Gdzie zaczęła się historia zespołu IRA? Jakie pasje mają jej członkowie? Jak zespół postrzegają koledzy z branży muzycznej? Zobaczcie nieemitowane fragmenty reportażu.
Dziś pokażemy Państwu szkołę, w której dzieci zapomniały już, co to tablica i kreda. Skromna podstawówka w niewielkim Choszcznie została właśnie wybrana jedną z najbardziej innowacyjnych szkół na świecie. Czy zaangażowanie i kreatywność nauczycieli rzeczywiście wystarczą, by zrewolucjonizować program nauczania?
W tym roku, w ramach naszej przedświątecznej akcji proponujemy Państwu klejenie specjalnych ozdób choinkowych. Chcemy aby każda gwiazda symbolizowała jeden SMS wysłany na numer 7126 o treści "POMAGAM" przesłany na rzecz podopiecznych fundacji TVN „Nie jesteś sam".
"Biedne dziecko", "wspaniali rodzice", "tej dziewczynce musimy pomóc" – takie zdania najczęściej pojawiały się w listach i na forum, po emisji reportażu o pięcioletniej Zuzi Machecie. Dziewczynka cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka, rzadką, genetyczną chorobę skóry. Ciało Zuzi jest pokryte ciężko gojącymi się ranami.
Profesor Jan K., dzięki swoim naukowym osiągnięciom, pięć lat temu uzyskał z rąk prezydenta najwyższy tytuł naukowy. Okazało się jednak, że powstał problem ze zdobyciem wszystkich książek, których autorem jest profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego…
Co roku w grudniu TVN UWAGA! wspólnie z Fundacją TVN „nie jesteś sam” organizują świąteczną akcję charytatywną. W tym roku symbolem akcji są papierowe gwiazdki. Dzieci w całej Polsce pomagają nam je kleić. Gwiazdki mają symbolizować SMS-y wysłane na numer 7126 o treści POMAGAM.
Lekarze dawali pani Katarzynie nikłe szanse na przeżycie, po tym jak została podpalona przez swojego teścia. Ponad połowa jej ciała jest poparzona. Gdy wydawało się, że najgorsze ma już za sobą pojawiły się problemy. Prócz walki z ogromnym bólem i cierpieniem musi walczyć z rodziną teścia.
PAP: Na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu 43-letniego Stanisława W., który w grudniu ub. roku w Bieczu (Małopolskie) zamordował żonę. Świadkami zabójstwa były ich dzieci.
Wystarczy, że kichnie lub źle obróci się podczas snu, aby doszło do złamania. Z takimi problemami na co dzień boryka się 14-letnia Dorota, która od urodzenia cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Nastolatka jest podopieczną Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.
PAP: - Zwolnienia w Centrum Zdrowia Dziecka będą dotyczyć części administracji i obsługi, nie obejmą lekarzy i pielęgniarek - poinformował dyrektor Centrum prof. Janusz Książyk. Przedstawił on we wtorek działania zmierzające do odzyskania płynności finansowej przez placówkę.
Wyjątkowo wulgarnych wyzwisk użył nauczyciel geografii wobec ucznia gimnazjum w Krasnosielcu na Mazowszu. Co sprawiło, że nauczyciel z 27-letnim doświadczeniem zawodowym stracił nad sobą panowanie?
Dziś w UWADZE! temat 15-latka, który nagrał wulgarne zachowanie pedagoga kamerą. Chociaż nauczyciel postąpił nagannie, to rodzice i nauczyciele uczący w tej szkole stanęli murem za geografem. Film znalazł się w Internecie i wywołał burzliwą dyskusję na temat bezsilności nauczycieli wobec trudnych uczniów.
