Co to takiego? Tego chyba nawet nie tylko przedszkolaki nie wiedzą. A wyjaśnia kucharz i dziennikarz kulinarny Grzegorz Łapanowski. Tego nie było w telewizji.
Grzegorz Łapanowski przygotowuje indyka z myślą o małym jego spożywcy. Tego nie było w telewizji.
Zastanawiają się rodzice przedszkolaków wraz z kucharzem i dziennikarzem kulinarnym Grzegorzem Łapanowskim. Tego nie było w telewizji.
Prowadzi ją dla przedszkolaków kucharz Grzegorz Łapanowski. Tego nie było w telewizji.
Czyli coś, co jest bardzo zdrowe i smaczne, ale dzieci tego nie lubią. Uczy kucharz Grzegorz Łapanowski. Tego nie było w telewizji.
Co jedzą dzieci? A konkretnie – co jedzą w żłobkach, przedszkolach i szkołach? Jedzą to, co lubią, ale co nie zawsze służy ich zdrowiu.
To najgłośniejsza w Polsce sprawa tego typu. Trzy lata temu, w naszym programie pokazaliśmy reportaż o dentystce prześladowanej telefonami, listami, mailami i na dziesiątki innych sposobów, przez zakochanego w niej pacjenta. Dręczyciel lekarki został skazany na karę wiezienia. Po odsiedzeniu wyroku znów pojawił się przed domem swojej ofiary…
Zwykły Bohater to nowa akcja telewizji TVN, Onetu i Banku BPH. W każdy piątek będą prezentowane historie osób, które zachowały się fair, wykazały się odwagą lub spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym.
Znakomita większość naszych rodaków pamięta jedynie refren i pierwszą zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego - dowodzą badania ankietowe. Są tacy, których to boli. Zamiast jednak tylko narzekać na brak patriotyzmu Polaków, postanowili działać.
- Nie mam siły już mu tłumaczyć. Niech wyciąga i daje mi – tak, mając na myśli 10 tysięcy złotych łapówki, powiedział zastępca naczelnika wydziału budownictwa i inwestycji starostwa powiatowego w Brzegu. Chwilę potem znalazł się w rękach policji.
Madox czyli Marcin Majewski, zaistniał w świadomości społecznej w 2009 roku, kiedy wziął udział w drugiej edycji „Mam Talent”. Mimo, że dotarł jedynie do półfinału, był uczestnikiem, o którym słychać było najwięcej. Publiczność zelektryzował swoim metroseksualnym wizerunkiem i niebanalnym wykonaniem piosenki Edit Piaf.
Fotoradary i... fotokłusownictwo. Czy zmiana przepisów ukróciła to zjawisko? Reporterzy UWAGI! ponownie zajęli się sprawą straży gminnych, które zajmują się głównie polowaniem na kierowców przekraczających - choćby nieznacznie - prędkość. Po naszych reportażach posłowie zmienili prawo tak, by strażnicy bardziej niż nabijaniem gminnych budżetów zajmowali się poprawą bezpieczeństwa. Fotoradarowy biznes miały ukrócić m.in. tabliczki informujące o kontroli oraz jaskrawy kolor urządzeń. Po dziewięciu miesiącach obowiązywania nowych przepisów nasz reporter odwiedził tzw. "zagłębie fotoradarowe", czyli region między Bydgoszczą a Słupskiem.
Jest na niej już 350 osób, a sporządzili ją pracownicy jednego tylko schroniska dla zwierząt w Krakowie. Trafiają na nią ludzie, którzy oddają już raz zabrane zwierzęta, znęcają się nad nimi albo tacy, którzy na potęgę rozmnażają zwierzęta bez rodowodu.
(PAP) - Sąd Rejonowy w Opolu skazał na 2,5 roku więzienia 29-latka, który znęcał się nad psem. Mężczyzna posiadał też narkotyki - powiedziała PAP Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.
Zagłodzone i odwodnione psy rasy husky mieszkały w prywatnej hodowli w Ludwikowicach (dolnośląskie). Właścicielka chciała organizować turystyczne przejażdżki psimi zaprzęgami. Skończyło się na gehennie zwierząt, która nie wiadomo jak długo by jeszcze trwała, gdyby nie interwencja ich obrońców.
