Byli jednymi z pierwszych osób, które zaraziły się koronawirusem w Polsce. Po kilku tygodniach leczenia i rekonwalescencji państwo Książkiewiczowie ze Szczyrku wracają do normalnego życia. Niestety, jednego z członków rodziny choroba pokonała w kilka dni.
Zużyte rękawiczki zamiast do śmietników trafiają na ulice, chodniki i skwery. Zalegają zwłaszcza pod sklepami, tworząc duże zagrożenie. Ponadto w dzisiejszym programie Uwaga! Koronawirus rozmawialiśmy z doktorem Pawłem Szczucińskim, pediatrą i psychiatrą, który uczestniczył w misji polskich lekarzy do Włoch.
Byli jednymi z pierwszych osób, które zaraziły się koronawirusem w Polsce. Po kilku tygodniach leczenia i rekonwalescencji małżeństwo ze Szczyrku wraca do normalnego życia. Pani Maria mówi jednak, że to doświadczenie zmieniło ją na całe życie.
Zdaniem naukowców pomóc może zwiększanie liczby testów. Jeden z warszawskich startupów postanowił uruchomić odpowiednie laboratorium, dziś wykonuje co szósty test w Polsce.
W Czechach, gdzie stwierdzono ponad 7 tys. przypadków COVID-19, rząd przygotował już szczegółowy plan odmrażania gospodarki. Czesi mają wrócić do względnej normalności na początku czerwca.
Strach przed podróżami, uziemienie samolotów, wreszcie oficjalne nakazy zamknięcia hoteli i restauracji. Z powodu pandemii turystyka stanęła nad przepaścią.
Wysuszona skóra dłoni, odparzenia, zmiany alergiczne i trądzikowe – to efekt długotrwałego korzystania ze środków do dezynfekcji oraz noszenia lateksowych rękawiczek i maseczek ochronnych. Jak sobie z tym radzić?
Był przywiązany na półmetrowym sznurku, tak, że nie mógł nawet na chwilę usiąść, mówią przedstawiciele organizacji działającej pod Łodzią, która uratowała wychudzonego psa.
Mieszkająca pod jednym dachem, siedmioosobowa rodzina Malinowskich i Warzechów przez prawie miesiąc żyła w niepewności i strachu z objawami koronawirusa, po tym jak do szpitala zabrano mieszkającą z nimi babcię. Kobieta wyzdrowiała, ale do domu wrócić nie mogła, bo pozostałym domownikom nie wykonano testów.
Od kilku tygodni salony kosmetyczne powinny być zamknięte, mimo to część z nich działa dalej. Jak? Kosmetyczki jeżdżą do domów klientów. W programie Uwaga! Koronawirus także, o tysiącach Polaków, którzy nie mogą odzyskać pieniędzy za wakacje i inne usługi wykupione przed wybuchem epidemii.
Setki kilometrów przejechanych w karetce między szpitalami, długie godziny nerwów i niepewności o własne zdrowie i życie. To spotkało 75-letnią, zarażoną koronawirusem panią Danutę, która w związku z chorobą nerek musi być regularnie dializowana.
Praca z domu, lekcje dzieci online i normalne domowe obowiązki, a to wszystko na niespełna 40 m kw. Jak nie zwariować na niewielkiej przestrzeni i zaaranżować dla każdego własny kąt? W dzisiejszej Uwadze! Koronawirus rozmawialiśmy z architektem Krzysztofem Miruciem, który na co dzień, w telewizji HGTV, rozwiązuje mieszkaniowe bolączki.
Wielu właścicieli firm z dnia na dzień straciło możliwość zarabiania. Zostali z rachunkami, kredytami i pracownikami. Czy w obliczu bankructwa małe przedsiębiorstwa mają szansę na przetrwanie?
Ratownicy medyczni coraz częściej spotykają się z niechęcią spowodowaną strachem przed zachorowaniem. - Żądamy szacunku, bo może nas zabraknąć - mówi jeden z nich w poruszającym nagraniu.
Ponadto w w dzisiejszej Uwadze! Koronawirus rozmowa z dermatologiem na temat objawów skórnych, które może powodować COVID-19.
Szpital w Radomiu stał się największym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Zakaziło się tam już 200 osób, z czego ponad połowę chorych stanowi personel. Niestety, kilka dni temu zmarł jeden z tamtejszych fizjoterapeutów. To prawdopodobnie pierwsza ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego w kraju.
Prawdopodobnie pierwszymi Polakami, którzy w tym roku zdadzą maturę będzie 21 uczniów słubickiego liceum. Na co dzień uczą się we Frankfurcie nad Odrą. Żeby jednak mogli zdać egzamin dojrzałości, muszą być zamknięci w izolacji na ponad miesiąc i to po niemieckiej stronie.
38-letni mężczyzna zaatakował psa sąsiada maczetą. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do pięciu lat więzienia.
Ponad 30 lat na scenie, tysiące koncertów i sprzedanych płyt. Mimo upływu czasu, zespół IRA nie traci swojego wyjątkowego, rockowego charakteru, gromadząc na koncertach wielopokoleniową publiczność.
Koronawirus zastał polską szkołę analogową, a zostawi cyfrową, tak z nadzieją mówi część nauczycieli. Jak w rzeczywistości wygląda nauczanie online? I co sądzi o nim młodzież?
- Najgorszemu wrogowi nie życzę takiego przeżycia, takiego samopoczucia – mówi pani Anna, jedna z pierwszych osób, które zakaziły się koronawirusem. Dziś kobieta jest już zdrowa.
W morzu złych wiadomości, pojawiają się informacje o inicjatywach i ludziach, którzy zamiast stać – działają i robią coś dla tych, którzy dzisiaj najbardziej potrzebują wsparcia.
Z powodu pandemii wiele osób musiało przerwać leczenie. Większość zabiegów zostało odwołanych. Poważne problemy mają ci, którzy korzystali z rehabilitacji.
W Domu Opieki w Jakubowicach doszło do masowego zakażenia koronawirusem. Informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku została przez dyrekcję zatajona przed niektórymi pracownikami, a do placówki przyjęto w tym czasie nowych pacjentów.
O słuszności obowiązkowego noszenia maseczek ochronnych większości osób nie trzeba przekonywać. Jednak jak wytłumaczyć dziecku, że wychodząc na spacer, musi zakładać coś na twarz?
Firma opiekująca się starszymi i schorowanymi mieszkańcami Sosnowca nie wyposażała pracowników w maseczki ochronne i rękawiczki. Wielu seniorów w obawie o swoje zdrowie i życie było zmuszonych do rezygnacji z usług swoich opiekunów.
Od czwartku wchodzi w życie obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Co powinniśmy wiedzieć? Czy osobom, które się nie zakryją, grozi kara?
Środki do dezynfekcji są dziś sprzedażowym hitem. Wśród ofert można znaleźć preparat, który zdaniem ekspertów może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia.