Klaudia to pierwsze dziecko, które wybudziło się ze śpiączki po intensywnej rehabilitacji w klinice „Budzik". Lekarze mówią o cudzie. Ale historia Klaudii to nie tylko walka o życie i zdrowie.
Pierwsze informacje w tej sprawie wskazywały na potworną zbrodnię - tak potworną, że policjanci natychmiast porównali ją do sprawy dzieci zamordowanych przez rodziców i ukrytych w plastikowych beczkach. Co naprawdę zdarzyło się w czwartkowy wieczór na wsi pod Skierniewicami i dlaczego doszło do tragedii?
Dwa założone przez policjantów kluby MMA (tzw. mieszanych sztuk walki) szkolą osoby karane lub objęte postępowaniami karnymi – ustalili reporterzy Uwagi!
Żyletka, nóż, ostrze z temperówki do ołówków, cyrkiel - tymi przedmiotami zadają sobie ból. Widok krwi ich uspakaja. Daje im ulgę…
Jest akt oskarżenia wobec Joanny W. i Marcina P., rodziców czteroletniego Kacpra ze Rzgowa, który zdaniem śledczych był w domu maltretowany i głodzony.
Historia pana Bogusława każe się zastanowić, czy niektórzy lekarze nie zapomnieli słów przysięgi lekarskiej. I czy nie gubi ich rutyna.
Przemoc seksualna, samobójstwo, agresja… Psycholog z ośrodka opiekuńczo – wychowawczego w Suwałkach odchodzi z pracy.
Mieszkanka Skierniewic walczy o życie po tym, jak podczas spaceru zaatakowały ją trzy niebezpieczne psy. Kobieta uniknęła śmierci tylko dzięki błyskawicznej reakcji sąsiada. Reporter UWAGI! dotarł jednak do informacji, z których wynika, że tej tragedii można było uniknąć…
Do szpitala w Skierniewicach trafiła 34-latka. Okazało się, że w ciele kobiety znajduje się część płodu.. Resztę ciała dziecka znaleziono w drewnianej szopie, w której mieszkała. Dziecko zostało rozczłonkowane w trakcie porodu…
„Na wieki wieków amant” tak zatytułowana jest książka o życiu aktora Tadeusza Plucińskiego. Chociaż artysta ma na koncie setki ról teatralnych i filmowych, do dziś krążą legendy o jego licznych romansach i małżeństwach. Tadeusz Pluciński skończył 88 lat i mimo dobrej formy rzadko zgadza się na udział w telewizyjnych wywiadach. Dla nas zrobił wyjątek.
Zwykły Bohater to wspólna akcja telewizji TVN, Onetu i Banku BPH. Na zwycięzców czekają aż trzy nagrody po sto tysięcy złotych. Jeszcze tylko do jutra czekamy na Państwa zgłoszenia. A szukamy ludzi nieobojętnych na ludzkie cierpienie, ryzykujących własnym życiem, aby nieść pomoc innym, a także tych, którzy zachowali się fair. Takim bohaterem jest Krzysztof Olkowicz, dyrektor Służby Więziennej w Koszalinie, o którym zrobiło się głośno, po tym jak wypuścił z więzienia chorego na schizofrenię mężczyznę, który ukradł wafelek warty 99 groszy.
Kuba ma sześć lat. Dopiero od niedawna potrafi mówić. Tuż po porodzie miał problemy z oddychaniem, był kilkukrotnie intubowany i wtedy lekarze uszkodzili mu krtań i struny głosowe. Od pięciu lat jego rodzice domagają się wyjaśnienia od prokuratury, jak do tego doszło. Wciąż nie mogą poznać prawdy.
Zwykły Bohater to akcja, w której już czwarty rok szukamy i nagradzamy niezwykłych ludzi, którzy wykazali się odwagą czy inicjatywą w niesieniu pomocy innym albo po prostu zachowali się fair. Takim bohaterem jest 93 letni Tadeusz Centek, najstarszy wolontariusz w Polsce.
Sześcioosobowa rodzina mieszkająca na kilku metrach kwadratowych. Brak bieżącej wody i polowe toalety - tak wygląda codzienność w romskiej osadzie w Maszkowicach w Małopolsce. O miejscu tym zrobiło się głośno pod koniec sierpnia, gdy na lokalnej drodze doszło do bójki między kilkoma Romami a uczestnikami orszaku weselnego. Kilka tygodni później dziennikarz Superwizjera TVN wrócił do Maszkowic. Romowie niechętnie widzą u siebie obcych. Po negocjacjach zgodzili się jednak, by spędził z nimi tydzień i poznał ich życie.
Na karę 3 lat i 3 miesięcy więzienia Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Tomasza G., maszynistę pociągu PKP Intercity, który w sierpniu 2011 roku wypadł z torów. Do katastrofy doszło w miejscowości Baby pod Piotrkowem.
Wczoraj nasi reporterzy usłyszeli, że pierwszy alarm w placówce w Suwałkach w sprawie przypadków molestowania seksualnego młodszych wychowanków przez starszych wszczęto już w lipcu i że już wtedy ukarano przykładnie winnych. Tymczasem ani sąd rodzinny ani policja nie potwierdzają tych informacji. Kto więc kłamie i dlaczego?
Nagromadzenie lekarskich błędów i nieudolności na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Zduńskiej Woli, wywołały powołanie nieformalnej Koalicji Skrzywdzonych Rodzin i bezprecedensowe śledztwo, w którym prokuratura bada 11 przypadków potencjalnych przestępstw.
TVN24: Sąd ogłosił dziś wyrok w sprawie wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne. Kierowca Mateusz S., który wjechał w grupę ludzi został skazany na 12,5 roku więzienia i otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
W Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym w Suwałkach doszło do przemocy seksualnej wobec 10-letniego Piotrusia. O zdarzeniu policja została poinformowana po pięciu dniach. Matka chłopca o wszystkim dowiedziała się dopiero od reportera UWAGI!
Nowosądeckie starostwo zlikwidowało tamtejsze stanowisko pełnomocnika zarządu powiatu do spraw mniejszości narodowych. Decyzję tę podjęto dzień po emisji w Uwadze! materiałów o warunkach życia w romskiej osadzie w Maszkowicach. – Po programie dostrzeżono, że obecny system się nie sprawdza, dlatego zarząd powiatu postanowił w inny sposób pomagać Romom - powiedziała dziennikarce TVN Maria Olszowska ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Poinformowała też, że Romom zaproponowano wykonywanie prac interwencyjnych. Od początku października jedenaście osób (dziesięć kobiet i jeden mężczyzna) zostało zatrudnionych na cztery miesiące do prac porządkowych, między innymi w Starym Sączu i Łącku.
Staś umarł w trakcie porodu. Za jego śmierć rodzice obwiniają lekarzy ze szpitala w Zduńskiej Woli. Podobnych historii w tej placówce jest więcej…
Śmierć ośmiolatka. Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim właśnie stracił pracę.
Jedna z najlepszych i najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wciąż jest megagwiazdą, choć od 17 lat nie wydała nowej płyty, a od siedmiu nie zaśpiewała publicznie. Nigdy jednak nie ogłosiła końca kariery.
Choroba zabrała jej dłonie, stopy i nos... Była całkowicie skazana na pomoc rodziny i znajomych. Teraz może już chodzić i jest samodzielna. Wszystko dzięki olbrzymiemu samozaparciu i pomocy, jaką otrzymała od przyjaciół i Fundacji TVN „nie jesteś sam”.
Ten reportaż pewnie nigdy by nie powstał, gdyby nie pewien młody i szlachetny człowiek. Chce pozostać anonimowy, ale nie ze strachu, ale dlatego, że nie zależy mu na popularności. Przyniósł do redakcji Uwagi! własnoręcznie nagrane filmy. Kogo nagrał i dlaczego?
Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyrok 25 lat więzienia dla Katarzyny Waśniewskiej, oskarżonej o zabójstwo swojej półrocznej córki Magdy. O przedterminowe zwolnienie będzie mogła ubiegać się po dwudziestu latach.
Wychudzone i brodzące w gnoju konie cierpiały z głodu i pragnienia w małej stadninie pod Warszawą. Jaki los je spotkał?
Zwykły Bohater to akcja, w której szukamy ludzi zachowujących się fair, ryzykujących własnym życiem, aby nieść pomoc innym, a także tych, którym nieobojętne jest ludzkie cierpienie. Taką osobą jest emerytowana nauczycielka Genowefa Polak, która od 11 lat bezinteresownie pomaga niepełnosprawnej Agnieszce. Zwykli Bohaterzy są wśród nas
Były mąż pani Małgorzaty groził, że ją zabije. Mimo że był już karany za znęcanie się nad rodziną, nie został aresztowany. Swoje groźby spełnił i zabił kobietę.