Od plotek na ten temat huczy nie tylko w kulturalnym świecie. Oszukani czują się aktorzy, pracownicy i wiele instytucji, które współpracowały z warszawskim Teatrem Bajka. To pierwszy prywatny teatr w Warszawie, który został zamknięty z powodu zadłużenia. Aktorzy twierdzą, że scena mogła nadal doskonale funkcjonować, gdyby nie niewłaściwy sposób zarządzania teatrem. Prezes teatru zniknął, choć nie poszukuje go policja.
Głodzona, pozbawiona wody, w zrujnowanym domu bez prądu, z przeciekającym dachem. W takich warunkach musiała żyć przez ostatnie miesiące 92-letnia kobieta, którą bez opieki zostawiła wnuczka. Nie pomogli jej również urzędnicy, którzy zaczęli działać dopiero po interwencji naszego dziennikarza.
W krakowskiej kamienicy, gdzie znajduje się kilka nocnych klubów, zawaliły się schody. Ranne zostały 22. osoby.
Chciał być dziennikarzem, potem szykował się na chemika, nie stronił od ringu. W końcu został aktorem. I to znakomitym.
Ceny paliw szaleją. Niemal codziennie zostawiamy na stacjach benzynowych więcej pieniędzy. Być może dlatego równie szybko przybywa w Polsce szkół ekonomicznej jazdy. Na czym ona polega i czy faktycznie da się oszczędzać jeżdżąc eko?
Pięć licealistek z Lublina podjęło zakrojoną na szeroką skalę walkę z paleniem. Wygrały konkurs Polskiej Unii Onkologii na projekt akcji zniechęcającej Polaków do papierosów. Już niedługo efekty będzie można zobaczyć w całym kraju.
"Chcę mieć pieska" oraz "Piesek na spacerze" to książeczki dla dzieci, które ukazały się w ramach akcji UWAGI! Zwierzęta są jak ludzie. Czują!
Makabryczna zbrodnia została wykryta dzięki uporowi niepozornej kobiety. Przez osiem lat wbrew policji i umarzającej śledztwo prokuraturze Barbara Waluś próbowała wyjaśnić zagadkę zaginięcia swojego kuzyna.
- Mogę dziś słuchać jego piosenek bez bólu - mówi Dominika Zaucha, siostra przyrodnia Andrzeja Zauchy. Zobacz rozmowę, której nie było w telewizji.
Stare opony, palety, zużyte butelki plastikowe nie muszą być wyrzucone na śmietnik. Udowodnili to artyści z Niemiec, Holandii i Polski, którzy zbudowali pierwszy w Polsce plac zabaw z odpadów.
Przyrodnicy alarmują, że od kilku lat niezwykle trudno dostrzec na polskich łąkach i polach zwierzęta od zawsze z nimi kojarzone – zająca i kuropatwę. W wielu województwach prowadzone są specjalne, kosztowne programy, w ramach których hoduje się te zwierzęta, a potem wypuszcza je na wolność. Jednak przy okazji urzędnicy podjęli decyzję, która może doprowadzić do zniszczenia innych rzadkich gatunków.
Zakończyły się poszukiwania Rocky'ego - psa gwiazdy. Został znaleziony martwy.
Wracamy do sprawy martwego szczeniaka, z łapami skrępowanymi kablem elektrycznym, którego wyłowili kaliscy strażacy z rzeki. Stowarzyszenie Help Animals ma nowe informacje dotyczące sprawcy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę.
- Od pięciu lat prowadzę hospicjum i do dziś spotykam pacjentów, którzy po całym procesie leczenia onkologicznego trafiają tutaj, nie wiedząc, na co są chorzy – mówi ks. Jan Kaczkowski. – Lekarze często nie umieją porozumieć się z ciężko chorym pacjentem – dodaje dr med. Zbigniew Żylicz, lekarz medycyny paliatywnej.
Na jednym z krakowskich osiedli ktoś rozwiesił plakaty ostrzegające przed młodym mężczyzną, który jakoby sprzedaje dzieciom narkotyki. Reporterowi UWAGI! udało się dotrzeć i do autora plakatów, i do oskarżonego przez niego mężczyzny.