Nieludzkie traktowanie psa sfilmował jeden z mieszkańców Gniezna. Na nagraniu widać mężczyznę kilkukrotnie kopiącego czworonoga. Podczas interwencji okazało się, że pies należy do kobiety, która ma zakaz posiadania zwierząt z powodu znęcania się nad nimi.
Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizyjnych w Polsce. Za pięknym uśmiechem kryje się upór i determinacja w dążeniu do celu i realizacji wielu projektów. Z Omeną Mensah spotkaliśmy się przed wybuchem pandemii.
Czy w tym roku odbędą się komunie? W większości parafii przez epidemię koronawirusa zdecydowano się przenieść je na jesień. Dla przedsiębiorców może oznacza to duże straty.
Ponadto w programie rozmowa z Marią Staszczuk, psycholożką i terapeutką rodzinną o stresie, który wywołuje epidemia.
Naukowcy wciąż nie wiedzą wszystkiego o koronawirusie. Wiadomo jednak, że w grupie ryzyka są osoby otyłe i osoby starsze, ale również ludzie mający problemy z drogami oddechowymi – alergicy i astmatycy.
Jaka będzie skala zachorowań w Polsce? Na jakiej podstawie wprowadzono kwarantannę i izolację społeczną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można szukać wykorzystując sztuczną inteligencję.
Wciąż nie ma leku, ani szczepionki na COVID-19. Zanim zakończą się testy w laboratoriach, pozostaje metoda znana od lat. Chodzi o podawanie najbardziej chorym osocza krwi z przeciwciałami od ozdrowieńców.
Polakom brakuje wizyt u fryzjera. Pomimo że rząd luzuje powoli obostrzenia, odmrażanie gospodarki na razie nie objęło fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy salony zostaną otwarte?
Mają blisko 100 lat i musieli długo walczyć, by zamieszkać w domu pomocy społecznej. Poruszającą historię pani Haliny i jej męża Edwarda z Bartoszyc pokazywaliśmy w Uwadze! dwukrotnie. W końcu historia ma pozytywny finał.
Działają pod presją czasu i podejmują ogromne ryzyko. Każdego dnia zespoły pogotowia śpieszą na ratunek pacjentom, nie wiedząc ostatecznie, co czeka ich na miejscu.
Ciąża i poród to najważniejszy moment w życiu każdej rodziny. Pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie wielu zmian. Rodzice trojaczków z Łodzi, od dwóch tygodni nie mogą wejść na salę, gdzie leżą ich dzieci.
Czteroletni synek pani Patrycji doświadczał przemocy psychicznej ze strony jej partnera. Kobieta w czasie pandemii uciekła z trójką małych dzieci z domu. W jakiej jest dziś sytuacji? Czy Kuba odzyskał poczucie bezpieczeństwa?
Od dziś otwarte są przedszkola i żłobki. Nie wszystkie, bo wiele samorządów przesunęło termin otwarcia. Działa za to część prywatnych placówek. Jakie było zainteresowanie pierwszego dnia? Jakie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone?
Ponadto, w programie rozmowa z psycholog dr Aleksandrą Jaworską-Surmą, o lękach i agresji, które wywołuje epidemia.
Przez niemal dwa tygodnie zarażeni lekarze i pielęgniarki z centrum opieki długoterminowej w Kaliszu błagali o pomoc. - Czujemy koszmarne zmęczenie, za nami dwunasta doba ciągłej pracy – mówiła dyrektor placówki.
Otyłość nie sprzyja w walce z koronawirusem. Gdyby w Polsce problem z wagą był tak duży jak w USA, więcej byłoby też zakażeń, przekonują eksperci z jednej z krakowskich firm.
Nagranie, na którym widać, jak 23-letni Rafał B. kilkukrotnie przejeżdża leżącego na jezdni psa wstrząsnęło całą Polską. Po blisko roku młody mężczyzna usłyszał wyrok w tej sprawie. Zdaniem organizacji broniących praw zwierząt, szokująco niski.
Szpital MSWiA w Warszawie to największa w Polsce klinika, która zajmuje się leczeniem pacjentów z COVID-19. Kamera Uwagi! zarejestrowała ciężką, codzienną pracę, którą wykonują tamtejsi lekarze i pielęgniarki.
Od dziś, po kilkutygodniowej przerwie, znowu działają galerie handlowe. Pod Ikeą w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka klientów, a jak było w innych miejscach?
W programie rozmawialiśmy także dr hab. Ernestem Kucharem na temat środków bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas zakupów.
- Mimo tej trudnej sytuacji, my artyści musimy podnosić społeczeństwo na duchu. Czujemy misję, żeby dawać radość, dawać słońce. I śpiewać optymistyczne piosenki – mówi Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus. Co muzycy robią w czasie izolacji?
– To wygląda jak w horrorze – ocenia pracownica wrocławskiego pogotowia. Ratownicy medyczni, którzy obsługują ponad milion mieszkańców województwa, przebierają się ze skażonych ubrań w zwykłym garażu, który nie ma nawet dostępu do bieżącej wody.
W ponad 67-milionowej Tajlandii wykryto niecałe trzy tysiące przypadków koronawirusa. Pomimo pandemii wciąż przebywają tam turyści. Nieoficjalnie mówi się o aż ośmiu milionach.
Ich odwaga, zaangażowanie i poświęcenie są teraz na wagę złota. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności codziennie są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
Z obawy przed koronawirusem wielu pacjentów, nawet z poważnymi problemami zdrowotnymi, odmawia przewiezienia do szpitala. O tym, jakich objawów nie należy bagatelizować rozmawialiśmy z kardiologiem, prof. Piotrem Kułakowskim.
Daniel Kania zmarł w samotności, po kilku dniach domowej kwarantanny. Nie został uwzględniony w statystykach, bo oficjalnie nie jest ofiarą koronawirusa. Rodzina i bliscy zmarłego mają żal do służb, że nie zareagowały odpowiednio szybko.
Niespodziewanie pojawił się nowy problem dotyczący zdalnego nauczania. Młodzież włamuje się na lekcje w nie swoich szkołach i w niecenzuralny sposób je zakłóca.
W dzisiejszym programie także o złej diecie i braku ruchu, co może odbić się na naszej sylwetce. Rozmawiamy z ekspertem od zdrowego jedzenia, panią doktor Joanną Neuhoff-Murawską.
Mieszkańcy Zakopanego, którzy przez cały rok utrzymują się z turystyki, znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. - Mówimy o 100-procentowym spadku przychodów. Nie mamy alternatywy zarobkowania – słyszymy w Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej.
Wiele osób w obawie przed zakażeniem koronawirusem rezygnuje z wizyty u lekarza. Dlatego w Rudzie Śląskiej powstała pierwsza w Polsce Mobilna Poradnia Rodzinna. Jak działa?
Polecamy też rozmowę z prof. Zbigniewem Gaciongiem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który odpowiadał na pytania widzów.
Kierowcy busów, którzy wożą Polaków pracujących w Europie Zachodniej nie przechodzą kwarantanny. Znaleźli sposób, jak obejść restrykcje na granicy. – To karygodne, powinno się ich surowo karać – ocenia Główny Inspektorat Sanitarny.
W ostatnich tygodniach tysiące osób straciło pracę. - Takie osoby jak ja nie dostają teraz żadnych pieniędzy. Ani od pracodawcy, ani od państwa. Zostajemy pozostawieni sami sobie - mówi pani Eliza, która formalnie nadal pracuje w kawiarni.
W dzisiejszym programie także o rozmowa z ekspertem o PIT-ach i pożyczkach, które przysługują przedsiębiorcom.