- Aplikacja umożliwia osobom, które poszukują psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry, odnalezienie tego specjalisty i podjęcie terapii w trybie online – tłumaczy Damian Markowski, współzałożyciel aplikacji Therapify.
Zobacz także: Małe dzieci zarażają koronawirusem skuteczniej niż dorośli? Zaskakujące wyniki nowych badań!
Dodaje, że na początku roku z aplikacji korzystało około 200 pacjentów i kilkudziesięciu specjalistów. W czasie pandemii liczba użytkowników znacznie wzrosła.
- Teraz mamy około 200 prywatnych gabinetów i około 1 300 pacjentów – mówi Markowski.
- Pacjent między sesjami ma możliwość wykonywania zadań w aplikacji, gdzie opisuje swoje myśli, emocje, zachowania. Prowadzi tam taki pamiętnik, do którego ja też mam wgląd i mogę lepiej przygotować się na sesję – mówi Karolina Borek, psycholog z Centrum Psychologii CBTherapy.
Opowiada, że przed sesją z nowym pacjentem zrobiła standardowy wywiad, a przed kolejnym spotkaniem klient zrobił 20 zadań w aplikacji, dzięki czemu druga sesja była bardziej efektywna.
Zobacz także: WHO: COVID-19 to czwarta najbardziej zakaźna choroba świata. Na 200 osób umiera jedna
W dzisiejszym programie gościliśmy również prof. dr hab. n. med. Janusz Heitzman z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, z którym rozmawialiśmy o kondycji psychicznej Polaków podczas pandemii.
Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19: 25 i w weekendy o 19:20.
Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >