– To wygląda jak w horrorze – ocenia pracownica wrocławskiego pogotowia. Ratownicy medyczni, którzy obsługują ponad milion mieszkańców województwa, przebierają się ze skażonych ubrań w zwykłym garażu, który nie ma nawet dostępu do bieżącej wody.
W ponad 67-milionowej Tajlandii wykryto niecałe trzy tysiące przypadków koronawirusa. Pomimo pandemii wciąż przebywają tam turyści. Nieoficjalnie mówi się o aż ośmiu milionach.
Ich odwaga, zaangażowanie i poświęcenie są teraz na wagę złota. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, diagności codziennie są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
Z obawy przed koronawirusem wielu pacjentów, nawet z poważnymi problemami zdrowotnymi, odmawia przewiezienia do szpitala. O tym, jakich objawów nie należy bagatelizować rozmawialiśmy z kardiologiem, prof. Piotrem Kułakowskim.
Daniel Kania zmarł w samotności, po kilku dniach domowej kwarantanny. Nie został uwzględniony w statystykach, bo oficjalnie nie jest ofiarą koronawirusa. Rodzina i bliscy zmarłego mają żal do służb, że nie zareagowały odpowiednio szybko.
Niespodziewanie pojawił się nowy problem dotyczący zdalnego nauczania. Młodzież włamuje się na lekcje w nie swoich szkołach i w niecenzuralny sposób je zakłóca.
W dzisiejszym programie także o złej diecie i braku ruchu, co może odbić się na naszej sylwetce. Rozmawiamy z ekspertem od zdrowego jedzenia, panią doktor Joanną Neuhoff-Murawską.
Mieszkańcy Zakopanego, którzy przez cały rok utrzymują się z turystyki, znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. - Mówimy o 100-procentowym spadku przychodów. Nie mamy alternatywy zarobkowania – słyszymy w Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej.
Wiele osób w obawie przed zakażeniem koronawirusem rezygnuje z wizyty u lekarza. Dlatego w Rudzie Śląskiej powstała pierwsza w Polsce Mobilna Poradnia Rodzinna. Jak działa?
Polecamy też rozmowę z prof. Zbigniewem Gaciongiem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który odpowiadał na pytania widzów.
Kierowcy busów, którzy wożą Polaków pracujących w Europie Zachodniej nie przechodzą kwarantanny. Znaleźli sposób, jak obejść restrykcje na granicy. – To karygodne, powinno się ich surowo karać – ocenia Główny Inspektorat Sanitarny.
W ostatnich tygodniach tysiące osób straciło pracę. - Takie osoby jak ja nie dostają teraz żadnych pieniędzy. Ani od pracodawcy, ani od państwa. Zostajemy pozostawieni sami sobie - mówi pani Eliza, która formalnie nadal pracuje w kawiarni.
W dzisiejszym programie także o rozmowa z ekspertem o PIT-ach i pożyczkach, które przysługują przedsiębiorcom.
Byli jednymi z pierwszych osób, które zaraziły się koronawirusem w Polsce. Po kilku tygodniach leczenia i rekonwalescencji państwo Książkiewiczowie ze Szczyrku wracają do normalnego życia. Niestety, jednego z członków rodziny choroba pokonała w kilka dni.
Zużyte rękawiczki zamiast do śmietników trafiają na ulice, chodniki i skwery. Zalegają zwłaszcza pod sklepami, tworząc duże zagrożenie. Ponadto w dzisiejszym programie Uwaga! Koronawirus rozmawialiśmy z doktorem Pawłem Szczucińskim, pediatrą i psychiatrą, który uczestniczył w misji polskich lekarzy do Włoch.
Byli jednymi z pierwszych osób, które zaraziły się koronawirusem w Polsce. Po kilku tygodniach leczenia i rekonwalescencji małżeństwo ze Szczyrku wraca do normalnego życia. Pani Maria mówi jednak, że to doświadczenie zmieniło ją na całe życie.
Zdaniem naukowców pomóc może zwiększanie liczby testów. Jeden z warszawskich startupów postanowił uruchomić odpowiednie laboratorium, dziś wykonuje co szósty test w Polsce.
W Czechach, gdzie stwierdzono ponad 7 tys. przypadków COVID-19, rząd przygotował już szczegółowy plan odmrażania gospodarki. Czesi mają wrócić do względnej normalności na początku czerwca.
Strach przed podróżami, uziemienie samolotów, wreszcie oficjalne nakazy zamknięcia hoteli i restauracji. Z powodu pandemii turystyka stanęła nad przepaścią.
Dziennie ulicami miast pokonują nawet 100 km, żeby dowieźć nam ciepły posiłek czy zamówione w sklepie zakupy.
Wysuszona skóra dłoni, odparzenia, zmiany alergiczne i trądzikowe – to efekt długotrwałego korzystania ze środków do dezynfekcji oraz noszenia lateksowych rękawiczek i maseczek ochronnych. Jak sobie z tym radzić?
Był przywiązany na półmetrowym sznurku, tak, że nie mógł nawet na chwilę usiąść, mówią przedstawiciele organizacji działającej pod Łodzią, która uratowała wychudzonego psa.
Mieszkająca pod jednym dachem, siedmioosobowa rodzina Malinowskich i Warzechów przez prawie miesiąc żyła w niepewności i strachu z objawami koronawirusa, po tym jak do szpitala zabrano mieszkającą z nimi babcię. Kobieta wyzdrowiała, ale do domu wrócić nie mogła, bo pozostałym domownikom nie wykonano testów.
Od kilku tygodni salony kosmetyczne powinny być zamknięte, mimo to część z nich działa dalej. Jak? Kosmetyczki jeżdżą do domów klientów. W programie Uwaga! Koronawirus także, o tysiącach Polaków, którzy nie mogą odzyskać pieniędzy za wakacje i inne usługi wykupione przed wybuchem epidemii.
Setki kilometrów przejechanych w karetce między szpitalami, długie godziny nerwów i niepewności o własne zdrowie i życie. To spotkało 75-letnią, zarażoną koronawirusem panią Danutę, która w związku z chorobą nerek musi być regularnie dializowana.
Praca z domu, lekcje dzieci online i normalne domowe obowiązki, a to wszystko na niespełna 40 m kw. Jak nie zwariować na niewielkiej przestrzeni i zaaranżować dla każdego własny kąt? W dzisiejszej Uwadze! Koronawirus rozmawialiśmy z architektem Krzysztofem Miruciem, który na co dzień, w telewizji HGTV, rozwiązuje mieszkaniowe bolączki.
Wielu właścicieli firm z dnia na dzień straciło możliwość zarabiania. Zostali z rachunkami, kredytami i pracownikami. Czy w obliczu bankructwa małe przedsiębiorstwa mają szansę na przetrwanie?
Ratownicy medyczni coraz częściej spotykają się z niechęcią spowodowaną strachem przed zachorowaniem. - Żądamy szacunku, bo może nas zabraknąć - mówi jeden z nich w poruszającym nagraniu.
Ponadto w w dzisiejszej Uwadze! Koronawirus rozmowa z dermatologiem na temat objawów skórnych, które może powodować COVID-19.
Szpital w Radomiu stał się największym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Zakaziło się tam już 200 osób, z czego ponad połowę chorych stanowi personel. Niestety, kilka dni temu zmarł jeden z tamtejszych fizjoterapeutów. To prawdopodobnie pierwsza ofiara COVID-19 wśród personelu medycznego w kraju.
Prawdopodobnie pierwszymi Polakami, którzy w tym roku zdadzą maturę będzie 21 uczniów słubickiego liceum. Na co dzień uczą się we Frankfurcie nad Odrą. Żeby jednak mogli zdać egzamin dojrzałości, muszą być zamknięci w izolacji na ponad miesiąc i to po niemieckiej stronie.
38-letni mężczyzna zaatakował psa sąsiada maczetą. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do pięciu lat więzienia.
Ponad 30 lat na scenie, tysiące koncertów i sprzedanych płyt. Mimo upływu czasu, zespół IRA nie traci swojego wyjątkowego, rockowego charakteru, gromadząc na koncertach wielopokoleniową publiczność.
Z powodu pandemii setki podopiecznych fundacji działających na rzecz zwierząt może stracić życie.