Wnioski o areszt dla zatrzymanych w sprawie fentanylu

Duch z Żuromina
Duch z Żuromina
Zakończyły się przesłuchania zatrzymanych w sprawie fentanylu w Żurominie. Złożono trzy wnioski o areszt. Wiadomo już, kto był źródłem plastrów, z których pozyskiwano śmiercionośny środek.

Prokurator złożył trzy wnioski o areszt dla podejrzanych, którzy wczoraj zostali zatrzymani przez radomskich policjantów. Chodzi o dwóch mężczyzn i kobietę.

Sąd jeszcze nie rozpatrzył wniosków. Wiadomo jednak, że kobieta została zwolniona do domu z poręczeniem ze względu na jej stan zdrowia. 53-latka z powiatu hrubieszowskiego miała być źródłem plastrów z fentanylem. Lekarze wydawali jej recepty, które miała później sprzedawać. 

- Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych czynów, ale złożyli obszerne wyjaśnienia - mówi Bartosz Maliszewski z Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Fentanyl zabija w Żurominie

Uwaga! jako pierwsza nagłośniła temat. Nasz reporter Tomasz Patora, jako jedyny dziennikarz w Polsce, rozmawiał z mężczyzną nazywanym "Duchem", który według mieszkańców sprzedawał śmiercionośną substancję.

- Fentanyl? Pierwsze słyszę. Żadnego fentanylu nikomu nie podawałem. (…) Nigdy nie byłem oskarżony, nigdy nie miałem niczego w ręku – mówił mężczyzna.

Zobacz reportaż Uwagi! >>>

Do pierwszych zatrzymań doszło pod koniec maja tego roku, o czym pisaliśmy TUTAJ >>> Wtedy w ręce policji trafiły dwie osoby.

Więcej informacji o zatrzymaniu ws. fentanylu>>>

Autor: wg

podziel się:

Pozostałe wiadomości