Natalia Szroeder świat polskiego showbiznesu podbija nie skandalami, lecz talentem, konsekwencją i młodzieńczym urokiem. Oprócz tego, że śpiewa, gra na skrzypcach, ma słuch absolutny, a jej umiejętności wokalne zachwalał brytyjski "The Mirror". Jaka na co dzień jest 22-letnia piosenkarka?
Stare, kolejowe budynki i horrendalne rachunki za wywóz nieczystości. Dla niektórych rodzin kilkukrotny wzrost stawki to rachunki wyższe nawet o tysiąc złotych. Mieszkańcy Maksymilianowa pod Bygdoszczą załamują ręce.
Mieszkańcy kamienicy w Przemyślu boją się o swoje zdrowie i życie. Wszystko za sprawą 34-letniego lokatora, który w mieszkaniu składuje mocz i fekalia.
36-letni Mirosław Hetmański codziennie ponad 20 godzin spędza w łóżku. Dla skazanego na cztery ściany mężczyzny największym pragnieniem jest wydostanie się z domu. Dzięki windzie mógłby mieć kontakt ze światem. Niestety – to marzenie jest na ten moment nie do zrealizowania.
12-letni Boguś, chory na raka, miał prawie 90 proc. szans na przeżycie. Zamiast chemioterapii rodzice wybrali leczenie metodami niekonwencjonalnymi w ośrodku Ryszarda K. Chłopiec zmarł.
Wstrząsająca historia 12-letniego, chorego na nowotwór chłopca, któremu odebrano szanse na życie. - On nie żyje, bo miał nie żyć – mówi matka, która zdecydowała się na leczenie niekonwencjonalne. Jeżeli dzięki tej opowieści, choć jeden chory zdecyduje się zaufać nauce zamiast hochsztaplerom, śmierć tego chłopca będzie miała sens – jako ostrzeżenie…
Po raz pierwszy świat usłyszał i zobaczył go trzy lata temu. Nagrał piosenkę, zrobił teledysk i wrzucił do internetu. Efekt był natychmiastowy Polacy pokochali "Megierę" Sławomira. Jednak prawdziwy szał zaczął się rok temu, kiedy Sławomir zaczął koncertować z zespołem. Kim jest i dlaczego nie lubi, jak mówi się do niego Sławek?
Ace Ventura Psi Detektyw - tak żartobliwie mówią o niej koledzy z pracy. Pod miłą powierzchownością kryje się jednak nieustępliwa policjantka, która skutecznie ściga oprawców zwierząt. Poznajcie tajniki pracy Igi Sozoniuk.
Od ponad miesiąca mieszkańcy wioski Czarna Dąbrówka okupują wjazd na prywatny teren hodowcy świń, żądając zamknięcia uciążliwej i - jak twierdzą - założonej niezgodnie z prawem, hodowli. Urzędnicy przekonują, że robią wszystko, by pomóc mieszkańcom, ale na razie bezskutecznie.
Po reportażu ujawniającym nielegalne praktyki w zakładzie pakowania i przetwórstwa jaj, otrzymaliśmy od państwa wiele cennych sygnałów. Zgłosili się do nas widzowie, którzy pracowali w podwarszawskim zakładzie. Jak relacjonują, praktyki związane z "odświeżaniem" jaj były tam stosowane już w 2008 roku!
Samotna, 80-letnia kobieta od dłuższego czasu bezskutecznie stara się o wybudowanie działającej toalety w lokalu komunalnym, w którym mieszka. I choć o urągających ludzkiej godności warunkach, w których żyje pani Władysława, wiedzą urzędnicy, to jednak ignorują prośby staruszki.
Czy postanowienie sądu, określające gdzie mają przebywać dzieci, może nie mieć żadnego znaczenia? Właśnie teraz boleśnie doświadcza tego Pani Marzena, która od blisko roku nie może zabrać syna i córki od byłego partnera, chociaż to właśnie przy matce sąd ustalił miejsce zamieszkania dzieci. Tymczasem dzieci od ponad pół roku nie chodzą do szkoły i przedszkola, a gdy pani Marzena przyjeżdża, by się z nimi spotkać, nie wychodzą z domu.
Jeden dom, trzy rodziny i sąsiedzka wojna, w której cierpią dzieci. Ten dramat rozgrywa się we wsi Bukwałd w samym sercu Warmii. Czy da się rozwiązać konflikt, w którym najbardziej cierpią dzieci?
„Kobiety są gorące” to hit, który niezmiennie od 20 lat jest jego wizytówką. Gra na festynach, gminnych imprezach, a nawet weselach. Jak sam mówi: chałtury to jego codzienność. Jak czuje się artysta, który rzadko gości na wielkich scenach? Kulisy Sławy Norberta Dudziuka czyli Norbiego.
Coraz bliżej do legalizacji medycznej marihuany! Sejm przyjął ustawę pozwalającą na sprzedaż zabronionych dziś leków w polskich aptekach. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie heroiczna walka chorych i ich rodzin.
