrała film? Czy tak przykre doświadczenia zmieniły świadomość ludzi?
W niewiarygodnym fetorze, w brudzie, wśród karaluchów kona człowiek. Jest ciężko chory, opuszczony, twierdzi, że nie życzy sobie pomocy. Konającego próbuje dokarmiać i poić sąsiadka. Pracownik MOPS-u odwiedza go i ogranicza się do pisania raportów.
"Mam cudownych rodziców", "To był świat w zupełnie starym stylu", "Zapomniałam" - to tylko trzy tytuły z licznych przebojów, które zaśpiewała. I które do dziś są znane i grane, choć ona sama zniknęła ze sceny ponad 20-cia lat temu. Urszula Sipińska dziś nieczęsto pokazuje się w mediach. I chętniej opowiada o swoich książkach i dokonaniach architektonicznych niż o piosenkach. A przecież przez ponad dekadę była absolutną megagwiazdą!
„Faceci to wzrokowcy, każdy lubi popatrzeć" - już niejeden biznes zrobiono kierując się tą zasadą. Zaskakuje jednak fakt, że tym razem atrakcyjne panie - topless lub w bieliźnie - można wynająć do sprzątania mieszkania. Jak taka usługa wygląda w praktyce?
Żywność ekologiczna może się stać towarem deficytowym, jeżeli polskie rolnictwo otworzy się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Takiego scenariusza obawiają się rolnicy ekologiczni. Od kilku lat trwają w sejmie prace nad ustawą, która ma uregulować kwestie upraw roślin genetycznie modyfikowanych. O wprowadzenie GMO do rolnictwa zabiega lobby związane z przemysłem biotechnologicznym.
Jaki wpływ na zdrowie może mieć żywność genetycznie modyfikowana? Czy czeka nas epidemia bezpłodności? Jakie jeszcze zagrożenia niesie ze sobą GMO?
Środki chemiczne, hormony wzrostu dla zwierząt, antybiotyki i rośliny genetycznie modyfikowane zawarte w żywności stanowią składnik naszej codziennej diety. Zdrowa żywność staje się coraz częściej mitem, bo w biznesie liczy się ilość a nie jakość. Jaki wpływ na nasze zdrowie mają produkty, które zawierają organizmy modyfikowane genetycznie?
Zamach na własne życie - jak twierdzą specjaliści - rzadko powodowany jest jedną przyczyną. Z reguły do ostatecznego kroku prowadzi szereg elementów, ale kluczowe jest przekonanie desperata, że nikt i nic nie może mu pomóc.
Halszka Opfer jako jedna z pierwszych kobiet w Polsce publicznie przyznała się, że jest ofiarą molestowania. Przez wiele lat wykorzystywał ją ojciec. Ani matka, ani starsze rodzeństwo nie pomogli jej wyrwać się z rąk oprawcy. Zrozumiała, że ojciec wyrządził jej ogromną krzywdę dopiero, gdy zaczął molestować jej córkę. Po śmierci ojca napisała książkę.
- Chcę, aby świat był kolorowy i wesoły, chcę się codziennie cieszyć i sprawiać ludziom przyjemność – mówi Magda Gessler.
Jak poradzić sobie z lękiem przed innością? Czasem wydaje się ona wręcz obrzydliwa, niekiedy budzi strach, a najczęściej okazuje się, że to po prostu głupie stereotypy. Wystarczy się przełamać i z bliska poznać to czego się obawiamy, co nas odrzuca. Taki jest sens akcji "Żywe książki"...
Grupa nastolatków przesiaduje na jednym ze szkolnych boisk w Czechowicach Dziedzicach. Piją alkohol, zachowują się wulgarnie. Niedawno pobili mężczyznę, który zwrócił im uwagę. I wciąż okupują to samo boisko.
- Policjanci mają nas za przestępców, szefowie za złodziei, żony za dziwkarzy, kierowcy za zawalidrogi – tak o sobie i swoich kolegach mówi kierowca TIR-a. Czy to prawda, że biorą amfetaminę i mają polecenie taranować samochody osobowe? Jak sobie radzą z higieną i jak często korzystają z usług "tirówek"? W naszym reportażu świat widziany z kabiny wielkiej ciężarówki.
W jaki sposób państwo traci miliony złotych na łamaniu prawa przez myśliwych? Dlaczego sprawą odstrzału zwierzyny zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne?
Sumienny pracownik, szanowany ławnik, troskliwy ojciec nagle szantażuje obcego mężczyznę i grozi skrzywdzeniem jego rodziny, jeśli nie dostanie od niego pieniędzy.
Po raz pierwszy przed kamerą o swojej 13-letniej córce, która zaatakowała i zraniła nożem swoją rówieśnicę, opowiada jej ojciec. – Najbardziej zabolało mnie to, kiedy powiedziała o poranionej – dobrze, że jest teraz brzydka, tak jak ja jestem brzydka – mówi.
"Gdybym nie miał rodziny, pewnie bym już nie żył". "Każda władza jest darmozjadem, ale są tacy ludzie władzy, którzy chcą coś dobrego zrobić". "Gdy byłem mały, chciałem być śmieciarzem". "Polska jest jak panienka o niezbyt dobrej reputacji". Jeśliś ciekaw, kto tak mówi, czytaj dalej…
Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać - jak mawiał Zbigniew Maklakiewicz w filmie "Wniebowzięci". I oczywiście miał rację! Ale nie każdemu wystarczają rejsowe połączenia i tanie linie lotnicze.
Informacje o znęcaniu się nad zwierzętami świadczą o tym, że nie wszyscy wiedzą, jak rozumieć zachowanie zwierząt i jak czuć się w ich towarzystwie bezpiecznie. Programy nauczania w polskich szkołach nie zawierają lekcji właściwego traktowania zwierząt. Dzieci nie mają więc szans poznania tej wiedzy w szkole. Od niedawna Fundacja Viva! uzupełnia tę lukę i organizuje specjalne lekcje z udziałem psa i kota.
Jarosław Szulski to nauczyciel, który swoją pasją potrafi zarazić uczniów, rodziców, a niekiedy niektórych innych nauczycieli. Nauczyciel, który nie boi się z uczniami rozmawiać i przyznać do błędu. Niektórzy uczniowie nie mogą się z nim rozstać nawet po ukończeniu szkoły.
Przez ponad dziesięć lat oszukiwała swoich bliskich, przełożonych oraz współpracowników. Okłamywała pacjentów. Ludzi chorych, cierpiących na ciężkie schorzenia psychiczne. Reporterzy UWAGI! zdemaskowali oszustkę w jednym z najbardziej renomowanych szpitali w Polsce.
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Skwerek" we Wrocławiu zdecydowały o likwidacji podjazdu do przychodni rehabilitacyjnej. Nie chcą dogadać się ani z dyrekcją przychodni, ani z urzędem miasta.
Dzięki dziennikarskiej prowokacji w ręce policji wpadł fałszerz dokumentów. Uwaga! pokazała, jak łatwo było można kupić za 3 tys. zł świadectwo dojrzałości. Czy fałszerz działał sam? Czy pracodawca może szybko sprawdzić autentyczność dokumentu przyniesionego przez pracownika?
Kogo z nas nie wzruszyło albo nie skłoniło do refleksji choć raz usłyszane w radio, pięknie wyśpiewane zdanie "Czas nas uczy pogody"? Wielki talent, charakterystyczny „czarny" głos i własny, oryginalny styl Grażyny Łobaszewskiej.
„Koty", „Upiór w Operze", "Nędznicy" to tylko kilka z polskich wersji światowych musicali, których jest twórcą. Wojciech Kępczyński, dyrektor teatru Roma, jest i artystą, i menadżerem - a to wyjątkowo rzadkie połączenie. Niekiedy nazywany wręcz polskim królem musicali. Ostatnio część spektaklu przeniósł do centrum handlowego.