Dzikie zwierzęta w mieście, fentanyl zabija w Żurominie, Polak zginął w Sztokholmie [TYDZIEŃ W UWADZE!]

Co było w Uwadze?
Co było w Uwadze! w zeszłym tygodniu?
Co było w Uwadze! w poprzednim tygodniu? Dzikie zwierzęta coraz częściej wchodzą do miast, niebezpieczny narkotyk, fentanyl, zabija dziesiątki osób w Żurominie oraz rozmowa z rodziną Polaka, który zginął w Sztokholmie - to reportaże z minionego tygodnia, na które Daria Górka, reporterka i prowadząca Uwagi!, chce zwrócić Państwa uwagę. 

Zobacz polecane reportaże Uwagi! z minionego tygodnia

Coraz więcej dzikich zwierząt w miastach. Jak reagować? Co robić widząc dzika lub łosia? >>>

Łosie na ulicach Torunia, dziki w centrum Gdyni oraz podwarszawskiego Józefowa, a także niedźwiedzie w Zakopanem. Dzikie zwierzęta biegają po plażach i parkach, stołują się w osiedlowych śmietnikach, a nawet wylegują na placach zabaw dla dzieci.

Czego zwierzęta szukają w miastach? Z jakich powodów chcą być bliżej ludzi? Czy powinniśmy zawracać je do lasów? A może się do nich przyzwyczaić?

- Trzeba się przyzwyczaić i nauczyć postępowania. Pewnego rodzaju nauczenia zwierząt co mają, a co nie mają robić – mówi prof. Andrzej Elżanowski z Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiego Towarzystwa Etycznego.

Coraz więcej dzikich zwierząt w miastach. Jak reagować? Co robić widząc dzika lub łosia?
Coraz więcej dzikich zwierząt w miastach. Jak reagować? Co robić widząc dzika lub łosia?
Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się w miastach. Co robić w sytuacji, gdy je napotkamy?

Fentanyl zabija na Mazowszu. „Nikt nie reaguje, nikt nic z tym nie robi” >>>

W położonym na Mazowszu Żurominie zgony młodych ludzi już nikogo nie dziwią. Tylko od początku tego roku życie straciło pięć osób. Zdaniem mieszkańców problemem jest łatwo dostępny fentanyl.

- Coś trzeba z tym zrobić, bo to dzieje się na dużą skalę. I ginie dużo ludzi. Jeżeli nie pomoże ten program, to ja będę dalej z tym walczyć, dopóki starczy mi sił – zapowiada pani Jadwiga, matka zmarłego Pawła.

Zobacz także specjalne wydanie Uwagi! na żywo z Żuromina >>>

Fentanyl zabija na Mazowszu. „Nikt nie reaguje, nikt nic z tym nie robi”
Fentanyl zabija na Mazowszu. „Nikt nie reaguje, nikt nic z tym nie robi”
W położonym na Mazowszu Żurominie zgony młodych ludzi już nikogo nie dziwią. Tylko od początku tego roku życie straciło pięć osób. Zdaniem mieszkańców problemem jest łatwo dostępny fentanyl.

Chciał zwrócić uwagę nastolatkom, został zastrzelony. "Żyje się tutaj w strachu" >>> Został zastrzelony w drodze na basen, na który jechał z 12-letnim synem. - Nigdy go nie pożegnam, on zawsze będzie ze mną – mówi zrozpaczona matka 39-latka.

- Tamci zażywali narkotyki i pewnie on powiedział im, żeby poszli w inne miejsce. Że przejeżdża z dzieckiem i nie chce, żeby jego syn widział takie rzeczy. Wtedy jeden wyciągnął rękę, Michał ją odtrącił. Tamten wyciągnął pistolet. Neo zakrył oczy. Tamten strzelił – opowiada matka 39-latka.

Chciał zwrócić uwagę nastolatkom, został zastrzelony. "Żyje się tutaj w strachu"
Chciał zwrócić uwagę nastolatkom, został zastrzelony. "Żyje się tutaj w strachu"
Został zastrzelony w drodze na basen, na który jechał z 12-letnim synem. - Nigdy go nie pożegnam, on zawsze będzie ze mną – mówi zrozpaczona matka 39-latka.

Autor: as

podziel się:

Pozostałe wiadomości