Kto odpowiada za cierpienia 10-letniej Amelki, która uległa wypadkowi w parku rozrywki?
Gdy Szymon był w gimnazjum, zainteresował się nim ksiądz. Ich „związek” trwał 15 lat. Teraz mężczyzna szuka pomocy, sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Tylko nam opowiedział swoją wstrząsającą historię.
Wynajęła swoje mieszkanie. Podpisała umowę, odprowadzała podatki. Mimo to pani Agnieszka przez wiele miesięcy nie mogła pozbyć się niechcianych lokatorów, którzy nie chcieli się wyprowadzić.
Prezydent Gdańska nie odwoła dyrektora zespołu szkół, w którego okolicy doszło do brutalnego pobicia gimnazjalistki przez grupę uczniów innej szkoły. Sprawa wyszła na jaw w połowie maja tego roku, po opublikowaniu w mediach społecznościowych filmu z całego zajścia. O odwołanie dyrektora prosiła Pomorska Kurator Oświaty. W ocenie kuratorów pracownicy szkoły nie zadbali w wystarczający sposób o bezpieczeństwo uczniów. Dyrektor, który po zdarzeniu unikał mediów, dopiero po miesiącu od zdarzenia zgodził się wyjaśnić sprawę.
17-letnia Iwona Cygan, zanim została zamordowana, była bita i torturowana. Z jej śmiercią związane są co najmniej dwa inne morderstwa...
33-letni Robert Zych uratował rodzinę z pożaru. "Happy end" był na wyciągnięcie ręki, jednak mężczyzna zmarł.
Debiutował w serialu „Droga”. Sławę przyniosła mu rola taksówkarza w "Zmiennikach". Dziś Mieczysław Hryniewicz jest dla wielu po prostu Włodkiem Ziębą z serialu "Na Wspólnej". Zapraszamy na Kulisy Sławy aktora.
Konflikt wokół Puszczy Białowieskiej zaczął się od decyzji Ministra Środowiska Jana Szyszki o trzykrotnie zwiększonej wycince drzew. Ekolodzy protestowali. Środowisko naukowe apelowało o wstrzymanie tych drastycznych cięć. Skierowane zostały skargi do premiera, parlamentarzystów i instytucji europejskich. Te apele zostały całkowicie zignorowane przez Dyrekcję Lasów Państwowych. Wycinanych jest coraz więcej drzew. Aby zwiększyć efektywność prac sprowadzono nawet ciężki sprzęt. Aktywiści ekologiczni chcąc chronić cenne drzewostany rozpoczęli blokadę.
Czy dyspozytor, z którego ust padają słowa ”każdy kiedyś umrze”, może decydować o życiu drugiego człowieka? Czy w tym przypadku był sens dzwonić pod 112, skoro efektem było to, że karetka wyjechała do potrzebującego o wiele za późno.
Kolejne patologie zarejestrowane ukrytymi kamerami przez dziennikarzy Uwagi! w firmie dostarczającej jaja m.in do wielkich sieci supermarketów!
Ferma "Oldar" została zmuszona do wstrzymania obrotu swoimi produktami. W czwartek rano, czyli kilkanaście godzin po emisji naszego reportażu, około godziny 8, p. Jakub Kubacki, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszkowie, dostarczył osobiście do Fermy OLDAR decyzję administracyjną o zakazie wprowadzania do obrotów wszelkich produktów przez OLDAR.
Jak na zebrane przez nas nagrania zareagowali przedstawiciele Oldaru? Czy prezes zakładu wie, że w zakładzie zmieniany jest termin przydatności jaj do spożycia? Wreszcie, co zobaczymy jutro, w drugiej części materiału? O tym wszystkim Ryszard Cebula rozmawiał z współautorem reportażu, Tomaszem Patorą.
Odświeżanie jaj, zmiana terminu ich przydatności, przerabianie przeterminowanych jaj na masę do ciast i tortów. Dla widzów o mocnych nerwach: przerabianie na masę jaj przeznaczonych do wylęgarni, w których zarodek obumarł…. Te jajka trafiają na sklepowe półki, przygotowywane są z nich lody, ciasta, makaron, majonez!
Coraz więcej osób poruszonych historią Krystiana pisze do niego, wspiera jego żonę. Niedawno odwiedziła go Kasia Dacyszyn, projektantka mody. Kobieta przez wiele lat była prześladowana przez stalkera. Rok temu, kiedy czekała na rozprawę w sądzie, jej prześladowca oblał jej twarz kwasem.
Kasia spędziła kilka miesięcy w szpitalu. Była załamana. Siłę dawała jej rodzina, przyjaciele i zupełnie obcy ludzie. Przekonała się wtedy, jak ważne w takich sytuacjach jest każde dobre słowo i motywacja do walki o siebie.
Wypadek na trampolinie zmienił jego życie. Krystian Jabloński zawsze pomagał innym. Dziś sam potrzebuje pomocy.