Siła, wytrwałość i upór - to główne cechy, którymi Ewę Błaszczyk określają jej przyjaciele. Cierpienie po stracie męża i codzienne zmagania z chorobą córki przełożyła na pomoc dla innych. Dzięki niej powstała klinika „Budzik" dla dzieci w śpiączce. Czy robiąc tak wielkie rzeczy, łatwo jest grać w teatrze, prowadzić dom i mimo wszystko nadal udzielać się charytatywnie?
Wyjątkowo wulgarne wyzwiska - tak zachowywał się nauczyciel geografii wobec ucznia gimnazjum w Krasnosielcu na Mazowszu. Co sprawiło, że nauczyciel z 27-letnim doświadczeniem zawodowym stracił nad sobą panowanie?
Dziś w UWADZE! temat 15-latka, który nagrał wulgarne zachowanie pedagoga kamerą. Chociaż nauczyciel postąpił nagannie, to rodzice i nauczyciele uczący w tej szkole stanęli murem za geografem. Film znalazł się w Internecie i wywołał burzliwą dyskusję na temat bezsilności nauczycieli wobec trudnych uczniów.
Sąd Okręgowy w Gdańsku przedłużył areszt dla rodziców zastępczych - Anny i Wiesława C. z Pucka - podejrzanych o przyczynienie się do śmierci dwójki powierzonych im dzieci. Prokuratura zarzuciła im śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie - zabójstwo drugiego.
Siła, wytrwałość i upór - to główne cechy, którymi Ewę Błaszczyk określają jej przyjaciele. Cierpienie po stracie męża i codzienne zmagania z chorobą córki przełożyła na pomoc dla innych. Dzięki niej powstała klinika „Budzik" dla dzieci w śpiączce. Czy robiąc tak wielkie rzeczy, łatwo jest grać w teatrze, prowadzić dom i mimo wszystko nadal udzielać się charytatywnie?
Torby na zakupy, zdrowe jedzenie, ubrania z ekosurowców, oszczędne wykorzystanie wody i prądu, segregacja śmieci - każdy z nas słyszał chociażby o jednym z elementów ekologicznego życia. Jednak ekologia to także stawiania sobie pytań każdego dnia i wybory, które niekoniecznie są dla nas wygodne. Dlatego wciąż większość z nas nie segreguje śmieci i nie przejmuje się tym, jaki świat po sobie zostawi.
Do aresztu trafił 15-latek podejrzewany o brutalne zabójstwo emerytowanego dyrektora banku. Od lat chłopak dobrze znał swoją ofiarę. Mieszkali po sąsiedzku w Tarnowie Opolskim. Dlaczego doszło do zbrodni?
Przyjęta przez parlament ustawa o nasiennictwie legalizuje obrót nasionami GMO w Polsce. Nie podpisał jej jeszcze prezydent i dlatego w całej Polsce przeciwnicy tej technologii organizują protesty. Nie wierzą, że za ustawą pójdą rozporządzenia zakazujące upraw GMO. Sceptyczny wydaje się też prezydent który poprosił rząd o przygotowanie jednolitej ustawy kompleksowo regulującej kwestię GMO. Nie wiadomo jednak, czy to oznacza odrzuceniu przez jego urząd ustawy o nasiennictwie. Ciągle więc Polska w przeciwieństwie do wielu innych europejskich krajów nie uregulowała problemu GMO. Stało się tak zapewne między innymi w wyniku potężnego lobbingu firm biotechnologicznych które od lat starają się o takie regulacje prawne które sprzyjałyby ich interesom. I o tym teraz właśnie w trzeciej części dokumentu Grzegorza Kuczka o GMO w Polsce, przedstawia ona kulisy powstawania ustawy o GMO.
Wrodzona łamliwość kości to występująca dość rzadko choroba genetyczna. Jeden przypadek na 30 tysięcy urodzeń. Kości łamią się przypadkowo, często samoistnie, np. podczas snu. Tej choroby nie da się wyleczyć. Cierpi na nią sześcioletnia Monika ze wsi Kobiele Wielkie koło Radomska. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji TVN „nie jesteś sam”.
Przyjęcie przez parlament nowelizacji ustawy o nasiennictwie na nowo rozpaliło dyskusje o żywności modyfikowanej genetycznie. UWAGA! poświęciła żywności GMO już kilka reportaży. Oddaliśmy głos zwolennikom tej technologii, ale przedstawiliśmy też argumenty krytyków.
Wcześniej księgarnia i bank, teraz bar z kebabem, który powstał na parterze kamienicy. Dla mieszkańców taka zmiana to prawdziwy koszmar. Sąsiedzi baru twierdzą, że w oparach śmierdzących wyziewów nie da się żyć. Urząd dzielnicy jest zadowolony, bo wysoki czynsz zasila kasę miasta. Najemca płaci 20 tysięcy złotych miesięcznie. Problem w tym, że lokal nie został wyposażony w wentylację przystosowaną do smażenia kilkudziesięciu kilogramów mięsa dziennie.
Przejmuje się losem zwierząt i walczy o poprawę ich sytuacji. Wspiera dziewczyny marzące o zrobieniu kariery takiej, jaką udało się zrobić jej samej. Pomaga tym, którym życie niewiele miało do tej pory do zaoferowania. Joanna Krupa już wielokrotnie udowodniła, że nie zamierza być jedynie sławną modelką, a akcje charytatywne z jej udziałem nie są jedynie zabiegiem marketingowym. Czym i jak obdarowała wychowanków jednego z domów dziecka w Warszawie?
Co zrobić z telefonem, kiedy kończy się umowa z operatorem? To pytanie zadali sobie podróżnicy Anna i Jakub Górniccy. W odpowiedzi wymyślili ogólnoświatową akcję, polegającą na skonstruowaniu siatki ochotników rozsianych po całym świecie, którzy ów telefon będę sobie przekazywać. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest nagranie przez każdego z nich 90-sekundowego filmu z miejsca, w którym akurat przebywali. Dzięki temu, na koniec będzie mógł powstać pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający historię podróży telefonu dookoła świata.
Bartek i jego o trzy lata starszy brat Mateusz chorują na dystrofię mięśni typu D. To choroba genetyczna, która przejawia się powolnym zanikiem mięśni, wczesnym inwalidztwem, a później niewydolnością oddechową.
Jeden z pociągów, które w marcu tego roku zderzyły się pod Szczekocinami, w ogóle nie hamował. Tuż przed wypadkiem jechał blisko 100 km/h. Drugi z nich wyhamował do 40 km/h - to jedno z ostatnich ustaleń toczącego się w tej sprawie śledztwa.
Co roku w ostatnią sobotę listopada, w całej Europie świętowany jest Dzień Bez Kupowania. Proekologiczne organizacje poprzez organizowanie happeningów i akcji informacyjnych, zwracają uwagę na problem nadkonsumpcji współczesnego świata.
Od wielu tygodni pokazywaliśmy państwu przykłady zachowań godnych naśladowania: zwykłych ludzi, którzy zdobyli się na szlachetne czyny. Ich bohaterstwo nie wymagało niebywałej odwagi, wyjątkowych umiejętności czy nadludzkiej siły. W zasadzie mógłby zrobić to każdy z nas. Ich postawa została zauważona i doceniona przez otoczenie. I właśnie o to chodzi w akcji Zwykły Bohater - by promować zaangażowanie, przyzwoitość, zwykłą ludzką dobroć. W dzisiejszych szalonych czasach to naprawdę rzadkie i cenne wartości.
Do katastrofy awionetki pod Krakowem doszło w zeszłym roku. Zginęli pilot i wszyscy pasażerowie - troje dzieci. Pożar wywołany wypadkiem doszczętnie strawił dwa domy. Dwie rodziny straciły nie tylko dach nad głową, ale też wszystko co posiadały. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli, po ponad roku od tych tragicznych wydarzeń, dostali szansę na nowe życie...