Najbliższe tygodnie to najgorętszy czas w branży ślubnej. Pary, które mają zaplanowany ślub żyją w wielkiej niepewności i strachu przed utratą pieniędzy. Wciąż nie wiadomo, czy będzie można zaprosić gości i zorganizować wesele.
Ponadto, w dzisiejszym programie rozmawialiśmy z Michałem Cessanisem, wicenaczelnym „National Geographic Traveler”.
Jego działka została obwiązana biało-czerwoną taśmą, a w nocy wybito mu w altance szyby i przecięto opony w samochodzie. Wszystko dlatego, że postanowił spędzić dwutygodniową kwarantannę na terenie ogrodów działkowych.
Wykorzystywanie resztek z obiadów wraca do łask. – Z łodyżek pietruszki można zrobić świetne pesto. A z niezjedzonych ziemniaków sałatkę ziemniaczaną – podpowiada Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia.
Wybuch gazu w Szczyrku spowodował śmierć ośmiu osób. Po kilkunastu dniach od zdarzenia, aresztowano robotników, którzy prowadzili prace budowlane w okolicy. Od tego czasu trwa śledztwo.
Od ponad tygodnia działają hotele i inne miejsca noclegowe. Duże obiekty świecą pustkami, tymczasem widać zainteresowanie domkami na wynajem. Turyści szukają ciszy i spokoju.
Ponadto, w dzisiejszym programie rozmowa z wirusologiem Tomaszem Dzieciątkowskim.
Dwumetrowy dystans, obowiązkowe rękawiczki i maseczki. To niektóre z obostrzeń przy jakich znów możemy robić zakupy w galeriach handlowych. Otwarte zostały również sklepy z odzieżą. Czy przymierzanie ubrań jest jednak bezpieczne?
Norwegia, Hiszpania, Słowacja, Niemcy czy Austria to kraje, w których można już korzystać z usług fryzjera i kosmetyczki. Obowiązują ograniczenia i nowe zasady, ale klientów nie brakuje.
- Wypełnienie kosztuje od 250 do 300 zł, plus opłata sanitarna 180 zł - usłyszeliśmy w jednym z krakowskich gabinetów stomatologicznych. Dodatkowe opłaty wprowadziło większość stomatologów.
W dzisiejszym programie na pytania widzów odpowiadał lek. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Sześć tygodni temu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach wypisano i wywieziono wszystkich leczących się pacjentów. Teraz na czternastu zamkniętych oddziałach leczy się jedynie osoby zakażone COVID-19.
W Niemczech powstaje coraz więcej kin samochodowych. - W ostatnim czasie złożono 90 wniosków o przyznanie koncesji. To bezpieczna forma rozrywki - chwali Ewa Misiakiewicz, mieszkanka Drezna. Ponadto w dzisiejszym programie rozmowa z psycholog Ireną Jaczewską.
Nieludzkie traktowanie psa sfilmował jeden z mieszkańców Gniezna. Na nagraniu widać mężczyznę kilkukrotnie kopiącego czworonoga. Podczas interwencji okazało się, że pies należy do kobiety, która ma zakaz posiadania zwierząt z powodu znęcania się nad nimi.
Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizyjnych w Polsce. Za pięknym uśmiechem kryje się upór i determinacja w dążeniu do celu i realizacji wielu projektów. Z Omeną Mensah spotkaliśmy się przed wybuchem pandemii.
Czy w tym roku odbędą się komunie? W większości parafii przez epidemię koronawirusa zdecydowano się przenieść je na jesień. Dla przedsiębiorców może oznacza to duże straty.
Ponadto w programie rozmowa z Marią Staszczuk, psycholożką i terapeutką rodzinną o stresie, który wywołuje epidemia.
Otwarcie powiedziały o braku zabezpieczeń w walce z koronawirusem. I poniosły dotkliwe konsekwencje. Do dziś pozostają bez pracy.
Naukowcy wciąż nie wiedzą wszystkiego o koronawirusie. Wiadomo jednak, że w grupie ryzyka są osoby otyłe i osoby starsze, ale również ludzie mający problemy z drogami oddechowymi – alergicy i astmatycy.
Jaka będzie skala zachorowań w Polsce? Na jakiej podstawie wprowadzono kwarantannę i izolację społeczną? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można szukać wykorzystując sztuczną inteligencję.
Wciąż nie ma leku, ani szczepionki na COVID-19. Zanim zakończą się testy w laboratoriach, pozostaje metoda znana od lat. Chodzi o podawanie najbardziej chorym osocza krwi z przeciwciałami od ozdrowieńców.
Polakom brakuje wizyt u fryzjera. Pomimo że rząd luzuje powoli obostrzenia, odmrażanie gospodarki na razie nie objęło fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy salony zostaną otwarte?
Mają blisko 100 lat i musieli długo walczyć, by zamieszkać w domu pomocy społecznej. Poruszającą historię pani Haliny i jej męża Edwarda z Bartoszyc pokazywaliśmy w Uwadze! dwukrotnie. W końcu historia ma pozytywny finał.
Działają pod presją czasu i podejmują ogromne ryzyko. Każdego dnia zespoły pogotowia śpieszą na ratunek pacjentom, nie wiedząc ostatecznie, co czeka ich na miejscu.
Ciąża i poród to najważniejszy moment w życiu każdej rodziny. Pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie wielu zmian. Rodzice trojaczków z Łodzi, od dwóch tygodni nie mogą wejść na salę, gdzie leżą ich dzieci.
Czteroletni synek pani Patrycji doświadczał przemocy psychicznej ze strony jej partnera. Kobieta w czasie pandemii uciekła z trójką małych dzieci z domu. W jakiej jest dziś sytuacji? Czy Kuba odzyskał poczucie bezpieczeństwa?
Od dziś otwarte są przedszkola i żłobki. Nie wszystkie, bo wiele samorządów przesunęło termin otwarcia. Działa za to część prywatnych placówek. Jakie było zainteresowanie pierwszego dnia? Jakie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone?
Ponadto, w programie rozmowa z psycholog dr Aleksandrą Jaworską-Surmą, o lękach i agresji, które wywołuje epidemia.
Przez niemal dwa tygodnie zarażeni lekarze i pielęgniarki z centrum opieki długoterminowej w Kaliszu błagali o pomoc. - Czujemy koszmarne zmęczenie, za nami dwunasta doba ciągłej pracy – mówiła dyrektor placówki.
Otyłość nie sprzyja w walce z koronawirusem. Gdyby w Polsce problem z wagą był tak duży jak w USA, więcej byłoby też zakażeń, przekonują eksperci z jednej z krakowskich firm.
Nagranie, na którym widać, jak 23-letni Rafał B. kilkukrotnie przejeżdża leżącego na jezdni psa wstrząsnęło całą Polską. Po blisko roku młody mężczyzna usłyszał wyrok w tej sprawie. Zdaniem organizacji broniących praw zwierząt, szokująco niski.
Szpital MSWiA w Warszawie to największa w Polsce klinika, która zajmuje się leczeniem pacjentów z COVID-19. Kamera Uwagi! zarejestrowała ciężką, codzienną pracę, którą wykonują tamtejsi lekarze i pielęgniarki.
Od dziś, po kilkutygodniowej przerwie, znowu działają galerie handlowe. Pod Ikeą w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka klientów, a jak było w innych miejscach?
W programie rozmawialiśmy także dr hab. Ernestem Kucharem na temat środków bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas zakupów.
- Mimo tej trudnej sytuacji, my artyści musimy podnosić społeczeństwo na duchu. Czujemy misję, żeby dawać radość, dawać słońce. I śpiewać optymistyczne piosenki – mówi Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus. Co muzycy robią w czasie izolacji?
Wraz z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa, pojawiły się nowe problemy. Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały?